Ev Gezmeleri

Bugün

Deniz Manzaralı Bu Evde Her Duvarın Ayrı Bir Hikayesi Var!

"Denizi çok sevdiğimden maviyi dekorumda kullanmak istedim". Bu sözler bizleri şimdi evinde ağırlayan İnci Hanım'a ait. İstanbul'da deniz manzaralı bir evde oturan İnci Hanım için deniz huzur ve ferahlık demek. Bu yüzden sadece dışarıda görmek yetmemiş. dekorundaki detaylarda da onu hissetmek istemiş. Dekorun renk paleti belirlenirken sevilen canlı tonlar çok göze batmayacak ama varlıklarını hissettirecek şekilde etrafa yayılmış: Mavi olması gerektiği gibi yerini almış. Turuncu ve mint yeşili gibi neşeli tonlar da eve enerjileri katmış. Mobilyalarının kumaşlarını seçen İnci Hanım nasıl model istediğini söylemiş ve işi ustalara bırakmış. Sonucunda da modern tasarımlı ve konforlu parçalar ortaya çıkmış. Evin salonunda bej tonlarında koltuklar kullanılmış. Oldukça sakin bırakılan bu parçalar krom detaylarla çekicilik kazanmış. Salonun oturma bölümünde canlı renkler tercih etmemiş İnci Hanım. Bunun nedeni de yemek alanındaki mavi dalgası. Yemek masasının karşısındaki duvarın tamamında maviye yer veren ev sahibimiz, turuncu sandalyeleri ve yağlı boya tablosuyla alandaki renk eksikliğini fazlasıyla kapatmış. Boş zamanlarında yağlı boya tabloları ve obje boyamaları yapan İnci Hanım, mutfağını da tablo ile keyiflendirmiş. Mint yeşili sandalyeler ve altın yansımalarıyla hareketlenen mutfak, duvarda yer alan tablo ile iyice görünürlük kazanmış. Fotoğrafları arasında gezinirken sürpriz karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @birincirella Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu İzmir Evinde Hem Gösteriş Hem De Sadelik Aynı Havayı Soluyor!

Şimdi sizlerle Latife Hanım'ın evine konuk oluyoruz. İzmir'de yaşayan ev sahibimiz, dekorasyona meraklı olanlardan. Kendi zevkini, trendlere uyduranlardan... Yüksek tavanlarıyla dikkat çeken konuk evimizde ferahlık alabildiğine...Bunun başlıca nedeni ise -hiç kuşkusuz- iç mekan detaylarının beyaza teslim edilmesi. Pencere çerçevelerinde kullanılan siyah dışında bütün duvarlar ve zeminler ferahlığın sembolüne bırakılmış. Gönlü sade dekorlardan yana olan Latife Hanım, evinde biraz da gösteriş istemiş: Çok sevdiği altın detaylar ve ışıltılı avizeler ile dekorunda ışıltıyı sağlamış. Evde bizi ilk karşılayan alanlardan biri olan salonda beyaz ve parlament mavisinin dengesine başvurulmuş: Beyaz ve parlament mavisi koltuklar ile alana oldukça çekici bir hava katılmış. Salondan sonra uğradığımız mutfak yine beyazı kendisinden eksik etmemiş. Bütün dolapları kuşatan beyaz renk, bu alanda da yanına siyahı almış. Kontrastın ortama kattığı albeni, tavandan sarkan uzun avizeler ve parlak yüzeyler ile iyice pekişmiş. Ortamdaki kalite algısı da işin cabası! Mobilyaların çoğunu kendisi tasarlayıp yaptıran Latife Hanım, çok sevdiği bitkileri de evine serpiştirdikten sonra arkasına yaslanmış. Fotoğrafları arasında gezinirken sürpriz karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @lavitehome Buyrun konuk olalım.
Bugün

Mutfak Dekorasyonum

Konya dan sevgiler
Bugün

Evim

Merhaba evimi paylaşmak istiyorum mali müşavirim 2 çocuk annesiyim ve dekorasyon meraklisiyim sık sık yenilerim değişiklikten hoşlanırım aksesuarları çok seviyorum aksesuarlarım büyük kısmı Gold dünyası ismimle paylaşırsanız sevinirim instegram hesabım sevtap_kutlu_isguzar
Bugün

Beyaz ve Ahşap Uyumu Bu İstanbul Evinin Her Köşesinde Yankılanmış!

