Dekorasyon Önerileri

2 gün önce

Elektrikli Ocak mı Gazlı Ocak mı? Eksi ve Artılarıyla Kapsamlı Kıyaslama!

Elektrikli ocak mı daha iyi gazlı ocak mı diye sorduk sizlere. Aldığımız yanıtlardan ezici çoğunluk gazlı ocağı tercih etti. Bunun üzerine biz de her iki ocak için bir avantaj-dezavantaj yazısı hazırlayalım dedik. Önce her iki ocaktan da kısaca bahsedip sonra artılara ve eksilere geçeceğiz.  Hadi başlayalım!
3 gün önce

Eşya Boyamak İsteyenler Aklınızdaki Soruları Ebru Ener Yanıtlıyor!

Mobilya boyamak isteyenler ya da mutfak değişimi için hazırlıklara başlayanlar! Bu yazıda sizin bize sıklıkla yönelttiğiniz soruları biz de işin profesyoneline sunuyoruz. Önceden hazırladığımız sorulara içtenlikle yanıt veren profesyonelimizin bu noktada işinizi kolaylaştıracağına inanıyoruz. Soru -cevap faslına geçmeden önce profesyonelimiz Ebru Ener'i tanıtalım. Boya ile ilgilenenler aslında kendisini tanıyordur ama biz kendi gözümüzden anlatalım yine de onu! Yaklaşık 17 yıl işletmecilik yapan Ebru Hanım bir noktadan sonra inzivaya çekilmek istemiş. Evinde zaman geçirirken yurtdışında çok gördüğü boya ile yenileme faaliyetlerine ilgi duymaya başlamış. Bu ilgisi taşacak noktaya geldiğinde de evini boya ile dönüştürmek için harekete geçmiş. Evinde harikalar yarattığını gören birçok kişi kendisinden bilgi almak isteyince Design By Ebru Ener adında hobi atölyesini açmış. Sonra da onu hiçbir şey durduramamış. Hobi atölyesinde danışmanlık yaparken istediği kalitede boyayı üretmek için kolları sıvamış. Boya sahibi olmakla kalmayıp birçok bayilik vererek kadın girişimci sayısına da katkıda bulunmuş. Evettt anlayacağınız üzere işi gerçekten her detayına kadar bilen bir profesyonel ile karşı karşıyasınız. O yüzden her yanıtı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz. Hadi şimdi soru ve yanıtlara geçelim.
5 gün önce

İşte Bu Yılın Trendi: Gaz Betondan Dekoratif Uygulamalar

Karahan35: "@Tuna49 bahsettiğiniz sıva Tadelakt diye biliniyor. Fas sıvası. Kireç ile yapılıyor"
1 hafta önce

Mobilyalara Göre Duvar Boyası Rengi Nasıl Seçilir?

Kahverengi mobilyaya hangi duvar rengi olur? Ahşap mobilyalar en çok hangi duvar rengiyle yakışır? Ya da aklınıza gelebilecek sayısız kombinasyon.... Şimdiki yazımızda bu sorularınıza cevap bulmaya çalışacağız. Evinizde kullandığınız mobilyaların rengine göre hangi duvar renklerini seçebileceğinizden bahsedeceğiz. Hadi başlayalım.
1 hafta önce

Küçük Banyoları Nasıl Olduğundan Büyük Gösterebilirsiniz?

Küçük bir banyonuz var ve onu olduğundan daha büyük mü göstermek istiyorunuz? Öyleyse söyleyeceklerimize kulak verin!
2 hafta önce

Ufak bütçeli değişiklikler

Selammm son bi yılda ufak bütçeli bi kaç değişiklik yaptım , mobilyalarımı boyadım fonlarımı koltuk kılıfımı ve halımı değiştirdim öncesi de güzeldi ama bu hali daha sıcak ve daha canlı olmamış mı
2 hafta önce

Bir Ortamda Renkler İç Mekan Algısını Nasıl Değiştirir?

Tavanınız alçak mı ya da çok mu yüksek görünüyor? Odanız basık mı duruyor ya da bir depo gibi anlamsız genişliğe mi sahip? Böyle durumlardan muzdaripseniz size anlatacaklarımız var! İç mekan detaylarında inşaat işlerine girişmeden basit hilelerle bu sıkıntılarınızdan kurtulmanız mümkün! İsterseniz hemen anlatmaya başlayalım.
2 hafta önce

Küçük Odaları Büyük Gösteren Kurtarıcı Renk Kombinasyonları

Küçük bir oda nasıl olduğundan daha büyük görünür? Evet bugünkü yazımızın temel sorusu bu! Bizi yola çıkaran bu soru, birçok kişinin aklından geçiyordur diye kapsamlı bir şeyler yazalım istedik. Amacımız size monoton olmayan, keyifli ve bir o kadar da ferah örnekler sunup bilgilerimizi paylaşmak. Hazırsanız başlayalım hemen!
3 hafta önce

Depreme Hazırlanmak: A'dan Z'ye En Kapsamlı Rehber

Depreme hazırlık için evde ne değişiklikler yapmalıyım? Ailece depreme nasıl hazırlanmalıyız? Deprem anında evde en güvenli yerler nereler? Deprem anında nasıl davranmalıyım? Bu sorular birçoğunuzun kafasında dolanıyordur. Ülkemizin %95'i deprem kuşağında ve bu öyle basite alınacak bir kuşak değil. Geçmişte depremden büyük yaralar alındı ve bu risk bitmiş değil! Bu yüzden depremi hayatımıza kabullenip yapmamız gerekenleri yerine getirmeliyiz.  Depremin zararlarını en aza indirmek için yapılacak çok şey var: Eşyaları doğru yerleştirmek, depreme hazırlık çantası yapmak ve gereken birçok bilgiye sahip olmak bunlardan sadece bazıları... Şimdi gelin çok da hazzetmediğimiz bu afete detaylı bir şekilde hazırlanalım.
3 hafta önce

Elektrik Faturasını Düşürmek İçin En Çok İşe Yarayan Yöntemler

Elektriğin fazla kullanılması hem doğaya hem de cebinize zarar! Hele de elektrik kullanım ücretinin her geçen gün arttığı günümüz koşullarında fazlaca zarar! Bu yüzden sizi bu konu hakkında uyarmak ve elektrik tasarrufu için ne yapmanız gerekenleri size söylemek istedik. Bu dediklerimizi eksiksiz yaparsanız elektrik faturanızın daha düşük geleceğini vaat ediyoruz. Hadi hemen başlayalım.