Ev Gezmeleri

Bugün

Farklı Stiller Bu Evin Kendi Sesini Kazanmasına Engel Değil

Biraz art deko, biraz klasik, biraz da modern.. Bu sofistike evde farklı tarzlar bir arada. "Bu daha başlangıç" diyen ev sahibimiz tam bir dekorasyon aşığı. Büyük bir zevkle evinin her detayıyla kendisi ilgileniyor ve ekliyor: "bulunduğum şehirde seçenekler kısıtlı olmasa daha neler yaparım". Koca bir evi dekore edip, her odasında renk ve stil uyumu olmasa da, bütününde ortak bir dil yakalamak hiç de kolay bir iş değil. Ev sahibimiz farklı stillerle oynamayı sevse de, evine kendisine ait bir ses de kazandırmıyı başarmış. Dekor deyince, elbette renkler önemli. Ev sahibimiz salonda mavinin sakin ve zengin bir tonunu öne çıkarmış, nötr tonlarla da dengelemiş. Salonda mobilyalar klasiğe modern bir yorum getiren parçalar. Metal ayaklı sehpalar bu avangart seçimlere modern bir yüz katmış.  Bu sofistike evin elbette ışıltıya da ihtiyacı var. Bu noktada zarif kesimli aynalar imdada yetişmiş. Aynalar pek çok yerde: Antrede, banyolarda, salonda, mutfakta.. Evin pek çok köşesinde bazen duvar dekorasyonunda, bazen dolap kapaklarında farklı kesimde aynalar dekora şık bir dokunuş katmış. Mutfak hem zarif, hem de gösterişli bir dekorasyona sahip. Mutfakta kullanılan avizenin tasarımı, ayna kapakların üzerindeki lazer kesim detay ile uyumlu. Bu geometrik formlar art deko esintileri geleneksel tasarımla buluşturmuş. Müzik odasından, oturma odasına, şık banyolardan, ferforje sedirli keyif köşesine evin pek çok odası, çok fazla fikir dolu bölümü var. Mobilyaların bir kısmı yeni. Oturma odası koltukları gibi bazısı da eskilerin yeniden değerlendirilmiş halleri. Ev sahibimizi Instagram'da ziyaret etmek isteyenler @ev.dreamhouse 'u takip edebilirler.  Mobilyalar Şanlıurfa Saraçoğlu Mobilya'dan. Salon halısında tercihini Şanlıurfa Ecem Halı'dan yana yapan ev sahibimiz banyo halısında da Vivense'yi tercih etmiş. 
Bugün

Bu Sade ve Şık Evin Ruhunda Nostalji Rüzgarı Esiyor

Country tarzdan ilham alan bu evde, sade şıklık ön planda. Kendi dekorasyonunun mimarı olan Gülşah Hanım için "her dönem içinde severek yaşayabileceği bir dekorasyon, trend dekorasyonlardan daha önemli". Evlerine taşınalı henüz 1 ay olmuş. Evlerini dekore ederken en büyük öncelik çocuklar. Onların özgürce hareket edebilecekleri bir ortam planlamışlar. Evlerinin dekorunda eşinin tek bir ricası var: Duvarları olduğu gibi bırakmak. Oysa Gülşah hanım aksesuar kullanmayı seviyor. Eşini de kırmadan evine aksesuar katabileceği başka yerlere bakmış. Duvarların boşluğunu kendi el emeği kırlent, runner ve paspasla doldurmuş. Çok da hoş olmuş! Evin dekorasyonunda genel bir felsefe var: sade ve şık. Bu yüzden nötr tonlar kullanılmış. Nötr tonlara eklenen gold detay ve ahşaplar ile ortama hareket katılmış. Country olur da nostalji olmaz mı? Kullanılan eskitme ve işlemeli aksesuarlar, gerekli olan nostaljik dokunuşları güzel bir şekilde sağlamış. "Mutfağın ve balkonun yeri ayrı" diyor ev sahibimiz. Bu alanlar, dekore edilirken keyifli zaman geçirmek temel kıstas. L tipi işlevsel mutfak, dolaplardan tezgah ve tezgah arası seramiklere beyaz renk seçimiyle kullanışlı ve ferah. Katlamalı perde, geometrik desenli halı, metal avize ve sandalyeler mutfağı tamamlayan detaylar.. Bu evde bizi kapitone koltuklar, damask desenler, lukens ayaklar, örgü halılar, eskitmeler ve bolca ferforje aksesuarlar karşılıyor. Özellikle sade şıklıktan yana olanların ilham alacağı çok şey var burada. Artık bu kadar söz yeter deyip şimdi bu güzel eve konuk olma zamanı. Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin birbirinden güzel sunumlar paylaştığı Instagram adresi: @gulhaahey  Mobilyalar için İnegöl Mobilya ve İstikbal tercih edilmiş. Beyaz çocuk odası Ikea,; krem çocuk odası Çilek Mobilya; aksesuarlarda ise Ikea ve Lınens imzası var.
Bugün

