Ev Gezmeleri Paylaşımları - Dekorasyon Fikirleri | evgezmesi

Ev Gezmeleri Paylaşımları

Bugün

Yeni mobilyalar gelmiş. Peki bu salonu nasıl dekore etmeli?

Ev sahibimizin yeni salon mobilyaları gelmiş. Sıra şimdi dekorda. Neler yapılabilir? Eklenebilecek renkler, eksikler veya fazlalıklar sizce ne? Fikirleri bekleriz!
Bugün

İlknur hanımın pembe hakimiyetinde cıvıl cıvıl evi..

Ev sahibimiz İlknur hanıma, evinin dekore ederken neleri tercih ettiğini sorduğumuzda yanıtı şöyle; sadece tek kelime, pembe. Pembe sever İlknur hanım, 28 yaşında, genç bir öğretmen. Cıvıl cıvıl bir ev dekore eden İlknur hanım; pudra pembe tonlarını, zarif desenlerle, Hello Kitty aksesuarlarla ve bolca tatlı dekoratif obje ile kombinlemiş. Mobilyalarda ise genellikle beyaz seçimler kendini gösteriyor. Ancak ev sahibimiz, beyaz köşe koltuk tercihinden çok pişman. Leke bıraktığı için, üzerinde bir örtüyle kullanıyor. Buyrun konuk olalım..
Bugün

Şık detaylar, sofistike bir dekor. Zehra hanımın salonu..

Zehra hanım, aksesuarlarından mobilyalarına salonuna eklediği her detayı sıkı araştırmış; iyi durumda olan eskileri yenileyerek değerlendirmiş, yeni parçaları farklı farklı yerlerden alarak dekoru kombinlemiş. Koltuk takımı aynı koltuklardan seçilmemiş. 2 farklı koltuğun, farklı renklerde kullanılarak oluşturulduğu takım aynı stilde, renkleri ise salonun renk paletini belirliyor. Farklılıklar arasındaki bu harmoni alana, uyumsuzluk yerine sıradışı görünüm kazandırıyor. Hem mobilyalar, hem aksesuarlar oldukça klasik. Ama kullanılan gri, beyaz renk paleti alana modern bir çizgi de katmış. Yemek sandalyeleri Zehra hanımın eski evinden; beyaz renge döşenip, bu salonda yerini almış. Koltuklar Mobimoda.com'dan, aynalı zigonlar ve orta sehpa ise İronTrim Mağaza'larından. Buyrun konuk olalım..
Bugün

Modern stile siyah, beyaz kontrastı. Zeynep hanımın yeni mutfağı.

Yıkıp komple yeniledikleri mutfaklarında, modern çizgide dekoru kontrastı yüksek renkler ve stili başarı ile tamamlayan geometrik çizgilerle hareketlendirmiş Zeynep hanım. Koridor tipi mutfak planı hem her yere erişimin kolay olduğu kullanışlı bir alan oluşturuyor, hem de bolca depolama alanı sağlıyor. Ki bir mutfakta daha fazla dolaba kim, nasıl hayır diyebilir? Ankastrelerde tercih, beyaza kontrast sağlayan siyah cam ankastrelerden yana kullanılmış. Ocak ve davlumbaz köşede. Bu da hem altta derin bir dolap kazandırıyor, hem de dekora özgün bir hava katıyor. Cam önünde evde zamanın çoğunun da geçeceğini tahmin ettiğimiz, bir küçük tv'nin de duvara monte edildiği, 6 kişinin oturabileceği bir masa takımı kullanılmış. Yine kullanılan kırlentler ve halı dekora uyumlu. Aksesuarlardaki altın detaylar ise alana canlılık katıyor. Buyrun konuk olalım..
Bugün

