Ev Gezmeleri

Bugün

Bu Naif Evin İçinde Bütün Desenler Neşeyle Buluşmuş!

Çiçek, ekose ve puantiye desenlerin kuşattığı bir eve konuk oluyoruz. Country stili çok seven ev sahibimiz, kendi yetenekleri ve zevkini konuşturduğu evinde ağırlıyor bizleri. Doğayla bütünleşen bir dekor oluşturmak isteyen ev sahibimiz, huzuru country stilde bulmuş. Samimi bir ambiyans oluşturan renklerle birlikte eğlenceli bir alan oluşturmuş. Country stilin sevdiği organik detaylar evin geniş alanlarında kendini göstermiş: Duvarlarda uygulanan taş dokusu evin geneline nostaljik bir hava katmış. Pofuduk koltukların hem rahatlığı hem de yumuşak görünümü country stil ile çok yakışıyor! Bunun farkında olan ev sahibimiz, dekor için seçtiği mobilyaların çoğunda bu formu tercih etmiş. El işçiliği konusunda profesyonelleşen ev sahibimiz, evinde kullandığı bütün örtü ve perdeleri kendisi dikmiş. Ekoseler, çiçek desenleri ve puantiyeler naif ruhlu evin her yüzeyine, el emeği harika örtülerle yayılmış. Fotoğrafları arasında gezinirken sürpriz karelerle karşılaşacağınız evimie geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @nergislibahce Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu Sıcacık Evde Beyaz Aşkı Had Safhada!

Beyazın ağırlıkta olduğu bir dekor, bakan gözlere uçsuz bucaksızmışçasına bir his verir. Tıpkı şimdi konuk olduğumuz evdeki gibi! Bizleri ferah mı ferah evinde ağırlayan Banu Hanım, 1 çocuk annesi. Özel sektörde çalışan ev sahibimiz, yoğun tempolu hayatına dekorasyon işlerini de sıkıştırmayı ihmal etmemiş. Tarz olarak farklı stillerden beslenen konuk evimizde üç ayrı stil baş göstermiş: Mutfak "benim ruhum country" demiş. Diğer alanlar da bohem ve moderni iç içe geçirmiş. Mutfakta bütün yükü beyaza veren Banu Hanım, ne de iyi yapmış: Mutfak dolapları, tezgah ve tezgah arasında kendini gösteren bu ton, alanın akıp gitmesini sağlamış. Ferahlık kadar sadelik arayışında da olan ev sahibimiz, mutfakta yer verdiği tamamlayıcı parçalarla bunu gerçekleştirmiş. Çok dikkat çekmeyen tonlardaki halı ve aksesuarlar, bu amaçla seçilen parçalardan... Mutfaktan beyaz rengi olduğu gibi alıp salona geçiş yapıyoruz. Bu alanda da bizi karşılayan ferahlık abidesi, yanına kiremit tonunu almış. Bohem stilin çok sevdiği bu renk ikilisi, geometrik desenlerle birlikte daha keyifli hale gelmiş. Üstüne bir de hasır ve bitkiler eklenince keyifli ambiyans almış başını gitmiş. Banu Hanım için kişisel dokunuşların önemi de büyük! Kendi emekleriyle yaptığı objeler de bunun en güzel örneği. Tabi bir de babasının el emeği olan dekoratif merdiven ve çiçeklikleri de unutmamak lazım! Konuk evimizi gezerken evin her odasından birçok kare ile buluşacaksınız. İlham alacağınız karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @banukaraman_  Buyurun konuk olalım.
Bugün

Hem Keyifli Hem Uyumlu: Sürpriz Detaylara Sahip Bir Dekor

Şimdi sizlerle Tuğçe Hanım'a konuk olalım. Hollanda'da yaşayan ev sahibimiz, modern tasarımların öne çıktığı evinde bizleri ağırlıyor. Üç çocuk annesi ev sahibimiz, zamanını ev ve çocuklar arasında bölüştürenlerden. Günün çoğunluğunda çocuklarıyla oyunlar oynuyor, arta kalan zamanlarda da dekoruna yöneliyor. Duvarların sade görünümünü sevmiyor Tuğçe Hanım! Bu yüzden de evin her duvarında ayrı bir görünüm var: Kimi duvarlar farklı renklerle kişilik kazanmış kimileri de dekoratif uygulamalarla. İç mekanda duvarlar sıradanlıktan kurtarıldıktan sonra sıra ev için seçilecek mobilyalara gelmiş. Minimalist tasarımlara sahip parçalar, bu konuda ilk tercih edilenler olmuş. Duvarlardaki hareketliliği mobilyalarla yumuşatmak isteyen Tuğçe Hanım, çok göze çarpmayan ve sakin kalan parçaları seçmiş. Zamanın çoğu çocuklara gidince onların yaşam alanları da aynı zamandan nasibini almış. Her çocuğunun odası için bizzat uğraşan ev sahibimiz, duvarlardaki dekorlardan birçok detaya kadar her şeyi kendisi yapmış. Evin iç kısmının dışında bahçe içinde keyifli bir dekor oluşturan ev sahibimiz, her şeyin sonucunda istediği gibi bir alana ulaşmış. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @tugcekb Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Bohem Ruhlu Bu Evde Keyif Yapılacak Köşeler İhmal Edilmemiş!

