Ev Gezmeleri

Bugün

Ev Gezmesi: Otantik Detaylarıyla Sıcacık Bir Salon Dekoru

Nostaljik detayların, modern tasarımlarla buluştuğu bir dekorun konuğuyuz. Ev sahibimiz Zeynep Hanım, evi ve işi arasında mekik dokuyanlardan. İşinde öğretmenlik yaptığı çocuklarla ilgileniyor, evinde de kendisini bekleyen minikleriyle. Tabi bu arada şık bir dekor yaratmayı da ihmal etmiyor. Salon dekorunda göze ilk çarpan detaylardan biri, hiç kuşkusuz otantik taş duvar! Taşlarla örülmüş bir duvar görünümü yaratan bu alan, yanına eklenen küçük pencerelerle daha bir samimi hale bürünmüş. Duvarın altındaki şömineyle de alanın sıcaklık seviyesi bir hayli yükseltilmiş. Dekorda kullanılan mobilyaların temel önceliği konfor. Bunun için salonu dolduran iki modern chesterfield koltuğa yer verilmiş. Chesterfield koltukları tamamlama görevi de şömine yanında duran berjerlere verilmiş. Renk uyumu konusunda kontrasttan yararlanan Zeynep Hanım, serin renklerin göz bebeği gri ile cesurluğuyla bilinen mor rengini buluşturmuş. Arada renkleri kaynaştıran nötr tonlarla da, renk paleti biraz genişletilmiş. Dekorunda duvarlara ayrı bir önem veren ev sahibimiz, salonunun beşinci duvarı olan tavanı da unutmamış. Yemek alanında tercih edilen pencere görünümlü tavan dekoru ile alanın ışık dengesi ayarlanırken dekoratif bir görünümde sağlanmış. Şık detaylarla buluşacağınız evimizden karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @zeynepkapukaya_ozkan Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu Dubleks Evin Ruhu Minimalist Sadelikten Yana

Her köşesinden sadeliğin yansıdığı bir evin konuğuyuz. Ev sahibimiz Yasemin Hanım, sadeliğin getirdiği sakinliği sevenlerden. Bu yüzden, dekorunu yaratırken olabildiğince göz yormayan detaylarla süslemek istemiş. Evinin genelinde nötr renk tonlarını kullanan ev sahibimiz, araya gri tonlarının etkisini de katarak uyumlu bir görünüm yaratmayı başarmış.  Ferah ve uyumlu görünüm kadar evinde kullandığı her parçanın kullanışlı olmasına da özen gösteren ev sahibimiz, seçtiği her parçayı bu kritere göre değerlendirmiş: Konforlu ve işlevsel parçalar seçilmiş, diğerleri geri planda tutulmuş. Evin en çok zaman geçirilen yerlerinden biri olan mutfak, evin genelindeki renk paletinin en net yansıdığı yerlerden: Beyaz mutfak dolaplarına karışan gri tezgahların yer aldığı bu alanda, görünüm oldukça akıcı! Alan olarak zaten geniş olan evini açık renk tonları ve sadelikle daha da ferah hale getiren Yasemin Hanım, dubleks evini yarattığı minimal görünümle oldukça düzenli bir hale de getirmiş. Sürpriz detayların yer aldığı evimizden karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @yasminellahome Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Ev Gezmesi: Siyahın Asaletiyle Kuşanan Bir İstanbul Evi

Siyah rengin asaletinden kopamayan bir dekorun konuğuyuz. Ev sahibimiz Cansu Hanım, sofistike görünümlerden hoşlananlardan. Evini karizmatik tonlarla çevreleyip araya ışıltıları katanlardan. Dekorunda siyahın önderliğinde, gri ve nötr tonları buluşturan ev sahibimiz, modern stili kaliteli detaylarla buluşturmuş. Konforlu mobilyaların, geometrik formlar ve kalite algısı yüksek yüzeylerle buluştuğu evde, araya giren mimari detaylarla da ortamın sofistike görünümüne katkı sağlanmış. Dekorda kullanılan her tamamlayıcı parçada ince tasarımlar tercih edilirken, mermer görünümlü yüzeylerin lüks görünümünden de vazgeçilmemiş. Metalin ve parlak yüzeylerin çok sevildiği evde, ortama kaliteli şıklık katacak aksesuarlarla da dekorun eksiklikleri tamamlanmış. Sürpriz detaylarla buluşacağınız evimizden kareler geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @house_of_stylish_design Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

