Ev Gezmeleri

Bugün

Ev Gezmesi: Mimari Dokunuşlarla Zenginleşen Ferah Bir Dekor

Klasik şıklığın, modern tasarımlarla buluştuğu bir salona konuk oluyoruz. Ev sahibimiz, dekorunda hem ferahlamak istemiş hem de ışıldamak. Buna çözümü de, beğendiği stilleri karıştırmakta bulmuş. Dekorun en göze çarpanlarından başlayalım. Salonun odak noktasındaki duvar: Tv arkasında duran bu alan, dekora mimari detaylar katarken led ışıklarıyla da ortamı aydınlatmayı ihmal etmemiş. İç mekanın tasarımına müdahale tamamlanınca sıra, bu alanı dolduracak parçalarda. İlk olarak, konforlarıyla beğenileri toplayan chesterfield koltuklar tercih edilmiş. Bej tonlarında seçilen bu koltuklar, yine aynı tondaki berjerle tamamlanmış.  Renkler konusunda tercihini nötrlerden yana yapan ev sahibi, mumluk ve objelerde kullandığı mint yeşiliyle de ortama keyif katmaya çalışmış. Pek de başarılı olmuş! Salona genel olarak bakınca tek bir alan ama detayları inceleyince üç farklı köşe. Dekoratif şöminenin yanında duran berjer, kadeh şeklindeki vazo ve peluş halı, salonun nostalji köşesindeki önemli parçalar. Geniş salonun devamında da bir yemek köşesi var. Bütün dekorda kendini gösteren nötrler burada da olduğu gibi duruyor. Geometrik formlu sandalyeler ve kristal avizeler de bu alanın dikkat çekenleri. Büyük parçalarına gösterdiği özeni, küçük aksesuarları için de gösteren ev sahibimiz, kristal mumlukları diğerlerinden bir adım önde tutmuş. Şık ayrıntılarla dolu bu evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @huerrem_moda Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu Konforlu Evde Keyfi Kaçıran Parçalara Yer Yok!

Şimdi sizleri Hatice Hanım'ın evine götürüyoruz. Kendisinin stili modern, yaratmak istediği ortam da şık ve keyifli. Amaçlar belli olunca işler daha hızlı ilerliyor! İlk olarak keyifli bir ortamda olmazsa olmazlar belirlenmiş: Köşe koltuk, işlevsel bir sehpa, berjer ve duvarı süsleyen irili ufaklı çerçeveler... Köşe koltuğu rahatlığından dolayı seçen Hatice Hanım, böylelikle orada geçirilen zamanların kalitesini artırmış. Seçilecek parçalar belirlendikten sonra işin renginde sıra. Vizon grisi, nötr ve beyazla harmanlanmış. Aradan kendini gösteren mavi de ortamın keyifli detaylarına katkıda bulunmuş. Salon dekoruna şıklık getirecek gerekli aksesuarlar konduktan sonra, evin diğer alanlarına adım atılmış. Antrede kullanılan mavi tonu, salondakinin aynısı. Ona eşlik eden beyazsa ferahlık sağlamak için yerini almış. Hatice Hanım'ın en çok özendiği yerlerden biri de çocuk odası. Pembe ve beyazla kuşanmış bu alan, mini mutfağı ve eğlenceli duvar dekorasyonuyla çok neşeli. Fotoğrafları arasında gezinirken sürpriz detaylarla karşılaşacağınız evimizden karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @haticelifnaz_ Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu Köşe Sonbahar Köşesi! Keyifli Odada Sarı Sonbahar..

Bu zevkli eve daha önce konuk olmuş, Ayten hanımın bahar tadında evinin insanı kıpır kıpır eden, enerjik atmosferinden güzel fikirler almıştık. Bahar geldi geçti, yaz severleri hüzün sardı. Şimdi keyif sırası soğuk hava severlerde.. Ayten hanımın bu odası tam da Danimarkalıların "hygge" felsefesine uygun dekore edilmiş. Hygge nedir? Nasıl yapılır? yazımızı buradan okumayı unutmayın.  Hasır sandalye, rastgele kırlentlerin atıldığı konforlu kılıflı köşe koltuk, yerde hasır sepetler, jüt halı, şömine, mumlar ve sehpa ortası dekoru olarak sonbahar dalları. Bu dekorasyonun adı sarı sonbahar. Buyrun konuk olalım..
Bugün

Bu Keyifli Evin Kanında Doğallık Var!

