Ev Gezmeleri

Bugün

Bu Evin İstediği, Hem Ferahlık Hem De Her Renkten Bir Dokunuş!

"Ferah ve bir o kadar da renkli bir ev istiyorum" diyen Büşra Hanım, bizleri konuk ettiği evinde bütün istediklerini yerine getirmişe benziyor. Renk isteğini yerine getirmek için her alan iddialı bir tonla kuşanmış: Salonda bordo, oturma odasında mavi ve yatak odasında da yeşil, en belirgin şekilde yerini almış. Ferahlığı sağlamanın yolu belli: Açık renkler! Özellikle mutfakta yoğun olarak kullanılan açık renk tonları, diğer alanlarda da güçlü tonların yanında dengeleyici olarak kullanılmış. Tarz olarak biraz modern, biraz klasik, biraz da country harmanı yapılmış: Mutfakta yoğun olarak hissedilen country ruh, diğer alanlarda modern tasarımlar ve klasik dokunuşlarla buluşmuş. Dekorasyonu konusunda oldukça özen gösteren Büşra Hanım, istediği parçaları bulmak için her yeri didik didik etmiş. Pinterest'tan ilham alan ev sahibimiz, mobilya alışverişini yaparken şık ve konforu birlikte sağlayan parçaları tercih etmiş. Metalik detaylarıyla ortama ışıltı katan tamamlayıcı mobilyalar ve iddialı renklerin devam ettirildiği perdeler, ev sahibimizin severek seçtiği parçalar. Mutfakta yerini alan country tasarımlı masa ve shaker kapaklı mutfak dolapları ise, samimi bir ortam yaratmak için özellikle tercih edilenlerden. Fotoğrafları arasında gezinirken modern şıklığı oldukça iyi yansıtan banyosu ve sürpriz köşeleriyle karşılaşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @annepastasi  Buyurun konuk olalım.
Bugün

Ev Gezmesi: Okyanusun Her Tonuyla Resmedildiği Şık Bir Dekor

Turkuaz ve mint yeşilinin sakin ve bir o kadar da neşeli ruhunu tüm alana yaydığı bir evin konuğuyuz. Ev sahibimiz modern stili, oldukça keyifli bir şekilde yansıtanlardan. Okyanus esintilerinin bizi çağırdığı salondan başlayalım gezimize: Turkuazdan başlayıp yeşilin tonları arasında giden renk paleti, suyun yansıması gibi. Birbirinden farklı bu tonları kaynaştıran beyazla birlikte bütün alan, ne kadar da sakin! Oturma ihtiyacını karşılayan konforlu beyaz kanepeler, tek başlarına durduklarında sadece mobilya! Ama üstlerine gelen kırlentlerle buluşunca, renklerin harmonisiyle süslenmiş tablolar gibi. Kırlentlerle aynı renk tonlarının kullanıldığı fon perdeler de, hem iç alanın hem de dış alanın göz alıcı vitrinleri. Kanepelere eşlik eden zarif berjerin durduğu alansa salonun dinlenme köşesi: Bazen tablo bazen de ayna ile tamamlanan bu köşe, evin çok sevilen alanlarının başında geliyor. Dekora eşlik eden her objede aynı ruhu arayan ev sahibimiz, sevdiği renk paletinin yansıdığı çiçekleri ve aksesuarları farklı bölümlere yaymış. Fotoğrafları arasında gezinirken sürpriz detaylarla buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @nusayinterior Buyurun konuk olalım.
Bugün

Modern Ruhlu Bu Eve Ahşap Detaylar Çok Yakışmış!