Bu Salonun Her Yerine Ahşabın Sıcaklığı Sinmiş

Rustik detaylarla dekorunu sıcacık bir hale getiren bir evin konuğuyuz. Ev sahibimiz Merve Hanım, natürel tonların yoğun etkisini yaşamak istemiş ve yarattığı dekorla da bunu başarmış. Ahşabın her tonuyla kullanıldığı salon dekoru, hem şık hem de keyifli! Lacivert ve gri tonlarının ortaklığında renklenen bu alan, natürel detayların kendine has dokularıyla oldukça samimi bir hal almış. Rahat koltuklar ve zarif berjelerin kullanıldığı dekorda, tamamlayıcı parça olarak konsol ve orta sehpasına yer verilmiş. Salonun oturma alanındaki renklerin devamının sergilendiği yemek alanında, rahatlıktan öte sıra dışı bir tasarım dikkat çekiyor. Duvar dekorunu kütüklerle şekillendiren Merve Hanım, bu alana organik bir ambiyans kazandırmış. Kütükleri aydınlatan apliklerle de dekorun güzelliği daha bir öne çıkmış. Aksesuarlarında da ahşaptan şaşmayan ev sahibimiz, duvarını süsleyen ayna ve saatinde de ahşap detayları fazlasıyla kullanmış. Şık perdeleri, salonu nostaljik hale getiren taş duvar dekoru ve sürpriz detaylarıyla sizi karşılayacak evimizden karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım:  Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @merveali85 Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Bu Keyif Dolu Evin Her Duvarı Ayrı Bir Anıyı Yaşatıyor

Şimdi sizleri Almanya'dan Ayşe Hanım'ın evine götürüyoruz. Kendisi nostaljik esintileri günümüz dekoruna karıştırmayı oldukça seviyor. Hayatında da genel olarak bu harmandan yararlanan ev sahibimiz, evinin her köşesinde de bunu yansıtmaktan hiç çekinmiyor. Salon dekoruna konuk olduğumuz evde, bizi iç açıcı bir renk paleti karşılıyor. Mint yeşilinin tek duvarı süslediği salonda, gri ve beyazın dengeleyici etkisinden yararlanılmış. Dingin renklerin yarattığı ortamı biraz hareketlendirmek gerektiği de düşünülünce çözüm, altın dokunuşlarında bulunmuş. En az renkler kadar keyifli olan mobilyalar, konfor şartına göre seçilmiş. Salonda geçirillen her anı, rahatlıklarıyla tamamlayan bu parçalar, metalik detaylarla da şık bir görünüm içinde... Ayşe Hanım'ın kendi hünerlerini sergilediği alanlardan biri olan duvarlar, birbirinden farklı tarzlarla ruh kazanmış. Nostaljik bakırların ve bolca altın objenin buluştuğu bu alanlarda, her şey birbiriyle iyi bir kompozisyon yaratarak bir araya gelmiş. Ayşe Hanım, duvardaki objeleri yetersiz bulmuş olacak ki. bir duvarı da kitaplarla süslemiş. Kitaplardan oluşturduğu panoyu duvara asan ev sahibimiz, bu şekilde hem kitap sevgisini göz önüne sermiş hem de sıra dışı bir dekor yaratmış. Birbirinden keyifli köşeleri ve sürpriz detaylarıyla sizi karşılayacak evimizden karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım:  Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @ayse_ersoez Buyurun konuk olalım.
4 gün önce

