Ev Gezmeleri

Bugün

Terasta Veranda Olur mu Sorusuna Capcanlı Bir Yanıt!

Terasta veranda olur mu? Bu soruyu sorunca bir garip geliyor değil mi? Çünkü teras ve veranda aslında birbirine ters şeyler! Teras çoğunlukla iki ve üstü katlara sahip evlerde olur. Veranda ise müstakil evlerin girişinde nefes alma yeridir. İşte şimdi konuk olacağımız evde bu ikisi iç içe geçmiş. Kocaeli'de yaşayan Şeyma Hanım ve eşi bu ilginç fikri bulmuş. Kiracı olarak kaldıkları evin geniş terası varmış. Ama gölgelik alan sağlanmadığı için güzel zaman geçiremiyorlarmış. Evde kiracı oldukları için terası kapatmak için fazla masraf yapmak istememişler. Bu yüzden kendi yapabilecekleri bir şeye yönelmişler: Palet! Paletleri alıp onlardan pergola yapmaya başlamışlar. Bu sayede tavan ve cephe kapatılmış. Yaptıkları pergolamayı portatif şekilde ayarladıkları için oturdukları konuma göre gölgelik alanlarını da değiştirebilmişler. Paletlerin gelmesiyle gölgelik alan kazanan balkon aynı zamanda ahşapların enerjisini içine çekmiş. Bu sayede balkonda yerini alan beyaz kırlent ve minderler daha güzel görünmeye başlamış. Bakanlara ilham verecek bu projeden detaylara geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @maavikeedi Buyurun konuk olalım.
Bugün

Enerjisi Arşa Çıkmış Bu Evde Her Şey Yerli Yerinde!

Şimdi sizinle cıvıl cıvıl bir eve konuk oluyoruz. Tekirdağ'da yaşayan ev sahibimiz, Feyzanur Hanım bizi karşılıyor. Canlı renkleri çok seven ev sahibimiz, evinde bunu cömertçe uygulamış: Sarılar, kırmızılar, turuncular ve yeşiller... Sevdiği her rengi bir koltuğa dağıtmış. Eksik kalanları da kırlent ve perde gibi tekstil ürünlerinde sergilemiş. Tarz olarak bohem etkisinin ağır bastığı evde, abartılı şıklıktan tamamen uzak durulmuş. Bunun yerine bitmeyen sıcaklık tercih edilmiş. Salonda alan da geniş olduğu için bu kadar çok canlı tonun bir arada olması sorun olmamış. Hepsinin kaynaştırıcısı görevini de ahşaplar üstlenmiş. Yerleşim planında Feyza Hanım oturma bölümü ve yemek alanı arasında sınır olsun istemiş. Bu amaçla koltukları, masaya sırtı dönük şekilde yerleştirmiş. Evin deniz manzarası da ounca tüm koltuklar dışarıyı görecek şekilde vaziyet almış. Şömine ve şömineye bağlı bacanın da sıcaklığı eklenince dekor keyiften dört dönmüş! Sürpriz köşeleriyle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @feyz.home  Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu İstanbul Evinde Açık Renkler ve Cam Yüzeyler Ferahlık Kaynağı!

Biraz İskandinav biraz modern, fazlaca ferahlık! Şimdi konuk olacağımız evi kısaca böyle anlatabiliriz. Ama detaylarını da anlatmadan olmaz! İstanbul'da yaşayan Damla Hanım'a ait bir ev burası. Kendisi dekorasyonla içli dışlı olmayı seven birisi. Dekorasyonda ferah ve şık görünümleri seviyormuş. Bunun için de evinde tamamen buna uygun parçalar ve renkler kullanmış. Ferahlık demek beyaz demek! Nitekim Damla Hanım da bunun farkında olunca evdeki renkler açık tonlar olmuş. Araya siyahın küçük yansımaları karıştırılmış. Renklerle birlikte ferahlayan dekora şıklık katmak için metal ve cam gibi yüzeylerden yararlanılmış. Cam materyalinin şeffaf hali ortama ekstra aydınlık katmış. Dekorun biraz da sıcak görünmesini istiyormuş ev sahibimiz. Bu yüzden kıvrımlı ve yuvarlak hatlara öncelik tanımış. Köşe koltuğun kullanılması da bu noktada işe yaramış. Glob avizeler, lambader ve büyük bitkilerle tamamlanan dekor genel olarak sahibini mutlu edecek kıvamda olmuş. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @damlabloghome Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bursa'daki Bu Evde Açık Renk Tonlarına Kahverengi Eşlik Ediyor!