Rustik detayları, modern tasarımlarla buluşturan bir dekora konuk oluyoruz. Dekorumuz sıcacık çünkü işin içinde sınırı olmayan doğallık var. Ev sahibimiz Nuray Hanım, evini dekore ederken temelde iki kriter belirlemiş: Keyifli ve şık bir ortam. İstediklerini ortaya çıkarmak için de bizzat kendisi uğraşmış. Dekorun keyifli olmasını doğallıkla bir tutan ev sahibimiz, aldığı her parçada natürelliği aramış. Evin en çok zaman geçirilen yeri salon. Bu yüzden burası her yerden daha rahat olmalı! Salondaki köşe koltuk, tam da bu nedenden. Ortama rahatlık yayan bu koltuk, deri görünümlü yüzeyiyle de nostaljik sıcaklığı getirmiş. Deri görünümüyle başlayan natürellik, yoğun ahşap kullanımıyla devam etmiş: Tv ünitesi, orta sehpa ve yemek masası ahşapla şeklini almış. Hem de en ham haliyle! Dekorun parçalarından söz edince renkleri unuttuk sanmayın! Kahverenginin sıcak tonlarını kullanan ev sahibi, yemek bölümündeki petrol yeşili duvarla, oldukça uyumlu bir renk paleti yakalamış. Yaşanmışlıklara ayrı bir önem veren Nuray Hanım, salonun bir köşesinde yarattığı "tarih köşesiyle" bu sevgisini göstermiş: Vintage bir sandık, onu kaplayan etnik bir örtü ve tarihten tablolar... Keyifli dekorlara çok yakışan shaggy halısı, tripod tasarımlı lambaderi ve sürpriz detaylarıyla konuk olacağınız bu dekoru çok seveceksiniz. Fotoğrafları arasında gezinirken başka bölümlerden de fotoğraflarla buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @nuray_home  Buyurun konuk olalım.
Bugün

Egzotik Detaylarla Dolu Albenisi Yüksek Bir Dekor

Egzotik detaylarla kuşanmış şık bir dekora konuk oluyoruz. Ev sahibimiz Burcu Hanım, gösterişi sevenlerden. Işıltılı parçalara kendi iddiasını da katanlardan. Bir yerde şaşa seviliyorsa art deko da orada beliriyor. Konuk dekorda etkili olan art deko, egzotik detaylarla iyice şaha kalkmış. Dekorda nötr ve toprak tonları hakim. Ama ipler onların elinde değil. Çünkü belirgin detaylardan seslenen altın ve bronz tonları var. Salonu dolduran konforlu mobilyalar, leopar desenli kırlentlerle tamamlanmış. Bu şekilde vahşi yaşam ilk izlerini göstermiş. İlk izlerini kırlentlerde görsek de asıl detaylar duvar ve zeminde: Duvarda kullanılan hayvan figürlü tablolar ve zemini kuşatan post halı, egzotizm noktasında imzayı atmak için hazırda beklemiş. Salonun oturma bölümünde kendini gösteren her şey yemek bölümünde de olduğu gibi devam etmiş: Leopar desenli sandalyeler, bronz aynalı konsol ve şık tasarımlı aksesuarlar. Gösteriş konusunda oldukça cesur olan dekor her parçada ışıltıyı elden bırakmamış: Penceredeki püsküllü perdede, ortayı dolduran parlak yüzeyli sehpada ve özenle şeçilen aksesuarlarda. Fotoğrafları arasında gezinirken oldukça beğeneceğiniz bu parıltılı eve geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @burcugocmenn Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Öncesi&Sonrası: Terk Edilmiş Metruk Evden Süper Lüks Eve...

