Güncel Paylaşımlar

Bugün

Komple Değişen Bu Mutfak Yeni Haliyle Çok Ferah!

Şimdi sizlerle komple tadilata girmiş bir mutfağın değişimine gidiyoruz. Kullanılabilir durumdaki mutfağının görüntüsünden memnun olmayan ev sahibimiz, bu bölümü istediği şekle getirmek için işe koyulmuş. Acı kahve tonlarındaki dolaplardan bunalan ev sahibimiz ferahlamak istemiş. Bu yüzden yeni mutfak dolaplarında beyazı tercih etmiş. Shaker tasarımın sıcak halinden yansıyan beyaz tonu, yeni mutfak dolaplarını kuşatmış. Mutfak dolaplarından sonra tezgah ve seramiklerin de yenilenmesi lazım! Bu noktada ev sahibi, doğallığa yönelmiş. Mutfağa natürel bir hava katacak tasarımları, yeni mutfağına davet etmiş. Doğallığı bu denli çok seven ev sahibimiz, mutfak duvarında bunu net bir şekilde göstermiş. Patlatma taşlarla organik bir hal kazanan mutfak duvarı, dekorun nostaljik notalarından... Mutfağın fresh görünümünü korumak istemiş ev sahibi! Bu yüzden nötr bir renk paletiyle işi kotarmış. Beyazın yanına eklenen vizon ve ahşap tonlarıyla, uyumlu bir palet yakalanmış. Ahşap mutfak masası, göz yormayan halısı ve yeni dekora uyumlu aksesuarlarla tamamlanan mutfak, yeni halinde natürel bir ferahlık içinde! Mutfak değişimi için yaklaşık 30 bin TL'yi gözden çıkaran ev sahibimiz, sonucunda içine sinen bir alana kavuşmuş. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz mutfağımıza geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagrm adresi: @evim.evim21  Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu Evde Klasik Detaylar Göz Alıcı Bir Tasarım Oluşturmuş.

Yeni evim ve yeni konseptimle ilgili tasarım yapmak isteyenlere fikir vereceğini düşündüğüm fotoğrafları beğeninize sunuyorum ❤️ 
Bugün

Hem Modern Hem Otantik: Birsu Hanım'ın Zarif Evi

Dünü, bugünle buluşturmayı seven bir evin konuğuyuz. Ev sahibimiz Birsu Hanım, nostaljiyi çağdaş parçalarla birleştirmeyi sevenlerden. Her dönemin ruhunu eşit şekilde hissetmek isteyenlerden... İngilizce öğretmeni olan ev sahibimiz, büyük parçalarda her renkle kombin yapılabileceklere yönelmiş. Grinin farklı tonlarından oluşan bu parçalar, yanına gelecek her renk ve doku için uygun bir zemin olmuş. Salon için seçilen oturma grubunda grinin yanına nefti yeşili ve beyaz eklenmiş. Mobilya detaylarında ve zeminde kendini gösteren ahşaplarla da dekora sıcak bir etki katılmış. Salondan sonra evin diğer alanlarını da bizimle paylaşan Birsu Hanım, bu alanlarda da şık ve uyum çizgisini bozmamış. Sadece nostaljik etkiyi arttırmış! Evin oturma odası, oymalı fuşya bir berjer ve otantik tv ünitesi ile doldurulmuş. Geçmişten izler taşıyan bu parçaların yanına da konforun timsali bir köşe koltuk yerleştirilmiş. Oturma odası kadar mutfak da otantik esintilerden nasibini almış. Alan olarak çok geniş olmayan mutfağa eklenen dantel masa örtüsü ve etnik aksesuarlar ortama canlılık katmış. Dekorunda kendi yeteneklerini de sergileyen ev sahibimiz, antre kapısını boyamış, bazı objeleri de kendi yetenekleriyle kişiselleştirmiş. Fas desenli pufu, romantik ruhlu lambaderi ve kırkyama desenli örtüleriyle sizleri karşılayacak bu evde sürpriz birçok köşe var! Fotoğrafları arasında gezinirken ilham alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @bigushome  Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu Yozgat Evinin Mottosu "Gösterişe Veda Natürelliğe Merhaba"

