Ev Gezmeleri

Bugün

Bu Ankara Evi Sadelik ve Ferahlığa Her Daim Sadık Kalmış!

Şimdi sizlerle Şeyma Hanım'a konuk oluyoruz. Ankara'da yaşayan ev sahibimiz bizleri 1,5 yıl önce taşındığı evinde ağırlıyor. Ev sahibimiz yeni taşındığı evin dekorasyonunu yaparken sadelik ve ferahlığın ışığında bir dekor oluşturmuş. Modern stilin baş gösterdiği evde istenilen amaca ulaşmak için öncelikle açık renkler tercih edilmiş. Renklerle iş tamamlandıktan sonra ortamda sadeliği devam ettirmek için minimal tasarımlara yer verilmiş. Mutfağı çeçevere saran dolaplarda kulpsuz ve parlak bir model seçilmiş. Bu sayede alanda akıcı bir hal yakalanmış. Koridor tipi uzanan mutfağin kullanışlı olması için iki tarafta da dolaplar yer almış. Sağ-sollu yer alan bu dolaplar ev sahibine fazlaca hazırlık ve depolama bölümü sağlamış. Mutfak masası ve sandalyeler de pencere önünde yerini alınca yemek ihtiyacını giderecek ortam da oluşturulmuş. Yemek alanında kullanılan ip perde ile de doğal ışıktan maksimum seviyede faydalanmak amakçlanmış. Fotoğrafları arasında gezinirken diğer odalarından da karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @homebysseyma  Buyurun konuk olalım.
Bugün

Koyu Renkleri Seven Bu Evde Modern ve Endüstriyel Harmanı Yapılmış!

Şimdi sizlerle Ebru Hanım'a konuk oluyoruz. Yurt dışında yaşayan ev sahibimiz, yeni yeni yerleşmeye başladığı evinde bizleri ağırlıyor. Eşi ile birlikte yeni bir ev alan Ebru Hanım, uzun bir süre tadilat ve taşınma faslını beklemiş. İşlerin çoğu tamamlanınca da taşınmış. Evde tamamlanmış vaziyette olan amerikan mutfak modern ve endüstriyel stillerden ilham alınarak dekore edilmiş. Antrasit renginin hakim olduğu bu alanda açık konsept olmasının avantajından yararlanılmış Bu sayede salonda ya da mutfakta zaman geçirirken aynı zamanda sosyalleşmek de mümkün kılınmış. Mutfak adasının devamında yer alan yemek masası ve sandalyeler de, mutfakla aynı renk tonunda seçilmiş. Koyu renklerin öne çıktığı bu ortamda, metalik ayrıntılar ve natürel materyallerle alanda hareket sağlanmış. Mutfak dışındaki alanlarda eksikler olduğu için o bölümleri daha sonraya saklayan ev sahibimiz banyo ve antresinde de mutfağa benzer dokunuşlar yapmış: Aynı renk tonlarının kullanıldığı bu bölümlerde de tarz olarak modern stili rehber alınmış. Fotoğrafları arasında gezinirken sürpriz karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @ebrulibicer  Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu Yayla Evi Toz Pembe Hayallere Dalmak İçin İdeal Mekan!

Şimdi sizlerle sıcaık bir yayla evine konuk oluyoruz. Çamiçi Yaylası'nda bulunan konuk evimiz, birçok kişinin hayallerini süsleyen cinsten. Nihan Hanım ve eşinin hafta sonları kafa dinlemek için gittikleri bu ev, her detayıyla çok organik: Lambri ve taş duvarlar, kütük tavanlar ve daha bir sürü detay! Ev sahiplerimizin yayla evi ikinci ev olarak kullanıldığı için diğer evde kullanılmayan ya da eskiyen parçalar burada değerlendirilmiş. Fazla masa ve sehpalar, eskimiş koltuklar onarılıp yayla evi için uygun hale getirilmiş. Evin içi çok boğulmadan gerekli yerlerde ihtiyaçlar karşılanmış. Nihan Hanım ve eşinin soba yanında keyif yapması için bir köşe koltuk hazır bulundurulmuş. Beyaz renkli bu parça, zeminde kullanılan el dokuma halılara uyum katmış. Evin bütün pencerelerinde rustik perdeler kullanan ev sahibimiz, bu şekilde ortamdaki samimiyet dozunu da arttırmış. Salondan sonra sırayı alan yatak odası patchword desenleri, fırfırları ve duvar kağıdıyla birlikte oldukça romantik bir modda! İnce zevkli parçaların doldurduğu bu oda, yayla evininnatürelliğine ve otantik havasına tam olarak ayak uydurmuş. Fotoğrafları arasında gezinirken birçok sürpriz kareyle buluşmadan önce şuraya bırakılacak bir notumuz var: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @veranin_dunyasi  Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu Enerjik Evde Canlı Renklerin Etkisi Göz Ardı Edilmemiş!