Şimdi sizlerle İknur Hanım'a konuk oluyoruz. İstanbul Bahçeşehir'de yaşayan ev sahibimiz, ferah ve keyifli evinde bizleri ağırlıyor. İki kız çocuğu annesi ev sahibimiz, yeni aldığı evine taşınmadan önce her detayı ince ince düşünmüş. Eve yerleştikten sonra tadilat işi kalmasın diye, kendisi de dahil herkes özenle çalışmış. Eve yerleştikten sonra renk paleti belirlenirken 30-60-10 kuralı benimsenmiş: Yani üç ayrı rengin dengesi, oranlı dağılımla tercih edilmiş. Geniş alanlarda beyaz ve açık tonlu gri kullanılmış. Toprak tonları ara bulucu görevini üstlenmiş. Vurgular da ahşaplar ile belirlenmiş. Duvarlarda beyaz ve gri kulanıldığı için alan oldukça ferah görünmüş. Çıtalarla da bu ferahlığa mimari katkılar yapımış. Mutfak geniş olunca hem adalı bir mutfak hem de alternatif bir oturma alanı aynı mekanda buluşturulabilmiş. Bir tarafında beyaz ve ahşabın uyumunu yansıtan mutfak yer almış. Kalan kısma da ekose desenli koltuklar yerleştirilerek dekorda samimi bir atmosfer yakalanmış. Mutfakta İskandinav stile öncelik veren İlknur Hanım, salona gelince ivmeyi country stile soğru kaydırmış. Diğer alanlar da kendine en yakışacak tazı bulmuş. Pembe ve lilanın kardeşliği çocuk odasını sarmış. Korirorlar da sıcacık havadan nasibini almış. Fotoğrafları arasında gezinirken ilham ve keyif alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @ilknuroztrak  Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu Kutu Gibi İzmir Evinde Teras Olmuş Size Sıcacık Bir Oda!

Şimdi sizlerle Bilge Hanım'a konuk oluyoruz. İzmir'de yaşayan ev sahibimiz sıcacık atmosfere sahip 1+1 evinde bizi ağırlıyor. Kutu gibi olan bu evi, Bilge Hanım ve eşi görünce hiç tereddüt etmeden almışlar. Çünkü evin terasına aşık olmuşlar. Yaz-kış kullanılabilen bu teras, her taraftan ışık alması sebebiyle adeta bir bahçe görevi görmüş. Ev küçük olduğu için her alanı kullanışlı hale getiren Bilge Hanım, terasın kapalı olmasını fırsat bilerek burayı da ekstra bir oda gibi dekore etmiş. İskandinav stilinin öne çıktığı bu alanda beyaz bir koltuk, oturma alanı olarak kullanılmış. Jüt halı da tavandan ve yanlardan yansıyan ışıklar için sıcacık bir zemin olmuş. Terasın bir tarafını da yemek alanı şeklinde dekore eden ev sahibimiz, sade tasarıma sahip masa ve sandalyeler kullanmış. İskandinav ruhunu iyice pekiştiren bu parçalar bir de depolama amaçlı kullanılan vitrinle tamamlanmış. Büyük bitkilerin barınması için yeterli alan olunca da balkonun belirli köşelerinde büyük boyutlu bitkiler yer almış. Balkondan sonra içeri adım attığımızda açık renklerin yerini, daha çok canlı tonların aldığını görüyoruz. Portakal rengi ve yeşilin vurgu görevi gördüğü bu alanda, antrasit tonlu bir köşe koltuk hem oturma hem de uzanma ihtiyacına yanıt vermiş. Amerikan tipi mutfağın da yer aldığı bu bölüm de, küçük bir köşe de kahve keyfi için ayrılmış. Fotoğrafları arasında gezinirken çok seveceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @bilgeytsblog Buyurun konuk olalım.
Bugün

85 M2'lik Bu Evin Ne Eksiği Var Ne De Fazlası!

Şimdi sizlerle Bade Hanım'a konuk oluyoruz. 85 m2 bir evde yaşayan ev sahibimiz, her detayıyla içine sinen evinde bizleri ağırlıyor. Bade Hanım daha önce özel sektörde çalıştığı için evine çok fazla mesai ayıramamış. Ama daha sonra çocukların doğumundan dolayı işten ayrılınca kendini dekorasyon işlerine vermiş. Değişiklikler yapılan evde ferahlık, kalite ve kullanışlılık etkili olmuş: Evin ferah görünmesi için bütün duvarlar beyaza boyanmış. Dekor için seçilen her parçanın hem ekonomik hem kaliteli hem de kullanışlı olmasına özen gösterilmiş. Bu yüzden detaylı araştırmalar yapılmış. İlk olarak elden geçen banyo, temizlik anında kolaylık sağlayacak materyallerle kuşatılmış. Kaliteli seramikler, banyo dolabı ve farklı tasarıma sahip duşakabin ile donatılmış. Mutfak ve salonun ne ayrı ne de iç içe olduğu evde, bu iki alan arasında sadece bir kiriş var. Birbirinin devamı gibi duran bu iki alan arada duran masa ile taraflarını belli etmiş. Tarz olarak bohem ve İskandinav stillerini seven Bade Hanım, salonunda her iki tarzı da yansıtmış: Hasır ve ahşapların sıcaklık kattığı alanda her iki tarzdan da esintiler yer almış. Makrome ve duvar süsleri gibi parçaları da dekordan eksik etmeyen ev sahibimiz, bu parçaları satın alamamış bizzat yapmış. Hatta bakmış ki yetenekli, yaptıklarını başkalarının evlerinde de sergilemeye karar vermiş. Fotoğrafları arasında gezinirken oldukça seveceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @badenindekorları  Buyurun konuk olalım.
Bugün

Trabzon'daki Bu Mutfak Mimarının Emeklerini Boşa Çıkarmamış!