Şimdi sizlerle Yozgat'a, Rukiye Hanım'ın evine gidiyoruz. Bir kızı olan ev sahibimiz, günün büyük kısmını onunla etkinliklere ayırıyor. Kalan zamanlarında da çok sevdiği dekorasyon işlerine koyuluyor. Dubleks planlı bir evde yaşayan ev sahibimiz, koca evi farklı tarzlardan esinlenerek dekore etmiş: İlk evlendiği zamanlarda daha klasik mobilyalar tercih etmiş. Zaman geçtikçe de yüzünü modern ve boheme çevirmiş. Evinde yıllar geçirdikçe ne istediğini daha iyi anlamış ev sahibi: Sakin, sıcak ve huzurlu! Evlendiği ilk yıllarda çok sevdiği o güçlü tonlar ve altına veda etmemiş ama artık hakimiyeti doğal ve toprak tonlarına vermiş. Zamanın çoğunun geçirildiği odaya yansıyan bu doğal renk paleti, dekoru istenilen sakinliğe kavuşturmuş. Renklerin enerjisini tamamlayan ahşap ve hasırlar da, gereken sıcaklığın taşıyıcıları... Köşe bir koltukla doldurulan bu oda, kabartma görünümlü bir duvar kağıdı ile tamamlanmış. Oldukça doğal duran duvar kağıdı, alanın ruhu ile bire bir uyuşmuş. Odada kendi el emeklerini sergileyen Rukiye Hanım, bazen zemini el örgüsü halısıyla kaplamış. Bazen de renk harmonisinin yansıdığı kilimle! Kasnaktan yapılmış duvar süsleri, makromeler ve saksılar da, dekoru tamamlayan diğer güzellikler... Rukiye Hanım, evini kendi dokunuşlarıyla ortaya çıkarmakta çok iddialı! Salonda el emeği birçok işine yer vermiş. O da yetmeyince, gözüne kestirdiği alanları boyamaya başlamış: Mutfak dolap kulpları, merdiven korkulukları ve duvarları süsleyen çerçeveler gibi! Her alanını gezerken hem ilham hem de fikirler edineceğiniz bir ev burası! Bu yüzden dikkatle bakmanızı öneririz. Özellikle de yatak odalarına! Fotoğrafları arasında gezinirken diğer alanlarından da karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @fikriimce  Buyurun konuk olalım.
Bugün

Ev Gezmesi: Enerjisini Yeşilden Alan Bir Dekor

Şimdi sizlerle Tuğçe Hanım'a konuk oluyoruz. İsviçre'de yaşayan ev sahibimiz, güzel kareler yakalamayı seven bir fotoğrafçı. Bir yandan mesleğinin verdiği estetik algı diğer yandan da içindeki dekorasyon sevgisiyle evine yönelmiş ev sahibimiz. Her köşeyi fotoğraflar için uygun arka fon olacak şekilde düzenlemiş. Konuk evimizin şekillenmesinde iki stil önemli olmuş: Modern ve country. Salon ve mutfak, modern ile kuşatılmış, yatak odası da countrynin en zarif tavrını takınmış. İç mekanda duvarların etkisinin farkında olan ev sahibimiz önceliği bu alanlara vermiş: Salon duvarlarının birinde grinin en açık tonu kullanılmış. Yemek bölümüne yakın olanda da antrasit. Ihlamur yeşili de evin yatak odasının duvarını süslemiş. Duvarların renginden mobilyaların rengine geçiş yapan Tuğçe Hanım, çok sevdiği yeşil tonunu baş role almış. Yeşil kanepelerle oluşturduğu dekorunu beyaz ve siyahla da dengelemiş. Ergonomik mobilyalar kullanmaya özen gösteren ev sahibimiz, alanı çok daraltmadan işlevselliğe ulaşmak istemiş. Yerden yüksek kanepeler ve çok büyük olmayan orta sehpayı kullanarak yaptığı gibi! Dekoruna sıcaklık katması için doğal ahşap parkeler tercih eden ev sahibimiz, dekoru tamamlayan mobilya ve objelerle istediği gibi bir alana kavuşmuş. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @tugcepergel  Buyurun konuk olalım.
Bugün