Şimdi sizlerle renkleri uyumla harmanlamış bir eve konuk oluyoruz. Amkara'da yaşayan ev sahibimiz bizleri enerjik evinde karşılıyor. Renklerin enerjisine inanan Ziynet Hanım ve eşi evin genelinde canlı tonları kullanmkatan çekinmemiş. Evin en çok zaman geçirilen yeri olan salonda sarı, yeşil ve turuncu en neşeli halleriyle yer almış. Oturma odası da kırmızının büyüsüne kapılmış. Tarz olarak modern ve rustik stillerden ilham alan Ziynet Hanım, bu karşımı konfor ışığında yapmış: Rahatlıktan ödün vermeyen parçalarla bir dekor oluşturulmuş. Salonda kullanılan iki farklı renkli chesterfield koltuklar geniş oturumlu seçilmiş. Alternatif olarak da bir berjer yer almış. Ahşabın natürelliğini de eksik etmeyen ev sahibimiz tamamlayıcı parçaların hepsini doğal sıcaklığa teslim etmiş.  Eşi ile birlikte kendin yap işleri yapan Ziynet Hanım örgü pufları, kafes avizeyi, yatak odasındaki kütükten okuma lambasını kendi emekleriyle ortaya çıkarmış. Fotoğrafları arasında gezinirken ilham alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @evhaliblog Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu Ankara Evi Modern ve Minimalist Olarak Anılmak İstemiş!

Şimdi sizlerle Ankara'ya uzanıyoruz. Ev sahibimiz Seda Hanım, bizleri modern şık evinde ağırlıyor. Öğretmen olan ev sahibimiz vaktinin bir kısmını da dekorasyona ayırmış. Yoğun iş temposunu bu şekilde tolere etmiş. Konuk evimizde bize "merhaba" diyen salonla başlıyoruz gezimize! Canlı renklerin kullanılmadığı bu odada antrasit ve gold uyumuna başvurulmuş. Antrasit renkli mobilyalarla modern bir hava yakalayan ev sahibimiz, gold yansımalarla da dekoru monotonluktan kurtarmış. Alanda şıklık kadar konforun da olmasını önemseyen Seda Hanım, geniş oturumlu kanepeler tercih etmiş. Keskin hatlara sahip kanepeler ve kıvrımlı berjerin buluşması da formsal çekicilik sağlamış. Minimalist şekilde dekore edilen salonda avize, tv sehpası ve perdeler de gelince başka detaylara ihtiyaç duyulmamış. Fotoğrafları arasında gezinirken sürpriz köşelerle karşılaşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @decorahomeee Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Şehrin Merkezinde Çiftlik Havası: İstanbul'da Doğaya Aşık Bir Ev!