Şimdi sizlerle mimar @nilennurgedikli tarafından Ayşe Hanım için tasarlanan mutfağa konuk oluyoruz. Trabzon'da bulunan mutfağımız modern ve klasiğin buluşmasına iyi bir örnek. Ev sahibinin ferah mutfak arayışına yanıt vermek isteyen mimarımız her şeyden önce mutfağı beyaz renkle çepeçevre kuşatmış. Sadece mutfak dolapları değil, duvarlar ve zemin de beyaz renkle bütünleştirilerek ferahlık etkisi pekiştirilmek istenmiş. Beyaz yerini aldıktan sonra sıra vurgu görevi yapacak tonlara gelmiş. Bu konuda da siyah ve metalik yansımalar devreye girmiş. Siyahla sağlanan kontrast görüntü, altın detaylarla zenginleştirilmiş. Uyumlu bir paleti oluşturan renkler modern klasik stil için de uyumlu olmuş. Mutfağın merkezine yerleştirilen masa ve sandalyeler de gelince Ayşe Hanım'ın mimarından istediği alan tamamlanmış. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler alacağınız dekorumuza geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Iınstagra adresi: @nilennurgedikli Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Çiftlik Tarzına Özenen Bu İstanbul Evinde "Natürellik" Vazgeçilmez!

Şimdi sizlerle sıcacık bir eve konuk oluyoruz. İstanbul'da bulunan evimiz modern ve rustik ruhun harmanlandığı bir alan! Amerika'daki "farmhouse" tipi evlerden ilham alan ev sahibimiz, geçmiş ile günümüzü aynı paydada buluşturmak istemiş. Bir yandan geçmişin otantik ruhu bir yandan da günümüzün modern tavrı birleşmiş. Sonucunda da her tattan izler bırakan zamansız bir ev ortaya çıkmış. Canlı renkleri seven ev sahibimiz, bu sevgisini evin birçok alanında göstermiş: Dikkatleri çeken mavi, capcanlı sarı ve daha birçok ton dekora neşe katmış. Dekorun natürel halini yansıtan ahşaplar evde kullanılan mobilyaların çoğunda belirleyici olmuş. Doğallığı pekiştirme görevi de bitkilere verilmiş. Duvarlarını sade sevmeyen ev sahibimiz, salonda mavinin rüzgarını estirmiş. Yatak odasında da antrasit ile çekici bir atmosfer yakalamış. Her odasından karelerle buluşacağınız evimizi gezerken boyanmış dolaplara, şık ve sıcak banyoya ve sürpriz köşelere denk geleceksiniz. Sizleri fotoğraflarla buluşturmadan önce şuraya bırakılacak bir notumuz var: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @salaslife Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

Keyifli Detaylarla Dolu Bu Banyo Sıkıldıkça Kaçılacak Bir Alan!

Şimdi sizlerle Rahime Hanım'ın değişen banyosuna konuk oluyoruz. Ev sahibimizin değişim süreci Haziran ayında başlamış. Diğer alanlar henüz tamamlanmamış ama banyo dört dörtlük bir hal almış. Rahime Hanım'ın kardeşleri iç mimar olduğu için tadilat işlerine uzak durmamış. Onlardan aldığı destekle her alanı sıfırdan tasarlamış. Banyo değişiminde ilk olarak bütün alanlardaki seramikler sökülmüş. Sökülen eski seramiklerin yerine metro seramikler yerleştirilmiş. Metrekare olarak çok büyük olmayan banyonun boğucu görünmemesi için yeni seramiklerde de beyaz renk tercih edilmiş: Bu şekilde ortam olduğundan ferah görünmüş. Zeminde yer alan beyaz seramiklerin üstüne siyah renk ile stencil uygulanmış. Siyahın yarattığı kontrast duşakabinde de devam ettirilmiş. Ortama sıcaklık katmak isteyen ev sahibimiz, hasır ve ahşaplar ile bu isteğine ulaşmış: Banyo dolabının bir kısmında kendini gösteren ahşap ve hasır detaylar alana çok yakışmış! Banyonun son dokunuşlarını sevdiği detaylarla oluşturan ev sahibimiz, duvarda kendi yaptığı tabloya yer vermiş. Natürellik kaynağı bitkilerle de işe noktayı koymuş. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @rahimeuzn  Buyurun konuk olalım.