Ev Gezmeleri

Bugün

Bu Aydın Evi Modern Stile Uzak, Yaşanmışlıklara Yakın!

Şimdi sizlerle Nazilli'ye, Zeynep Hanım'ın evine gidiyoruz. Müstakil evinin salonunda bizleri ağırlayan ev sahibimiz, bu alanı nostaljiden esinlenerek dekore etmiş. "Kendimi bildim bileli, ruhum nostaljik" diyor ev sahibimiz. Ona göre, bu özelliğinin altında yatan neden, vahşi batı filmlerini çok izlemesi. Ama aslında bunun nedeni Zeynep Hanım'ın ince bir zevke sahip olması! Modernden uzak, yaşanmışlıklara yakın bir dekor oluşturan Zeynep Hanım, her şeyin doğal olmasına da ayrı bir önem vermiş. Bu nedenle de salonda kullanılan mobilyaların hemen hemen hepsinde masif ahşaplar kendini göstermiş. Natürellik ihtiyacını tamamlayan dekor, doğru renklerle de uyumu yakalamış: Koyu ahşap tonların yanına eklenen nötr krem tonu, zarif koltuk takımını süslemiş. Bir de yemek bölümündeki sandalyeleri. Çoğu evde televizyonun doldurduğu duvarı, Zeynep Hanım asil bir konsola emanet etmiş. Duvar kağıdıyla hareket kazanan bu duvar, ayna ve çerçevelerle de, evin odak noktası haline gelmiş. Zeynep Hanım zevkli olduğu kadar yetenekli de! Birçok objede kendi dokunuşları bulunan ev sahibimiz, aynı zamanda güzel de resim çiziyor. Duvarda usulca duran yağlı boya tablosundan, bu yeteneğini anlayabilirsiniz. Yemek masasının bulunduğu bölümde yer alan şöminesi, dekora cuk oturan perdeleri ve zemini kaplayan kabartmalı halılarıyla sizi karşılayacak bu salona, buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu Şık Dekorun İçinde Turuncuyla Kuşanmış Bir Dünya Da Var!

Zevk, azim ve bolca kişisel dokunuş birleşince ortaya ne çıkar? Cevabı biz verelim: Şimdi konuk olacağımız ev! Fatma Hanım'a, daha önceden uğramışlığımız var. Ama ev sahibimizin dekorasyondaki hevesi bitmek bilmiyor. Yeni yeni değişiklikler yapıyor. O, öyle yapınca da bize yeniden uğramak düşüyor. Modern stili, sıcak materyallerle kişiselleştiren ev sahibimiz, tam istediği gibi bir dekor oluşturmuş: Açık ve nötr renklerin ferahlığı, ahşapların sıcaklığı ve bitkilerin natürel havası... Gri, krem ve beyaz üçlüsünden oluşan açık renk paleti, salonun geniş alanlarını kaplamış. Ortama hareket katmak için de siyah ve ahşap tonlarına başvurulmuş. Ahşap bazen açık tonuyla salonu süslemiş bazen de orta sehpadaki gibi en koyu tonuyla. Modern chesterfield koltukların yayıldığı alanda, bir de zarif berjer kulanılmış. Berjerin üstünde de, etrafa şaşkın şaşkın bakan bir fornasetti kırlent! Duvar dekorasyonunu oldukça seven Fatma Hanım, salondaki her duvarda bir öğeye yer vermiş: Şömine arkasını galeri duvarına dönüştürmüş. Diğer alanlarda da pencere duvar dekoru ve aynalı bir duvar saatine yer ayırmış. Duvar dekorundan bahsetmişken asıl güzelliğin bizi çağırdığı alandan bahsetmeden olmaz: Turuncu dünya!  Portakal rengi duvarıyla pozitif enerji yayan çocuk odası, evin en renkli alanı! Kıymetlisi için eğlenceli bir alan dekore eden Fatma Hanım, kullandığı renklerle çocuğunun yaratıcılığını da geliştimek istemiş. Sedir tipi yatak kullanan ev sahibimiz, yatağın yanı başında da masa ve sandalyeleri eksik etmemiş. Malum, bu oda nice keyifli çalışmalara ev sahipliği yapacak! Fotoğrafları arasında gezinirken sürpriz köşelerle karşılaşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu Sakarya Evinin Nostaljik ve Sakin Bir Hissi Var

