Ev Gezmeleri

Bugün

İşinin Ehli Bu Mimarın Tasarımları Tam Bir İlham kaynağı!

Şimdi sizleri mimar Gizem Hanım'ın projeleriyle buluşturuyoruz. Mesleğinde deneyimli mimarımız birçok evi kendi fikirleriyle göz alıcı hale getirmiş. Projelerine baktığımızda mimarımızın her detayı incelikle düşündüğünü görebiliyoruz. Birçok tarzdan esinlenilmiş, her zevke uygun renk paletleri kullanılmış. Çağdaş tasarımların ön planda olduğu alanlar oluşturulmuş. Salon, çocuk odası, genç odası ve yatak odası projelerini bizimle paylaşan Gizem Hanım, her alanı tabiatına uygun bir şekilde şık hale getirmiş. Fotoğrafları arasında gezinirken ilham alacağınız projelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için konuk mimarımızın Instagram adresi: @gizemermisicmimarlik  Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu Muş Evinin Sihirli Sözcükleri Keyif ve Uyum!

Şimdi sizlerle yolu yokuş olan bir şehre gidiyoruz. Muş'ta yaşayan ev sahibimiz Rabia Hanım, yeni taşındığı evinde bizleri ağırlıyor. Daha önce İstanbul'daki evine konuk olduğumuz Rabia Hanım, yeni şehir ve yeni eve kolayca adapte olmuş. Eski evin ruhunu yeni eve de olduğu gibi yansıtmış. İstanbul'dan taşınan mobilyalar yeni salonu şenlendirmiş. Bohem stil yine o özgür tavrını tüm alana yaymış. Salonda vizon ve hardal tonunu buluşturmuş Rabia Hanım. Birbirine çok yakışan bu iki renk ortamın sıcaklığını pekiştirmiş. Dekorun merkezinde yer alan köşe koltuk, oturma ihtiyacı için biçilmiş kaftan. Koltuğun keyifli yandaşı da biraz ötede duran tavana monte salıncak. Bitkisiz dekorun eksik kaldığını düşünen ev sahibimiz, bulduğu boşlukları bitkilerle doldurmuş. Ahşap orta sehpanın natürel görünümü, bitkilerle birlikte iyice belirginlik kazanmış. Duvar rafları alana kişisel dokunuşları getirmiş. Tavandan sarkan minimal avize de eksikleri kapatmış. Tüm bunların sonucunda da Rabia Hanım'ın içine sinen bir ortam oluşmuş. Fotoğrafları arasında gezinirken sürpriz karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @rabiahomeblog  Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu Şirin Yuvada Küçük Değişikliklerle Büyük İşler Başarılmış!

Şimdi sizlerle şirin bir yuvaya konuk oluyoruz. Daha önce de kendisine uğradığımız Sevgi Hanım, dekorunda değişiklikler yapmış. Keyifli yuvasına daha bir keyif katmış. Yapılan değişiklikler büyük değil ama etkisi tam tersi: Sadece küçük parçaları değiştiren ev sahibimiz, yepyeni bir görünüme ulaşmış. Eski dekorda pembe ve beyaz ortaklığı alanı kuşatmıştı. Şimdi ise pembelere veda edilmiş. Yerine daha natürel dokunuşlar getirilmiş. Konforlu halleriyle birçok kişinin göz bebeği olan pofuduk koltuklar, yeni dekorda yerini almış. Tek fark üstüne gelen kırlentler! Beyaz koltuklara vurgu görevi yapan kırlentler, yeni görünümlerinde kahverengi ve kiremit tonlarıyla kuşanmış. Bohem stilden esinlenen ev sahibi, bu renk uyumuyla amacına bir nebze de olsa ulaşmış. Salonun yeni haline eşlik eden jüt halı, dekorun bohem ruhunun önemli taşıyıcısı: Ortama hem sıcak bir atmosfer kazandıran bu parça hem de renk uyumunu pekiştirmiş. Salon duvarında kullanılan duvar rafı, yeni aksesuarları sergilemek için iyi bir seçim olmuş. Yuvarlak şekilli boyanan alan da ortamın samimi halini yansıtmış. Fotoğrafları arasında gezinirken ilham alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @sirinn_dunyam Buyurun konuk olalım.
Bugün

Kubbemsi Pencereleri İle İstanbul'u Selamlayan Bu Ev Tam Seyirlik!

