Güncel Paylaşımlar

Bugün

Uçan Balonları Selamlayan Bu Nevşehir Evi Çok İddialı!

Şimdi sizleri manzarası uçan balonlar olan bir eve götürüyoruz. -Evet tahmin ettiğiniz gibi Kapadokya'dayız.- Bizleri ev sahibimiz Sevil Hanım karşılıyor. Kendisinin mesleği mali müşavirlik ama fahri işi ise iç mimarlık: Sadece kendi evinde değil, etrafında da dekorasyondan o sorumluymuş. Eşi ile birlikte arsa alan Sevil Hanım, buraya sıfırdan bir ev yaptırmış. Evin bütün yapım sürecinde de Sevil Hanım bizzat rol almış. Profesyonel destek almak isteyemeyen ev sahibimiz, neler istediğine karar vermiş. İyi bir mobilyacıya da bunları yaptırmış. Tarz olarak art deko stilin iddialı halinden ilham alınmış: Mutfak ve salon bu stile dair nüanslarla gösteriş kazanmış. Oldukça geniş alana sahip mutfak, tüm alanın hakkını verecek şekilde dekore edilmiş. Alanın bir kısmı hazırlık ve yemek için kullanılmış. Bir kısmı da fonksiyonel bir köşe takımıyla keyif için ayrılmış. Gri rengin natürel etkisiyle kuşanan mutfakta geçişler beyaz ve siyahla sağlanmış. Tüm yüzeylerden yayılan parlaklık da alanın albenisini arttırmış. Ortamda lüks etki bırakan mermerler de mutfaktaki yerini alınca sıra aydınlatmaya gelmiş: Ortam aydınlatması olarak gömme spotlar kullanılmış. Vurgu aydınlatma için de şık sarkıtlar öne çıkmış. Gün ışığını çok kapatmayan katlamalı perdeler de gelince mutfağın aydınlık hali çok kapatılmadan her şey tamamlanmış. Mutfaktan sonra salona geçtiğimiz evde, bu bölüm tamamen art deko hizmetinde olmuş: Altın yansımalar, parlak yüzeyler ve kalite algısı almış başını gitmiş. Uçan balon manzaralı bu alanda doğal güzelliği kapatmamak için pencere önü olabildiğince boş bırakılmış. Kalan köşeler ise ev sahibinin istediği tasarımlarla zenginleştirilmiş. Her detayına dikkatle bakacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @homebykarpatuka  Buyurun konuk olalım.
Bugün

Evinizdeki Boru Ya Da Kablolardan Nasıl Kurtulursunuz? (25+ Pratik Fikir)

Doğalgaz borularını nasıl gizlerim? Kablo karmaşasından nasıl kurtulurum? Buzdolabım çizildi bunu nasıl gizlerim? Bu sorular, evinizdeki kötü görüntüleri gizlemek için sorduklarınızın sadece birkaçı. Çok endişe ettiğiniz bu durum hakkında konuşmamız gerekiyor diye düşündük. Ama merak etmeyin sadece bu üç soruya yönelmedik. Her duruma ilişkin çözümler sunduk.  İşinize çok yarayacağına eminiz. Hemen başlayalım mı?
Bugün

Bu İstanbul Mutfağı Hem Işıltılı Hem Kullanışlı!

Şimdi sizlerle ışıl ışıl bir mutfağa konuk oluyoruz. Bizleri karşılayan ev sahibimiz, pastacı, modern zamanların deyimiyle de butik pasta tasarımcısı... Hem mesleğinden hem de özel ilgisinden dolayı mutfakla haşır neşir olan ev sahibimiz, içinde rahatça çalışabileceği bir alan oluşturmak istemiş. Yeni eve taşınınca da her şeyi istediği gibi yapmak için fırsatı olmuş. Art deko stilden ilham alınarak dekore edilen mutfak, bütün detaylarıyla şık bir görünüm oluşturmuş. Ortamda beyaz rengin hakimiyetine yer veren ev sahibimiz, bunu siyahın kontrastıyla tamamlamış. Aradan seslenen altın yansımalar da önemli hareket noktaları... Mutfak koridor tipi olduğu için iki tarafta dolaplara yer verilmiş. Bu şekilde fazla depolama ve hazırlık sağlanmış. Mutfak zemininde parlak seramik tercih etmiş ev sahibimiz. Zeminden yayılan parlaklık, beyaz ve siyahın zıt şıklığı ile birleşince de art deko stilin görünürlüğü daha çok artmış. Zarif sarkıt avizeler ve uyumlu aksesuarlarla son dokunuşları yapılan mutfağımız, ev sahibinin isteğine uygun hale gelmiş. Fotoğrafları arasında gezinirken keyif alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @myhometrick  Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu Evde Açık Renkler Değişen Canlı Tonların Vazgeçilmez Zemini!