Antika gömme dolap yenileme

Merhabalar, aşağıda fotoğralarını görebileceğiniz yaklaşık 150 yıllık gömme dolabın ve raflarının yağlı boya görüntüsünden kurtularak eskimiş antik bir görünüm kazanmasını istiyorum. Kimyasal boya sökücü denedim fakat üzerinde 5 kat yağlı boya olduğundan çok zahmetli ve pahalı olacağını düşündüm. Pürmüzle yakmayı denedim yine o da meşakkatli bir iş gibi geldi kıvrımlı olan yerleri baya zorlayacaktı. Son olarak boyayla eskitmenin hem daha kolay hem de daha ucuz olacağına karar verdim. Ancak yağlı boya üzerine nasıl bir eskitme tekniği uygulayabilirim. Su bazlı boya ile uygulama yapmaya kalksam ne tür adımları izlemem gerekecek. Dolap ve rafların esas renginin kahve tonlarında olmasını,eskitmenin olduğu yerden görünecek boyanın da krem ve yeşil gibi renklerin olmasını istiyorum. Sizden ricam bana kullanmam gereken malzemeler ve izlemem gereken adımlar konusunda yardımcı olmanızdır. Şimdiden teşekkürler :))
Bugün

Nagehan hanımın her köşesinde emeği olan evi..

Nagehan hanım, yeni şeyler öğrenmeyi ve öğrendiklerini uygulamayı çok seven biri.. Mesleği grafik tasarım olan ev sahibimiz, tasarım bilgisinin faydasını ev dekorunda da görüyor. Her köşesinde ev sahibimizin dokunuşları olan bu güzel evde, Nagehan hanım blogu asortik'te bütün yenileme maceralarını çok bilgilendirici bir dille paylaşıyor. Mobilya boyamalar, koltuk kaplamalardan, türlü çeşit duvar dekoru fikri alabileceğiniz bu evde, banyo bile tamamen ev sahibimizin emeği ile yenilenmiş. Biz evin genel bir gezisini yapıyoruz, ancak asortik blogda o kadar çok fikir var ki, takibe alıp, incelemenizi öneririz.
Bugün

Yenilenen mutfak hem zarif, hem nostaljik! Zerrin hanımın mutfağı..

Eşinin işi sebebiyle uzun yıllar farklı farklı şehirlerde yaşadıktan sonra, emeklilik ile beraber kendi evlerine taşınan ev sahiplerimiz, başlarda yeni bir ev alma ile eski bir ev alıp, yenileme konusunda kararsız kalsalar da; içlerine sinen bir yeni ev bulamayınca, bu sevdikleri evi almış ve komple tadilat için bir dekorasyon firması ile anlaşmışlar. Zerrin hanımın dekorasyona ilgisi büyük; yeni şeyler tasarlamayı, üretmeyi seviyor. Evin tamamının tadilatında profesyonel bir ekip ile uyum içinde çalışmışlar. Dolapların planından, kapak, eviye, zemin ve tezgah arası seramiklerine her parça Zerrin hanımın seçimi. Aksesuarların ise neredeyse tamamı el emeği; perde, runner, sandalye ve damacana kılıflarını kendisi dikmiş. Vestel'in krem renkte rustik ankastrelerini aldıktan sonra mutfağın genel nostaljik hissi ile çelişen inoks buzdolabı ve bulaşık makinesini de kendisi tam olarak ankastrelerin rengine boyamış. Bu değişim ankastrelerin original rengine o kadar yakın ki, gelen misafirler yeni bir beyaz eşya takımı aldığını düşünmüş. Boyama için Rich Multisurface Alaçatı rengi içersine birkaç farklı renk katılarak kremin bu tonu elde edilmiş. Düz alanlar rulo fırça ile, detaylar ince fırça ile boyanmış. 1 gün sonra 2 kat vernik uygulanarak dönüşüm tamamlanmış. Sadece buzdolabı ve bulaşık makinesi değil, aksesuarların da büyük bölümü Zerrin hanımın fırça darbelerinden nasibini almış. Zerrin hanım yıpranmış bir evi alıp yenilese de, nostaljiden vazgeçmemiş. Zarif karo seramikler, porselen kulplar, country stil dolaplar, rustik ankastreler, tatlı perdeler ve nostaljiyi tamamlayan pek çok aksesuar. Zerrin hanımın hem zarif, hem de tatlı mutfağına buyrun konuk olalım..
Bugün

Kübra hanımın avangart stilde şık evi.

Evinde gösterişli bir dekor tercih eden 9 aylık evli Kübra hanım, salon ve yatak klasik stilin şıklığına yer verirken, evin diğer bölümlerinde ise konforlu bir stil tercih etmiş.