Güncel Paylaşımlar

Bugün

Ev Gezmesi: Aynı Ortamda Dört Farklı Kombin

Şimdi sizleri konuk edeceğimiz yer, salondan bir köşe. Ama bu öyle bir köşe ki her defasında farklı bir görünümde! Ev sahibimiz Aslı Hanım, evinde farklı renkleri görmeyi seven biri. Tabi hepsini birden kullandığında da uyumsuzluk olabiliyor. Bu yüzden, hangi rengi isterse dekorunu ona uyumlu hale getiriyor. Bukalemun gibi deri değiştiren dekorun, bu kadar sık değişmesinin masraflı olacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sadece kırlentlerini ve objelerini değiştiren Aslı Hanım, düşük bütçeyle birbirinden güzel görünümler yaratabiliyor. Bazen zümrüt yeşilinin gizemine bürünen salon, bazen de siyah ve beyazın modern kontrastına kuşanıyor. İddialı renklerin sürekli denendiği ortamda mor ve parlament mavisi de kendine belli aralıklarla yer buluyor. Aynı mekanı dört farklı kombinle şıklaştıran ev sahibimizden, basit değişiklikler konusunda oldukça ilham alacaksınız. Sürpriz detaylarla sizi buluşturmadan önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @omerrasli Buyurun konuk olalım.
Bugün

Ev Gezmesi: Işıldamayı Seven Bir Malatya Evi

Şimdi sizleri Malatya'ya, klasik şıklığın yansıdığı bir eve götürüyoruz. Ev sahibimiz, kendini evine adayanlardan. Bir yandan dekorunun dört dörtlük olması için uğraşıyor. Diğer yandan da müthiş sunumlarıyla etrafındakileri mutlu ediyor. Konuk evimizin ışıl ışıl bir alanıyla başlayalım. Burası, klasik ruhun esintileriyle donatılmış salon. Krem tonlarının, vizon ve kahverengilerle karıştığı bu alanda, her şey oldukça uyumlu. Klasik şıklık gösterişi sever! Bunun farkında olan ev sahibimiz, dekorunu gösterişli hale getirecek hiçbir detayı es geçmemiş: Gold dokunuşlar, ışıltılı yüzeyler ve parlak dokular. Gösteriş konusunda salonda önemli paya sahip alitalyan perdeler, hem tasarımları hem de parıldayan görünümleriyle pek ilgi çekici.  Her detayın ince ince araştırıldığı evde, gösterişli tek yer salon değil. En az salon kadar ışıldayan banyo, alışılmışın dışında bir duşakabin tasarımıyla karşımızda: Gold rengiyle kaplanan duşakabin, beyaz ve siyahın buluştuğu banyoya hem kaliteyi hem de lüksü getirmiş. Beyaz ve siyahın kontrastını yansıtan mutfak, içindeki mavi ve zeytin yeşiliyle, diğer alanlardaki klasik şıklığı biraz daha sıcak bir ambiyansa dönüştürmüş.  Her köşesinden ilham alacağınız evimizle sizi buluşturmadan önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @kelebegin_renkleri Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu Sıcacık Evin Her Köşesi Sürprizlerle Dolu!