Elegan Görünümüne Samimiyeti De İliştiren Bir Dekor

Şimdi sizlerle Şermin Hanım`ın evine konuk oluyoruz. Country stilden esinlenen ev sahibimiz, dekorunu sevdiği renklerle farklılaştırmış. Evde bizi ilk karşılayan salonda, country stilin sevdiği soft renkler güçlü bir mavi ile buluşturulmuş. Vizon, beyaz ve parlament mavisinden oluşan renk paleti, detaylardaki metal yansımalarla hareket kazanmış. Lükens ayakların ortama kattığı zarafet, kıvrımlı hatlara sahip koltuklarla pekişmiş. İki farklı renkte kullanılan bu koltuklar, berjerlerle birlikte salonun oturma ihtiyacını karşılamış. Salona şıklık katan sadece mobilyalar değil! Bütün duvarlarda kulanılan çıtalar, alana hem şıklık hem de mimari dokunuşlar katmış. Çıtaların içini süsleyen metal duvar saati ve aksesuarlar da, dekorun göz alıcı noktaları... Salondan sonra bizi karşılayan mutfak G-tipi plana sahip. Metrekare olarak çok geniş olmayan bu bölüm, beyazın etkisiyle ferahlamış. Küçük alanı verimli bir şekilde değerlendirmek isteyen Şermin Hanım, çalışma üçgenini birbirine yakın tutarak işlerini kolaylaştırmış. Mutfağın köşesine iliştirdiği kıvrımlı masa ve sandalyelerle de yemek alanı belirlenmiş. Diğer alanlarından da karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @serminhomee  Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

Bu İstanbul Evi Adeta Sonbaharı Yansıtan Bir Tablo!

Dekorasyonu bir puzzle gibi gören Aylin Hanım'ın konuğuyuz. Ev sahibimiz için dekorasyon her şeyden önce kafada bir şeyleri tasarlamakla başlıyor. Sonra o tasarlanan parça aranıp bulunduğunda da yapbozun eksik parçası tamamlanmış oluyor. Ev sahibimizin asıl mesleği öğretmenlik. 15 yıldır mesleğini sürdürürken bir yandan da dekorasyonda sözde amatörce ama özde profesyonelce tasarımlar yapıyor. İstanbulda'ki evinde bizleri ağırlayan Aylin Hanım evini dekore ederken İskandinav tarzından esinlenmiş ama bu tarzı sadece kendi dinamiklerine de teslim etmemiş. İşin içine kendinden bir şeyler katarak yeni bir harman yaratmış. Sadelik yanlısı ev sahibimiz, İskandinav ruhunu olabildiğince minimalist bir şekilde yansıtmaya çalışmış: Ferahlık yaratan renkler, gereksiz yer kaplamayan mobilyalarla buluşturulmuş. Renklerden ekru ve tarçına ayrı bir zaafı olan Aylin Hanım, genel olarak sonbaharı yansıtan bir palet kullanmış. Açık renklerle karışan bu doğal renk tonları, sonbahara övgü için yazılan şiirin mısraları gibi! Dekorda renklerle sağlanan sıcak ortam doğal materyallerle şaha kalmış: Rattan dolap, hasır sandalyeler ve ikonik tasarıma sahip ahşap yemek takımı bu konuda yükü en çok üstlenenler... Minik bir kızı olan ev sahibimiz, en kıymetlisi için hazırladığı odada da, bütün yeteneklerini sergilemiş: Sevdiği renk tonlarını bu odaya da serpiştirmiş. Eğlenceli anlara sahiplik yapacak birçok parçayı da eksik etmemiş. Kendine has tavrı olan mobilyaları, salkım avizeleri ve hasırın farklı farklı halleriyle sizleri karşılayacak bu evden çok şey öğreneceksiniz.  Fotoğrafları arasında gezinirken sürpriz köşelerle karşılaşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @aylinşenceylan  Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

Kırmızıyla Canlanan Bu Evde Hem Işıltı Hem De Dinginlik Bir Arada!