Şimdi sizleri çok ilham alacağınız bir hikayeye konuk edelim. Hikayemiz 10 yıl önce terk edlen bir evde geçiyor. Bizleri dekoruna konuk eden ev sahibimiz, bundan bir yıl önce yüzüne bakılmayacak kadar eski bir evi görüyor. Çoğu kişinin aksine o, bu eve bayılıyor. Etraftan soruşturunca da 10 yıldır kendi haline bırakıldığını öğreniyor. Biraz daha uğraş sonucunda, nihayet bu evin yasal sahibi haline geliyor. Evi ilk gördüğü anda nasıl bir alan istediğini hayal eden ev sahibimiz, hemen yeni evin planlarını oluşturuyor. Tasarımı bizzat ev sahibi tarafından hazırlanan evin inşaat sürecine geçiliyor. Yaklaşık bir yıl süren yorucu ama heyecanlı süreçten sonra her şey tam da istenildiği gibi oluyor. Evin yapım sürecinde neler yapılmış merak ediyorsunuz tabi! İlk olarak giriş katta keyifli, konforlu, yaşaması kolay ve bir o kadar da çekici bir alan yaratılmış. Açık yaşam alanı şeklinde tasarlanan bu alanda, modern stil temelde etkili olmuş. Ama arada endüstriyel ve rustik dokunuşlar da eksik edilmemiş. Duvar dekorunu süsleyen yapay pencereler ve metal avizelerle sağlanan endüstriyel dokunuşlar, bolca ahşap ve taş duvarla rustik sıcaklık kazanmış. Evin renk paleti oluşturulurken doğallık ön plana konmuş: Siyah, beyaz, gri ve kahverengi tonları her alanda, doğallık adına özellikle kullanılmış. Ortamın canlı bir şekilde durması için de mavinin canlı tonlarından birine başvurulmuş. Dekorun çekici detaylarından konuşalım biraz da: Deri koltuklar, fonksiyonel deri yatak, yatak odasında duran jakuzi ve her alanı aydınlatan spotlar. Her köşesinden etkileneceğinize emin olduğumuz eve geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @renovationmyhome Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

Bu Bohem Dekor Doğallığından Hiçbir Şekilde Ödün Vermiyor!

Bohem ruhun salaş sıcaklığını her detayıyla kucaklayan bir eve uzanıyoruz. Ev sahibimiz Merve Hanım, özgür ruhuna en çok bu stili yakıştırmış. Bohem stili bilenler bilir: Kuralsızlık içinde yaşar ama dengeyi de eksik etmez. Doğallıktan beslenir ve mutluluk yoksa orada durmaz gider. Konuk dekorumuz da aynen böyle. İlham aldığı stilin tam da istediği gibi natürel materyallerden şaşmıyor ve ortamı keyifsiz yapacak hiçbir şeyi içine kabul etmiyor. Dekoruyla özenle ilgilenen Merve Hanım, yoğunluğu nötrlere vermiş. Ama dikat çeken renkleri de ihmal etmemiş tabi. Renkleri kullanmaya ilk olarak zeminden başlayan ev sahibimiz, rengarenk bir kilimle ortamı oldukça neşelendirmiş.  Yemek bölümünde kullanılan zümrüt yeşili sandalyeler ve dekoru süsleyen çiçekler, dekorun renk paletinin hareketlendiği diğer detaylar. Dekorun doğallık konusunda taviz vermediğini söylemiştik. Camı, metali, ahşabı ve hasır detayları bolca görmemiz de işte bu yüzden. Duvarları süsleyen çok şık aksesuarları ve sürpriz detaylarıyla sizi karşılayacak bu evi çok seveceksiniz. Ama evimizden karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @mervellerde Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