Selma hanımın endüstriyel loft stildeki evi

Doğal materyaller, grinin açık ve koyu tonları, metal, tuğla ve bolca ahşap kullanımıyla şekillenen endüstriyel stil dekor son dönemin popüler akımlarından.. Selma hanımın sıcak endüstriyel stilde döşediği evinde, dekorun odağında naturel malzemeler var. Zemin ahşabından, mobilya seçimine ve doğal taş duvar kaplamalarına naturel çizginin korunduğu bu evden, bu stil dekor fikri arayanların alabileceği bolca fikir var.. Buyrun Selma hanıma konuk olalım..
4 gün önce

Ev Gezmesi: Sakin Renkleriyle Keyifli Bir Dekor

Modern çizgilerin öne çıktığı keyifli bir dekorun konuğuyuz. Samimi ve rahat ortamları seven ev sahibimiz, kendi dekorunu da bu çerçevede oluşturmuş. Evin renkleri belirlenirken sakin bir görünüm yaratacak tonlar istenmiş. Bu yüzden, gri ve tonları genel düzende etkili olmuş. Grinin açık ve koyu tonları arasında yaratılan renk geçişine, beyazın ferahlığı da eklenerek ortamın daha aydınlık görünmesi sağlanmış. Rahatlığın önemsendiği bir dekorda köşe koltuk seçilebilecek en doğru parçalardan biri. Bunu bilen ev sahibimiz de, oturma odasında konforu sağlamak için uzanma bölümü olan bir köşe koltuğa yer vermiş.  Alan olarak çok geniş olmayan oturma odası için tamamlayıcı parçalar seçilirken de oldukça doğru seçimler yapılmış: Alanı hem daha kullanışlı hale getirmek hem de daha sıcak göstermek için yuvarlak formlar tercih edilmiş. Yuvarlak formlu halı ve onun üstende yer alan oval sehpa, bu konuda gayet iyi seçimlerden... Gezmeye başladığınızda salon ve mutfaktan da karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahimizin Instagram adresi: @cizgilibirblog Buyurun konuk olalım.
5 gün önce

Bu Küçük Balkon Zevk Olunca Metrekarenin Önemi Olmadığının Kanıtı

Dar ve uzun, kısaca küçük bir balkonun genellikle kaderi belki ufak bir masa ve yanına atılmış bolca fazlalık oluyor. (Turşu, patates, soğanlık, yan yana dizilmiş zeytinyağlar desek tanıdık gelecek mi?) Oysa Medine hanım, eni 1.25 metre olan balkonunda inanılmaz keyifli bir alan tasarlamış. Apartman hayatında zaten bahçeye hasretiz, bir de tek dış mekan olan balkondan mahrum mu kalsın?  Balkon, yanyana dizilmiş iki sandalye ve bir de salıncak sığdırabilecek kadar büyük olmuş. Alan küçük olunca her detayı iyi düşünmek lazım. Medine hanım balkona uygun ölçülerde bir salıncak çizip, demirciye özel yaptırmış. Masa, sandalye seti de yine aynı yerden. Küçük alanlarda koyu renk kullanılmaktan çekinir, oysa bunun gibi uzun ve dar alanlara derinlik katmak için koyu renkler çok etkilidir. Minderler pembe. Renk ve desenleri ile pek tatlı bir tasarım olmuş. Raflar Koçtaş'tan. Renkli ip avize avizeciler çarşısında bir avizeciden. Buyrun bu keyifli balkona konuk olalım, küçük bir balkonu değerlendirme konusunda Medine hanımdan fikir alalım. 
6 gün önce