Art deko stilin modern esintilerle karıştırıldığı bir evin konuğuyuz. Şık ve konforlu bir dekor isteyen ev sahibimiz, bu iki tarzı birleştirerek istediğine ulaşmış. Evin salonunda art deko daha çok öne çıkmış. Mutfak ve diğer alanlarda da modern stil sesini duyurmuş. Salonda gösterişli bir ortam isteyen ev sahibimiz, işe güçlü bir renk tonuyla başlamış: En cazibeli haliyle kırmızı, salonun odak noktasına yerleştirilmiş. Kırmızıya, beyaz ve siyah çok yakışır! Bunun farkında olan ev sahibimiz, kırmızının yanına siyah ve beyazı eklemiş. Salonda oldukça uyumlu bir görünüm yaratan bu palet aynı zamanda sofistike bir ambiyans da eklemiş. Bir yerde art deko varsa ayna olmadan olmaz. Nitekim, bu dekorda da ayna eksik edilmemiş. Hem duvarı tamamlayan dekoratif ayna hem de ayna detaylı tamamlayıcı mobilyalar, istenilen ışıltıları katmış. Sofistike ortamı pekiştiren objelerle tamamlanan salon, zeminde kullanılan post halı ve peluşlarla iyice çekicilik kazanmış. Art dekonun ışıltılı halinden sonra dingin bir şekilde bizi karşılayan mutfak, modern stile dair gerekli her şeyi içine almış: Kulpsuz dolaplar, metal sandalyeler ve sakin renk tonları... Geniş bir mutfağa sahip olan ev sahibimiz, alanı verimli kullanmaya özen göstermiş. L şeklindeki mutfağın koridor tipi uzanan bölümünü yemek ve hazırlama için kullanmış. Dar bölümü de kahve keyfi için ayırmış. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @evimdetemizlik  Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Öncesi&Sonrası: Yapışkan Folyolar Bu Mutfağı Nasıl Da Farklılaştırmış!

Şimdi sizlerle keyifli bir mutfak dönüşümüne konuk oluyoruz. Bizleri daha önce evinde ağırlayan ev sahibimiz, şimdi de annesinin evine davet ediyor. Bu davetin nedeni de, yepyeni hale getirdiği mutfağı bizimle paylaşmak! Anne evinin mutfağını değiştirmek için ilk etapta ne yapacağını düşünmüş ev sahibi. Tamamen boyamalı mıyım? Yoksa folyolardan da mı destek almalıyım? Bu düşünme safhasının sonucunda ikinci fikir baskın gelince boya ve folyolarla değişiklik yapmaya karar vermiş. Boyama işlemi için beyaz renk kullanmış ev sahibimiz. Bu sayede, kahverengi ile kasvetli görünen mutfak ferahlamış. Mutfak dolaplarını boyadıktan sonra mutfak tezgahı, tezgah arası, mutfak masası ve zemin için yapışkan folyolar seçilmiş. Mutfak tezgahı ve masası için ortama sıcaklık katacak ahşap görünümü tercih edilmiş. Tezgah arası için de üç boyutlu tezgah görünümü veren bir tasarım! Mutfağın zeminlerinin de açık renk parke gibi görünmesini isteyen ev sahibimiz bu alanda da yine yapışkan folyo ile istediği görünüme ulaşmış. Yapışkanlı folyonun pürüzsüz halinden hoşlanan ev sahibi, folyolar suya sayanıklı olduğu için temizlik işlerinde de sorun yaşamamış. Bütün değişim için 950 TL harcayan ev sahibimizin yenilediği mutfağa geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @muallimenin_blogu  Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Bu Müstakil Ev Modern Tasarımları Sevenlere İyi Bir Örnek!