Şimdi sizinle Bursa'ya doğru yol alıyoruz. Orada yaşayan Elif Hanım bizi modern ve bohem tarzı buluşturduğu evinde ağırlıyor. Dekorasyonda samimi ambiyansın önemli olduğuna inanan biri Elif Hanım! Haliyle de evinde buna özen gösterilmiş. Tarz olarak bohem referans alınmış. Seçilen parçaların sonucunda modern ve İskandinav stil de kendine yer bulmuş. Bu üç tarzın kesişiminde öncelikle ferah bir dekor ortaya çıkmış. Tabi bunda seçilen açık renkli parçaların etkisi fazla! Ama Elif Hanım dekorda sadece açık renkler olsun istememiş. Arada "vurgu da lazım" demiş. Tam da bu noktada gözler kahverengine çevrilmiş. Salonun berjerlerinde kendine yer bulan bu renk, ahşap detaylar ve aksesuarla pekiştirilmiş. Baskın renkler açık olduğu için de karamsar görünüm oluşmamış. Kullandığı her parçanın konforlu olmasına dikkat etmiş Elif Hanım. Yuvarlak hatlardan yararlanarak da bu konfor hissini arttırmış. Salonu, mutfağı ve antresini bizimle paylaşan ev sahibimiz üç alanda da genel çizgisini bozmamış: Her yerde keyif dozunu yüksek tutmaya çalışmış. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @elifsilifee Buyurun konuk olalım.
Bugün

Öncesi&Sonrası: Balkonla Birleşen Mutfak Şimdi Daha Salaş!

Şimdi sizinle balkonla birleştirilmiş bir mutfağa konuk oluyoruz. Bu mutfağı hatırlayanlar daha önce uğradığımızı bilir! Yaklaşık 2 yıl önce ilk ziyaretimizi yapmıştık. O zaman birçok yerde sarı renk baskındı. Balkonla birleşen kısımda da uzun bir dolap vardı! Ama geçen sürede ev sahibi alanı biraz daha değiştirmek istemiş. İlk olarak da gözünü uzun dolaba dikmiş! Balkon ve mutfağın kesişim noktasında duran uzun dolabı kaldırmış. Oradan kazandığı alana da tezgahı uzatmış. Alternatif tezgah alanı sağladıktan sonra masa ve sandalyelerini de değiştirmiş: Eski halinde countrye yakın olan mobilyaların yerini ahşabın baskın olduğu parçalar almış. Metal detayları olan masanın yanına aynı görünümde olan banklar eklemiş. Balkon bölümüne de ayrı masa ve sandalye gelmiş. Bambu perdeler ve hasır detaylarda dekorda yerini alınca yeni ambiyans tamamlanmış! Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @minicoffebigsmile Buyurun konuk olalım.
Bugün

Yeni Eklenen Parçalar Bu Evin Samimiyetini Arttırmış!

Şimdi sizinle aslında kısa zaman önce ziyaret ettiğimiz bir eve yeniden konuk oluyoruz. Sebeb-i ziyaretimiz de değişen dekor! Dekorasyonla arası çok iyi olan ev sahibimiz Tuba Hanım, kısa süre içerisinde salon, mutfak ve yatak odasında değişiklikler yapmış. Salondaki değişiklik yemek bölümünde yoğunlaşmış. Yerleşim planı da değişen bu ortamda teddy sandalyeler ve yuvarlak masa köşesini kapmış. Köşe koltuğun konumu da yeni eşyalara göre ayarlanmış. Oluşan yeni salon düzeni eskisinden daha samimi durmuş. Mutfaktaki değişikliğin yönü de kahve köşesinde olmuş. Bu bölüm için beyaz bir kahve köşesi alınmış. Dolaplar da beyaz olduğu için her şey uyumlu durmuş. Daha önceki ziyaretimizde göremediğimiz yatak odası da şimdi karşımızda: Ev sahibimiz bu odada da diğer bölümlerdeki çizgisini devam ettirmiş. Tarz olarak İskandinav, renklerden açık tonlar ve sıcak detaylar... Yatak odası da bu dokunuşlarla tamamlanmış! Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @tuubaninblogu Buyurun konuk olalım.
Bugün

Ev Gezmesi: Beyaz ve Ahşaba Aşık Bir Yazlık Mutfağı!

