Ev Gezmeleri

Bugün

Bu 50 M2 Evde Alana Uygun Parçalar Kullanmaya Özen Gösterilmiş!

Şimdi sizinle 50 m2'lik bir eve konuk oluyoruz. Bizi ev sahibimiz Serap Hanım karşılıyor. Kendisi daha önce de bizi buyur etmişti. Aradan geçen sürede değişiklikler olunca yine çaldık kapısını! Daha önceki ziyaretimizde daha otantik ezgilere yer veren ev sahibimiz, şu an da modern stile geçiş yapmış. Alan küçük olduğu için dekora ferahlığı getirecek renklere ve materyallere yönelmiş. İşlevselliği de ihmal etmemiş. Evin oturma bölümünde çok amaçlı bir köşe koltuk tercih etmiş. Tamamlayıcı olarak da bir berjer kullanmış. Oturma bölümünden cam bir kapı ile ayrılan mutfakta depolama bölümlerine ağırlık vermiş. Mutfağın hemen çıkışı da kahve köşesi için ayrılmış. Evin banyosu geniş olduğu için burada ahşapları istediği gibi kullanabilmiş. Ama araya beyazın dengesini de katmayı es geçmemiş. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @serapincetezcan Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu Şirin Adana Mutfağı Küçük Bir Kafe Havasında!

Şimdi sizinle küçük bir butik kafe havası veren bir mutfağa konuk oluyoruz. Bizi ev sahibimiz Nil Hanım karşılıyor. Adana'da yaşayan ev sahibimiz, mutfağında zaman geçirmeyi çok sevenlerden. Geçirdiği zamanı da keyifli ortam içinde isteyenlerden... Bu yüzden mutfağında modunu yükseltecek bir dekor oluşturmak istemiş. Alan çok büyük olmadığı için de mantıklı seçimler yapmaya çalışmış. İlk etapta ortamı ferah göstermek için beyazdan yararlanılmış. Hem iç mekan detayları hem de dolaplar beyaz ile kuşatılmış. Ortamı daraltmamak için büyük masa kullanılmamış. Bunun yerine iki kişilik bar masası tercih edilmiş. Doğrudan kahve köşesine bağlı olan bu masa istenildiğinde de alternatif hazırlık bölümüne dönüşmüş. Bu bölüme yerleştirilen ahşap raflar ve lambri paneller de dekoru oldukça keyifli hale getirmiş. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @nillce_coffee Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu İstanbul Evinde Beyazın Zarafeti Buram Buram Hissediliyor!

Şimdi sizinle Sezgi Hanım'ın evine konuk oluyoruz. Daha önce de konuk olduğumuz bu evde bazı değişiklikler olmuş. Bu yüzden yeniden kapıyı tıklattık! İlk ziyaretimizde daha 2 aylık evli olan ev sahibimiz, her yeri bitirmemişti. Şimdi o eksikler tamamlanmış. Çok amaçlı odasını dekore eden ev sahibimiz, bu sürede salonda da küçük yeniliklere yer vermiş. Sezgi Hanım'ın favori rengi beyaz olduğu için çok amaçlı odada da bu renk baskın olmuş. Yanına da bej ve hasırlar gelmiş! Gerektiğinde yatak olarak da kullanılan divanın yer aldığı bu odada, bir bölüm çalışma alanı olarak dekore edilmiş. Orada da hasır sandalye kullanılmış. Çok amaçlı oda dışında salona da yenilik katan ev sahibimiz, burada daha çok aksesuar değişimine gitmiş. Alanı aydınlatan büyük boyutlu ayna, duvarda sergilenmiş. Siyah tv sehpası da tüm zarafetiye yine yerini korumuş. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @heranimmutluluk Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu İstanbul Evine Eklenen Yeni Mobilyalar Ortamı Tamamen Değiştirmiş!