Sıcak renklerin hakimiyetinde sakin, uyumlu ve nostaljik detaylara sahip bir ev tasarlamak istemiş ev sahibimiz. Biz de Seda hanımın keyifli evine konuk oluyor, tatlı detaylarından fikirler buluyoruz. Salon mobilyalarının seçimi biraz acele olmuş. İstedikleri kadar araştırmadan, ani karar vererek evlerinin tüm eşyalarını almışlar. Dünyanın sonu değil. Şimdi ufak tefek değişiklikler yaparak, yeni aksesuarlar, yeni tamamlayıcı mobilyalar ekleyerek dekorun havasını değiştirme zamanı.. Evde değişim yapmak için büyük maliyetlere katlanmak gerekmiyor. Ana renklerde sade seçimler aksesuarlarda değişim yapmak için çok uygun. Duvarlara tablolar, baskılar eklemek, yeni aksesuarlar ile dekora değişiklik getirmek, yapay çiçekler, kırlentler ile biraz renk ve doku katmak bile bazen yeterli. Ev sahibimiz de sırayla bunları yapıyor. Salonda kahve ve krem uyumu sıcak bir atmosfer oluşturmuş. Modern chesterfield koltuklar, country stilde ahşap ve beyaz mobilyalarla beraber biraz bugüne, biraz eskilere ait bir his oluşturmuşlar.  Mutfak dekorasyonunda ise ev sahibimiz en çok siyah-beyazı seviyor. Country stil, porselen kulplu, Shaker kapaklı beyaz dolapları siyah rustik ankastreler ile tamamlamış. Keskinliği yumuşatmanın en iyi yolu ne peki? Dekora feminen dokunuşlar katmak.. Pembeyi ana renklerde kullanmaktansa, detaylara eklemeyi seviyor. Mutfakta halı, birkaç obje ve perdelerde pembe ile dekora tazelik katmış. Bu keyifli evin değişimi, evden kareler ve Seda hanımın hayatı için Instagram hesabı @mrs.karakass. Buyrun konuk olalım..
Bugün

Bu Havadar Evin İçinde Açık Renkler Ahşaplarla Yoğrulmuş!

Şık ve ferah evine bizleri buyur eden Fatoş Hanım'ın konuğuyuz. Havadar bir dekor oluşturmayı aklına koyan ev sahibimiz, seçtiği renk ve mobilyalarla bunu sağlamış. Evde ferahlık istenince İskandinav stil kendiliğinden işe dahil olmuş. İskandinav stili, modern ile harmanlayan Fatoş Hanım, her iki tarzdan da bir şeyler almış. Nötrlerle karışan açık renkler, ortamın ferah görünümünde önemli etken. İç mekan detaylarında ve mobilyalarda kendini gösteren beyazlar, İskandinav stilinin ruhunu tam kararında yakalamış. Genişçe bir alanı kaplayan salon, ortasında duran gri U-tipi koltukla, ne kadar da konforlu! Salonun oturma bölümünde kullanılan bu koltuk, her iki yanındaki uzanma bölümüyle tam keyif yapmalık. Salonun devamında ayrı bir oda kadar geniş yemek alanı, aynı renk paletinin uymuyla kuşanmış. Şöminenin de yer aldığı bu bölümde, doğal ahşap masanın sıcaklığı da, ortama çekicilik katmış. Fatoş Hanım için zarafet önemli! Dekorun belirli noktalarında kullanılan sehpalar ve konsollarla sağlanan zarafet, üstlerindeki şık aksesuarlarla daha belirgin! Salondan sonra bizi karşılayan mutfakta, ferahlık yine aynı seviyede. Sıcaklık da biraz daha ileri: Beyaz ve ahşap mutfak tezgahının uyumuyla renklenen bu bölüm, oldukça keyifli. Evin her duvarında bir güzellik sergileyen Fatoş Hanım, salonda metal duvar sati ve aynaları kullanmış. Mutfakta da, natürel bir tabloyu... Fotoğrafları arasında gezinirken diğer alanları ve neşeli bahçesiyle de buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @<em>homeflair</em> Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Mavi Vurgusunun Asil Şıklığı Klasik Stil İle Buluşmuş!

