Güncel Paylaşımlar

Bugün

Ev Gezmesi: Tek Tip Görünmekten Hazzetmeyen Zarif Bir Ev

"Bir ev zamanla oluşur, sabır ister". Bu sözler bizleri şimdi evinde ağırlayan Tuğba Hanım'a ait. Kendisi tektipleşen evlerden muzdarip. Bu yüzden de, kendine has bir ortam oluşturmak için çok sabır göstermiş. Birbirine benzeyen evlere karşı olan Tuğba Hanım, herkeste olan parçaları pek sevmiyor. Kendine hitap eden bir parçayı bulmadıkça da, -sırf dekor bitsin diye- alışveriş yapmıyor. Kendine has bir hava edinmeyi şiar edinen konuk evimizde, country ve rustik stillerden ilham alınmış. Dekora zarafet ve yaşanmışlık hissi katan bu stiller, birbirinden zevkli parçalar üzerinden sunulmuş. Evin mutfağında hakim olan country stil, salona gelince yerini rustik tarza bırakmış: Her iki alan da kendini gösteren eşsiz objeler de, ortamın zarafetine zarafet katmış. Beyazın baskın olduğu mutfakta, mavi sandalyeler ve ahşap mobilyalar kullanılmış. Mutfağı keyifli bir hale getiren bu palet, country stil için de ayrıca uyumlu! Renkleri pek seven Tuğba Hanım, salonda baş köşede duran kırmızı koltuk tercih etmiş. Zümrüt yeşili ve krem tonuyla da kırmızının yandaşlarını belirlemiş. Dekorasyon sürecinde eşinden çok yardım alan ev sahibimiz, birbirlerinin zevkine hitap edecek bir ortam oluşturmuş. Fotoğrafları arasında gezinirken sürpriz karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @pastell_ev Buyurun konuk olalım.
Bugün

Öncesi&Sonrası: Eski Hali İle Yenisi Arasında Adeta Uçurum Var!

Şimdi sizinle bir ortamı bambaşka hale getirme noktasında artık profesyonelleşmiş Ebru Hanım'ın yeni projesine konuk oluyoruz. Dekorasyonla ilgili birçok kişinin yakından tanıdığı Ebru Ener, yine ekibiyle birlikte bir yeri baştan oluşturmaya niyetlenmiş. Yeni projede değiştirilecek alan salonmuş. Öncesi de tahmin edeceğiniz üzere eski ve sıradan haldeymiş. Dekorun eski halindeki birçok mobilya kullanılır durumda olmadığı için işe ilk etapta uygun fiyata dışarıdan alınacaklarla başlanmış. Önce Letgo'da bir arayış başlamış: Salonun yeni hali için uygun bulunan bir koltuk takımı alınmış. Alınan koltuk takımı da olduğu gibi kullanılmamış tabi! İskeleti sevilen bu ahşap mobilyaların, döşemeleri değiştirilmiş. Hem de kahverengine çok yakışan bir renkle: Beyaz! Beyaz renkle kuşanan koltuklar, salona yerleştirilmeden önce iç mekan değişiklikleri yapılmış. Duvarlar beyaz renge boyanmış. Pencere yanındaki iki duvara tuğla çalışması yapılmış. Bembeyaz görünümüyle çok ferahlayan salon, ahşap mobilyalar gelince sıcak bir tavır da kazanmış. Yeni halinde country stile göz kırpan salonda eski bir vitrin de tv ünitesi olarak değerlendirilmiş. Kapaklı olan bu vitrinin önce kapakları çıkarılmış. Daha sonra da eskimiş beyaz rengi ile boyanarak ortam için biçilmiş kaftana dönüştürülmüş. Salonun büyük parçaları yerini aldıktan sonra sıra dekorun karakteristik dokunuşlarına gelmiş: Letgo'dan alınan taşlı avize yerine kondurulmuş. Vintage ruha uyum sağlayan perdeler de pencereyi süslemiş. Duvar aplikleri, ayna ve jüt halı derken dekor eski halinden koşarak uzaklaşmış. Fotoğrafları arasında gezinirken sürpriz karelerle buluşacağınız değişim öyküsüne geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için Ebru Hanım'ın Instagram adresi: @designbyebruener Buyurun konuk olalım.
Bugün

Rustik ve Country Buluşması Bu Keyifli Eve Çok Yakışmış!