Şimdi sizlerle Tuğba Hanım'ın evine konuk oluyoruz. Daha önce bizi lojman dairesinde ağırlayan ev sahibimiz yeni bir eve geçmiş. Eski evindeki cevherleri aklımıza gelince yeni eve de hemen uğrayalım dedik. İstanbul Arnavutköy'de ev bulan Tuğba Hanım, tadilat zahmetine göz yumup taşınmayı kabul etmiş. Zeminlerden tavana kadar her yeri yenilenen evin tadilat süreci biraz yorucu geçmiş. Ama sonucu görünce de bu zahmete neden katlanıldığı hemen akla gelmiş. Kubbemsi pencere mimarisi ile tarihi bir görünüm kazanan evin tadilatı aslına uygun şekilde yapılmış. Ahşap dokusuna sadık bir şekilde iç mekanın renovasyonu tamamlanmış. Değişikliğin çoğunun yapıldığı mutfakta beyaz renk alana ferahlığını yaymış. Kahverengi pencerelerle kontrast sağlayan beyaz dolaplar hem rustik hem de country stilin sıcaklığını yansıtmış. Tezgah arasında kullanılan metro seramikler, shaker kapakların vazgeçilmez yandaşı. Kapakları tamamlayan pirinç kulplar da şıklığın pekiştireci. Salonda da harikalar yaratan Tuğba Hanım, art deko stili modern detaylarla vurgulamış. Fotoğrafları arasında gezinirken sürpriz karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @two_bish  Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Ev Gezmesi: İstanbul'da Karadeniz Havası Estiren Sıcacık Bir Dubleks

Şimdi sizlerle orman manzarasına karşı konumlanmış keyifli bir eve konuk oluyoruz. İstanbul Göktürk'te bulunan evimiz adeta Karadeniz havası hissettiren bir mekan. Ev sahiplerimiz nereye taşınacaklarını düşünürken bizleri konuk ettikleri evini görmüşler. Deyim yerindeyse görür görmez de vurulmuşlar. Dış cephesi ahşapla kaplı dubleks evin manzara olarak ormana komşu olması seçim aşamasında son noktayı koyan başlıca detay olmuş. Konuk evimizin dışı ve manzarası güzel ama ev sahiplerinin zevkiyle içi de aynı kıvama gelmiş: Evin içinde tadilatlar yaptıran ev sahibimizlerimiz, kendi zevklerine hitap eden bir alan oluşturmuş. Tadilat aşamasında en çok mesai mutfağa harcanmış. Zamanın çoğuna ev sahipliği yapan bu alan, en ince detaylar düşünülerek yeniden tasarlanmış. Dubleks evin alt katında yer alan mutfak ve salon seperatör görevi gören bir ada ile ayrılmış. Bu sayede hem mutfak ve salon ayrı alanlar gibi kullanılmış hem de alternatif alan yaratılmış. Ahşabı bu kadar çok seven bir evin içinde ahşap mobilya olmaz mı? Ceviz rengi mobilyalar ve parkeler tercih eden ev sahiplerimiz, alanın natürel sıcaklığını bu şekilde devam ettirmiş. Tarz olarak modern, rustik ve bohem detayların bir arada kullanıldığı evde Hygge felsefesinden esinlenilmiş: Mutluluk ve keyif seviyesinin yüksek olmasının nedeni de bu! Sıcak tonlardan turuncunun vurgu yaptığı dekorda nötr ve pastel tonlarla denge sağlanmış. Oldukça sıcak bir atmosfer oluşturan bu renk paleti, ahşaplara da çok yakışmış. Etnik desenler ve anısı olan eşyalarla zenginleştirilen konuk evimizi gezerken detaylara dikkat etmenizi öneririz.  Fotoğrafları arasında gezinirken her odasından karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @staycozyclub  Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Bu Ferah Evde Modern ve Art Deko Uyumla Buluşmuş!