Ev Gezmem

Ev gezmesi :)
Bugün

Bu Evde Geniş Alanda Pek Çok Keyifli ve Şık Köşe Var

Büyük bir salon yerleştirmek zor iş. Mobilyaları çok uzaklaştırmamak, sohbete izin veren bir yerleşim sağlamak, odayı uygun bölümlemek ve fazlaca boşluk da bırakmamak.. Şimdi konuk olduğumuz bu şık salon oldukça geniş. Duvar kağıtları, tavanlar ve mobilya yerleşimiyle geniş alanda pek çok köşe oluşturmuş ev sahibimiz. Klasik ve art deko mobilyaları tercih ettiği salon dekorasyonu zarif formlar, dikkat çekici desenler, ağır renkler ile oldukça gösterişli. Pek çok aksesuar kullanarak da dekoru zenginleştirmeyi unutmamış ev sahibimiz. Bir de hoş bir manzaraya hakim kapalı balkon var. Burası da yine geniş. Bir oturma grubuna, bir de büyük masaya yer verebilmişler. Ev sahibimizin evi ve hayatı @cescmblog 'da. Buyrun konuk olalım..
1 gün önce

Evim güzel evim...

Bir mimar olarak evimi dekore etmenin keyfi de tartışılmaz. Sizlerle de paylaşmak istedim. Elif Hacıoğlu-İstanbul
1 gün önce

İstanbul'da Bir Şehir içi Ormanı: Yüksek Katta Bir Minik Cennet

Botanik posterler, hasır vazolar içinde monsterra (deve tabanı) ve yapraklı yeşiller ve sayıp bitiremediğimiz kadar çok kaktüs ve sukulent! İstanbul'da yüksek katlı bu rezidans tipi dairenin içinde adeta bir şehir ormanı var! Salonun iki yanında yere kadar camlar var. Zaten kat yüksek. Ev de hoş bir manzaraya hakim. Bu ferah his ve camlardan içe dolan ışık, içeride bu kadar yeşille buluştuğunda insana sanki doğanın içinde bir yerdeymiş gibi hissettiriyor.  Cansu hanım için ev, akşam döndüğünde bütün karmaşadan uzaklaşacağı, sevdikleri ve tabi ki patili çocuklarıyla kaliteli zaman geçirebileceği bir yer. Yeşili çok sevince de böylesi bir ev tasarlamak çok da zor olmamış! Dekorun doğal hissi, doğal dokularla da pekişmiş. Hasır avizeler, çiçeklikler, vazolar, duvar dekorasyonları, jüt halılar, tabi ki ahşap ve daha pek çok doğal doku var. Bu şehir ormanına konuk olurken ev sahibimizin Instagram hesabını buraya bırakmayı unutmayalım. Buyrun konuk olalım..
2 gün önce

Bu Evde Modern Stil, Cazibeli Dokunuşlar Kazanıyor

Cazibeli, şık iç mekanlar denince akla klasik, art deko, avangart gibi stiller geliyor. Bu çizgiden çıkan evler, ışıltıları modern stilin sadeliği ile birleştirerek, gösterişli tasarımlara taze bir yorum getiriyorlar! Elif hanımın yeni tasarladığı evi modern cazibe (glam) esintilere sahip. Sade formlar, ışıltılar ve aynalarla gösterişli bir his kazanmışlar.. Evin pek çok bölümü ev sahiplerimizin ellerinden çıkma. Bahçe çimlerinin döşemesinden, peyzaja, evin antresinde duvardan duvara baklava aynaların kaplamasına, evlerinin pek çok şeyini yaparken kendi emeklerini ortaya koymaktan kaçınmamış ev sahiplerimiz.  Şimdi evin tadını çıkarma vakti. Elif hanım mis gibi mevsim çiçeklerinin kokusuyla evini dolduruyor, yeni yeni aksesuarlar ekliyor ve tabi ailecek bahçelerinin keyfini çıkarıyorlar. Özellikle de çocuklar. Böyle bir arka bahçe olunca zaten parka ne gerek var.. Salonda monokrom renk paleti hakim. Gri ve beyaz, altın detaylarla şıklaşmış. Bu sessiz renk paleti, formların ve aksesuarların öne çıkmasını sağlıyor. Bu önemli, çünkü Elif hanımın aksesuarları, arada kaybolmayı hiç hak etmiyor. Modern chesterfield kanepe, yanda 2 adet modern berjer ve bir de bankla bir oturma grubu oluşturulmuş. Ev sahiplerimiz yurtdışında yaşıyor, ama koltuklar Türkiye'den alınmış.  Duvara monte edilen tv etrafında nişler var. Gizli ledler, nişler içinde sergilenen aksesuarlara dikkat çekiyorlar. Evin antresinde duvardan duvara uygulanan baklava ayna Türkiye'den sipariş edilmiş. Duvara montaj ev sahiplerimizden. Çok da profesyonel bir çalışma olmuş! Bu şahane evi, Elif hanımın hayatını takip etmek isteyenleri @eliisiin Instagram hesabına alalım. Buyrun konuk olalım..
3 gün önce