Şimdi sizlerle kır havası estiren bir eve konuk oluyoruz. Ev sahibimiz Zeynep Hanım moda ve stil danIşmanlığı yapıyor. İşindeki yaratıcılığının bir kısmını da evine ayırıyor. Country stilin belirleyici olduğu evde, temel amaç keyifli bir atmosfer olmuş. Bunun için de natürel detayların etkisi oldukça yüksek turulmuş: Ahşap evin genelinde her haliyle yer almış. Doğanın hediyesi bitkiler de dekorda hak ettiği değeri fazlasıyla bulmuş. İki katlı evde bizi ilk olarak karşılayan mutfak, country ve rustik esintilerin harmanı yapılmış: Beyaz ve ahşabın bulunduğu bu bölümde, sıcacık bir hava hakim! Mutfak dolabı seçiminde ev sahibimiz seçimini beyaz shaker kapaklardan yana yapmış. Çok çekmeceli olan bu dolaplar depolama konusunda avantaj sağlamış. Mutfak dolaplarının tamamlayıcı olarak kullanılan ahşap tezgah da hem evin çizgisine hem de mutfağın renk düzenine uyum sağlamış. Mutfak masası yerine işlevsel bir ada tercih eden ev sahibimiz, bu köşeyi hem yemek alanı hem de alternatif hazırlık ve depolama bölümü olarak kullanmış. Mutfaktan sonra bizi karşılayan salona sıra geldiğinde de her şey olduğu gibi devam ettirilmiş. Açık renklerin baskın olduğu bu odada, ekose desenli parçalarla hareket sağlanmış. Bir şeyler üretmek konusunda çok yetenekli olan Zeynep Hanım perdeleri, kırlentleri ve duvarlardaki birçok objeyi bizzat kendisi yapmış. Mutfak ve salon dışında sürprizlerle dolu yatak odası, sıra dışı banyosu ve çok keyifli yemek odasından karelerle buluşacağınız bir evle buluşturuyoruz sizi. Her karesini dikkatle inceleyeceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: @zynplidunya  Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Bu Müstakil Evde Konfor ve Zarafet Her Alanda Kendini Göstermiş!

Şimdi sizlerle huzurlu bir müstakil eve konuk oluyoruz. Bizleri karşılayan Merve Hanım, daha önce kendi evinde ağırlamıştı. Şu an da ablasının evine buyur ediyor. Konuk evimizin dekorasyon işine girişirken ev sahiplerimiz çocuklara göre hareket etmiş. Onların keyifle vakit geçirebileceği bir alan oluşturulmuş. Evin bahçeli olmasının avantajından faydalanıp bu bölüm tamamen rahatça hareket etmek için kullanılmış. Evin içine gelindiğinde ise art deko ve modern stillerin ortaklığı kendini göstermiş: Modern tasarımlar göz alıcı detaylarla sunulmuş. Evin çok zaman geçirilen yerlerinden biri olan salonda ekru, gri ve siyahtan oluşan bir renk paleti seçilmiş. Birbirinden ayrılamayan bu üç rengin hareketlenmesi de lame yansımalarla sağlanmış. Alanın konforlu olmasına özen gösteren ev sahibimiz, geniş oturumlu kanepeler tercih etmiş. Geometrik formların öne çıktığı kaneplerin yanına eklenen berjerlerle de formsal kontrast yaratılmış. Salona mimari etkiler katmak için kullanılan çıtalar, duvarı ikiye bölecek şekilde yerleştirilmiş. Üst kısma gelen ayna çerçeveli tablolar da bu bölümün görünürlüğünü arttırmış. Henüz eksikleri bulunan evde salon dışında kış bahçesi ve yatak odası da tamamlanmış. Siyah rengin hakim olduğu kış bahçesi, konforlu ve uyumlu haliyle ev sahiplerinin vazgeçilmez kaçış mekanına dönüşmüş. Fotoğrafları arasında gezinirken sürpriz karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @mervesbloogg  Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Beyazla Ferahlayan Bu Evde Dikkat Çeken Detaylar Unutulmamış!

