Ev Gezmeleri Paylaşımları & Dekorasyon Fikirleri | evgezmesi

Ev Gezmeleri Paylaşımları

1 gün önce

Gülden hanımın pop-art detaylarla dolu genç ve dinamik evi..

Benim dünyam ne pembe, ne siyah-beyaz, benim dünyam rengarenk diyen Gülden hanımın dinamik evinin misafiriyiz.. Pop-art desenler, esprili detaylar ve özgürce kullanılmış renklerle tam da bir genç evinin karakteristiğini yansıtan bir ev Gülden hanımın evi. Kendisi yeni evli; evi de kendinden ve zevklerinden çok şey taşıyor. Modern stil mobilyalar, vintage çerçeveler, marin temalı sehpa ve Marlyn Monroe desenli pop-art objelerle tamamlanmış. Evin sıcak ve dinamik havasını, vurgu renk olarak seçilmiş kırmızı ile başarı ile tamamlanıyor.. Buyrun bu renkli ve zevkli eve beraber konuk olalım..
1 gün önce

Oylum'un balkonuna hoşgeldiniz😄

Balkonumda son dokunuşlarıda tamamladım ..file torbalardan balık ağı ,deniz kabuklarından duvar süsüm ve yeldeğirmenlerimle...işte benim balkonum😊bi kahveye ne dersiniz??
1 gün önce

Bazen sade, bazen cıvıl cıvıl. Melek hanımın keyifli evi..

Yeni evli ev sahibimiz Melek hanımın evi, eşiyle beraber ortak zevklerinin ürünü. Toprak tonların hakim olduğu salonda sadelik ön planda. Renklerde ana renklerin dışına çıkmamış, belli belirsiz desenli bir halıyla dekora hareket katmış. Mutfak ise salonun biraz ciddi hissi aksine cıvıl cıvıl cıvıl. Kurdeleli rustik perdeler, renkli aksesuarlar, pembe sandalyeler beyaz mutfağa neşe katmış. Buyrun konuk olalım..
1 gün önce

Beklenmedik yerlerde aynalar, sofistike ve keyifli bir ortam..

Kuşadası Güzelçamlı'da yaşayan ev sahiplerimiz, yazlık bir bölgede yaz, kış yaşadıkları evlerinde şıklığı öne çıkarmışlar. Beklenmedik yerlerde farklı biçimlerde kesilmiş aynalar kullanarak dekora ilgi çekici ve göz alıcı bir etki katmışlar.  Balkona açılan açık mutfaklı bir salondan oluşan ana yaşam alanında, aynı zamanda üst katlara çıkılan bir merdiven de mevdut. Ev sahibimiz bu farklı alanlarda, aynalar ile farklı odak noktaları oluşturmuş; aynı alanda farklı köşelere dikkat çekmiş. Baklava aynalar favorisi, ama düz kesimlere de yer var. Mutfakta tezgah arası seramikler bile metro seramik esintili aynalar!Açık renkler dekorun ana renklerinde.. Çoğunlukla mavi, bazen pudra pembe aksesuarlarla ortamı renklendiriyor ev sahibimiz. Çiçekler ise bahçe gibi evin de favorisi. Sadece ev bitkileri değil, mevsiminde alınmış canlı çiçeklerden buketler dekoru şenlendiriyor. Buyrun konuk olalım..
2 gün önce

Duvarlarla bölünmemiş bir alan, akışkan ve ferah his.. Filiz hanımın göz alıcı dekoru.

Açık konsept alanlar, stil birlikteliği içinde, iyi bölümlendirilmiş bir tasarım elde etmede zorluklar yaşatsa da; akışkan, ferah hisleri, aile üyelerinin daha çok aynı ortamda olmasını sağlaları ile her zaman öne çıkıyorlar.Filiz hanımın daha önce konuk olduğumuz evi, serin tonları, klasik mobilyaları ve şık dekoratif obje seçimleri ile göz dolduruyordu. Bu şık dekordan yeni yeni kareler var. Tekrar konuk olmanın tam zamanı!Çok geniş bir alan dekore eden ev sahibimiz, bu alandan farklı işlevlerin yapıldığı 4 farklı bölüm çıkarmış. Misafirlerin ağırlandığı, klasik dekora sahip salon; yemek bölümü, mutfak ve mutfak önünde oturma alanı.. Her bir bölüm akıllıca yerleşim ile birbirinden ayrılıyor; duvarlar olmadan, fiziksel sınırlar çiziliyor.Evin renkleri, beyaz, gri ve mavi tonlarında.. Farklı alanlarda farklı renkler kullanmak akıllıcı seçimler olmuş. Balkonun şahane bir manzarası var, burayı da yine sade seçimlerle manzarayı dekorun odağına alarak değerlendirmiş Filiz hanım.  Evinin ve sunumları aynı zamanda Instagram hesabı @filiz_duhan_elvin 'da. Buyrun konuk olalım..
2 gün önce

Konforlu olduğu kadar stil sahibi de bir dekor..