Özgün köşelerle dolu sıcacık bir evin konuğuyuz. Ev sahibimiz, bir kalıba uymak yerine kendine özgü doğal parçalarla keyifli bir alan yaratmak istemiş. İstediği ortamın ruhunu bohem ve İskandinav stillerinde bulunca da bu tarzlara yönelmiş. Alan olarak çok geniş olmayan bir yerde açık renkleri kullanmak her zaman mantıklı. Nitekim ev sahibiz de öyle yapmış: Çok büyük olmayan evini daha ferah göstermek için açık renk tonlarından ve pastellerden yararlanmış. Açık tonların etkisindeki salonda, hareket de gerekli. Bu yüzden ortamda kullanılan objeler ve doğal renkleriyle dekoru şenlendiren bitkilerle, gereken hareket en keyifli şekilde sağlanmış. Bu evin keyfine pek düşkün olduğunu söylemiştik! Dolayısıyla burası için seçilecek bir parçanın her şeyden önce rahat olması gerekiyor. Tıpkı salonu dolduran yumuşacık köşe koltuk gibi. Köşe koltuğun hemen karşısında duran vintage yemek odası takımıysa bu alanın sıcak ruhunu en çok yansıtan detaylardan biri. İskandinav ve bohem stillerinin sevdiği hasırlardan yapılma bolca aksesuarın kullanıldığı evimizde, her köşede ev sahibimizin el emeği ürünlere de denk geleceksiniz. Nostaljik şıklığı yansıtan mutfak perdesi, duvarları süsleyen harika tabloları ve birçok sürpriz köşesiyle sizi karşılayacak evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @betuti  Buyurun konuk olalım.  
Bugün

Ev Gezmesi: Avangart Ruha Sahip Bir İstanbul Evi

Avangart stilin öne çıktığı bir evin konuğuyuz. Ev sahibimiz Tuğba Hanım, dekorunun şıklığını zamansız tasarımlarla tamamlamak isteyen biri. Bu yüzden, seçtiği her parçanın tasarım detaylarına oldukça önem vermiş. Renkler konusunda cesur olan ev sahibimiz, evinin salonunda petrol mavisi ile beyazı buluşturmuş. Koyu mavi tonunun, açıklardan beyaz ile yarattığı kontrast, dekorun ilgi çekiciliğinde önemli pay sahibi! Alan olarak pek geniş olmayan salonun, olduğundan büyük görünmesi için yapılacaklar elbette var. Bunlardan en önemlisi, sihirli gücüyle ayna: Salonun bir duvarını kaplayan baklava aynalarla, hem alanın ferahlanması sağlanmış hem de aydınlık görünüm. Ayna kaplı duvarın önünde sergilenen konsol, üzerindeki şık şamdan ve objelerle, salonun iddialı dekoruna kendi gücünü de katmış. Salon dekorundaki tarzı, evinin banyosunda da uygulayan Tuğba Hanım, avangart tasarıma sahip banyo dolabıyla gözlere hitap eden bir alan yaratmış. Şık ve kullanışlı mutfağından da karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @tubisgelin Buyurun konuk olalım.
Bugün

Renkleri ve Desenleriyle Tam Olarak Sonbaharlık Bir Ev

Bizleri daha önce de evinde ağırlayan Tuğba Hanım'ın konuğuyuz. Hygge felsefesinin takipçisi olan ev sahibimiz, dekorundaki yeni değişiklikleri de yine bu çerçeveden yapmış. Daha önceki ziyaretimizde feminen pembelerle bizi karşılayan dekor, şimdi tam olarak sonbahara uygun: Kırmızılar ve sarılar aralara serpiştirilmiş, koltuk battaniyeleri yerlerini almış ve ekose dokularla sıcaklık pekiştirilmiş. Salonda yer alan gri köşe koltuğun ortama kattığı rahatlık, oldukça kullanışlı orta sehpayla tamamlanmış. Orta sehpada ahşabın tercih edilmesi de, natürelliğin sevilmesinden... Eski dekordan aşina olduğumuz hayvan tabloları, yeni dekorun sıcak ruhuyla daha bir kaynaşmış.  Yeni dekordaki bir değişiklik de zeminden: Eskiden zemini kaplayan pembe halı yerini sakin tonlu bir halıya bırakmış. Sonbaharı yansıtan yeni dekorda toprak tonlarında bir halının kullanılması oldukça doğru bir seçim olmuş. Evinde küçük parçaları değiştirerek farklı görünümler elde etmek isteyenler için harika fikirler barındıran bu dekordan çok ilham alacaksınız. Sonbahar ruhunu yansıtan yeni dekordan karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @ayyildizevim Buyurun konuk olalım.
Bugün