Şimdi sizlerle yeni gelin evine konuk oluyoruz. Bizleri karşılayan ev sahibimiz kısa süre önce evlenmiş ve Almanya'da yaşıyor. Yeni düzen kurarken her şeyi istediği şekilde yapan ev sahibimiz, modern stilden ilham almış: Modern tasarımları art deko detaylarla çekici hale getirmiş. Ferah bir görünüme sahip olan salonda, ekru koltuk takımı geniş alanları kaplamış. Koltuk ayrıntılarında yer alan altın yansımaları da dikkatleri üstüne çekmiş. Dekorunda yenilik yapmayı seven ev sahibimiz, açık renkli koltukları en çok bu yüzden istemiş. Çünkü bu sayede farklı renkte kırlentlerle taze bir görünüm yakalamak oldukça kolay! Bazen mavi kırlentler ekru koltukların yol arkadaşı olmuş bazen de zümrüt yeşilleri! Her ne renk gelirse gelsin zemin açık olduğu için abes bir görüntü hiç oluşmamış. Alanda konforu sağlamak için modern chesterfield koltuk ve papatya berjer tercih edilmiş. Zıt formlara sahip bu parçalar salonda samimi bir hava yaratmış. Oturma alanının devamında yer verilen yemek masası ve sandalyeler, art deko izlerin mekanı: Ayna panolar, parlak metaller ve geometrik formlar... Fotoğrafları arasında gezinirken salon dışındaki odalarından da karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @decorance_  Buyurun konuk olalım.
Bugün

Komple Değişen Bu Yazlıkta Eski İle Yeni Arasında Uçurum Var!

Şimdi sizlerle her karesinde çok fazla emeğin bulunduğu bir yere gidiyoruz. Daha önce bizleri kışlık evine konuk eden Pınar Hanım, şu an da yazlığında ağırlıyor. Evimizin hikayesine geçmeden önce sizi büyük bir değişimle karşılaşacağınız konusunda uyaralım. Çünkü ev sahibinin deyimiyle" eskisi ile yenisi arasındaki tek benzerlik, kalan dört duvar!" Eşi ile birlikte aldıkları yazlığı adam etmeye karar veren Pınar Hanım, öncelikle neler istediğini belirlemiş. Bunun için çokça araştırma yapan ev sahibimiz, Pinterest'i rehber edinmiş. Pınar Hanım'ın içine sinen tasarımlar belirlendikten sonra da işi kotarabilecek bir usta aranmaya başlanmış: Mobilyaların yapımı için bir marangozla anlaşılmış. Kalan işçiliklerde de tamamen Pınar Hanım'ın eşi baş rolde olmuş. Birçok tarzın harman edildiği dekorda, ilk etapta iç mekana müdahaleler yapılmış. Evin her duvarı farklı bir konsepte bürünerek yenilenmiş. Salon duvarında otantik bir ambiyans sağlayan ev sahiplerimiz diğer alanlarda botanik desenlerle egzotik bir hava yaratmış. Açık konsept tasarlanan salonda, salon ve balkon arasına ahşap paneller uygulanmış. Seperatör görevi gören bu paneller salonu küçültmeden alanlar arasındaki sınırları belirlemiş. Salonun devamında yer alan mutfağa gelince ortamın ruhuna uygun bir tasarım öne çıkmış. Bir ada ile salona dahil edilen mutfak aynı zamanda bu şekilde kendi çerçevesini de oluşturmuş. Salondan sonra bizleri karşılayan yatak odasına gelindiğinde de her şey çok başka halde olmuş: Özel yapım dolaplar, duvar kağıtları ve pencere önü keyifli bir sedir, yeni odanın çehresinde büyük farklılık yaratmış. Komple değişen keyifli banyosu, yaza uygun renkleri ve sıcaklığıyla sizleri karşılayacak bu evimizi gezerken her detaya çok dikkat! Sizleri fotoğraflarla buluşturmadan önce şuraya bırakılacak bir notumuz var: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @pinarladekor  Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu Uyumlu Evde Eşyalar Mutluluğa Giden Yolda Aracı!