Şimdi sizlerle uzak diyarlara gidiyoruz. Yurt dışında yaşayan Süreyya Hanım, bizleri modern ruhlu evinde ağırlıyor. Müstakil bir eve sahip olan ev sahibimiz, evin hem dış hem de iç kısmında tamamen modern tasarımları öne çıkarmış. Evde bizi ilk karşılayan giriş katta, mutfak ve salon iç içe kullanılmış. Bir tarafı salona ayrılan alanın diğer tarafı da amerikan mutfak için belirlenmiş. Nötr renklerin zamansız görünümünü evinde öne çıkaran Süreyya Hanım, dekorun hemen hepsinde soft bir renk paleti kullanmış: Vizonlar, griler ve bejler, evin her odasında kendine yer bulmuş. Ferah renklerle daha bir ferahlayan giriş kat, doğru yerleşim şekliyle de ayrı odalar gibi durmayı başarmış. Bir tarafa yerleştirilen köşe koltuk, yemek masasına sırtı dönük şekilde yerleştirilmiş. Mutfak da yemek masasından belli bir uzaklıkta yerini almış. Natürel materyalleri çok seven ev sahibimiz, giriş katta bunu yeterince göstermiş: Nubuk koltuk, ahşap ve metal, bütün alana doğal esintisini katmış. Mutfak için ayrılan bölümde de yine ahşap kullanılmış ama bu defa en modern haliyle! Kulpsuz mutfak dolaplarının beyazla buluştuğu bu alanda, parlak yüzeylerden yansıyan siyahlar tercih edilmiş. Evin giriş katından sonra bizi karşılayan üst kat, yatak odalarına ayrılmış. Kütük tavanlarla organik bir hal kazanan yatak odası, kullanışlı planıyla da ev sahibine kolaylık sağlamış. Fotoğrafları arasında gezinirken diğer alanlarından da karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @interior_suesliving  Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Kaygan zemin gardrop ile ilgili boyama

Parlak görünümlü gardrobumu boyamayı düşünüyorum. Bu mümkün mü boya tutar mı ve ne önerirsiniz?
4 gün önce

Eşya boyamak isteyenler, aklınıza tüm takılanları Abidin Beye sorun..

Mobilyacı Abidin bey, mobilya boyama konusunda da oldukça bilgi sahibi. Bilmediklerini de araştırıp, sizlere geri dönüş yapmaktan mutluluk duyacak. Fırça kullanımından, zımpara ve verniğe, ya da mobilyanızın boyanıp boyanamayacağına, aklınızda takılan her şeyi yorumlarda Abidin beye sorabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaya çalışacak.Not: Lütfen sorunuzla beraber fotoğraf da ekleyiniz. Abidin bey, çok daha rahat yardımcı olacak. Mobilya, mutfak dolabı ve eşya boyama ile ilgili detaylı bilgilere "Mobilya, mutfak dolabı ve eşya boyama hakkında merak ettikletiniz" başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.
4 gün önce

Fuşyanın Enerjisi Bu Modern Dekora Çok Yakışmış!

Modern stilden beslenen bir evin konuğuyuz. Bizleri salonunda ağırlayan ev sahibimiz, sevdiği renk tonlarını modern tasarımlarla birleştirerek şıklık sağlamış. Açık renk tonları dekora ferahlık getirir! Bunun farkında olan ev sahibimiz, ilk olarak dekorun açık renklerini belirlemiş. Beyaz ve bejden oluşan ferahlık pigmentleri dekorun geniş alanlarına serpiştirilmiş. Bu tonlara kontrast sağlamak için de küçük detaylarda siyaha başvurulmuş. İşin ferahlık kısmı tamamlandıktan sonra sıra enerjik görünümde. Açık renk tonlarıyla oldukça sakin kalan dekora fuşyanın güçlü enerjisi karıştırılmış. Fuşya renkli kanepenin gelmesiyle hareketlenen salon, konforlu haliyle de dikkatleri çekiyor: Geniş oturumlu iki kanepe ve iki berjer ile dekora rahatlık ve işlevsellik katılmış. Salonu için son dokunuşları duvarda yapan ev sahibimiz, ilk olarak yatay bir tabloya yer vermiş. Bu görünümü pekiştirmek için de son zamanların trendi olan duvar yazılarına yönelmiş. Dekora uyumlu beyaz halı, geometrik formlu avize vekuru çiçeklerle tamamlanan salon, işin sonucunda ev sahibinin istediği kıvamda bir hal almış. Fotoğrafları arasında gezinirken keyif alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @muallimenin_blogu  Buyurun konuk olalım.
4 gün önce

Bu Dubleks Evde Her Renk Ayrı Bir Tat!