Kendine Özgü Bu Ankara Evi, Doğayı Vahşi Haliyle Seviyor

İlham kaynağı doğa ve doğadaki canlılar olan bir eve uzanıyoruz. Hayattaki huzur ve mutluluk kaynağının doğa olduğunu benimseyen ev sahibimiz Tuğba Hanım ve eşi, dekorasyonlarında doğayı yansıtmak istemiş. Tarz olarak modern ile endüstriyel görünüm arasında olan evde, genel olarak natürel dokuların kullanılmasına özen gösterilmiş: Ahşaplar, metallerle birleştirilmiş, metallerin tasarımları da geçmiş zamanlara ithaf edilmiş. Doğanın resmedildiği dekorda, zıtlıkların etkisi çok büyük! Ciddi tonlara karışan feminen pembeler; modern duruşa eklenen nostalji ve doğal materyallerle buluşan endüstriyel tasarımlar gibi... Kuşlar ve çiçeklerden öte doğanın vahşi yönü de çok güzel. Bunu gayet iyi bilen ev sahiplerimiz dekorlarında özellikle buna dikkat çekmek istemiş. Aslan, kaplan, fil ve gergedan gibi hayvanların duvarlarda yer almasının nedeni bu. Her detayında mutluluğun arandığı evin bir köşesinde de, İskandinav ülkelerinden esinlenilmiş. Hygge felsefesinin sıkı takipçisi olan ev sahiplerimiz, pencere önüne yerleştirdikleri berjerlerini post halı ve bolca mumla tamamlayarak hem romantik hem de sıcacık bir dekor yaratmışlar. İki balkonu bulunan evin, her balkonu da ayrı bir dünyaya ait. Bir balkondan yeşilçam filmlerinin etkisi hissediliyorken, diğerinde de Bodrum yazlarının enerjisi yükseliyor. Keyifli ve özgün dekoruyla sizi etkileyecek evimizin fotoğraflarından önce, hatırlatmalarımızı yapalım. Takip etmek isteyenler için de ev sahibimizin Instagram adresini şuraya bırakalım: @ayyildizevim  Buyrun konuk olalım.
Bugün

Sehpalarımla ilgili yardım

Merhaba. Sehpalarımızı yeniliyoruz. Tahta kısmını eşim kesti boyadi vernikledi. Sıra demir iskeletlere geldi. Bu demirlerin boyama aşamalarını nasıl yapmaliyiz? Ve sizce bu desene en cok yakisacak iskelet rengi ne olmali?
1 gün önce

Yeliz hanımın ferah ve keyifli mutfağı..

Geniş alanda beyaz renk tercih ederek ferahlık hissini katlayan Yeliz hanımın mutfağının konuğuyuz. Masa üzeri örtü ev sahibimizin ellerinden. 
1 gün önce

konsol

iznik rengi mdf konsolum var. bu konsolu daha koyu renk olan amerikan cevizi yapmak istiyorum bu mümkün mü
1 gün önce