Şimdi sizleri Elif Hanım'ın evine götürüyoruz. Modern stilin ahşap detaylarla sıcaklık kazandığı bu evde, her şey tam kararında! Antrasit rengine nötr tonların eşlik ettiği salonda, vurgu detaylar ahşap tonlarıyla sağlanmış. Oldukça uyumlu duran bu renk paleti, zemindeki halıda kendini gösteren gri- mavi dalgalarla da hareket kazanmış. Konforlu yapılarından dolayı birçok kişinin tercihi olan chesterfield kanepeler, Elif Hanım için de vazgeçilmez! Modern tasarımlarda sergilenen bu kanepeler, benzer formlarda iki berjerle bütünlük sağlamış. Salonundaki her alanı verimli kullanan ev sahibimiz, oturma bölümünün devamına alanı çok daraltmayan yemek masası ve sandalyelerini yerleştirmiş. Yemek masası ve sandalyelerde yoğunluğunu artıran ahşap detaylarla birlikte, ortamın sıcaklık seviyesi ivme kazanmış. Dekorasyon konusunda yaratıcı fikirleri olan Elif Hanım, bunu salondaki lazer kesim panelde net olarak göstermiş. Şık bir duvar dekoru gibi duran bu alan, salona bağlı olan amerikan mutfağı ayırmak için bir seperatör. Ev sahibimizin isteği üzerine özel yaptırılan bu seperatör sayesinde, salon ve mutfak iki ayrı bölüm gibi durmayı başarmış. Fotoğrafları arasında gezinirken sürpriz detaylarla buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @eliff_efe Buyurun konuk olalım.
Bugün

Modern Tasarımların Nostaljiyle Karıştığı Bir İstanbul Evi

Ruhu biraz nostaljik biraz da modern olan bir evin konuğuyuz. Ev sahibimiz Gizem Hanım ve ailesinin bu evdeki mazisi daha birkaç aylık. 5 yıl yaşadıkları eski evlerinden taşınmak onları biraz zorlamış. Ama tamamen eski evden gelen eşyaların yaşanmışlığı, yeni eve alışmayı kolaylaştırmış. Şimdi, eski evi bir kenara bırakıp yeni evden konuşalım. Burada bizi ilk karşılayan yerlerden biri ferah, beyaz bir mutfak. Koridor tipinde planlanan bu alan, içinde nostaljik sıcaklığı ve modern tasarımları buluşturmuş.  Mutfak dolaplarında tercih edilen shaker kapaklar ve dolap kulplarının ortama kattığı sıcaklık, mutfak masası, metal sandalyeler ve geometrik desenlerin modern duruşuna karışmış. Tabi burada minicik halleriyle mutfağı neşeli hale getiren ekose perdelerin de etkisini unutmamak lazım! Beyazla olabildiğince ferahlayan mutfağa, bir de mutfak dolaplarının parlak yapısı eklenince aydınlık ve ferahlık almış başını gitmiş.  Evin mutfağına göre daha klasik stile yaklaşan salon, nötr ve toprak tonlarla renklenmiş. Araya katılan metalik pigmentler ise salonun göz alıcılığına destek veren detaylardan. Bu salonda, göze çarpan önemli bir detay da, seçilen parçaların birbirleriyle çok uyumlu olması. Kullanılan asil koltuk takımı ve ışıltılı avizenin yarattığı ahenk, bakır tonlarındaki tv ünitesi ve perdelerle çok daha güzel bir hal almış. Uyumlu parçaların şık bir görünüm sunduğu bu alana, bir de günümüzün trend desenlerinden duvar kağıdı katılınca salon, bakanları bir daha baktıracak hale gelmiş. Duvarları, kağıtla süslemekten hoşlanan Gizem Hanım, en kıymetlisi olan çocuğunun odasını da duvar kağıdıyla eğlenceli bir dünyaya çevirmiş. Evde kullanılan eşyaların nereden alındığını merak edenler için belirtelim. Salondaki koltuklar Akdivan Mobilya'dan, tv ünitesi Evzade Mobilya'dan ve mutfak halısı Mikacu Halı'dan alınmış. Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @gizemyasin  Buyrun konuk olalım.
Bugün

Bu Evin Sahibine Beyaz Koltukları Verin ve Sonucu İzleyin!