Dekorasyona çocukluktan aşina olan biriyle tanıştırıyoruz sizi. Ev sahibimiz Selin Hanım'ın profesyonel mesleği akademisyenlik ama fahri işi de iç mimarlık! Babası iç mimar olan ev sahibimiz, küçüklükten bu meslekle tanışmış. İç mimar eşi hayatına girince içindeki dekorasyon aşkını daha çok ön plana çıkarmış Selin Hanım. Evinde kullandığı birçok mobilyayı eşiyle tasarlayıp hayata geçirmiş. Dekorunun her köşesini kendi zevkine göre şekillendirmiş. Şık, rahat ve sıradanın dışında bir dekor yaratmak isteyen Selin Hanım, sevdiği stileri karıştırarak buna ulaşmış. Biraz İskandinav stilden almış biraz countryden biraz da modernden... Ev sahibimiz için mavi, ahşap ve taba uyumu çok önemli. Nitekim, bu uyum da bütün dekorun bel kemiği haline gelmiş.  İki katlı evin duvarları maviye teslim edilmiş. Ahşap, evin merdivenlerinde ve zemin döşemelerinde kendini göstermiş. Taba da turuncuya yanaşmış tonuyla mobilyaları kuşatmış. Evin alt katında ahşabın yanında kullanılan diğer materyaller de natürellikten nasibini almış: Camdan yapılmış masa, detaylarda kullanılan metaller ve dekora nefes katan canlı bitkiler... Salon ve yemek bölümünü içinde barındıran giriş katta seçilen renkler evin ruhunu tam yansıtmış. Geniş kanepelerde nötr tonlar kullanılmış. Daha küçük parçalarda da, sevilen taba tonu kendini göstermiş. Dekora karizmatik bir tavır katan siyah tonu da dekordan eksik edilmemiş. Evinin diğer alanlarında daha sakin bir renk paleti kullanan ev sahibimiz, bu alanları İskandinav ve country ile süslemiş. Evinin bütün alanlarını bizimle paylaşan Selin Hanım, sizlere ilham verecek birçok tasarıma yer vermiş. Fotoğrafları arasında gezinirken sürpriz köşelerle karşılaşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @selinshomestyle  Buyurun konuk olalım.
5 gün önce

Çerçevelerinizi Duvara Nasıl Yerleştirmelisiniz? Farklı Yerleşim Tipleri

Hemen hemen her dekorda eksik edilmeyen bir parçadan bahsedeceğiz bugün: Çerçeveler. Dekorun karakter kazanmasında önemli payı olan bu parçalar, çok farklı şekillerde alanı süsleyebilir. İşte, biz de şimdi size bunlardan bahsedeceğiz. Çerçevelerle yaratılan galeri duvarlarının farklı yerleşim tiplerinden ve bu yerleşim tiplerinin hangi alanlara uygun olduğundan söz edeceğiz. Hadi başlayalım.
5 gün önce

Bu Bursa Evi Gösteriş Yerine Doğallığı Tercih Ediyor!

Şimdi sizlerle Bursa'ya uzanıyoruz. 7aylık ev sahibimiz, zamanının çoğunu eviyle uğraşarak geçiriyor. Sıkıldıkça mobilyaların yerini değiştiriyor. Araya da birkaç kendin yap projesi ekleyip günlerini keyifli hale getiriyor. Ev sahibimiz, sıkılgan bir ruha sahip. Rutine karşı, bir şeyi uzun süre aynı şekilde sevmiyor. Bu yüzden de, evinde sürekli bir değişim yapıyor. "Eşyaların yeri değiştikçe kendimi yeni bir eve taşınmışım gibi hissediyorum" diyen ev sahibimiz, mobilyalarına sık sık köşe kapmaca oynatıyor. Tarz olarak bohem ve modernin karışımı olan evde, şimdi ki yerleşim planı köşe koltuk üzerine kurulmuş. Salonun merkezinde yer alan köşe koltuk alanı çok daraltmadan ihtiyacı karşılamış. Renk tonlarında toprak ve nötr tonlarını karıştırmayı seçmiş ev sahibimiz. Vurgu olarak da enerjik bir tona başvurmuş: Turuncu! Uyumlu renk paleti ve konfor dekorda etkisini iyiden iyiye hissettirmiş ama bir şeyler eksik gibi! Tam da bu noktada, ev sahibi ahşap, hasır ve bitkilere başvurmuş. Alana natürel bir sıcaklık katan bu parçalar, modernle harmanlanmış bohem dekora çok yakışmış. Eve kattığı doğal ambiyans da cabası! Salonundaki dekorasyonun benzerini balkonunda da oluşturan ev sahibimiz, bu alanda da hem renklerini hem de hasır, ahşap ve bitkilerini cesurca kullanmış.  Fotoğrafları arasında gezinirken keyif alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @bitkilikahveli  Buyurun konuk olalım.
5 gün önce