Sıcacık Atmosferiyle Mutluluk Saçan Bir İstanbul Evi

Sıcacık atmosferiyle bizleri karşılayan bir evin konuğuyuz. Ev sahibimiz Özlem Hanım, kendine has bir tarz yakalamak istemiş: Biraz modern olsun, araya hafif İskandinav detaylar katılsın. Ortamdaki mutluluk artsın da artsın istemiş. Dekorun renk düzeni, nötrlerle doğal tonların karışmasıyla ortaya çıkmış: En açık tonu kremden başlayan daha sonra vizon ve kakao tonlarıyla hareketlenen renk paletine pirinç tonunun metalik yansımasıyla da vurgu yapılmış. Dekoru için mobilya seçmeden önce mimari detaylarda farklılık yaratmak isteyen Özlem Hanım, renk paletine uygun duvar rengiyle işe başlamış. Duvarlarla istediği sıcaklığı yakalayan ev sahibimiz, vurucu hamleyi salonuna yaptırdığı dekoratif şömine ile sağlamış. İç mekan için yapılan değişikliklerden sonra sıra mobilya seçmede: Alanı çok fazla daraltmamak için büyük boyutlu bir chesterfield koltuğa, bir de zarif berjere yer verilmiş. Dekoratif şöminenin tam karşısına kondurulan tv ünitesiyle de, modern ile nostaljinin birlikteliği ortaya çıkarılmış. Dekorun asıl karakterinin tamamlayıcı parçalarla ortaya çıktığına inanan ev sahibimiz, o parçaları seçerken daha titiz davranmış: Salon dekoruna ayrı bir ruh katan lambaderi, avizesi ve siluetlerden oluşan sıra dışı sehpasıyla bu konuda ne kadar başarılı olduğunu da göstermiş. Salon dekorundaki mutlu ve sıcak ortamın biraz bile azalmadığı mutfakta her şey aynı felsefede devam ettirilmiş: Sakinden hareketliye doğru giden renk paleti, doğal dokunuşlar ve sıra dışı tasarımlar. Evinin her alanında keyifli şıklığı eden bırakmayan ev sahibimizden öğrenecek çok şeyiniz var. Ama fotoğraflara geçmeden önce şuraya bir not bırakalım:  Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @ozshome Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

Yasemin hanımın nostaljik ve zarif evi..

2 küçük çocuk annesi Yasemin hanımın yaşı genç olsa da, ruhu hep nostaljik.. Yeni taşındıkları, düzeni yavaş yavaş oturan evlerinde ev sahibimizin dekora romantik bakışı evin her köşesinde hissediliyor.. Taşındıkları bina 30 senelik, içi iyi durumda olmadığı için tadilat yapılmış. Banyo ve mutfak henüz yenilenmemiş; kısa süre içinde sıra buralara da gelecek. Ev sahibimiz evlerini tercihinin sebebi konumunun iyi olması kadar, manzarasına da hayran olmalarını gösteriyor. Koltuklar ise 30 senelik evden de eski; anneannesinin 50 senelik koltukları önce annesinde, şimdi de Yasemin hanımın ellerinde. Koltukların nostaljik havasını çok seven ev sahibimizin bu koltuklara bakışı da biraz romantik. İskeleti, döşemesi baştan aşağı değişmiş oturum rahatlığından da çok memnun değil, ancak bu koltuklara sahip olmak çok mutlu ediyor Yasemin hanım'ı.. Pastel tonlar, nostaljik mobilyalar ve birbirinden zarif vintage aksesuarlarla şekillenen bu güzel manzaralı eve buyrun konuk olalım..
2 gün önce

Kiracılar İçin Evi Kişiselleştirmenin 10 Yolu

Bir evin sahibiyken bir yerleri değiştirmek daha kolay. Ama kiracıysanız önünüzde sözleşmeye yansıyan birtakım engeller bulunabiliyor. Peki bu durum evimizi güzelleştirmemiz, bize ait olmasını sağlamamız için bir engel mi? Tabi ki değil! Şimdi sizlere vereceğimiz fikirlerle, istediğiniz gibi o eve yayılabileceksiniz. Her yerde sizden bir parça bulup "işte benim evim" diyebileceksiniz. Hemen başlayalım!
3 gün önce