Şimdi sizleri dekorasyon konusunda illüzyoniste dönüşen biriyle tanıştıracağız. Ev sahibimiz Gülseren Hanım'a beyaz koltuklar verin ve sonucu izleyin! Bundan yıllar önce evine konuk olduğumuzda, dekorun başrolünde yine beyaz koltuklar vardı. Açık renkleri ve konforlu yapılarıyla salonda yer alan bu koltukların bu kadar vazgeçilmez olmasının nedeni, yeniliklere çok kolay uyum sağlamaları. Küçük parçaların değişmesiyle yepyeni görünümler kazanan evde, büyük parçalar sabit hep sabit kalıyor. Beyaz koltukları tamamlayan kırlentler, dekora eklenen aksesuarlar ve ortamın ruhuna uygun seçilen bir halı: İşte bütün mesele bunlarda saklı. Daha önceki ziyaretimizde Fransız country stilin ayak izlerini hissettiğimiz dekor, şimdi İskandinav esintileriyle dolu. Yeni görünüme eklenen bolca hasır aksesuar, ahşap raflar ve tüm doğallığıyla alanı kaplayan jüt halı, ortamı almış bambaşka coğrafyalara götürmüş. Beyazın yanına çok yakışan bu renkler, bir de olmazsa olmaz bitkilerle tamamlanınca tam olarak seyretmelik bir dekor yaratılmış. Salondaki sıcak ortamın aynı şekilde devam ettirildiği balkon ve yatak odası da yeniliklerden nasibini almış: Geometrik desenlerin dikkat çektiği bu alanlar da, tarz olarak yine Kuzey'i selamlamış. Sürpriz köşelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @gulce0606  Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Şehir hayatından uzakta bir bağ evi: Kerime hanımın harika evi..

Kerime Hanım'ın Kayseri Hisarcık'taki bağ evi, nostaljik dekoru, harika bahçesi ve her detayı özenle seçilmiş parçalarıyla şehir hayatından kaçmak isteyen pek çoğumuzun hayallerinin vücut bulmuş hali..Eşiyle beraber dekore ettikleri evlerinde, bağ evi dokusuna sadık kalan ev sahiplerimiz, ahşap mobilyalar, duvarlarda taş duvar uygulamalar ve lambiriler, duvar halıları ve sedirler, bunların yanında testi, bakır gibi dekoratif parçalarla çok keyifli bir atmosfer oluşturmuşlar. Evin bahçe peyzajı da en az iç mekan kadar özenli. Süs havuz, kuyu, pergolalar, çiçekler, bakımlı çimler ve yeni yeni büyüyen ağaçlarıyla bahçe, tam da bir bağ evine yakışır şekilde, evin en keyifli zaman geçirilecek bölümü..
1 gün önce

Bu Karizmatik Evde Açık Renkler Out, Koyu Renkler In!

Açık renkler ferahlık getirir. Peki ya koyu renkler? Girdikleri ortama karizmatik bir görünüm kazandıran koyu renkler, en az açık renkler kadar modası geçmeyecek nitelikte. Şimdi bizleri konuk eden ev sahibimiz de bu durumun bilincinde olan biri. Bundan 4 yıl önce evlendiği zaman, dönüp yüzüne bakmadığı koyu renkler, eşinden aldığı ilhamla yeni gözdesi haline gelmiş. Evinin salonundan başlayıp bütün alanlara yaydığı koyu renk paletinde siyah, antrasit ve füme tonları hakim. Tabi aklınıza çok karanlık bir ortam gelmesin! Nötr tonlar ve metalik detaylarla olması gereken denge sağlanmış. Köşe koltuğun rahat yapısından etkilenen ev sahibimiz, salonunda uzanma bölümü de olan bir L kanepeye yer vermiş. Modern stilin tasarımlarıyla şekillenen bu kanepe, yanına metal ayaklı bir orta sehpayı da alınca salon dekoru büyük ölçüde tamamlanmış. Şu anda iki çocuk annesi olan ev sahibimiz,, eskiden bebek odası olarak kullandığı odayı yeniden dekore ederek kullanışlı çocuk odasına çevirmiş. Özel yapılan dolapların yer aldığı bu oda, çocukların hayal gücünü etkilememek adına koyu renklerden uzak tutulmuş: Beyaz ve grinin birlikteliği, odaya renk katmış. Duvarlar için tercih edilen yarım çıta görünümü, çocuk odasına mimari bir çekicilik kazandırırken odanın oldukça şık görünmesini de sağlamış. Fotoğrafları arasında gezinirken koyu tonlarla yenilenen yatak odasından da karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @mrsylmz Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Sedef Hanım'ın Naturel Mutfağı ve Çiçeklenen Bahçesinden Yeni Kareler

