Dekorasyon Önerileri

1 gün önce

Artıları ve Eksileriyle Konteyner Ev Yapımı ve Fiyatları

Bir şey hem pratikse hem uyguna mal oluyorsa ve üstüne üstlük çevreye de minimum zarar veriyorsa çok seviyoruz. İşte bu sevdiklerimizden biri de konteyner evler... İşte bu yüzden şimdiki yazıyı konteyner evlere ayırdık. Önce size konteyner evlerin avantaj ve dezavantajlarından bahsedeceğiz. Daha sonra da yapım aşamaları ve konteyner ev fiyatlarını konuşacağız. Hadi lafı çok uzatmadan başlayalım.
1 hafta önce

Avantajları ve Dezavantajlarıyla Kerpiç Ev Yapımı ve Maliyeti!

Bir ev yapacaksınız. Hem düşük maliyetli olacak hem de çevreye verdiği zarar minimum kalacak! Eğer istekleriniz bu yöndeyse sizi şöyle kerpiç evlere doğru alalım! Müstakil evler içerisinde çevreye en az zararı veren kerpiç evlerin özellikleri, yapımı ve maliyeti hakkında size gereken bilgileri verelim. Yapıp yapmamak da size kalsın! Hazırsanız hadi başlayalım...
1 hafta önce

İşte Bu Yılın Trendi: Gaz Betondan Dekoratif Uygulamalar

Şimdi sizleri bu yılın trendi olmaya aday bir materyal ile tanıştıralım: Gaz beton! Gözenekli yapıya sahip gaz beton, yalıtım söz konusu olduğunda inşaatlardan eksik edilmeyen bir madde. Ama son yıllarda kendisine kaba inşaatlar dışında da bir yer buldu. Kendisi artık dekoratif uygulamaların göz bebeği! Gaz betonun dayanıklı olması ve şekillendirilebilir özelliği sayesinde duvar nişleri, sedirler, yatak başlıkları ve daha birçok dekoratif uygulama gözlere bayram ettiriyor. Biz de sizlere öncelikle bu uygulamaların nasıl yapıldığından ve ortalama maliyetinden bahsedeceğiz. Daha sonra da çokça örnek sunacağız. Hemen başlayalım mı?
1 hafta önce

Müstakil Ev Yapım Aşamaları: Karşılaşabileceğiniz Zorluklar ve Çözümleri!

Müstakil ev yapmaya niyeti olanlar! Size bu yazıda karşıalaşacağınız süreçlerden bahsetmek istedik. Müstakil ev yaparken ne tür zorluklarla karşılaşacaksınız ve bu zorlukları nasıl çözeceksiniz? Bu soruların yanıtlarını sizin için derledik. Hazırsanız başlayalım hemen!
2 hafta önce

Size İlham Verecek 40+ Giyinme Odası Fikri ve Modeli

Yatak odanızda gardrop olmasını sevmeyenlerden misiniz? Bütün o kıyafetleri tek bir gardroba sığdırmanız mümkün görünmüyor mu? Ya da yatak odanızda derli toplu bir alan istediğiniz için kıyafetlerinizin ayrı bir alanda mı olmasını istiyorsunuz? Bütün bu sorulara yanıtınız evetse, bir giyinme odasına ihtiyacınız var demektir. Yeni ev planlarında yatak odalarının ayrı bir bölümünde yer verilen giyinme odaları ne yazık ki her ev planında bulunmuyor. Böyle bir durumda da iş başa düşüyor. Belli tadilatlar yapmak ya da boş olan farklı alanları giyinme odasına dönüştürmek bu konudaki çözümlerden bazıları. Küçük evlerde giyinme odası yaratmak için balkonu kapatarak giyinme odasına dönüştürmek de en popüler çözümlerden biri! Şimdi sizlere fonksiyonel ve şık bir giyinme odasına sahip olmanız için gerekenleri söyleyeceğiz. Tabi çokça örnek sunarak... Hemen başlayalım.
4 hafta önce

2022 Yılı Mutfak Dekorasyonunda Öne Çıkan Trendler!

2022 yılının ortalarına doğru yaklaşmak üzereyken sizinle bu yılın mutfak dekorasyonunu bir değerlendirelim istedik. Mutfak modellerinde 2022 yılında neler öne çıkıyor ve bunlar nasıl kullanılıyor? Bu soruların cevabını gelin takipçilerimizin mutfak dekorasyonları üzerinden görelim. Hadi buyurun.
4 hafta önce

Müstakil Ev Modelleri ve Maliyetler: Şile'de Üç Katlı Bir Müstakil!

Şimdiki konuğumuz Elif Hanım ve ailesi. Butik pastacılık yapan ve @elifinpastaevii isimli Instagram sayfasını yöneten ev sahibimiz, itfaiyeci eşi ile birlikte aileden kalma köy evine taşınmış. Şile'nin Oruçoğlu köyünde yer alan bu ev üç katlı eski bir evmiş. Ev sahiplerimiz taşınınca burayı kapsamlı bir tadilattan geçirmiş. Evin hikayesini kısaca anlattığımıza göre gelin detayları da Elif Hanım'ın kendisinden dinleyelim.
1 ay önce

Müstakil Ev Modelleri ve Maliyetler: Kaplan Ailesinin 100 M2'lik Havuzlu Evi!

Müstakil ev örneklerinde bugün sıra Buket Hanım ve Tuğrul Bey'in evinde! Kocaeli'de yaşayan ev sahiplerimiz iki çocuklarıyla birlikte doğayla iç içe bir yaşamın hayalini kurmuş. Şimdi konuk olduğumuz evi yapınca da bu hayal gerçekleşmiş. Hadi şimdi gelin! Bu hayalleri gerçeğe dönüştüren evi hem birlikte gezelim hem de eve dair detayları ev sahibimizin ağzından dinleyelim.
1 ay önce

Müstakil Ev Modelleri ve Maliyetler: Hatice Hanım'ın Yayla Evi!

Bugün sizlerle Adana'da bir yayla evine gidiyoruz. Sitemizde çokça yer alan Hatice Hanım'ın yayla evinin hikayesini ondan dinliyoruz. Müstakil evinin yapımı ne kadara mal oldu? Müstakil ev yapım sürecinde ne zorluklar yaşandı? Bu ve bunun gibi birçok sorunun yanıtını merak ediyorsanız hemen buyurun!
1 ay önce

Müstakil Ev Modelleri ve Maliyetler: Berna Hanım'ın Taş Evi!

nevin: "Harika tam hayallerimdeki gibi. Rabbim isteyen herkese nasip etsin. Güle güle ağız tadıyla oturun."