Aynalı mobilyalar 1920'lerde art deko stille popülerlik kazansa da, zamanla popüleritelerini yitirip, demode oldular. Son yıllarda ise yeni kesimler, yeni tasarımlarıyla geri döndüler; ortalığı da kasıp kavuruyorlar. 

Ayna kapaklı dolaplar her daim popülerdi. Bunun sebebi biraz da işlevsellik. Hem antrede vestiyer kapaklarında, hem yatak odasında gardrop kapaklarında aynalı model kullanımı ile ekstra bir boy aynası kullanımına ihtiyaç kalmıyor.

Son dönemde popülerliği artan ise ayna detaylı veya tamamı ayna kaplı olan mobilyalar. Aynalı orta sehpa ve zigonlar, tamamı aynadan yapılmış dresuarlar, yatak odasındaki ana mobilyalardan makyaj masası, şifonyer ve komidinlerde ayna kaplı alternatifler.. Bunlar son dönemde sıkça tercih edilen aynalı mobilyalar.

Eğer tamamı ayna kaplanmış bir mobilyanın kullanımından ürküyorsanız, ama aynaların ışıltısını detaylarda da olsa dekorasyona katmak istiyorsanız, ona da çare var. Televizyon ünitesi, orta sehpa, yemek masası ve konsolunuzu ayna detaylı mobilyalardan tercih edin. Yatak başlığında bile ayna detay kullanılmış mobilyalar var; çok da şık oluyorlar.

Aynaların dekorasyonlara kattığı ışıltı yadsınamaz, ama kullanırken birkaç püf noktasını da bilmenizde fayda var. Bunun için örneklerle beraber bir rehber hazırladık. Aynalı mobilya kullanırken dikkat etmeniz gerekenler yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.