Evinin her köşesine bayıldığımız Sedef Hanım, halıları kaldırıp yazı getirdiği mutfağı ve çiçeklenen bahçesinden yeni kareleri bizlerle paylaşıyor. Kaçıranlar gezimiz sonunda Sedef hanımın evinin daha önce yayınlanmış fotolarına aşağıdaki linkten göz atmayı unutmasın.
2 gün önce

Modern Stile Keyif Katan Detaylar: Cansu Hanım'ın Evi

Frankfurt'tan İstanbul'a taşıdıkları hayatlarında, bazı mobilyaları kendileri ile beraber yeni evlerine gelmiş, bazısının yerini yeniler almış. Daha önce yurtdışında yaşadığı evine konuk olduğumuz Cansu hanımın, şimdi İstanbul'daki yeni evinin konuğuyuz. Devamı aynı zamanda ev sahibimizin Instagram adresi @jansv_cuk 'da. 2 küçük çocukları olan ev sahiplerimiz için konfor, her zaman ön planda. Geniş alan çocukların da rahatça hareket etmesine izin verir şekilde, fazla eşya kullanılmadan dekore edilmiş.  Gri ve beyaz uyumu, salonun ana renklerinde. Yeni renkler ekleyip, sadelikten uzaklaşmamış Cansu hanım. Dekoru zenginleştiren, alana keyif ve konfor katan pek çok detay eklemiş. Modern stilin serin tonlarla kullanımı ile oluşabilecek ciddi ve uzak görünümden de bu şekilde kaçınmış. Ahşap mobilyalar da bu sıcak hissi tamamlıyor. Koltuk şalları, mumlar, peluş örtü, duvarda ilüstrasyon, poster ve daha pek çok detay.. Cansu hanımın evinden kimlik sahibi, modern bir ev dekore etmek isteyenlerin alacağı güzel fikirler var. Buyrun konuk olalım..
2 gün önce

Bu Evin Her Odası Şıklık Konusunda Birbiriyle Yarışır Durumda!

Şimdi sizleri Özlem Hanım'ın evine götürüyoruz. Kendisini bundan çok uzun zaman önce ziyaret etmiştik. Tabi aradan yıllar geçince haliyle değişiklikler de büyük olmuş. Evde bizi ilk karşılayan yerden başlayalım. Burası modern stilin sofistike bir görünüm kazandığı salon! Geniş plana sahip olan bu alanda iki ayrı bölüm var: Biri konforlu oturma köşesi, diğeri de ferah yemek köşesi. Oturma alanı için oldukça rahat köşe koltuk tercih eden Özlem Hanım, bu parçayı siyahın çekiciliğiyle kuşanmış duvarın önünde sergilemiş. Siyah ve bej tonlarının dikkat çeken uyumu, portatif orta sehpadaki altın detaylarıyla daha çekici hale gelmiş. Salonun diğer köşesi olan yemek bölümünde de siyahı olduğu gibi kullanan Özlem Hanım, tv ünitesinde kendini gösteren beyaz tonuyla alanda kontrast yaratmış. Duvarlarda kullanılan yuvarlak ayna ve tablolarla, ortamın aksesuar ihtiyacı giderilirken sofistike ruhun görünürlüğü de artırılmış. Evin diğer bölümlerinde de genel olarak modern stili öne çıkaran Özlem Hanım, bu alanlarda da duvarları karizmatik renk tonlarıyla boyamayı ihmal etmemiş. Yatak odası ve çalışma odasında kendini gösteren koyu gri tonları, çocuk odalarında yerini canlı renk tonlarına bırakmış. Fotoğrafları arasında gezinirken u tipi mutfak, rengarenk çocuk odaları, enerji saçan bir bahçeyle buluşacağınız evimizde çok fazla sürpriz köşe var. Bütün detaylarla sizi buluşturmadan önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @wohnenmitozlem Buyurun konuk olalım.