Şimdi sizlerle bohem ruhlu bir eve konuk oluyoruz. Matematik öğretmeni olan ev sahibimiz Şeyda Hanım, hobi olarak dekorasyon işleriyle uğraşıyor. Bu hobisini canlı tutmak için de dekorunda sürekli değişiklikler yapıyor. Bizleri şimdi ağırladığı dekor, bundan önce defalarca değişmiş. Bazen mobilyalar köşe kapmaca oynamış bazen de dekora yeni küçük parçalar dahil edilmiş. Şu anki haliyle bohem ve minimalist bir tavır içindeki alan, Şeyda Hanım'ın en çok içine sinen görünümlerden olmuş. Salon için sevdiği üçü bir arada formülü kullanmış ev sahibi! Hasır, ahşap ve biraz da kiremit tonları... Birbirini çok iyi tamamlayan bu üçlü, salonun keyifli halini yansıtmış. Konforlu bir kanepe alanın oturma ihtiyacına yanıt vermiş. Tek başına yeterli görülmeyince de hasır sandalyelerden destek alınmış. Rattan dolap, kuru çiçekler ve dekora hareket katan kırlentler de yerine yerleşince salon yeni değişikliğe kadar tamam hale gelmiş. Salonu dışında mutfağını da bizimle paylaşan Şeyda Hanım, bu odada en çok işlevselliğe önem vermiş. Mutfakta hareket alanının çok kısıtlanmaması için büyük mobilyalar tercih edilmemiş. Bunun yerine hem masa hem de tezgah olarak kullanılabilecek bar tipi bir köşe seçilmiş. Birçok sürpriz detayıyla sizleri karşılayacak bu evimizden fotoğraflara geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyen ler için ev sahibimizin Instagram adresi: @mutfakrobotu_ Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Ev Gezmesi: Temel Kriteri Konfor Olan Samimi Bir Ev

Şimdi sizlerle konforlu bir eve konuk oluyoruz. İstanbul'da yaşayan ev sahibimiz, yumuşak hatlara sahip evinde bizi ağırlıyor. Modern ve country stillerin birleştirildiği evde, gözü yormayan renklerle bir dekor oluşturulmuş: Soft mavi, gri ve açık renk tonlarından oluşan renk paleti evin geneline yayılmış. Ev sahibimizin zamanının çoğu salonda geçiyor. Dolayısıyla da bu odanın rahat olması önemli! Pofuduk dokuya sahip iki kanepe ve berjerler, tam da bu noktada üstüne düşeni yapmış. Salondan bir kapı aralığı kadar uzakta duran mutfak, modern stilin akıcı görünümüyle şeklini almış. Krem ve cappucino tonlarının renk verdiği bu bölüm, kullanışlılık açısından da iyi tasarlanmış. Salon ve mutfak dışında evin diğer alanlarını da bizimle paylaşan ev sahibimiz, bu bölümler için de özenle uğraşmış. Çocuk odasının duvarları yaratıcılığı geliştiren figürlerle süslenmiş. Araya eklenen canlı yeşil tonları da, dekora hareket katmış. Sürpriz köşeleriyle sizi karşılayacak bu evimizden, konfor arayışında olan birçok kişi fikirler edinebilir. En iyisi lafı çok uzatmadan hemen karelere geçelim.
1 gün önce