Çok sevdiği maviye parlament mavisinden, açık tonlarına evinin neredeyse her bölümünde ana renk olarak yer vermiş ev sahibimiz.&nbsp; Lacivert, beyaz ve altın uyumunun hakim olduğu salon, klasik stil mobilyalarıyla asil ve gösterişli bir görünümde...&nbsp; Ev sahibimiz, mobilyalarının şıklığını aksesuarlar, tavan dekoru ve tekstil ürünleri ile de özenle tamamlamış.Duvar dekorları evin genelinde zengin. Nişler içlerinde aksesuarlar sergileniyor; bu bölümlere dikkat çekmek için ışıklandırmalar da yapılmış. Duvar kağıdı ve tablo da eksik edilmemiş.Bu şık evin tüm fotoğrafları aynı zamanda ev sahibimizin Instagram profili @miss_evimmmmm 'de.&nbsp; Buyurun konuk olalım..
1 gün önce

Ev Gezmesi: Keyiften Dört Köşe Bir İstanbul Evi

İstanbul'da yaşayan Havva Hanım'a konuk oluyoruz. Yirmi üç yaşındaki ev sahibimiz için dekorasyon sadece şık görünmekle ilgili bir durum değil! Onun için dekorasyon, mutlu olunacak ortamı yaratmak demek. Evini aynı zamanda ofis olarak kullanan Havva Hanım, ortamın keyifli olması için her şeyi yapmış: Geçirdiği her andan zevk almak için, enerjiyi yükselten renklere başvurmuş. Rahatlığı artıracak mobilyaları öne çıkarmış. Modern stilden ilham alan salonda, yeşil duvarın etrafa yaydığı pozitiflik hakim! Toprak tonlarını hareketlendiren bu yeşil tonu, ortamın bütün dengesini yeniden belirlemiş. Havva Hanım'ın sevdiği diğer tonlar da, yeşile eşlik etmek için yerini almış: Vizonlar ve kremler, ahşap tonlarının sıcaklığıyla buluşturulmuş. &quot;Bir alanı güzelleştiren bitkiler&quot; diyen ev sahibimiz, dekorunda bitkilerin de doğallığını eksik etmemiş: Belli alanlarda kullanılan bitkiler, dekorun keyifli halini daha bir pekiştirmiş. Kendine göre bir yaşam alanı yaratmak, karakteristik dokunuşlardan geçiyor. Bu dekorun da karakteristik dokunuşları tablo, lambader ve avizelerden oluşuyor: Yeşil duvarın üstüne kondurulan sade bir tablo ve modern stile hitap eden metal avize ve lambader... Fotoğrafları arasında gezinirken keyif alacağınız dekorumuza geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @homesblogg&nbsp; Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Gömeç'te Bir Yazlık Ev: Ayşen Hanım'ın Doğal ve Zarif Dekoru

Emekliliklerinde zamanın yavaş aktığı Gömeç'te kurdukları sakin yaşamlarından, zarif evlerinden kareleri daha önce paylaştığımız Ayşen Hanım, dekorunda değişimler yapmayı, dekoruna yeni yeni kırlentler, dekoratif objeler ve elbette mevsim çiçekleri eklemeyi seviyor. Bu yazın dekorunda renkler geriye çekilirken, desenler ve doğal parçalar ön plana çıkmış.Jüt halı, ağaç dalı dekoratif objeler, hasır vazolar, doğal ahşap sunum tabakları ve yazlıklara çok yakışan keten kumaşlar.. Ayşen Hanım'ın yaz dekorunda bu sene doğallık ön planda! Dileyenler Ayşen Hanım'ı @gomecteevim Instagram hesabı veya aynı adlı blogunda takip edebilirler.&nbsp; Buyurun konuk olalım..
2 gün önce

Bu Evde Açık Renklerin Ferahlığı, Ahşabın Da Sıcaklığı Var!

