Evi için duvar kağıdı düşünenler! Bu yazımızda önce duvar kağıdı almadan önce neye dikkat edeceğinizi anlatacağız. Daha sonra da 2023 yılı fiyatları üzerinden bir odanın duvar kağıdı maliyetini hesaplayacağız.

Hemen başlayalım!

Duvar Kağıdı Seçimi ve 2023 Yılı Fiyatlarına Göre Maliyeti!

Duvar Kağıdı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Duvar kağıdı alırken dikkat etmeniz gerekenleri temelde ikiye ayırabiliriz. Bunun ilki duvar kağıdına dair detaylar, diğeri de ortama...

Duvar kağıdına dair detaylar tamamen kağıdın içeriği ve desenleri ile ilgili bir durum. Tamamen kağıt duvar kağıdı mı istiyorsunuz, vinil mi ya da tekstil tabanlı mı? Kağıdı kullanacağınız odaya göre değişkenlik gösteren bu durum kaliteden kaliteye de farklılık gösteriyor.

Duvar kağıdında desen devamlılığı da dikkat etmeniz gereken başka bir nokta! Desenlerin birbirini tamamlaması, boşlukların oluşmaması oldukça önemli noktalar!

Duvar kağıdı seçiminde ortama dair dikkat edilmesi gereken detaylar da şöyle:

  • Duvar kağıdı kullanılacak odanın büyüklüğü,
  • Duvarların yüzeyi,
  • Duvarların aldığı ışık miktarı,
  • Tavan yüksekliği,
  • Mobilyaların yoğunluğu,
  • Bütçeniz.

Duvar kağıdı seçiminde nelere dikkat edeceğimizi öğrendiğimize göre gelin şimdi de bir evin duvar kağıdının ne kadara mal olacağına bakalım.

Oturma Odası, Art deko, Gri, Beyaz, Gümüş, Koltuk takımı, Puf, Halı, Orta sehpa, Sehpa, Yuvarlak sehpa, Duvar kağıdı, Duvar dekorasyonu, Pencere duvar dekoru, Vazo, Ev Aksesuar, Çiçekler, Ayna, Aynalı mobilya, Kırmızı

Duvar Kağıdı Seçimi ve 2023 Yılı Fiyatlarına Göre Maliyeti!

Bir Odanın Duvar Kağıdı Maliyeti Ne Kadar Olur?

Duvar kağıdı maliyeti hesaplarken duvar kağıdı+işçilik olarak hareket etmeniz lazım. Tabi eğer duvar kağıdını kendiniz yapıştıracak yetkinlikteyseniz durum farklı!

Duvar kağıdı ruloları aslında farklı ölçülerde üretiliyor olsa da yaygın olan 16-16,5 m2 olarak temin edilebiliyor. Bir odanın tamamı için de yaklaşık olarak 3-4 rulo duvar kağıdı kullanabilirsiniz.

Duvar kağıdının bir rulo fiyatı da 2023 yılında 600 TL ile 1000 Tl arasında değişiklik göstermekte. Yani bir oda için duvar kağıdına harcayacağınız para ortalama olarak 2400 TL olarak düşünülebilir.

Duvar kağıdı işçiliği genel olarak rulo başına hesaplanır ve 2023 yılında rulo başına 300 TL gibi bir rakam talep edilir.

Bütün bu hesabı toplayacak olursak bir odanızda 3 rulo duvar kağıdı kullandığınızı düşünürsek 2023 yılında harcayacağınız para işçilikle birlikte yaklaşık olarak 3000 TL olarak hesaplanabilir.

Duvar kağıdı, Duvar dekorasyonu, Mutfak duvar dekorasyonu, Yeşil, Desenler, Aplik, Aydınlatma, Mutfak adası, Mutfak, Altın, Siyah- Beyaz

Duvar Kağıdı Seçimi ve 2023 Yılı Fiyatlarına Göre Maliyeti!

Pinlemek isteyenlere...