Ev sahibimiz evini dekore ederken, her köşeye ayrı ayrı kafa yormuş, her detayı özenle seçmiş. En küçük aksesuardan, duvar dekoruna her parça, uzun süren beyin fırtınaları ve araştırmalar sonrası yerini bulmuş.Dekorda samimi, doğal detaylara sahip, konforlu ama bir o kadar da sofistike bir atmosfer yakalanmış. Evin modern çizgisi, salonda toprak tonlarla, oturma odasında gri ve beyazlarla, mutfakta ise çarpıcı bir sarı vurgusuyla kullanılmış. Duvarlar dolu dolu; lazer kesim paneller, duvar kağıtları, duvara monte raf ve nişler, duvar panoları ve posterlerle oluşturulmuş galeri duvarları bu duvar dekorlarına örnek. Salonda yemek bölümünde farklı bir uygulama var; Ikea'dan alınan tepsiler içine dikey şekilde yapay sarmaşıklar yerleştirilmiş, yanda yine Ikea'nın şahane aynası ile kombinlenmiş. Tv bölümünde ise bir ünite yerine raf ve nişlerden oluşturulmuş bir köşe tercih edilmiş. Mobilyalara uyumlu, farklı ve şık bir görünüm yakalanmış.Sadece salon değil, evin diğer bölümleri de aynı özene sahip. Balkon, ahşap zemin üzeri mavi ve beyaz renklerde; sarı dokunuşlar ise dekora canlılık katmış. Salıncağa bayıldık; bu keyifli bölümde bir balkon oturma grubu kullanılmış..Oturma odasında ise modern stil ön planda. Geometrik desenli halı, sade çizgilerde köşe koltuk ve metal, ahşap kitaplık stili bütünleyen seçimler. Gri, siyah ve beyaz renk teması da modern çizgiyi tamamlıyor.Ev sahibimiz evinde değişimler yapıyor, bunu da Instagram hesabı @kucukbiev 'de paylaşıyor. Göz atmayı unutmayın! Buyrun konuk olalım..
2 gün önce

Cansu hanımın alanın iyi değerlendirildiği, şık mutfağı ve manzaralı balkonu..

İç mimar Cansu hanım, dekorunu yavaş yavaş tamamladıkça fotoğrafları da bizlerle paylaşıyor. Şimdi konuk olduğumuz mutfağında alanın verimli kullanıldığı akıllı tercihler var. Alanı daraltmamak adına büyük bir masa, sandalye kullanımından kaçınılmış, bar sandalyeleri ve yüksek masa ile, hem yeme, hem de tezgah alanı oluşturulmuş. Modern stil mutfak, vintage halı ile tamamlanmış. Manzaralı balkon ise pek keyifli..Aynalar, dekorunda Cansu hanımın vazgeçilmezi. Hem ışığı yansıtıyor, hem de dekora şıklık katıyor. Ayna seçimleri ise oldukça sade parçalardan seçilmiş. Yatak odası dekorunda odakta boydan boya ayna kullanılmış. Mor desenli yatak örtüsü ve fon perde ise sofistike hissi tamamlıyor.  Cansu hanımın evinin diğer bölümlerine buradan ulaşabilirsiniz. Buyrun konuk olalım..
2 gün önce

40 yıllık arkadaşlarla beraber mutlu bir yaşam. Zeytin Sitesi'ne konuğuz..

Bu gezimizde pek çoğumuzun hayallerini süsleyen, rüya gibi bir yere konuk oluyoruz. Gezimiz bu sefer sadece bir eve değil, Bodrum Gümüşlük'teki Zeytin Sitesi'nin birbirinden tatlı evlerine.. Üniversite yıllarından arkadaşlar, mezuniyetlerinin üzerinden neredeyse 40 yıl geçmesine rağmen arkadaşlıklarını devam ettirmiş; şehir hayatının stresinden uzak, güzel bir ortamda yeni bir hayat kurma hayallerini beraber gerçekleştirmişler. 5 ailenin başta 1+1 yazlıklar olarak planladıkları evleri, bazısı için yaz, kış ikametleri, henüz emekli olmamışlar içinse tatillerinde kaçamak noktaları haline gelmiş. Tabi böyle olunca eklemeler olmuş, evler genişlemiş. Yakın zamanda bir de kış bahçesi yapmayı planlıyorlar.  Ortak bahçeyi beraber tasarlayıp, pek çok şeyi el emeği ile yapıyorlar. Tabi bahçe bu kadar güzel olunca, keyfini de beraber çıkarıyorlar. Kutlamak için sebep çok. Doğum günleri, misafir hoşgeldinleri, özel günler ve daha niceleri ayrıca bir kahvaltı, ayrıca bir 5 çayı, tabi sazlı sözlü, müzikli akşam eğlencelerine fırsat veriyor. Ev sahiplerinin büyük bölümü mimar; bu da ortamın nasıl yaşadıkları çevreye uyumlu, abartısız ve zarif olduğunu anlamamız için fikir verici. Müzik de eğlencelerin vazgeçilmezi. Farklı enstrümanlar çalan, Türk Sanat müziği söyleyen, hiç bir şey çalmasa da dinlemekten keyif alan bir grup.Evlere ayrı ayrı konuk olacağız. Şimdilik Zeytin Evleri'nin ortak yaşam alanları ve bahçelerine misafir olalım..
2 gün önce

Fikir.

3 yıllık evliyim. Yeni taşındığım evimi sizlerle paylaşmak istedim. Öneri ve fikirlere açığım.
3 gün önce

Almanya'dan Müstakil evimizden kareler

1958 model evimizi kendimiz tüm odalarını restore ettik. Sonuç güzel şirin bir ev oldu.