"Koyu Mobilyanın Tozu Çok Olur" Lafları Bu Evde İşlemiyor

Modern stilin, şık detaylarla buluştuğu bir evin konuğuyuz. Ev sahibimiz Damla Hanım, dekorunu özenle oluşturanlardan: En küçük detay için bile günlerini harcayanlardan... Damla Hanım'ın uzun araştırmalar sonrasında beğenip evine yerleştirdiği parçalarda ilk olarak göze çarpanlar, koyu renkli tamamlayıcı mobilyalar. Tv ünitesi ve konsolunda antrasit tonlarının asil görünümüne yer veren ev sahibimiz, bu asaleti gold dokunuşlarıyla zenginleştirmiş. Dekorun koyu tonu belirlendikten sonra sıra, biraz daha sakinleşmede! Bunun için grinin açık tonlarından yararlanılmış. Grinin açık ve koyu tonları arasında yaratılan dekoru, biraz neşelendirmek için de turuncunun enerjisine başvurulmuş. Renk konusunda eksiği kalmayan alanı, rahatça zaman geçirilecek bir yere dönüştürmek için oldukça konforlu parçalar seçilmiş: Chesterfield bir koltuk, hemen yanında ikili bir koltuk ve diğer yanında da ekose desenli iki ayrı berjer. Salonun oturma alanının hemen devamında yer alan yemek bölümüne geçelim. Burası rahatlığıyla oturma alanının devamı, şıklığıyla da bir tık ötesi. Sofistike bir görünümün yaratıldığı bu alanda antrasit tonu, yanına kahverengileri almış. Yemek masasında kullanılan ahşap, etrafına da kendine benzer tonlarda sandalyeleri toplamış. Ama bu alanın asıl şıklık kaynağı, duvarı bir tablo gibi süsleyen çerçeveli aynalar. Aksesuar konusunda oldukça cömert davranan ev sahibimiz, salonuna farklı karakter kazandıran avizeleri, zarifçe sergilediği şamdanları ve birçok objesiyle üstüne düşen her şeyi yapmış. En az salonu kadar şık ve kullanışlı mutfağı ve oturma odasından da karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @ddamladan  Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Ev Gezmesi: Modern ile Rustiği Buluşturan Keyifli Bir Dekor

Modern stilin, rustik dokunuşlarla buluştuğu bir evin konuğuyuz. Ev sahibiimiz, keyifli ortamları çok sevenlerden. Bu yüzden istediği ortamı, bu iki tarzı harmanlayarak oluşturmuş. Evimizi gezmeye başladğımızda bizi ilk karşılayan yerlerden biri, oldukça keyifli oturma odası: Gri ve parlament mavisinin buluştuğu bu alanda, modern stilin sevdiği tasarımlar, ahşaplarla buluşmuş. Ortamın rustik dokunuşlarını yanstan ahşap detaylar, dekora doğallık katma konusunda bitkilerle yarışır halde... Evinin belli alanlarında değişiklik isteyen ev sahibimiz, oturma odasındaki tv duvarını da değiştirilecekler listesine eklemiş: Yapılan değişiklikle kolonlardan oluşan açıklık, yepyeni bir duvara dönüşmüş. Duvarda yaratılan taşlı görünümle de hem modernlik hem de sıcaklık pekiştirilmiş. Oturma odasındaki renklerden grinin, etkisini artırdığı mutfakta, bütün alan bu renkle kuşanmış. U tipi yarım adalı mutfağın modern görünümünü pekiştiren bu görünüm, araya siyah detayları alarak hareketli hale getirilmiş. Sürpriz detaylarla buluşacağınız evimizden kareler geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @interior.km Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Bebek Odası Dekorasyonu: Düşük Maliyetli Fikirler ve İpuçları

Bebek odası dekorasyonu, oldukça heyecanlı ve bir o kadar da yorucu bir süreç. Ne almam gerekiyor? Hangi renkleri seçmeliyim? Çok masraf yapmadan bu işin altından nasıl kalkarım? Bu tür soruların kafanızda kol gezdiği bir dönemde sizi yalnız bırakacak değiliz! Bebek odası dekorasyonunuzu kolaylaştırmak, eğlenceli hale getirmek ve olabildiğince az para harcamanızı sağlamak için önerilerimiz var. Hemen başlayalım mı?
4 gün önce