Çoğunluk beyaz, vurgular siyah, sıcaklık kaynağı da ahşap! Şimdi konuk olacağımız mutfağın özeti bu! Deniz Hanım'ın Çeşme'deki yazlık evine ait bu mutfak daha önceki ziyaretimizde göremediğimiz alanlardan. Biz de şimdi yer verelim dedik! İskandinav ve country stillerin ortaklaşa hareket ettiği bu mutfakta ferahlık için beyaz renk tercih edilmiş. Dolapları kuşatan bu açık ton tezgahta nötr bir yansıma ile devam ettirilmiş. Sandalye ve avize gibi akseuarlarda ise yerini siyahın zıt sesine bırakmış. Mutfağın biraz da sıcaklığa ihtiyacı var! Tam da bu noktada Deniz Hanım işin içine ahşap ve hasırların girmesine karar vermiş. Mutfak masası, bambu perde ve jüt halı ile mutfağa dahil edilen natürel esintiler beyazın yanına da çok yakışmış. Mutfağa keyif katan aksesuarlar için duvar raflarını tercih eden ev sahibimiz, ferforje avize ve sandalye ile çeşitliliği sağlamış. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @beyazevinhikayesi Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Bu Ev Sadelik Yanlısı Değil, Tam Olarak Sadeliğin Kendisi!

Şimdi sizinle her köşesine minimalizmi sindirmiş bir dekora konuk oluyoruz. Evde neredeyse her şey beyaz ve abartısız! Bazılarına göre monoton sayılabilecek bu dekor, ev sahibi için huzurun mabedi olmuş: Açık renklerin ferahlığı ona çok iyi gelmiş! Ev sahimizin gözü çok eşya da sevmiyormuş. Bu yüzden işine yaramayacak ürünlerden kaçınmış. Oturma ihtiyacı için bir köşe koltuk kullanmış. Orta sehpa ve yalın tasarıma sahip tv ünitesi de gelince her şey tamamlanmış. Ortama hareket katmak için metalik detayları seçmiş ev sahibimiz! Bu detaylara da sehpa ayaklarında yer vermiş. Teddy puf ve birkaç sehpa üstü obje de yerini alınca bu sadelik yanlısı ortam tamamlanmış. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @ellysinteriorr Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Koltuk Aynı Görünümler Farklı! Portatif Mobilyanın Gücüne Örnek Bir Balkon!

Şimdi sizinle İstanbul'da ferah ve keyifli bir balkona konuk oluyoruz. Bizi ev sahibimiz Gülcan Hanım karşılıyor. Dekorasyonda portatif parçalardan yana olan ev sahibimiz, balkonu için böyle bir oturma grubu almış. Aldığı oturma grubunda koltuklar başka şekillerde kullanılabiliyormuş. Gülcan Hanım da ruh haline göre balkonda yeni görünümleri aynı parçayla oluşturuyormuş. Balkon için beyaz rengi seçen ev sahibimiz, bu şekilde alana ferahlık katmış. Beyazın yanına eklenen parçalar da ahşap ve hasırdan olmuş. Bu şeklde keyif seviyesi artan alanın duvarlarına birçok obje yerleştirilmiş. Gelen her yeni parça alandaki neşeyi de arttırmış. Bitkiler, led sıralı ampuller ve balkon çiti de yerini alınca baktıkça iç açan bir balkon ortaya çıkmış. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @gulcangelmez Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

Bu İstanbul Evi Spor Şıklığı Sevenlere İyi Bir Örnek!

Bir evde bohem ve İskandinav tarz birleşiyorsa orada sıcaklık ayarı bir hayli yüksek olur. Tıpkı şimdi konuk olduğumuz ev gibi! İstanbul'daki bu evimiz genç evli çifte ait. Karı-koca İskandinav stilde huzuru buluyormuş. Araya da bohem detayları ekleyerek dekore etmişler evi! Evde bizi ilk olarak karşılayan salonda spor şıklık önemsenmiş. Zaten burası günlük kullanımın yoğunlaştığı alanmış! Bunun için seçilen her parçanın konforlu olması önemsenmiş: Geniş oturumlu koltuklar, ahşap tamamlayıcılar tam da bu sebeple yerini almış salonda! Tarz olarak İskandinav stilin sevildiğinden bahsetmiştik. Ee bohem detaylar da kullanılmış. Durum böyle olunca bu dekorda beyaz ve gri kendine mutlaka yer bulmuş. Bu baş roldeki renkleri tamamlamak için kiremit tonlu kırlentler devreye grimiş. Ahşap ve hasırın sıcak yansımaları da paleti tamamlamış. Ev sahiplerimizin yaşam alanı açık konseptmiş. Yani anlayacağınız mutfak ve yemek alanı da hemen salonun devamında yer alıyormuş. Bu alanlar, aslında birbirine bağlı oldukları için ev sahiplerimiz de salonla aynı çizgiden devam etmiş. Sıra yatak odasına geldiğinde İskandinav tarz biraz geriye çekilmiş, bohem ise daha çok öne atılmış. Çatı katındaki bu odanın tamamlanmasıyla dekorasyon noktasında rahat bir nefes alınmış. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @daire59blog Buyurun konuk olalım.