Şimdi sizinle yeni mobilyalarıyla başka boyuta geçmiş bir eve konuk oluyoruz. Bizi ev sahibimiz Gaye Hanım karşılıyor! Daha önce evinin başka alanlarında bizi ağırlayan ev sahibimiz, ne zamandır aklında olan salon değişikliğini yapmış. Mobilyalarının eskidiğini düşünen ev sahibimiz, oturma bölümünü değiştirmiş. Almışken de hepsi yeniliğe uysun demiş! Dekorun son halinde İskandinav ruhunu benimseyen ev sahibimiz, aldığı her parçayı buna göre seçmiş. Daha önce salonda köşe koltuk kullanan Gaye Hanım, şimdi iki kanepeye yer vermiş. Tv ünitesiyle de burası tamamlanmış. Salonun yeni mobilyalraıyla daha çok uyum sağlayan yemek masası ve sandalyeler eski hallerinde bırakılmış. L tipi salonun diğer bölümünde olduğu için de ayrı bir oda havası yaratılmış. Abajur, lambader, çerçeve ve bitki gibi karakteristik detaylar da yerini alınca dekor eski haline el sallamış. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @huzurlu_evimmm   Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu Masalsı Mutfağın Öncesini Gören Sonrasına İnanamaz!

Şimdi sizinle insana hem huzur veren hem de neşeyi arttıran bir mutfağa konuk oluyoruz. Bizi Kübra Hanım karşılıyor. Mutfağın şimdiki hali ile arasında uçurum olan eski halinde dolaplar beyaz ve bordoymuş. Sonra Kübra Hanım eşine "gel bunları boyayalım" demiş! İkisi de almış eline fırçalarını. Dolapları tek tek boyamaya başlamış. Mutfağın yeni halinde tamamen beyaz dolaplar istemiş Kübra Hanım! Çünkü ferahlık istiyormuş. Bir de beyazın yanına ahşapların çok yakıştığını biliyormuş. Boyama işleri bittikten sonra, mutfak tezgahı ve eviye yeni alınmış. Tezgahta mermer tercih edilmiş. Eviye de hayallerdeki çiftlik ruhunu yansıtan türden olmuş! Mutfak zeminlerini de yenileyen çiftimizin iki kişilik işleri bitince Kübra Hanım kendi dokunuşlarını yapmaya başlamış. Mutfak artık country olduğu için eviye önüne bir perde dikmiş. Ruhu geçmişte bir yerde kaldığı için de eskilerden kalma ceviz renkli bir büfeyi kahve köşesi yapmış. Aynı renkte sandalyeler kullanmayı da ihmal etmeyen ev sahibimiz, yuvarlak masasıyla ortamın samimiyetini tamamlamış. Fotoğrafları arasında gezinirken keyif alacağınız dekorumuzdan karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @kubosgnd   Buyurun konuk olalım.
Bugün

Minimalizme Sadık Bu Evde İskandinav Ruhu da Kendine Yer Bulmuş!

Şimdi yapacağımız yolculukta rota yurdun dışını gösteriyor. Tam olarak varış noktamız Almanya'da yaşayan Funda Hanım'ın evi! İskandinav tarzını kendine referans alan ev sahibimiz, dekorunu bu doğrultuda oluşturmuş. Felsefe olarak da minimalizme sadık kalmış. Evi sade olsun istemiş. Gözü yoran bir şey de olmasın. "Az çoktur" deyip dekorunu işine yarayacak eşyalarla tamamlamış. Oturma ihtiyacını karşılayan bir köşe koltuk, merkezde durmuş. Tam karşısında yalın tasarıma sahip bir tv sehpası... Oturma bölümünün hemen yan tarafında yuvarlak masa ve sandalyeler konumlandırılmış. Bu sayede yemek bölümünün de sınırları çizilmiş. Tamamlayıcı olarak orta sehpa ve puf kullanan Funda Hanım, duvarda yer verdiği çıtalarla da mimiri dokunuşları sağlamış. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @minimalasimple Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu İzmir Evinde Modern Stil Aynalar Eşliğinde Seviliyor!

Şimdi sizinle yeni yeni eksikleri tamamlanan bir eve konuk oluyoruz. Bizi İzmir'de yaşayan ev sahibimiz İlayda Hanım karşılıyor. Küçük bir kız çocuğu olan ev sahibimiz, ailesi ile birlikte bu eve kısa zaman içerisinde taşınmış. Her geçen gün de içine sinen ortamı oluşturmak için uğraşmış. Evde her şey henüz tamamlanmamış. Ama onlar için acele etmek istememiş. Zaman içerisinde hareket etmeye karar vermiş. İlayda Hanım için dekorasyonda en iyi tonlar açık pigmentlermiş. Bu yüzden evin çoğu alanında açık tonlara ağırlık vermiş. Tarz olarak da modern stili seviyormuş. Her zamana uyan bir tarz olduğu için her odada modern esintiler mutlaka olmuş. Modern stili her ne kadar çok sevse de aynalara da ayrı bir bağlıymış İlayda Hanım! Bu yüzden, modern esintiler arasında ayna ile art deko tatlara da yer vermiş. Antrede baskın kullanılan aynalar, salonda tamamlayıcı parçalarda kendini göstermiş: Ayna detaylı sehpalar ile şıklık pekiştirilmiş. Mutfak, salon ve kapalı balkonundan karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @homebymix Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Hem Kahve Köşesi Hem Bar Masası: İyi Fikirlerle Dolu Bir Mutfak!