Şimdi sizlerle yeni gelin evine gidiyoruz. Samsun'da yaşayan Kardelen Hanım daha 3 aylık evli. Bir yandan yeni hayatına alışıyor. Diğer yandan da evinin dekorasyonunu tamamlıyor. Evini dekore ederken oldukça hevesliymiş Kardelen Hanım. Dekorasyon işlerine meraklı olduğu için de bu hevesi daha çok katlanmış. Rustik ve country stilin kullanıldığı evde, her şey naif ve sıcak bir halde! Ahşap mobilyalar ve zarif tasarımlar evin tüm köşelerinde kendini göstermiş. Beyaz ve turuncunun buluştuğu konuk evimizde, masif ahşapların otantik ruhu etrafı sarmış. Ahşapların otantikliği de turuncunun canlı enerjisiyle birleşmiş. Koltukların tamamlayıcısı olarak kullanılan masif orta sehpa, acı kahve tonunda şekil bulmuş. Gayet de uyum sağlamış. Tv ünitesi, yemek masası ve sandalyelerin yekpare bir şekilde kullanıldığı dekorda, bu parçalarla birlikte ortama country ruhu sinmiş. Antre, yatak odası ve sürpriz köşeleriyle de buluşacağınız evimizden oldukça keyif alacaksınız. Bütün karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @homebykardelenn  Buyurun konuk olalım.
Bugün

Oval Formlar Bu Evin Gösterişine Biraz Da Samimiyet Eklemiş!

Şimdi sizlerle Pelin Hanım'a konuk oluyoruz. Yurt dışında yaşayan ev sahibimiz, modern ve art dekonun buluştuğu dekorunda bizleri ağırlıyor. Amerikan tipi tasarlanan mutfağıyla bizlere "hoş geldin" diyen ev sahibimiz, bu bölümün modern ve gösterişli olmasını istemiş. Beyazın hakim olduğu bu alanda mutfak adası ve niş görünümlü tezgah arası tercih edilmiş. Tasarımıyla ilgi çeken bu mutfak, yemek alanı ve oturma alanının da tam içerisine dahil olmuş. Mutfak ile oturma alanı arasında duran yemek masası, oval formlu bir şekilde seçilmiş. Üstünde yer alan yuvarlak avizeler düşünüldüğünde bu çok d yerinde bir tercih olmuş. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edimeceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @pelin_hausbau  Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu Eklektik İstanbul Evinde Her Parça Yaşanmışlık Hissini Temsil Ediyor!

Dekorasyonda sıcaklığı her şeyin önüne koyan bir eve konuk oluyoruz. Bizi ev sahibimiz Sibel Hanım karşılıyor. İstanbul'da yaşayan ev sahibimiz, dekorasyonda kendini tam olarak bir kalıba sığdıramayanlardan: "Moderni de seviyorum" diyor "vintage esintiyi de". Tarzlardan öte samimi ortama yönünü çeviren ev sahibimiz, dekorunda bunu sağlamak için gerekenleri yapmış: Renkleri canlı tutmuş, materyalleri de natürellikten ayırmamış! Salonda baskın renk olarak kullanılan gri, ona çok yakışan sarı ile tamamlanmış. Berjerlerden yayılan bu neşeli renk, dekorun canlı hali hakkında önemli ipucu vermiş. Sarı ve gri arasında geçişleri sağlayan ahşaplar ve beyazlar ortamın enerjisini yüksek tutmuş. Sıra yeşil duvara geldiğinde ise dekor adeta coşmuş! Eklektik ruhunu dekora yansıtan ev sahibimiz, mobilyalarda modern tasarımları rustik ahşaplarla buluşturmuş. Yemek alanında da çıtalı yeşil duvar ile daha çağdaş mimari çizgilere göz kırpmış. İçinde yaşanıldığını hissettiren bir dekor oluşturmak isteyen Sibel Hanım, bitkiler ve sevdiği aksesuarları da eksik etmemiş. Onun bu hali bazılarına karmaşık gelmiş olsa da o huzuru bu kalabalık dekorda bulmuş. Gayet de iyi yapmış! Fotoğrafları arasında gezinirken keyif alacağınız evimizden karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @kahvekoksam  Buyurun konuk olalım.
Bugün

Öncesi&Sonrası: Beyaz Renk Değişen Bu Mutfak İçin Resmen Biçilmiş Kaftan!