Ferahlığın Her Alana Yayıldığı Bir İstanbul Evi

Şimdi sizleri, içinde çokça emeği barındıran bir tadilat hikayesine götürüyoruz. Hikayemiz, ev sahibimiz Merve Hanım ve eşinin ilk evlerine taşınma heyecanıyla başlıyor. Evlendikten sonra yaşayacakları yerin her detayıyla hayal ettikleri gibi olmasını isteyen ev sahiplerimiz, oldukça çaba sarfetmiş: Yorucu tadilat sürecine göz yumulmuş, evdeki her parça teker teker aranıp bulunmuş. Evin kırıp dökme faslını sabırla karşılayan Merve Hanım, bu işlemler bittikten sonra dekoru için kostümler seçmeye başlamış. Kendisi ve eşinin önceliği aydınlık bir görünüm olduğu için renk seçme kısmında işleri zor olmamış. Bu aşamada, açık renk tonlarının ferahlığına başvurulmuş. Tarz olarak ne spor ne de klasik olmak isteyen ev sahibimiz, farklı tarzları evindeki alanlara yayarak bu konuda çeşitliliği sağlamış: Salon ve yatak odası klasik şıklığa bürünmüş, mutfak countrye, oturma odası da modern stile... Evin genelinde seçilen açık renklerin sıkıcı bir görünüm yaratmaması için her alanda dikkat çeken ayrıntılar da unutulmamış: Salonda duvarın biri koca aynayla kaplanmış, mutfakta araya gri katılmış, yatak odasında da morun cazibesine başvurulmuş. Evinin her alanına aynı derecede özen gösteren Merve Hanım, banyosu için de oldukça uğraşmış. Bu alana dahil olacak her parçayı kendi seçtiği gibi, tasarımında da bizzat kendisi konuşmuş. Mutfağın bir kapı ötesinde duran keyifli balkonu ve sürpriz köşeleriyle de sizi karşılayacak evimizden karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagra adresi: @mervesbloogg   Buyurun konuk olalım.
4 gün önce

Öncesi&Sonrası: 3500 Tl'ye Yepyeni Bir Mutfak!

İtiraf edelim, hepimiz mutfaklarımıza daha bir önem veriyoruz. Bu yüzden her şekliyle gözümüze, gönlümüze hitap etsin istiyoruz. Şimdi sizleri konuk edecek ev sahibimiz de, aynen bunları istemiş. Hem kullanım açısından rahat olmayan hem de görünümünü sevmediği mutfağını değiştirmeyi kafaya koymuş. Değişim süreci detaylı araştırmalarla geçmiş: Önce boyama ile bunun üstesinden gelinir mi diye düşünülmüş. Ama dolapların lake olması ve renk olarak da içinde kırmızı gibi güçlü bir tonu barındırması sebebiyle boyama fikri geri plana atılmış. Çözüm olarak, elde kalan kapak değişimi üzerine yoğunlaşan ev sahibimiz, eski görüntüden sadece yenilenen kapaklarla kurtulmuş.  Yeni görünümde kendini gösteren gri tonu, diğer alanlardaki beyazlarla birleşince oldukça güzel bir görünüm yaratmış. Shaker kapakların ve kulpların sıcaklığı ise cabası! 3500 liraya mal olan bu müthiş değişimle sizi buluşturmadan önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @flowery_bahar  Buyurun konuk olalım.
5 gün önce

Ev Gezmesi: Şık ve Sıcacık Bir İzmir Evi

Modern stilin bütün detaylarda kendini gösterdiği bir eve uzanıyoruz. Ev sahibimiz Büşra Hanım, dekorunu oluşturmaya başlamadan önce ne istediğini belirlemiş: Keyif, rahatlık ve günümüzü yansıtan şıklık! İstenen ortamı sağlamak için ilk olarak renklere karar verilmiş. Modern stilin pek sevdiği nötr tonlar, ahşaplarla birleştirilmiş. Bir de metallerden yansıyan siyahlar eklenince renkler konusunda görev tamamlanmış. Ahşap ve metalin kullanıldığı bir dekorda, keyif olmaması mümkün değil. Natürel dokularla sağlanan keyif, seçilen konforlu mobilyalarla devam ettirilmiş. Dekora doku katma görevi edinen geometrik formlar, ortamı hareketlendirmenin yanında modern stilin görünürlüğünü de artırmış. Dekorunu istediği özelliklerle oluşturan Büşra Hanım, son olarak da dekoru zenginleştirecek detaylara yer vermiş. Bunun için kullanılan duvar dekorları ve dekoratif objelerle her şey tamam hale gelmiş. Fotoğrafları arasında gezinirken oldukça kullanışlı mutfağı ve evin diğer alanlarından da karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @busrayaziciol Buyurun konuk olalım.
5 gün önce

Klasik Şıklıktaki Bu Ev Gösterişli Detayları Çok Seviyor!