Şimdi sizlerle hayat özgün çerçeveden bakan birine konuk oluyoruz. Ev sahibimiz Elif Hanım. Kendisi her şeyde kişiye ait yansımaları sevenlerden... Evleneli çok olmayan ev sahibimiz, pandemiden dolayı yerleşme sürecinde zorluk yaşamış. Tam istediği gibi parçalar bulamasa da elindekilerle evini güzelleştirmeyi iyi bilmiş. Çünkü ev sahibimiz için mutluluk eşyada değil, eşyanın tanık olduğu anılarda. Kendi cümleleriyle de "mutluluk koltukta değil, koltukta sevdiğinle izlenen filmde" diye belirtiyor bu durumu. Elindekilerle şık bir dekor oluşturmayı aklına koyan ev sahibimiz, hem konforlu hem de ışıltılı bir alan ortaya çıkarmış. Beyaz renkli koltukların alana kattığı ferahlık, altın ve bronzdan gelen metalik yansımalarla hareketlendirilmiş. Birbirine uyumla sarılan bütün parçalar, alanda çok kalabalık yaratmayacak şekilde yerlerini almış. Salon dışında mutfağını da bizimle paylaşan ev sahibimiz, koridor tipi olan bu bölümü çok daraltmamak için büyük masa kullanmamış. İhtiyacı karşılayan küçük masa ve sandalyeler, alandan tasarruf sağlarken beyaz dolaplara da iyi yol arkadaşları olmuş. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @elifshomee Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Altın Detayları Çok Seven Bu Sinop Evinde Tavanların Da Dili Var!

Şimdi sizlerle klasik stilin modern çizgilerle buluştuğu bir eve konuk oluyoruz. Sinop'ta yaşayan Merve Hanım, bizleri gold ağırlıklı evinde ağırlıyor. Modern tasarımları gösterişli detaylarla birleştiren ev sahibimiz, tamamen kendi zevkine göre bir ortam oluşturmuş: Seçilen renkler ve kullanılan mobilyalar hem şık hem de konforlu bir ev için bir araya gelmiş. Salonda gri renk birçok parçada kendisini göstermiş. Ama asıl etki parlament mavisinin iddialı sesiyle sağlanmış. Gri ve parlament mavisinden oluşan oturma grubu, ev sahibinin çok sevdiği gold yansımalarla daha gösterişli hale getirilmiş. Tavana baktığında düz görüntü sevmemiş Pınar Hanım! Tam da bu yüzden evdeki tavanların çoğu gergi tavan yapılarak renklendirilmiş. Salonun etrafını kuşatan mavi dalga, yatak odasının tavanında yerini gold rengine ve daha geniş alana bırakmış. Salon ve yatak odası dışında sürpriz detaylarla da buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @nazliarass_ Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Bu Kocaeli Mutfağında Şıklığın Yolu Sıcaklıktan Geçiyor!