MUTFAK DOLAP KAPAKLARI DEĞİŞİMİ ÇOK DÜŞÜK MALİYETLE

MERHABA; ÖNCELİKLE MUTFAK DOLAPLARIMI KAPLAMIŞTIK BUNLARDAN ÇOK SIKILDIM, AHŞAP KAPAKLARI BOYAYALIM DEDİK. POLİSAN X1 KAPI PANEL BOYASI ALDIK FAKAT KAPAKLAR BERBAT OLDU. BAUHAUS A GİTTİK VE 220,00 TL MALİYETLİ DOLAP KAPAKLARINI KESTİRDİK FAKAT ORADA SADECE KESİM VE BANT ÇEKME İŞLEMİ UYGULADILAR . KAPAKLARIN MENTEŞE YERLERİNİ MOBİLYACIDA AÇTIRDIK EVE GELDİK VE EŞİM TÜM DOLAP KAPAKLARINI DEĞİŞTİRDİ. ŞİMDİ MÜKEMMEL OLDU DİĞER AYDA FAYANS BOYA VE PERDE İŞLERİNİ HALLEDİCEZ . FERAH BİR MUTFAĞA SAHİP OLUCAM İNŞALLAH..
5 gün önce

Modern ve Elegan: Popüler Tasarımları Başarıyla Yansıtan Bir Dekor

Modern stili en göz alıcı haliyle yansıtan bir evin konuğuyuz. Yurt dışında yaşayan ev sahibimiz, dekorasyon konusunda trendleri takip etmeye bayılıyor. Tabi, sadece takip etmekle kalmayıp kendi dekoruna da yansıtıyor. Açık konsept planlı evinde bizi ağırlayan ev sahibimiz, dekorunda sürekli değişiklik yapanlardan. Üstelik bu değişiklik için çok para da harcamıyor: Büyük parçalara dokunmadan küçük parçalarla işi kotarıyor. Geniş alanlarda açık renk tercih eden ev sahibimiz, bu sayede küçük parçalarda istediği renkleri öne çıkarabiliyor: Bütün değişiklikler için açık tonlu u koltuk zemin seçilmiş. Onun üstüne de bazen mavi gelmiş bazen pembe bazen de gri. Renkleri sürekli değişen salonun öte tarafı amerikan mutfak için ayrılmış. Mutfak adasıyla işlevsel bir hal kazanan bu bölüm, genel olarak beyazın ferahlığına bürünmüş. Salona eklenen küçük renklerden de nasiplenen mutfak, içindeki pirinç detaylarla ışıltı kazanmış. Beyazın yanına gelen bu tonla birlikte, dekorun ışıltı ihtiyacı da karşılanmış. Duvarlarda tercih edilen çıtalar, kalite algısını arttıran seramikler ve daha birçok detayıyla buluşturacağız sizi. Fotoğrafları arasında gezinirken ilham alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @interior.shirin Buyurun konuk olalım.
6 gün önce