Şimdi sizlerle Pınar Hanım'ın evine konuk oluyoruz. Almanya'da yaşayan ev sahibimiz modern ve art deko stilleri buluşturduğu evinde bizleri ağırlıyor. Genel olarak açık renklerin kullanıldığı evde ortama hareket katma işi gümüş detaylara verilmiş. Art deko esintileri yansıtan gümüş yansımalar dekorun ışıldamasında da pay sahibi! Geniş alanları kaplayan beyazlar konuk evimize ferahlığı getirmiş. Özellikle mutfak gibi küçük alanlarda kullanılan bu ton, alanın olduğundan büyük görünmesini sağlamış. Koridor tipi uzanan mutfak dar alandan verim sağlama düşüncesi ile çok çekmeceli dolapları da içinde barındırmış. Beyaza kontrast oluşturan siyah tezgah da mutfağı daha çekici hale getirmiş. Pınar Hanım'ın yemek alanı evin en çok ışıldayan bölümü: İkonik tasarıma sahip taşlı avize ve halka formundaki ayna, bu bölümün en çarpıcı parçaları! Çocuk odası ve banyosunu da bizimle paylaşan ev sahibimiz, bu bölümlerde de özenli davranmış: Çocuk odasını keyifli detaylarla süslemiş. Banyonun da modern tavrını öne çıkarmış. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @pnr1309  Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Bu Çatı Katında Göze Sevimsiz Görünecek Hiçbir Detay Yok!

Şimdi sizlerle Betül Hanım'ın evine konuk oluyoruz. Yurt dışında yaşayan ev sahibimiz, çağdaş tasarımları oldukça şık bir atmosferde sunmuş. Konforun ön planda olduğu çatı katında her şey keyif sağlaması kaidesi ile yerini almış. Ortamı kasvetli gösterecek hiçbir eşya kullanılmamış. Büşra Hanım seçtiği renk paleti ile alana ferahlık getirmeyi amaçlamış. Gayet de başarılı olmuş. Nötr tonların ağırlıkta olduğu renk paletinde hareket noktası olarak pirinç vurgular seçilmiş. Tabi ortamı ısıtan ahşap ve hasırları da unutmamak lazım! Salonun merkezinde yer alan köşe koltuk en rahat haliyle kendini göstermiş. Odak noktası olarak kullanılan bu parça alanın kendi arasında bölümlenmesini de sağlamış. Yemek alanı olarak pencere önünü tercih eden ev sahibimiz, bu bölümde daha çok bohem ruhu öne çıkarmış: Hasır ve rattanın kullanıldığı yemek alanı bitkilerle de tamamlanınca keyiften dört köşe olmuş. Fas esintilerini de seven Betül Hanım duvarlarda kullandığı panolar ve aksesuarlarla bunu göstermiş. Fotoğrafları arasında gezinirken keyif alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @thebcorner_ Buyurun konuk olalım.
5 gün önce