"İlgi alanı iç mimarlık olan bir doktorum". Bizleri şimdi ağırlayan Meral Hanım, kendisini bu sözlerle tanımlıyor. Mutfağına konuk olduğumuz ev sahibimiz, bu bölümün kullanışlı ve sıcak olması için çaba göstermiş: Renk ve materyalleri buna göre buluşturmuş. Alanın dekorasyonu yapılırken öncelikle renkler belirlenmiş. Ferah bir görünüm için dolaplarda beyaz tercih edilmiş. Beyazla ferahlayan mutfakta daha sonra siyah vurgularla zıtlık sağlanmış. Ahşabın sıcaklığı da dahil olunca uyumlu bir renk paleti ortaya çıkmış. Mutfakta renkler belirlendikten sonra dekorun kendine has dokunuşlarına gelmiş sıra! Mutfağın merkezinde ahşap bir masa yer almış. Etrafında da siyah sandalyeler belirmiş. Alanın geneline uyumlu bir halı ve perdelerle de son rötuşlar tamamlanmış. Her şey bittikten sonra ev sahibinin isteğine göre bir yer ortaya çıkmış. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz dekorumuza geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @meralcesurkntsz Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Çağdaş Tasarımlar ve Ahşap Bu Evin Ruhuna Çok Yakışmış!

Çağdaş tasarımların baş gösterdiği bir eve konuk oluyoruz. Yurt dışında yaşayan ev sahibimiz Büşra Hanım, rahat ve bir o kadar da şık bir dekor oluşturmak istemiş. Seçtiği parçalar ve kullandığı renklerle de bunu başarmış. Açık konsept planlanan evde odalar arasındaki engeller kaldırılmış: Mutfak, salon ve yemek odası aynı alanın içinde birbirine komşu vaziyette konumlanmış. Ahşabın sıcaklığını dekoruna yansıtmak isteyen Büşra Hanım, mutfağında geniş bir kısımda ahşap dolap kullanmış. Acı kahve tonundaki ahşap mutfak dolapları, modern stilin sevdiği antrasit tonuyla birleştirilmiş. Mutfakta oluşturulan modern ambiyans, mutfak adasının etrafını saran bar tipi taburelerle daha belirginlik kazanmış. Şömine ile mutfaktan ayrılan salon dekore edilirken de yine aynı çizgiden şaşılmamış: Ortama sıcaklık katana toprak tonları, modern stili yansıtan mobilyalarda kendini göstermiş. "İlk intiba önemlidir" anlayışında olan ev sahibimiz evinin antresi için de oldukça özenmiş. Aynalarla ferahlatılan bu alan, hasır ve pampas otlarıyla da keyifli hale getirilmiş. Sevdiği renk tonlarını ve ahşaplarını evin tüm köşelerine yayan Büşra Hanım sonucunda gönlüne Fotoğrafları arasında gezinirken keyif alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @gelincik_2014 Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Bu Yayla Evi, Bir Rüyanın Vücut Bulmuş Hali!