Bu Evdeki Sıcak Ortamı Dereceler Ölçemiyor

Dekorasyonda keyifli ve konforlu alanları yaratmak bazıları için her şeyden önemli. Şimdi konuk olacağımız ev sahibi de, o bazılarından. Evinde rahat ve huzurlu zaman geçirmeyi hiçbir şeye değişmeyen ev sahibimiz, çok da geniş olmayan evine hep en doğru parçaları seçmeye gayret etmiş. Seçilen renkler ve kullanılan mobilyalar, hem ortama hem de kendi ruhuna uygun olsun istemiş. Açık ve sakin renkleri yoğun bir şekilde kullanarak ortamını ferahlatmış. Ama biraz da enerji lazım değil mi? Bunun için de çözüm, sarı renkten gelmiş. Nötr tonlar ve beyazla karışan sarı renk, salonun canlı görünmesine önayak olmuş. Renklerden sonra görevi devralan mobilyalar, işlevsel ve konforlu olacak şekilde seçilmiş. Rahat ve geniş koltuklar, çok yer kaplamadan ihtiyacı karşılayan doğal görünümlü masa ve sehpalar, salonun her metrekaresine en uygun olan şık parçalardan. Aksesuar olarak çerçeve ve duvar rafları kullanılmış olsa da, bu evin asıl aksesuarları evin her köşesinden enerji saçan bitkiler. Bitkileri sayesinde "11. katta değil de bahçeli bir evde yaşıyormuş gibi hissettiğini söyleyen" ev sahibimiz, canlı dostları olmadan nefes alamayanlardan. Salondaki rahat dekorun, olduğu gibi devam ettirildiği yatak odasındayız. Biraz krem ve ahşap pigmentler olsa da renkler yine benzer tonlarda. Renkler gibi, ortamın ruhu da salonun aynısı: Doğal ve sıcacık.  Ortamın ruhunu sağlayan detaylarsa öyle sadece renkler değil. Yatak odasının duvarlarında ve aydınlatmasında kullanılan ahşap ve hasırlar, aralarına sanatsal dokunuşları da alınca, bütün ambiyansı çok keyifli hale getirmişler. İşlevsel mobilyaların en iyi örneklerinden birinin olduğu banyoda, küçük alanlarda kullanılabilecek en uygun banyo dolaplarından biri kullanılmış. Klozet üzerinde kullanılan açık raf sayesinde hem alan verimli hale getirilmiş hem ortama özgünlük katılmış, Banyoda kullanılan açık dolap gibi çoğu parçasında Ikea'yı tercih eden ev sahibimiz, mobilyaların bir kısmında da Enza Home'dan faydalanmış. Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @daire.48_  Buyrun konuk olalım.
6 gün önce

Göz Alıcı Detayların Hepsi Bu Evde Buluşmuş

Göz alıcı şıklıkta bir evin konuğuyuz. Ev sahibimiz Selen Hanım gösterişli dekorları sevenlerden. Bu yüzden de evini dekore ederken klasik stil ve art dekodan yararlanmış. Haki yeşilinin vizonla karıştığı dekorda, altın rengi istenen ışıltıyı sağlayacak vurgu olmuş. Birbirine desenlerle karışan bu renkler, ortamdaki asil görünümün önemli belirleyicilerinden. Renkleri ve desenleri üzerine kuşanan mobilyalar, hem konfor hem de şıklık konusunda tam not alıyor. Varakların ve ince oymaların kullanıldığı mobilyalar, klasik şıklığın istediği gösterişi fazlasıyla sağlamış. Dekorun her alanında kullanılan altın detayları, mermer ve ayna yüzeylerle desteklenmiş. Bu haliyle art deko stilin istediği lüks ve kalite de dekora eklenmiş. Büyüleyici dekorunu, şık perde ve halılarıyla tamamlayan Selen Hanım, son dokunuşları da aksesuarlarla yapmayı unutmamış. Farklı tasarıma sahip tv ünitesinde ve sehpa üstlerinde ışıldayan objelere yer vererek dekorunu tamam hale getirmiş. Birbirinden şık detayların yer aldığı evimizle sizi buluşturmadan önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @gurkan_selen Buyurun konuk olalım.