Ev Gezmesi: Siyah ve Beyazı Ayırmaya Kıyamayan Şık Bir Dekor

Dekorasyon söz konusu olduğunda renkleri, siyah- beyaz ve diğerleri diye ayırsak çok yanlış yapmış olmayız. Çünkü siyah-beyazın kullanılmadığı bir dekor yok denecek kadar az. Şimdi konuk olacağımız ev de, bahsettiğimiz siyah-beyaz severler grubundan. Nasıl sevilmesin ki bu renkler? Biri ortamı ferahlatıyor diğeri de asalet getiriyor. Konuk evimizin en çok zaman geçirilen yerinden başlayalım: Burası salon. Eğlenceli anlara tanıklık eden bu alanın, dekoru da keyfe odaklı: Rahat mobilyalar, sohbeti bölmeyecek tasarımlar ve göz yormayan renkler dekorun belirleyicileri. Salonun oturma alanında tercih edilen uzanmalı köşe koltuk, rahatlık arayışında olan birinin seçeceği ilk mobilyalardan. Koltuğu tamamlayan orta ve yan sehpalar da, uzanıp keyif yapan kişinin aperatif yiyecekleri için vazgeçilmez araçlar. Daha fazla mobilyaya ihtiyaç duymayan oturma alanı, duvarı süsleyen tablolarla tamamlanmış. Bu şekilde, tam da istenildiği gibi şık ve sıcak bir ortam yaratılmış. Yarım adaya sahip amerikan mutfak, siyah ve beyazın zıtlığının devam ettirildiği bir başka alan. Modern bir stilin hakim olduğu bu alan, ada kısmında kullanılan krom sarkıtlarla daha çekici hale gelmiş. Misafir ağırlamayı seven ev sahibimiz, amerikan mutfağı sayesinde bir tarafta mutfağında hazırlık yaparken diğer taraftan da konuklarıyla sohbet edebiliyor. Mutfağın devamı gibi olan yemek alanında da, hazırladığı lezzetli yemekleri konuklarına ikram ediyor. Mutfaktaki sarkıtların devamıyla aydınlanan modern yemek alanı, şık banyosu ve sürpriz detaylarıyla sizi karşılayacak evimize geçmeden önce şuraya bir not bıraklım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: kc_interior Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

İçim Hanım'ın Alaçatı'da Yaz-Kış Yaşadığı Keyifli Evi..

Doğma büyüme İzmir'li İçim Hanım'ın, şehir hayatından uzaklaşıp doğayla iç içe bir yaşam kurma büyük tutkusu olmuş. Alaçatı şimdiki popülerliğini kazanmadan çok önce, 2000 yılından beri ev sahibimiz hayatını yaz-kış Alaçatı'daki evinde sürdürüyor..Doğa en büyük tutkusu.. Hem bahçesi hem de evi ile ilgilenmekten büyük keyif alıyor. Yazlık bir yerde böyle keyifli bir hayat sürünce rahatlık ve konfor da, dekorun önceliği olmuş. Çiçekli bahçesi, mevsim çiçekli sunumları, el emeği dekoratif objeleri ama hepsinden öte bu zevkli dekorlara izin veren keyifli evinden kareler şimdi sizlerle..
3 gün önce

Keyifli Bir Mutfağın, Lezzetli Sunumlarla Bir İlişkisi Var!

Şimdi sizlerle ferah ve sıcak bir mutfağa gidelim. Mutfağımızın sahibi Merve Hanım. Onun zamanının çoğu mutfakta geçiyor. Bu yüzden mutfağın yeri, diğer alanlardan biraz ayrı. Sunumlarıyla konuklarının gönlünü fetheden ev sahibimiz, bunun sırrını mutfağını sevmesine bağlıyor. Orada geçirdiği her andan keyif aldığı için sonuçlar da gayet güzel oluyor. Tabi mutfağın bu sıcak hali de kendiliğinden oluşmamış! Onu da sağlayan Merve Hanım!  L şeklinde olan mutfağı, olduğundan ferah göstermek için beyazı tercih etmiş. Beyaz mutfak dolaplarını hareketlendirme görevini de, gri tezgah ve tezgah arasına vermiş. Mutfak dolaplarının tasarımları da öyle alelade değil! Sıcak bir ortam olsun istendiği için shaker ve pencere kapaklar bir arada kullanılmış. Mutfak masasının pencere önüne yerleştiren ev sahibi, bu şekilde hem gün ışığından yararlanmış hem de alanı doğru kullanmış. Ev sahibi sunum yapmayı seviyor demiştik. Dolayısıyla çokça sunum elemanı var: Mutfak masasının yanında duran dolap ve karşı duvardaki raf da bu sunum elemanlarına bir sığınak. Fotoğrafları arasında gezinirken oldukça keyif alacağınız mutfağımıza geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @mervee_ismett Buyurun konuk olalım.