Dikkat: Bu Antalya Evi Yüksek Dozda Mutluluk İçerir

Modern stilde dekore edilmiş bu salonun sıcak ve taze bir enerjisi var! Salonda gri, tüm seçimlerde ana renkte. Farklı formda, farklı dokuda kumaşa sahip kanepeler gri ve nüanslarında bir araya gelmişler. Bir kanepenin sade desenleri, dekora hareket katmayı başarmış. Mine hanım için ev, keyif demek, günün sonunda rahat edebilecekleri bir ortam demek. Evi de her köşesiyle bunu yansıtıyor. Salonda pek çok el emeği dokunuş var. Tv ünitesi arkası duvardaki aksesuarlar el emeği. Diğer bir bölümdeki halat ve ahşap panellerden yapılmış duvar rafına da bayıldık. Ham ahşap mobilyalar ve rustik aydınlatmalara çok uymuş! Mobilyalar Antalya My Home Mobilya'dan. Buyrun bu keyifli salona konuk olalım..
4 gün önce

Bu Eklektik Ev Farklı Renk, Desen ve Dokuları Kucaklamış

Tepeden tırnağa uyuma karşı, alışılagelmiş dekorasyonlara karşı biraz isyan içinde bir tarz eklektik stil. Şimdi konuk olduğumuz bu taze çiftin evi de bu stili kutluyor. Farklılıkları kucakladıkları, her biri farklı parçaların bir araya geldiğinde bir şekilde "bu olmuş" dedirten, neşeli bir ev dekore etmişler. Ev sahiplerimiz desen, doku ve renklerin karmaşasını seviyorlar. Biraz bohem, biraz çılgın, ama sonuçta her köşesinde enerji patlaması yaşatan bir ev tasarlamışlar. Mobilyaların hiç biri takım değil. Koltuklar bile farklı takımlardan seçilip, bambaşka kumaşlarda yaptırılmış. Bu süreci çok da gülerek hatırlamıyor ev sahibimiz. Ağız birliği etmişçesine herkesten duyduğu sözler belli: "Ama o uymaz, o diğerinin yanına gitmez, bunun yerine size şunu verelim." Herkes itiraz etmiş ama sonunda ev sahibimizin istediği bal gibi de olmuş. Eklektil stilde bir alan tasarlamak kolay iş değil. Farklı parçaları kullanmak fikir olarak çok güzel ama sonuçta her birinin ayrı telden oynama ihtimalleri de var. Araya dokular katmak, bu dokuları farklı parçalar üzerinde tekrarlamak, tutarlı olmak ve tabi bir de negatif alanlar bırakmak önemli. Sonuçta çok fazla renk, çok fazla desen var. Gözü biraz da dinlendirmek, akışı sağlamak lazım. Salonda yeşil bir kadife chesterfield kanepe, yanında modern bir açık renkli kanepe ve bir de ekose desenli berjer oturma alanını oluşturuyor. Metal gövdeli, endüstriyel esintili mobilyalar hem yemek masası, hem orta sehpada yer bulmuş. Yeşil, odanın eşitleyici rengi. Tabi dekorun bütün görünmesini de sağlamış. Duvarlar şimdilik boş. Buraları yavaş yavaş sevdiği özel parçalarla doldurmayı planlıyor ev sahibimiz.  Kırlentlerin her biri çok hoş. Dokular farklı. Pazen kumaşlar bir kanepede, düz renkli farklı dokuda kırlentler diğerinde. Oturma odası ise yine evin renkli çizgisinin dışına çıkmamış. Ufak köşe koltuk Saloni Mobilya'dan. Ortada orta sehpa çok işe yarıyor. Ikea'dan alınmış. Bu neşe dolu, keyifli evde değişimler sürüyor. Ev sahibimizin evi ve hayatını Instagram hesabı @lamazigogonunblogu 'nda. Buyrun konuk olalım..
5 gün önce

Desenler Bu Country Stil Mutfağa Neşe Katıyor

Bu mutfağa daha önce konuk olmuş, country stilin tamamlandığı renkli detaylara bayılmıştık. Mutfak köşesi gitmiş. Yerine yine country esintili, gri renkli sandalyelere sahip bir takım gelmiş. Buyrun yeni dekoruyla bu mutfağa tekrar konuk olalım. Öncesi bu paylaşımda.