Ev Gezmesi: Her Şeyi Tam Dozunda Ayarlayan Bir Dekor

Şimdi sizlerle Pembe Hanım'a konuk oluyoruz. Almanya'da yaşayan ev sahibimiz, isminin aksine daha çok soft renkleri görmekten hoşlananlardan. Ferahlık getiren renklerle alanına nefes aldıranlardan... Evde bizi ilk karşılayan alan salon! Açık ve koyu renk kontrastı bu bölümü ele geçirmiş. Beyaz ve siyah tonunun zıtlığı salona çekici bir şıklık katmış. Siyah ve beyaz yan yana gayet iyi. Ama alanı biraz yumuşatmakta da hiçbir sakınca yok! Tam da bu amaçla, Pembe Hanım salonuna jüt halı ve rattan objeler yerleştirmiş. Salonun rahatlığı ev sahibi için çok önemli. Bu yüzden alanın geniş bir kısmını kaplayan nubuk köşe koltuk, oturma ihtiyacını karşılamış. Küçük obje ve kitaplar için de salonun belli bölümlerinde minmalist tasarıma sahip vitrinler yer almış. Salondan sonra bizi karşılayan mutfak, tarz olarak biraz modern biraz da country! Beyaz ve füme tonlarının uyumuna şahitlik eden bu alan, natürel materyallerle olduğundan daha keyifli bir halde! İki koridor şeklinde uzanan mutfakta kullanılan yarım ada, alana işlevsel bir boyut katmış. Hem masa hem de alternatif hazırlama köşesi sağlayan bu bölüm, ahşap dokuya sahip tezgahıyla da mutfağa çok yakışmış. Salon ve mutfağı dışında evin diğer alanlarını da bizimle paylaşan Pembe Hanım, bu odalarla da özenle ilgilenmiş. İki kişilik çocuk odasını verimli kullanılacak şekilde dekore etmiş. Tabi eğlenceli detayları da unutmamış! Bahçesi, banyosu ve sürpriz köşeleriyle sizleri karşılayacak bu evimizden çok fikir alacaksınız. Ama önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @mira_ta_pg Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Bu Keyifli Evde Göze Çarpan Detayların Haddi Hesabı Yok!

"Dekorasyon aşığıyım" diyen Tuğba Hanım'ın konuğuyuz. İki çocuk annesi ev sahibimiz, sil baştan yenilediği evinde bizleri ağırlıyor. Şu anki evine taşınalı daha bir yıl olmamış ama yapılan değişiklikler almış başını gitmiş: Evin her tarafı yenilenmiş. Tuğba Hanım'a has detaylar evin ruhunu ortaya çıkarmış. Modern ve rustik stillerin harmanlandığı salon, nötr ve canlı renklerle karakter kazanmış. Bej ve vizon tonlarının hakim olduğu bu bölümde, sarı ve yeşil vurgular alana hareket katmış. Salonun odak noktasında yer alan kanepe, alanın en konforlu parçası. Pofuduk formu ve renkli kırlentleriyle alana sıcaklık katan bu parça, oldukça da şık bir tasarıma sahip! Oturma bölümü tamamlanan salonun diğer tarafı da yemek için ayrılmış. Natürel materyallerin kullanıldığı bu bölümde, alanın sıcaklık ayarı biraz daha arttırılmış. Salondan sonra bizi karşılayan mutfak u-tipi plana sahip. Alan olarak çok geniş olmayan bu bölüm, siyah ve beyazın kontrastıyla çekicilik kazanmış. Tuğba Hanım'ın dekor ve düzen işlerini çok sevdiğini söylemiştik! Bunun en güzel kanıtı da evdeki tüm köşeler. Her alan için ayrı bir özen gösteren ev sahibimiz, içine sinmeyen hiçbir şeye evet dememiş. Evin antresi, holü ve terası tamamen sevilen parçalarla donatılmış. Renkler ve objeler de genel kompozisyona uyum sağlamak için yerini almış. Fotoğrafları arasında gezinirken ilham alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @tugbagltn  Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

Şehir Hayatından Sıkılan Ceren Hanım'ın Köydeki Uzay İstasyonu!

Rengarenk bir köy evine konuk oluyoruz. Uzay Bilimleri mezunu olan ev sahibimiz Ceren Hanım, iş olanaklarının yetersizliğinden dolayı kendi alanı dışında 4 yıl boyunca çalışmış. Sabırla geçirdiği bu sürenin sonunda artık bir şeylerin değişmesi gerektiğine karar vermiş. "Hem iş istediği gibi değil hem de şehir hayatı çok yorucu! O zaman neden köye taşınmıyorum" diye düşünmüş ev sahibimiz ve toplamış bavulları.  Düzce'ye bağlı bir köyde iki katlı bir eve yerleşen Ceren Hanım ve ailesi, burada tamamen doğa ile iç içe yaşamaya başlamış. Hayvanları ve kendi yetiştirdiği mahsulleriyle birlikte hayat artık daha anlamlı hale gelmiş. Yeni hayat bu kadar keyifli olunca bu durum evin içine de yansımış. Keyifli ruh halinin yansıması olan canlı renk tonları rustik ruhlu evin her tarafında kendini göstermiş: Sarı, mavi, yeşil ve pembe uyumla dekordaki yerlerini almış. Zeminden ve tavandan yayılan ahşap sıcaklığı, sarı duvarlarla karışmış. Mobilyalardaki uyumlu tonlarda bu karışıma destek olmuş. Evin her alanıyla bizzat ilgilenen ev sahibimiz, bütün boyama işlerini severek yapmış. Duvarlar, mobilyalar ve küçük objeler bu isteğin sonucunda eskisinden daha iyi görünmeye başlamış. Şu sıralar evinin dış cephesini de yenileyen Ceren Hanım, sakin bir yaşamı isteyenler için iyi bir örnek! Keyifli evimizden fotoğraflara geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @koyde1ev  Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Bu Evin Renkleri Pencereden Yansıyan Güneşle Daha Güzelleşmiş!