Tokat Niksar'ın Çamiçi Yaylası'na çam kokuları arasında yeşille, derelerle çevrili bir dağ evine uzanıyoruz. Bu ev, yoğun ve stresli iş hayatlarından fırsat bulabildikçe kaçabilecekleri bir yayla evi yaptırmak isteyen ev sahiplerimizin huzur yuvaları. Çok büyük emek ve uzun süren araştırmalar sonucunda, planının çiziminden, iç mekan tasarımına, hatta mobilyaların büyük bölümünün tasarlanıp, yapılmasına her detayın kendilerine ait olduğu bir ev yapmışlar. Bu evin fotoğrafları arasında gezmek harika, ama hikayesini dinlemek bambaşka bir keyif. Çünkü dışarıdan bakıldığında içini ele vermeyen bu evden sadece bir tane var! Her parça öyle özenle, öyle zevkle seçilmiş.. Ev sahibimiz Ebru hanımın ailesinin bu bölgede bir restoranı var. Dolayısıyla eskiden beri bildikleri bu araziye bir ev yapmak, uzun yıllardan beri hayali olmuş. Belki 10 yıl önce, henüz üniversite öğrencisiyken bir gece rüyasında üçgen bir evde yaşadığını görmüş.Hayalin adı da o zaman konmuş:"Bir gün yaylada dik çatılı, üçgen bir ev yaptırmak!" Ebru hanımın tasarıma ilgisi var. Ama teknik bir bilgisi yok. Referans ile bir mimarla görüşmüşler. Mimarın istediği ücret, bütçelerinin çok üzerinde olunca, Ebru hanım "bunu neden ben yapmayayım?" demiş ve başlamış çizim programları öğrenmeye. Bunu dinlerken, ev sahibimizin küçük bir kızı olduğunu ve gecesi, gündüzü belli olmadan, ameliyat hemşiresi olarak çalıştığını unutmayalım.. Hayal büyük olunca, elden her şey gelmeye başlıyor tabi. Evi yaptırırken, örnek planları çokça incelese de, iç mekan tasarımında fikir alabileceği görsellere bakmaktan kaçınmış. "Tam bir boğa burcuyum" diyor sebebini sorduğumuzda. Trendler, moda hiç bir zaman ilgisini çekmemiş. Evinin kendisine ait bir dili, kendilerini yansıtan bir tasarımı olsun istemiş. Fazla değil, az ve öz mobilya almış. Dekoruna eklediği her parçanın kaliteli olmasına önem vermiş. Halılar el dokuma; mobilyalar masif ahşap, seramikler el boyama.. Her yerde bulunabilen şeyler istememiş. Her parça özel tasarım; 55 yıllık yıpranmış parçalar da değerlenmiş, yeni objeler, yeni mobilyalar da eklenmiş. Burası bir Alaçatı evi değil. Çevresi derelerle, ormanla, yemyeşil doğayla çevrili bir yayla evi. Ebru hanım da bunun gayet bilincinde. Çevresine saygı gösteren, bulunduğu ortama adapte olmuş; hatta ortamın içine harmanlanmış bir ev tasarlamak istemiş. Şimdilerde bu doğal güzelliğe uyumlu olmayan yapılaşmayı görmek ise içini burkuyor. Bahçeler küçülmüş. Müstakil yayla evleri, yerlerini apartmanlara bırakmaya başlamış bile.. Bu ev bir hayalin vücut bulmuş hali. Yorgunluk, evet anlatılmaz.. Ama şimdi kahvesini alıp, kış bahçesine çıktığında, kızını bahçede derenin yanında oynarken izlemek, bütün bu yorgunluğu unutturuyor. Evlerini tamamlandıklarında eşi Ebru hanıma sormuş: Evet artık yeter mi? Mutlu musun? Ebru hanımın cevabı ise gayet net. "Ne bitmesi. Daha yeni başlıyoruz!" Bu evin hikayesi ve artık keyfinin sürüldüğü süreç Ebru hanımın Instagram hesabı @dageviblog 'da. Buyrun konuk olalım..  
4 gün önce

Bu Zonguldak Evinde Öncelik Keyifli Atmosfer!

Şimdi sizlerle Zonguldak'a doğru yol alıyoruz. Bizleri Esra Hanım karşılıyor. Kendisi sağlık çalışanı aynı zamanda da yeni evine alışmaya çalışan biri! İki kedisi ile birlikte yeni bir düzen kuran ev sahibimiz, huzurlu bir ortam istemiş. Bu isteğine ulaşmak için de samimi parçalara yönelmiş. Tarz olarak bohem ve İskandinav esintilerinin öne çıktığı evde, geniş alanlar beyaz ve griye teslim edilmiş. Gri ve beyazdan oluşan baskın renk paleti, zeminde yer alan kırmızı halı ile canlanmış. Ahşabın sıcak tavrı da işin içine girince alan keyiflenmiş. Oturma bölümünde konforu önemseyen Esra Hanım, yemek alanında daha minimalist bir görünüm tercih etmiş. Beyaz yemek masası, sandalye ve kitaplıkla dekore edilen bu bölüm, göz çarpmadan şık olabileceğini kanıtlamış. Dekorun her yerinde yer alan bitkiler de eklenince her şey ev sahibinin isteğine uygun hale gelmiş. Fotoğrafları arasında gezinirken keyif alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @esrashomeblog  Buyurun konuk olalım.
4 gün önce

Beyazı Çok Seven Bu Evde Lüks ve Kalite Algısı Had Safhada!