Üst kapaklar beyaz, alt kapaklar yeşil! Şimdi sizinle bu iki renkle kuşanmış bir mutfağa konuk oluyoruz. Profesyonel bir ekip tarafından ortaya çıkarılan bu mutfakta, hem şıklık önemsenmiş hem de alanı iyi kullanmak! Mutfak orta büyüklükte olduğu için tüm alanı verimli kullanmak amaçlanmış. Bunun çözümü olarak da koridor tipi plan düşünülmüş! Mutfağın iki yanına özel yapılan dolaplar, ev sahibine alternatif depolama ve hazırlık alanları oluşturmuş. Bir taraftaki dolaplar tamamen hazırlık işlerine hizmet etmiş: Bulaşık yıkama, yemek pişirme gibi... Diğer taraftakiler ise depolama, kahve köşesi ve küçük bir bar masası etrafında toplaşmış. Bu tarafta oluşturulan iki kişilik portatif masa, akıllıca bir tasarım olmuş. Açılıp-kapanabilen bir raf şeklinde tasarlanan bu masa, kahve köşesinin minik oturma alanına dönüşmüş. Pirinç kulplar, cam kapaklı dolaplar ve işlevsel birçok detay... Tüm bu özellikleri ile sizi karşılayacak mutfağa geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için Instagram adresi: @mutfakcity
Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Derli Toplu Duran Bu Ankara Evi Ayrı Parçaların Birleşimi!

Hadi bakalım, yeni durağımız Ankara! Konaklayacağımız yer de Vildan Hanım'ın İskandinav evi! Dekorasyonda seçimini İskandinav tarzdan yana yapan ev sahibimiz, bize evinin detaylarını gösteriyor. İlk olarak karşımıza çıkan salonda, her şey benimsenen bu tarza göre olmuş: Seçilen mobilyalar, kullanılan renkler... Salonda oturma ihtiyacını karşılamak için köşe koltuk seçilmiş. Konfor deyince akla gelen bu parça, beyaz renkle ferahlığı da taşımış. Beyaz rengin etkisini halı ve tamamlayıcılarda devam ettiren Vildan Hanım, avize de dahi bu tondan vazgeçmemiş. Her yer beyaz olunca sıkıcı olur! O da bunun farkında olduğu için araya ahşapları katmayı ihmal etmemiş. Yemek masası ve sandalyelerde kendini gösteren ahşaplar, İskandinav tarzı da net şekilde yansıtmış. Salon dışındaki odalarından da birkaç kare paylaşan ev sahibimiz, genel çizgisini buralarda da korumuş. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğinizi evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @vildanca.blog Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

Paletlerden Yapılan Bu Sedir Değme Ustalara Taş Çıkartır Türden!

Şimdi sizinle iç açan bir balkona konuk oluyoruz. Bizi Kütahya'da yaşayan Sena Hanım karşılıyor. Daha önce evinin diğer alanlarında bizi ağırlayan ev sahibimiz, şimdi de balkonda kahve keyfine davet etti! İçinde oldukça güzel fikirler barındıran bu balkonda, her şey Sena Hanım ve eşinin emeği: Fikir de onlardan işçilik de! Uzun ve dar balkonu olan ev sahiplerimiz, önce alana uygun bir oturma köşesi oluşturmak için harekete geçmiş. Paletleri üst üste koyarak L tipi bir sedir oluşturulmuş. Palet görüntüsünü yok etmek için de, sedirin ön kısmına eşit boyutlarda tahtalar çakılmış. Tahtaların peletleri kapatmasıyla çok daha şık hale gelen sedire, beyaz minderler ve bolca kırlent eklenmiş. Balkonun duvarlarının cazibeli olmasına önem veren Sena Hanım, makrome ve hasır objeler tercih etmiş. Bir duvarda da kafes tipi ahşap panel ile sıcaklığı pekiştirmiş. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz dekorumuza geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @softyhome Buyurun konuk olalım.