Açık renklerin ferahlığı ve doğal tonların sıcaklığı... Şimdi konuk olacağımız evde, bizleri en çok bunlar karşılayacak! Ev sahibimiz Bahar Hanım, çok fazla canlı renk sevmeyenlerden. Onun için renkler, huzuru ve ferahlığı çağrıştırmalı. Bu yüzden de ne kadar çok açık ton olursa o denli iyi. Renkler sakin olunca öyle çok da hareketli bir tarza da gerek yok! Biraz İskandinav biraz da modern. İşte, bu dingin evi yaratan stiller! Dekorun sıkıcı olmasını istemeyen Bahar Hanım, beyazı sıkça kullandığı evinde ters köşe yapmış: Salonda genişçe yer kaplayan siyah L koltuk, alandaki hareketin önemli nedenlerinden. Natürellik adına gerekli bütün materyalleri toplayan ev sahibimiz, siyah koltuğunu deriden seçmiş. Koltuğa eşlik eden diğer bütün parçaları da, ya ahşap ya da metalden! Bu dekoru çekici kılan önemli bir neden de zevkli seçimler: Bahar Hanım'ın zevkini yansıtan ikonik berjer ve sehpalar, bütün eve ayrı bir karakter kazandırmış. Açık planlı salonun devamında yer alan mutfakta göze en çok çarpan parça, mutfak masası: Yuvarlak formlu bu masa, etrafındaki pudra pembe sandalyeleri ve üstündeki pampas otuyla, dekorun en sevimli kahramanı. Pampas otunu evin birçok alanında kullanan Bahar Hanım, bu çiçeklerin yarattığı sıcak görünümü hasır detaylarıyla da zenginleştirmiş. Dubleks evin birçok penceresinde jaluzi perde kullanan ev sahibimiz, günlük kullanıma uygun, işlevsel bir alan yaratmış. Fotoğrafları arasında gezinirken sürpriz köşelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @homebybahar Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

Country ve Rustik Stillerin Harmanı: Selin Hanım'ın Harika Evi!

Her detayı incelikle düşünülmüş, estetiğin yanında, kullanım kolaylığına da önem verilen bir eve, Selin Hanım'ın harika evine konuğuz. Samsun'da yaşayan ev sahibimizin dekoru yavaş yavaş tamamlanan evi, her detayıyla sıcak ve doğal. Sadece stil sahibi, zarif mobilyalarla yetinmeyip evin kendinde de değişimler yapan Selin hanım, country ve rustik stilleri başarı ile harmanlamış. Duvar kağıdından, taş duvar ve lambiri uygulamalarına; gösterişli gergi tavanlardan, desenli seramiklere her detayında güzel fikirler bulabileceğiniz, zarif ve yaşanası bir ev dekore etmiş.Mobilyalar, Ankara Siteler'den 2 yıl önce alınmış. Aksesuarlar ise Paşabahçe ve Ikea ağırlıklı kullanılmış. Devamını detaylara bırakalım, Selin Hanım'ın evi kendi adına konuşsun.&nbsp; Buyurun konuk olalım..
2 gün önce

Bu Evin İçinde "Olmamış" Denecek Tek Köşe Bile Yok!

Pozitif enerjisini evine de yansıtan Özlem Hanım'ın konuğuyuz. Bir çocuk annesi ev sahibimiz, bu dekoru yaratmak için bizzat çabalamış. İçine sinecek bir ortam yaratıncaya kadar da durmamış. İskandinav stilin yoğun olarak kendini gösterdiği evde, yer yer art dekonun esintilerine başvurulmuş: Mutfak ve salon tamamen İskandinav ruhuna teslim edilmiş, yatak odası da art dekoya... Evin en uğrak mekanı, muffak! Ferah ve bir o kadar da sıcak olan bu alanda, beyaz ile ahşap tonlarının birlikteliği hakim. Renklerin yarattığı uyuma Özlem Hanım'ın zevki de karışınca mutfak olduğundan daha bir güzelleşmiş: Çağdaş stilde avizeler, pencere önünde kullanılan masif dolap, sandalyeleri süsleyen peluşlar ve tarz sahibi kahve köşesi... Mutfağın kahve köşesi, pencere önünde yer alan masa ve sandalyelerin hemen karşısında. Mutfağın devamında yer alan bu bölüm, hem tarzı hem de ambiyansıyla ayrı bir yemek odası tadında! Mutfakla benzer stilde dekore edilen salonda, açık renkler bütün geniş alanları kaplamış. Mobilya ve iç mekanda kullanılan bu tonları hareketlendirmek için de vurgu detaylarda beliren pembe ve yeşillere başvurulmuş. Salon o kadar geniş değil! Bu yüzden, Özlem Hanım burayı eşyalarla boğmamış Sadece doğru parçaları kullanmış ve şıklığı da bu şekilde yakalamış. Şömine yanında duran konforlu bir koltuk, koltuğun önünde çok yer kaplamayan yuvarlak sehpa ve şömine keyfi yaparken üstünde uyumalık yumuşacık bir shaggy halı... Fotoğrafları arasında gezinirken aynalı mobilyalarla ışıldayan yatak odası, keyiften dört köşe bahçesi ve banyosuyla da buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @homebyoz Buyurun konuk olalım.