Şimdi sizlerle her detayda art deko stile sadık kalan bir eve konuk oluyoruz. Anlayacağınız bu evde sizi ihtişamlı bir şıklık bekliyor! Evinde ışıltı ve kalite isteyen ev sahibimiz, bunu dekorun tamamına yansıtmış: Modern çizgilere, gösterişli detaylarla daha çok albeni katmış. Dekorunda istediği birçok şeyin tasarımını bizzat yapan ev sahibimiz, her şeyi bu isteklerine göre oluşturmuş. O düşünmüş, usta eller de düşünceleri hayata geçirmiş. Öncelikle alanda ferah bir görünüm oluşması için geniş alanların çoğu beyaza emanet edilmiş. Bu sihirli rengin yarattığı etki, daha sonra da parlak materyallerle devam ettirilmiş. Mutfağın tamamında hakim olan beyaz renk, kulpsuz mutfak dolaplarında etkisini iyice göstermiş. Araya eklenen doğal taşların ışıltısı da illüzyonist gücü pekiştirmiş. Beyazdan söz edince siyahı unutmak pek mümkün değil! Nitekim bu mutfakta da beyazın yol arkadaşı olarak siyah seçilmiş. Mutfaktan sonra bizleri karşılayan salonda art dekonun dozu biraz daha arttırılmış: Mermerler, gümüşler ve aynalar... Gri ve gümüş rengin, beyazla buluştuğu bu odada metalik yansımalar ortamın önemli hareket noktaları haline gelmiş. Modern chesterfield koltuklarla sağlanan konfor, çok amaçlı bir tv ünitesi ile desteklenmiş. Pano görünümü oluşturan bu ünite, kaliteli materyaliyle lüks algısını güçlendirmiş. Yemek bölümünde yer alan vitrin, ayna çerçeveli panolar, zarif sandalyeler ve şık masa da salondaki yerini alınca ortamın iddialı hali had safhaya ulaşmış. Fotoğrafları arasında gezinirken en az mutfak ve salon kadar şık antresiyle de buluşacağınız evimizden çok fikir alacaksınız. Ama sizleri fotoğraflarla buluşturmadan önce şuraya bırakılacak bir notumuz var: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @benim_dunym8  Buyurun konuk olalım.
4 gün önce

Ev Gezmesi: Mavi Rengi Pek Seven Eskişehir Evi!

Şimdi sizlerle Eskişehir'e doğru yol alıyoruz. Ev sahibimiz Şerif Hanım, bizleri modern ruhlu evinde ağırlıyor. Modern tarzın kullanıldığı dekorda, mobilyalar daha çok gri ve tonlarından seçilmiş. Nötr bir görünüm oluşturan bu tonlar mavi duvarın belirmesiyle hareket kazanmış. Salonun bir duvarında kullanılan mavi renk, o bölümü odak noktası haline getirmiş. Aynı zamanda diğer renkler için de uyumlu bir dokunuş olmuş. Kırlentlerde kendini gösteren turuncu renk de, uyumlu renk paletinin pozitif vurgularından bir diğeri... Alanı günlük kullanıma uygun şekilde dekore eden ev sahibimiz, konfora özellikle dikkat etmiş. Tam da bu amaçla deinliği fazla olan ve daha çok oturma alanı sağlayan koltuklar tercih etmiş. Tamamlayıcı parçalarda cam ve ahşap gibi natürel materyaller tercih eden Şerife Hanım, bu sayede dekorun samimi halini korumuş. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @senevimmakrome  Buyurun konuk olalım.
5 gün önce

Bitkilere Aşık Bu Evde Gri, Siyah ve Beyaz Her Yerde!

Şimdi sizlerle Bursa'ya konuk oluyoruz. Bizleri Seray Hanım karşılıyor. Kendisini bitki aşığı olarak tanımlayan ev sahibimiz, eviyle uğraşmayı pek seviyor. Modern stilden esinlenen konuk evimizde bohem etkilerle alana sıcaklık katılmış. Ev sahibinin çok sevdiği bitkiler de, iyi pekiştireç olmuş. Evde bizi ilk olarak karşılayan salonda grinin hakim olduğu bir renk paleti kullanılmış. Grinin yanına eşlik eden siyah ve beyazlarla da geçişler sağlanmış. Salonun son dokunuşları için gözler duvarlara çevrilmiş. Çerçevelerle alana karakter kazandırılmış. Hasır detaylar da bohem ruhun emareleri olmuş. Mutfağa sıra gelince grinin yerini siyah ve beyaz harmanı almış: Üst dolaplarda beyazlar, altta da siyahlar şık bir kontrast yaratmış. Aynı renk dengesini antresine de yansıtan Seray Hanım, bu bölümde de duvara monte dolaplarla kullanışlılık sağlamış. Fotoğrafları arasında gezinirken diğer alanlarından da karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @grey_home_s Buyurun konuk olalım.
5 gün önce