Şimdi sizlerle Safiye Hanım'a konuk olalım. Hemşire olan ev sahibimiz, hobi olarak da dekorasyon işleri ile uğraşıyor. Hatta bu hobisi için gerektiğinde eğitimlere bile koşuyor. Natürel materyallerden ve otantik görünümden hoşlanan ev sahibimiz, bu isteğini modern stilin ışığında yakalamış: Modern tasarımlar, doğallık ve sıcaklık yayan detaylarla birleştirilmiş. Nasıl bir renk paleti kullanmak istediğine de kolayca karar vermiş Safiye Hanım! Ortamı hem ferahlatacak hem de çekicilik katacak tonlar... Mutfağının bol ışık almasına güvenen ev sahibimiz, mutfak dolaplarında siyahı tercih etmiş. Ortama karizmatik bir tavır katan bu ton, pirinç detaylarla daha çekici hale gelmiş. Güneş ortamı aydınlatmasına aydınlatıyor ama daha açık bir renk tonuna da ihtiyaç var! Tam da bu amaçla iç mekan detaylarının çoğunda beyaz renk öne çıkarılmış. Safiye Hanım'ın otantik görünümleri sevdiğinden söz etmiştik! Kendisi evine yerleştiğinde en çok parkelere bastığı an hissettiği gıcırtıyı sevmiş ve buna hiç dokunmamış. Aksine bu hissi pekiştirmek için duvarların bir kısmında otantik taş dokusu oluşturmaya çalışmış. Konuk evimizde ahşap zeminlerin natürel havası ön planda tutulmak istenmiş. Bu yüzden çok fazla halıya yer verimemiş. Sadece mutfakta alana rengiyle enerji katan küçük bir kilime yer verilmiş. Tıpkı mutfak gibi salonda da doğallığı modern çerçeveden sunan ev sahibimiz, oldukça konforlu bir ortam oluşturmuş. Salon merkezine yerleştirilen köşe koltuk, rahatlığıyla alanı tamamlarken rengiyle de dekora uyum katmış. Sevdiği renklerle salonuna keyif katan ev sahibimiz, bu renklerin küçük detaylarda olmasına özellikle önem vermiş. Bu sayede bir değişiklik yapılmak istendiğinde işler oldukça kolay olmuş. Bahçede yetişen pampas otları, evin ruhuna anlam katan objeleri ve birçok sürpriz detayıyla sizi karşılayacak bu evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @sh_interieur  Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Bu İzmir Evinde Sadelik Uyumlu Bir Kompozisyon İçinde Sunulmuş!

Şimdi sizlerle İzmir'e uzanıyoruz. Sadelik yanlısı ev Sahibimiz Ceren Hanım, bizi tamamen kendi zevkine göre dekore ettiği evinde ağırlıyor. Modern stilin göze çaptığı evde, renkler uyumla sergilenmiş: Grinin tonları arasında gidip gelen dekor, beyazın ferahlığıyla kuşanmış. Salonda kullanılan konforlu kanepelerden biri açık gri tonundan seçilmiş. Diğeri de bu açık görünüme kontrast oluşturacak şekilde koyu! İki farklı renkte seçilen kanepeler arasındaki renk geçişini sağlama görevi de beyaza verilmiş. Tamamlayıcı mobilyalarda kullanılan beyaz renk alanın akıcı görünmesinde de pay sahibi! Salonun duvarlarını da sevdiği gri tonuyla boyayan Ceren Hanım, minimalist tasarıma sahip masa ve sahpalarla da bu alanın eksiklerini kapatmış. Salonu dışında mutfağını da bizimle paylaşan ev sahibimiz, bu bölümde beyaz ve siyahı buluşturmayı seçmiş. Beyaz mutfak dolapları ve siyah tezgahtan oluşan mutfakta, tezgah arası için seçilen seramiklerle ortama sıcaklık katılmış. Mutfağa sıcaklık katan diğer bir öğe de ahşap masa olmuş. Metal sandalyelerle tamamlanan bu masa, evin modern ruhuna da uyum sağlamış. Fotoğrafları arasında gezinirken keyif alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @ayrisceren Buyurun konuk olalım.