Anısı Olan Obje ve Bebeklerle Süslenmiş Bir Edirne Evi

Şimdi konuk olacağımız evi gezmeye başlamadan önce sizi uyaralım. Bu ev, etrafınızda görmeye çok alışık olmadığınız türlerden! Geleneksel objeleri ve nostaljiyi çok seven Meltem Hanım, dekorunu bunun üzerine kurmuş: Gezip gördüğü yerlerden biriktirdiği objeleri, inçe işçilikle dokunmuş ürünleri ve kendine yol arkadaşı olan bebekleriyle beraber sıcacık bir yuva oluşturmuş. Ev sahibimiz, hayatın masal olduğuna inananlardan. Masalın kahramanları da evde ona eşlik eden çeşit çeşit figürler. Eklektik ve rustik stillerden esinlenen ev sahibimiz, evinde bunu fazlasıyla göstermiş. Oymalı ahşap mobilyalar, el dokuması renkli halılar ve kanaviçeler ve çok daha fazlası...Bütün organik detaylarla birlikte keyif dolu bir dekor oluşturulmuş. Salondaki mobilyaların hepsi nostaljiye tutkun. Bebek mavisi ve beyazdan oluşan oturma grubu, kıvrımlı hatlarıyla alana oturan mobilyalar ve el dokuması halılar! Anısı olan her parçayı evine buyur eden ev sahibimiz, bunları sergilemek için fazlasıyla vitrin kullanmış. Salonun üç köşesinde kullanılan acı kahve vitrinler, hem içindeki eşsiz parçalarla hem de oymalı figürleriyle dekora zenginlik katmış. Salonu dışında misafir odası olarak kullandığı odayı da paylaşan ev sahibimiz, bu alanda sedir ve bank tipi kanepe kullanmış. Yatak olarak da kullanılan bu sedir, üstündeki nakışla işlenmiş örtüyle gözleri üstünden ayırtmayacak kıvamda... Her yöreyi anımsatan bebekleri, sanatsal dokunuşları yansıtan tabloları, tablo gibi duran fincanları ve daha birçok parçasıyla sizi kendine bağlayacak bir ev burası! Fotoğrafları arasında gezinirken sürpriz karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @kahveciki  Buyurun konuk olalım.
6 gün önce

Bu Konforlu Ev Sofistike Detaylarıyla Çok Çekici!

"Fazla uyumu sevmiyorum" diyen Kübra Hanım'ın konuğuyuz. Sevdiği stilleri karıştıran ev sahibimiz, ferah ve keyifli bir dekor oluşturmuş. Evinin aydınlık olmasını çok önemsemiş ev sahibi! Bu yüzden açık ve nötr tonlardan fazlasıyla yararlanmış. Grinin en açık tonu ve beyazın ortaklığıyla renklenen dekor, ortama aydınlık görünüm katacak spot ışık ve aynalarla desteklenmiş. Aynalardan yansıyan ferahlık aynı zamanda dekoru olduğundan geniş halde göstermiş. Canlı renklerden pembeyi seven Kübra Hanım, bu tonu ufak detaylarda göstermeyi seçmiş: Sehpa üstlerinde duran çiçeklerde, dekoru süsleyen küçük objelerde... Renklerin dekora kattığı enerji tamam, sıra konforda! Bunun için Kübra Hanım, salonda çok yer kaplamayan mobilyalar tercih etmiş: Çok büyük olmayan bir köşe koltuk, yuvarlak formlu orta sehpa ve minimalist tasarıma sahip konsol ile tv ünitesi! Tasarımlarıyla her ortama uyum sağlayacak bu mobilyalar, sofistike auraya sahip tamamlayıcı aksesuarlarla birleştirilmiş. Varaklı ayna ve ona uyum sağlayan avize ile dekora orta yüzyıldan yansıyan modern stilin esintileri getirilmiş. Salonu dışında yatak odasını da bizimle paylaşan Kübra Hanım, bu alanda da zevkini konuşturmuş: Beyaz ve füme rengi, nötrlerle karışmış. Yine çok küçük detaylardan da pembe sesini duyurmuş. Kapitone yatak başlığını, altın detaylı bir ayna öne çıkarmış. Küçük aynayı da sağlı-sollu çeviren büyük aynalar Fotoğrafları arasında gezinirken keyif alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @homebykubra_  Buyurun konuk olalım.