Bu Muğla Evi Sahibinin Dokunuşlarıyla Sıcaklık Kazanmış!

Şimdi sizlerle Buket Hanım'a konuk oluyoruz. Eskiden bankacı olan ev sahibimiz "ben biraz ara vereyim" demiş ve makrome yaparak kendisine yeni bir iş kolu oluşturmuş. Yetenekli olan ev sahibimiz, bu yeteneklerini evinin birçok yerinde de göstermiş: Duvarları dekoratif şekilde boyamış. El işleriyle alana sıcaklık katmış. Tarz olarak bohemden esinlenilen evde, samimi bir ortam için her şey kullanılmış: Mütevazı mobilyalar ve uyumlu renkler gibi! Evin salonunda sade tasarıma sahip koltuk takımı yer almış. Bu odanın hareket noktası olarak da yemek masasına bakan duvar seçilmiş. Kiremit rengiyle canlılık kazanan duvar, yatak odası ve çocuk odasında kullanılacak renklerin de sinyalini vermiş. Duvarları sade sevmeyen ev sahibimiz, salondan sonra fırçayı yatak odası ve çocuk odasına sürmüş. Ama bu alanlarda daha keyifli görünümler oluşturmuş. Yeşil ve turuncunun uyumlu halinin öne çıktığı bu bölümlerde, eğlenceli bir atmosfer ortaya çıkmış. Bu odalar dışında mutfağına da konuk olduğumuz evde, mutfak beyaz ve ahşabın risksiz birlikteliğine teslim edilmiş. Fotoğrafları arasında gezinirken ilham alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @buket.handcraft  Buyurun konuk olalım.
5 gün önce

Küçük Oturma Odası Nasıl Daha Kullanışlı Hale Gelir?

Yaşam alanlarınızın küçük olmasından pek hoşlanmadığınızı biliyoruz. Ama aslında bir şeyleri doğru yaptığınız takdirde bu küçük olarak gördüğünüz odalarda rahatça yaşamak hiç de zor değil! Bu soruna çözüm olması amacıyla şimdiki yazımızda küçük oturma odanızı nasıl kullanışlı hale getirebileceğinizden bahsedeceğiz. Hemen başlayalım mı?
6 gün önce

Bu Trabzon Mutfağında County Rüzgarı Usul Usul Esiyor!

Şimdi sizlerle Trabzon'a doğru yol alıyoruz. Bizleri yetenekli mimarımız @nilennurgedikli karşılıyor. Daha önce de bizimle projelerini paylaşan mimarımız, bu defa da yeni bir mutfak için kapılarını araladı. Yeniden tasarlanan mutfakta alanda ferahlık sağlamak amacıyla ilk etapta beyaz dolaplar kullanılmış. Country stilin zarif hissini alanda yaşatmak için bütün dolaplar ve detaylar buna uygun şekilde yapılmış: Shaker tasarımlar ve kıvrımlar bu noktada oldukça iş görmüş. Alanıı verimli kullanılması için alternatif köşeler planlayan mimarımız, mutfağı üç ayrı köşe şeklinde değerlendirmiş. Bir köşe tamamen dolapların ve hazırlık alanının ihtiyacına hizmet etmiş. Diğer köşede özel yapım dolap ve masalarla minik bir kafe ortamı hazırlanmış. Mutfakla balkon arasında bağlantının koparıldığı köşe de evin kış bahçesine dönüşmüş. Çiçekli desenin country stile uyumu herkesçe bilinir. Nitekim bu mutfak da bunu kanıtlamış. Duvarlarda kullanılan hardal renkli duvar kağıdı, çiçek desenleriyle ortamın neşe kaynağı olmuş. Yuvarlak küçük masa, uyumlu sandalyeler ve midcentury modern havası veren avize de eklendikten sonra mutfak keyifli bir hal almış. Fotoğrafları arasında gezinirken ilham alacağınız mutfağımıza geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @nilennurgedikli Buyurun konuk olalım.
6 gün önce

Bu Çanakkale Evinde Her Oda Uyum Ve Konfor Testini Başarıyla Geçmiş!