Şimdi sizlerle Almanya'ya doğru ışınlanıyoruz. Bizleri karşılayan Melisa Hanım dekorasyonla ilgilenerek stresini azaltan bir mühendis! Dekorasyonla çok ilgili olan ev sahibimiz, işi dışındaki zamanlarda kendisini evine vermiş. Şık ve keyifli bir ev oluşturmak için çabalamış. Tarz olarak modern stilden esinlenilen evde beyaz başta olmak üzere açık renk tonlarına yer verilmiş. Açık renklerle sağlanan ferahlık pudra pembe ve altın dokunuşlarıyla hareket kazanmış. Evde bizi ilk karşılayan mutfakta u tipi dolaplar kulllanılmış. Çok geniş olmayan bu bölüm hem kullanılan yerler hem de yerleşim planı sayesinde ferah görünmüş. Mutfak dolaplarını kulpsuz ve beyaz tercih eden ev sahibimiz, bu şekilde alandaki akıcı görünümü de pekiştirmiş. Dolapların olduğu kısım hazırlık alanı olarak değerlendirilmiş. Tam bitiş noktasına da yuvarlak bir masa yerleştirilmiş. Dar alanda yuvarlak masa tercih ederek alandan tasarruf sağlayan Melisa Hanım, materyalin cam olmasıyla da natürelliği getirmiş. Masayı tamamlayan pudra pemve sandalyeler, altın detaylar ve gösterişli duvar panosu da gelince mutfak tamam hale gelmiş. Mutfak dışında yatak odasından ve sürpriz köşelerinden karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @interiormelisatarhan Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Bu Çatı Katı Rustik Etkileri Yaşanmışlık Hissiyle Taçlandırmış!

Şimdi sizlerle günümüzde yaşayan ama ruhu eskilerde kalan bir eve konuk olacağız. Evimiz Ankara'da bir çatı katı dairesi. Ev sahibimiz de, nostaljiyi çok seven Özlem Hanım! Tek tip görünümlerden hazzetmeyen ev sahibimiz, her detayıyla kendisine ait bir ev istemiş. Bunun için de sevdiği nüansların yankılandığı bir dekor oluşturmuş. Modern tasarımlar aksine vintage parçalar seçilmiş. Sıfır ürünler yerine antikacılar dolaşılmış ve sonucunda içinde yaşanmışlık barındıran bir ev ortaya çıkarılmış. Ahşap tavanların otantik hava kattığı çatı katında her şey aynı dokuyu korumak için seferber olmuş: Taş duvar,masif mobilyalar, el dokuma halılar ve seçilen renkler... Ortamın doğal görünümünü bozmamak için renkler de natürel tonlardan seçilmiş. Doğayı yansıtan toprak tonları, çatı katının genelinde hakim olmuş. Büyük parçalar dışında duvarları süsleyen varaklı objeler ve antika aksesuarlar da çatı katına dahil edildikten sonra bu bölüm ev sahibinin tam aklındaki gibi olmuş. Evin alt katında yer alan salona sıra geldiğinde ise renkler biraz daha canlandırılmış: Beyaz ve mavinin uyumla birleştiği bu bölüm, evin rustik havasını yine de eksik etmemiş. Bir duvarda beliren eskitme görünümlü mavi renk, bazı sandalyelere de yansımış. Ahşap mobilyalardaki beyaz da maviye bu şekilde zarafet katmış. Her iki rengin dışında zeminlerdeki halılarda beliren kırmızı ile de alanda oryantalist etkiler sağlanmış. Fotoğrafları arasında gezinirken birçok sürpriz kare ile buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @ozlemgh Buyurun konuk olalım.
4 gün önce

Uyumlu Renkler ve Ahşap Sıcaklığı Bu Dekora Albeni Katmış!

Şimdi sizlerle Nilay Hanım'a konuk oluyoruz. Öğretmen olan ev sahibimiz, mesleği dışında kendini dekorasyona verenlerden... Eski evinde koşullardan dolayı istediği şeyleri yapamayan Nilay Hanım, yeni evde her şeyi dilediğince yapmış. Kendi evi olmasının rahatlığıyla duvarlar istenilen şekilde düzenlenmiş. Bir duvarda turuncu renk ile canlılık sağlanmış. Diğerlerinde de ahşap raf ve panolar kendini göstermiş. Tarz olarak bohem ve rustik sıcaklığına sığınan ev sahibimiz, ahşapları sadece duvarlarda değil birçok noktada öne çıkarmış. Tamamlayıcı parçalarda ve mobilya detaylarında kullanılan ahşaplar ortamın natürel halinin önemli nedeni! Dekor için seçilen mavi ve ekru uyumu da ahşaplardan yayılan sıcaklıkla daha çekici bir hal kazanmış. Salonun son dokunuşlarını da bitkilerle yapan ev sahibimiz, istediği şekilde bir dekor oluşturmuş. Salon dışında yatak odasından da karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @nilaseland Buyurun konuk olalım.