Klasik şıklığı çok seven bir evin konuğuyuz. Ev sahibimiz Saadet Hanım, gösterişli görünümü sevenlerden. Bu yüzden onun dekoru, geri planda duramayan birçok parça ile dolu. Gösteriş deyince akla ilk gelen gold yansımaları, bu evde bolca var. Altının, beyaz ve füme tonlarıyla buluştuğu dekor, oldukça ışıltılı. Renkleriyle istediğini yakalayan Saadet Hanım, kullanacağı mobilyalarda da yine gösterişli şıklık isteğinde. Bu istekte olan biri için varaklı mobilyalardan iyisi mi var? Salonda kullanılan bütün mobilyalarda tercih edilen varaklar, ortamın klasik şıklığını öne çıkaran detaylardan. Dekor, sadece renk ve mobilyalarla bitmiyor! Desen de önemli: Koltuklarda, sandalyelerde ve perdelerde kullanılan oryantal desenler, gösterişli ve lüks görünümün etkisini pekiştirecek güçte! Duvarı kaplayan baklava ayna, bazen yerde bazen de bir yerin üstünde beliren gold objeler ve asil şıklığı yansıtan tekstil ürünleriyle kostümü tamamlanan salondan sonra diğer alanlar sıra. Bu alanlarda da yine istenen ilk özellik gösteriş. Bu yüzden klasik şıklık buralard da devm ettirilmiş: Mutfak ve banyoda beyazla buluşan altın tonu, bu alanların da tıpkı salon gibi ışıldamasını sağlamış. Gösterişli detayları ve şık objeleriyle oldukça ilginizi çekecek evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @saadet_home Buyurun konuk olalım.
6 gün önce

Bu Modern Esintili Dekora Kırmızı Çok Yakışıyor

Kırmızı bir dekora giriyorsa orada sıradanlığın olmayacağını bilmeniz gerekir. Çünkü kırmızı cesurdur ve girdiği bir yerde geri planda duramaz. Tıpkı şimdi konuk olacağımız dekorda durmadığı gibi! Bizleri evinde ağırlayan Gülcan Hanım, kırmızıya gönül verenlerden. Bu rengin enerjisini evine katıp hem şık hem de dikkat çekici bir dekor yaratmak istemiş. Güçlü renkle ilgi odağı haline gelen dekoru bir yandan da sakinleştirmek önemli! Bunun için siyah ve beyaz kardeşlerden iyisi mi var? Kırmızının yüksek enerjisini alan beyaz, siyahın yarattığı kontrastla birleşince oldukça uyumlu bir renk paleti elde edilmiş. Ortamın enerjisini rahatlıkla tamamlamak isteyen ev sahibimiz, iki geniş koltuğa ve iki berjere yer vermiş. Modern stilin pek sevdiği geometrik desenlerle bezenmiş kırlentler de unutulmamış tabi! Kırlentlerdeki desenleri genişçe zemine yayan halı, üstünde çok yer kaplamadan duran bir sehpayla buluşmuş. Söz konusu modern stil olunca sehpanın ayaklarındaki metal detaylar da es geçilmemiş. Dekorun başrolüne kondurulan tablosu, sağdan-soldan aydınlık saçan lambaderleri ve yemek bölümünü tamamlayan oval aynasıyla oldukça şık detayları içinde barındıran bu evimizden çok keyif alacaksınız.  Sürpriz detayların yer aldığı karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @evno_13 Buyurun konuk olalım.