Şimdi sizlerle Çanakkale'ye uzanıyoruz. Bizleri Tuğba Hanım karşılıyor. Kendisi eviyle uğraşmayı oldukça seven biri! Evini dekore ederken tamamen kendi zevkini konuşturmak isteyen ev sahibimiz, öncelikle ilham alamak için araştırmalar yapmış. Tarzlardan ve farklı fikirlerden alacağını alınca da bu defa kendi sevdiklerini işin içine katmaya karar vermiş. Bu noktada ilk olarak da gri renkle başlamış işe: Gri rengin uyumlu ve modern halini seven Tuğba Hanım, yaşam alanında bu renge ağırlık vermiş. Salonun neredeyse tamamında kendini gösteren bu nötr ton, diğer odalarda da bir şekilde yerini almış: En yoğun kullanıldığı odada yandaşı beyaz olmuş. Oturma odasında ise kırmızıya ahenk katmış. Evinin her odasını günlük kullanıma uygun bir şekilde dekore eden ev sahibimiz, modern stilin rahat tavrından yararlanmış: Konforlu ve minimal tasarımlar her yerde belirmiş. Mutfağın genelinde de modern stilden esinlenen ev sahibimiz, beyaz rengin ferahlığıya da bu bölüme akıcılık katmış. İç mekanlar bitince sıra balkona gelmiş. Tuğba Hanım burada keyif dozunu arttırmak istemiş. Zamanın çoğunun geçtiği bu alan ahşap mobilyalar, bitkiler ve sıcak tonlarla huzurlu bir hal almış. Fotoğrafları arasında gezinirken birçok sürpriz kareyle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @tubikakca Buyurun konuk olalım.
6 gün önce

Bu Ankara Evinde İlham Kaynağı Doğa ve Doğallık!

Şimdi sizlerle Ankara'a uzanıyoruz. Medine Hanım bizleri rustik esintilerle donattığı evinde ağırlıyor. 6 aylık bebeği olan Medine Hanım'ın profesyonel mesleği moda tasarımcılığı. Bunun yanında hobi olarak uğraştığı şey ise dekorasyon! Ankara'nın soğuğuna karşı evinde sıcaklık isteyen ev sahibimiz, çareyi doğadan ilham alan renklerde ve natürel materyallerde bulmuş. Dubleks planlı evin her detayında beliren natürellik, bütün eve hem organik hem de otantik bir tat katmış. Zamanın çok geçtiği salonda canlı renklerin enerjisine başvurulmuş: Yeşil duvarlar, turuncu kanepe ve sarı perde bu konuda üstüne düşeni yapmış. Renklerin neşelendirdiği bu alanda, bir köşe de tamamen rustik havada bırakılmış: Şöminenin etrafında yer alan taşlarla doğallığın ne kadar önemsendiği ispatlanmış. Diğer odalarında da renklerin enerjsini hissetmek isteyen Medine Hanım, beyazla ferahlayan mutfağının bir kısmında yeşile yer vermiş. Banyosunda ise sarının sesini duyurmuş. Boya ve kendin yap projeleriyle haşır neşir olan ev sahibimiz, bu yeteneklerini evinde göstermekten de çekinmemiş. Birçok obje ve geri dönüştürülmüş mobilyalar onun eseri! Fotoğrafları arasında gezinirken sürpriz karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @kenditarzindaanne   Buyurun konuk olalım.
1 hafta önce

Salon İçin Yardım

Koltuk takımım bu şekilde avize ve halı konusunda kararsız kaldım ne tarz önerirsiniz bide yemek masasının altına halı koymalımıyım