Ev Gezmesi: Adana'dan Modern ve Rustik Harmanı Bir Dekor

Şimdi sizlerle Adana'ya konuk oluyoruz. Yeni taşındığı evinde bizleri ağırlayan Aydan Hanım, her detay ile bizzat ilgilenmiş. Modern stilin ön planda olduğu evde ortama sıcaklık katan rustik esintiler de unutulmamış: Salon duvarında uygulanan taş görünümü ve yoğun ahşap kullanımı gibi detaylar alanın otantik dokunuşlarından. Dekorun genelinde kendini hissettiren gri renk, farklı tonlarıyla birlikte uyumu getirmiş. Modern stilin çok sevdiği bu ton, mobilyalarda açık haliyle duvarda da koyu haliyle kendini göstermiş. Ortamın sıkıcı olmaması için de çözüm bulunmuş tabi! Vurgu detaylardan beliren hardal tonu hem griye çok iyi bir yoldaş olmuş hem de dekora enerji katmış. Salonla iç içe olan mutfak ise modern ve rustiği tam olarak yansıtmış: Alt taraftaki dolaplar natürel ahşaptan yapılmış. Üst taraftakiler de modern stilin çekiciliği ile sunulmuş. Ortamda çok yer kaplamayan halılar tercih eden Aydan Hanım bu sayede kendine kolaylık sağlamış. Temizlik anında bunları kolayca kaldırıp bitince hemen geri serebilmiş. Salon ve mutfak dışında yatak odası ve balkonunu da bizimle paylaşan ev sahibimiz, yatak odasında art deko şıklığı öne çıkarmış. Balkonunda ise Bodrum havası hissetmek için neşeli detaylara ağırlık vermiş. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @aydan_ilgaz Buyurun konuk olalım.
5 gün önce

Mazisi 70 Yıla Dayanan Bu Evin Yeni Görünümü Oldukça Modern!

Şimdi sizlerle 70 yıllık bir evin renovsyon hikayesine konuk oluyoruz. Ev sahibimiz ve eşi buldukları eski evi yepyeni hale getirmişler. Evin yenilenme sürecinde profesyonel destekler fazlaca olmuş. Ama fikir konusunda ev sahibimiz kendi istediklerini öne çıkarmış. Modern tasarımların kullanıldığı evde geniş alanları beyaz renk kaplamış. Bu sayede evde ferah bir görünüm oluşturulmuş. Mutfağın tamamını ele geçiren beyaz renk, yanına vurgu detaylarda siyahı almış. G tipi tasarlanan bu mutfak, ferah ve kullanışlı haliyle ev sahibimizin içine çok sinmiş. Mutfaktan sonra bizi karşılayan salonda ise modern stil yanına bohem dokunuşlar almış. Yeşil rengin tonlarının kullanıldığı bu bölümde ahşap ve hasırlarla da sıcaklık sağlanmış. Salon ve mutfak dışındaki alanlarını da bizimle paylaşan ev sahibimiz özellikle balkonuyla çok ilgilenmiş. Neşeli bir ortam oluşturmak için paletlerden bir çiçeklik yapmış. Rattan sandalyelerle de bohem sevgisini yansıtmış. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @love_myhomee  Buyurun konuk olalım.
5 gün önce

Bir Tutam Beyaz Bir Tutam Mavi ve Alabildiğine Samimiyet!

Şimdi sizlerle uzaklara gidelim. Yurt dışında yaşayan ev sahibimiz, şık ve keyfili evinde bizleri ağırlıyor. Evde bizi ilk karşılayan yerden başlayalım anlatmaya! Beyaz ve parlament mavisinin ortaklığında dekore edilen bu bölüm, evin mutfağı. Zamanın çoğunun geçtiği bu bölümde, ev sahibimiz oldukça keyifli bir atmosfer oluşturmaya çalışmış. Beyazın yanına eklediği ahşap detaylarla da bu amacına büyük oranda ulaşmış. Beyaz mutfak dolapları fazla depolama alanı sunmaları için bol çekmeceli seçilmiş. Dolabı tamamlayan ahşap tezgah da alana organik esintileri katmış. Tezgahla aynı tonda seçilen zemin parkesi de ortamın sıcak dokunuşlarını pekiştirmiş. Mutfağın bir köşesine konan yuvarlak masa alandan tasarruf etmek için en doğru seçim. Masayı tamamlayan parlament mavisi zarif sandalyeler de şıklığı yansıtan önemli parçalar... Son olarak ortama samimiyet katan yuvarlak halı ve çok amaçlı raf ile tamamlanan mutfak, ev sahibinin istediği kıvama gelmiş. Fotoğrafları arasında gezinirken diğer alanlarından da karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @home1nterior  Buyurun konuk olalım.