Kendin Yap Paylaşımları & Dekorasyon Fikirleri | evgezmesi

Kendin Yap Paylaşımları

3 gün önce

Mermer efektiyle göz alıcı bir görünüme bürünen zigonlar. Burcu hanımın dönüşümü..

Pınarmusa: "GÜXEL olmuş Burcu hamım ellerinize sağlık"
4 gün önce

Burçlara göre ev dekorasyon rehberi.

Seherrr: "Nasılda bilmiş şaşırdım gerçekten yay burcuna 🤔"
6 gün önce

Güçlü renkler, kimlik sahibi bir dekor.. Aslı hanımın salonu.

Katmanlı desenler, güçlü renkler, geometrik çizgiler ile bohem ve art deko esintiler, klasik stilde mobilyalara çok yakışıyor. Aslı hanımın salonunda özgün ve dikkat çekici his, içeri adım atar atmaz kendini gösteriyor.Bursa'da bir mobilya fuarına katıldığında bütün mobilya ve aksesuarlarını almış ev sahibimiz. Salon başarı ile yemek ve oturma bölümü olmak üzere 2 alana ayrılmış. Oturma bölümünde simetrik bir düzen var. Koltuklar sohbete izin verir şekilde karşılıklı yerleşmiş. Tam da aile ve dostlarla keyifle zaman geçirmelik şekilde..Aslı hanım tekrarlayan desenleri birbiriyle harmanlamayı, ilgi çekici bir kombin oluşturmayı başarmış. Gri ve bordo renk paleti, turkuaz konsol ve eskitme yapılmış eski pencereden bir duvar dekoruyla vurgulanmış. Konsol aynalı ve yine halı gibi geometrik detaylara sahip..Perdeler Osmanlı Perde'den alınmış. Salonun renklerini tamamlar şekilde çift renkli fonlar, stilini tamamlayan dokuda kumaşlar kullanılmış. Aksesuarlarından, renk seçimlerine, mobilyalarından, tablolarına özgün bir salon tasarlamış ev sahibimiz. Buyrun konuk olalım, güzel fikirler alalım..
1 hafta önce

Düz çizgiler, ahşap ve kremin hakim olduğu abartısız ve keyifli dekor..

NesrinŞahin: "Salonunuzu çok beğendim,mobilya ve koltuk,sandalye renginiz çok uyumlu ve abartısız.Beyaz koltuk,koyu ceviz mobilya zaten benim çok sevdiğim bir ikili.Aksesuara boğmadan güzel dekore etmişsiniz,güle güle oturun."
1 hafta önce

Öncesi & Sonrası: El emeği ile hem rengi, hem stili değişen bir mutfak.

Pınarmusa: "O KAdar güzel olmuş ki ben mutfağınızı komple değiştirdiniz sandım güle güle kullanın"
1 hafta önce

Hayalperest bir bahçe dekoru. Lale hanımın rüya gibi bahçesi.

Müleyke: "Ne denir ki başka ? Çok güzel. Toprağa, yeşile, güzelliğe dair en ufak bir emek dahi takdire edilir"
2 hafta önce

Son dönemde yine popüler. Ayna kaplı mobilyalar ile dekorasyon.

1920'lerin Amerika'sında, şimdilerde bile iç geçirerek baktığımız ve döneme damgasını vurmuş moda akımı gibi, evlerin dekorlarında da cazibe ve ışıltı ön planda imiş. Işıltı deyince akla taşlar, gösterişli avizeler ve tabi ki aynalar geliyor!Ayna kaplı mobilyaların ise dekorda kullanımı git-gelli olmuş. 1920 ve 30'ların Amerika'sında çok popülerken, 90'lara geldiğimizde demode bulunmuş aynalar şimdilerde geri dönüş yapıyorlar.. İtalyan kesimler, baklava aynalar, parçalı aynalar, duvardan duvara kaplanmış aynalar derken son dönemde ayna kaplı mobilyalar da popülerite kazandı. Tabi şimdi yeni yeni evlere giren bu aynalı mobilyalar artık yeni kesimlerle, farklı formlara sahipler. Geometrik formlar, bronz, eskitme veya gümüş farklı renklerde aynalar, İtalyan kesimleri ve daha niceleri..Peki aynalı mobilyalar kullanırken nelere dikkat etmeli?
2 hafta önce

Duvarlarda göz alıcı bir etki: Yıkanmış efektiyle duvar boyama

Mükemmel görünümlü, pürüzsüz duvarlar, tek bir renk tonu… Güzel, ama buradaki eğlence nerede? Duvarlarda yıkanmış efekti, uygulaması oldukça kolay, yaparken zevk alacağınız ve pürüzsüz bir duvar yüzeyinden çok daha göz alıcı ve zengin bir görünüm elde edeceğiniz bir duvar boyama tekniği. Gerekli olan biraz boya ve el becerisi. Belli belirsiz geçişlere sahip bir renk harmanı, zevkinize hitap ediyorsa, bu tekniği kesinlikle duvarlarınızda kullanmalısınız! Bize özel, en çok vakit geçirdiğimiz alanı, evimizi en güzel şekilde dekore etmek için fazlasıyla çalışıyoruz. Duvar dekorasyonlarıyla ortama renk katmaya, astığımız resimler, büyük tablolarla göz doldurmaya çalışıyoruz. Duvarlara asılan sanat eserleri yerine, duvarları bir sanat eserine dönüştürmek güzel olmaz mıydı? Bir de bu sanat eseri size ait olursa? Duvarlarınızda büyük bir değişim yaratacak ve odanıza kişilik kazandıracak bu duvar boyama yöntemini kendi başınıza kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Bu teknik için bir bez parçası, sünger yada fırça kullanılabiliyor. Hepsi farklı bir etki katarak duvarlarınızda bambaşka bir hava kazandıran yöntemler. Birden fazla renk kullanımı ve farklı uygulama şekliyle, görenleri kendine hayran bırakacak bu yöntemi, birkaç kolay adımda siz de duvarlarınızda uygulayabilirsiniz..