Kahverengiden beyaza dönen çok mutfak hikayesine tanık olduk. İşte şimdi de bir tane daha! Bu değişim öyküsünün kahramanı Didem Hanım. Mutfağının eski halinden memnun olmayan ev sahibimiz @dekotrend ile iletişime geçmiş. Sonra da "ha gayret" deyip boyamaya karar vermiş. Eski dolaplar kahverengi olduğu için alan daha karamsar görünüyormuş. Bu yüzden ferahlığı getirecek beyaz renk tercih edilmiş. Beyazla ferahlayan dolaplar, çıta ile de katman kazanmış. Boyama işlemi bittikten sonra ev sahibimiz, ahşap sıcaklığını istemiş. Tam da bu noktada daha uygun maliyetli bir çözüm bulunmuş: Yapışkanlı folyo! Ahşap görünümlü folyo ile kaplanan tezgah, beyaza da çok yakışmış. Yeni mutfağın son dokunuşları için pötikare perde kullanılmış. Siyah-beyaz kontrastını üstünde taşıyan bu perdeler alanın samimi dokunuşlarından... Fotoğrafları arasında gezinirken ilham alacağınız mutfak eğişiminden karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takipetmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @dido_dr Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Modern Boho Stilden Esinlenen Bu Ev Natürel Detaylarıyla Çok Sıcak!

Şimdi sizlerle Burcu Hanım'a konuk oluyoruz. 1 çocuk annesi ev sahibimiz, dekorasyon işleriyle zevkle uğraşanlardan... Modern boho stilden esinlenen ev sahibimiz, konforlu ve keyifli bir ortam oluşturmak istemiş. Seçtiği her parçayla da bu amacına hizmet etmiş. Renkler konusunda sakin tonları seçen Burcu Hanım, canlı tonları sadece aksesuarlarında görmek istemiş. Çünkü sakin tonların yarattığı dinginliği çok seviyormuş. Yemek alanı ve oturma bölümlerinin bir arada olduğu salonda, natürellik ön plana alınmış: Cam, ahşap ve bitkiler ortamın sıcaklığını sağlamış. Oturma bölümünde kullanılan gri koltuklar, konforlu formlarıyla ev sahibinin içine sinen parçalardan...Koltuklarla benzer görünümde olan sandalyeler de yemek bölümünün rahatlığını sağlamış. Tamamlayıcı parçalarda cam materyal tercih eden ev sahibimiz, yuvarlak formlara yönelmiş. Bu sayede diğer mobilyalarla formsal kontrast sağlanmış. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @burcutkukaanzafer  Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Öncesi&Sonrası: Gömme Dolaplı Alandan Giyinme Bölümü Ayrı Yatak Odasına!

Şimdi sizinle bir yatak odasının "neydim, ne oldum" hikayesine konuk oluyoruz. Bizi Pınar Hanım karşılıyor. Daha önce de evine konuk olduğumuz ev sahibimiz Ankara'da yaşıyor. Kendisi dekorasyon işlerini çok seviyor. Yatak odasında değişiklik yapan Pınar Hanım daha modern ve kullanışlı bir ortam istemiş. Tüm değişiklikler buna göre yapılmış. Yatak odasının eski halinde gömme bir dolap varmış. Öncelikle onun bir kısmı alçıpan ile kapatılmış. Kalan kısım küçük bir giyinme odasına dönüştürülmüş. Kapı olarak ayna kapaklar kullanılmış. Bu da odanın daha ferah görünmesini sağlamış. Ayna karşısında yer alan diğer gardropla birlikte kıyafetler için yeteri kadar alan elde edilmiş. Son olarak ortama hareket katmak için yatak başlığında çıta uygulaması yapılmış. Bunlarla birlikte modern tavır daha çok belirginleşmiş. Değişiminden ilham alacağınız yatak odasına geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @pinar_sen Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Bu İstanbul Evinde Ahşap Sıcaklığı ve Zarif Tasarımlar El Ele!

Şimdi sizinle zarif parçalarla doldurulmuş bir eve konuk oluyoruz. İstanbul'daki evimiz modern ve country eşliğinde dekore edilmiş. Küçük bir çocuğu olduğu için ev sahibimiz eşyalarının bir kısmını gözden çıkarmış. Bazı alanlardaki değişikleri onun büyümesine bırakmış. Evde yer alan demirbaşlardan ilki tv ünitesi olmuş. Sade bir tasarıma sahip bu parça country esintileri barındırmış. Salon ve mutfak arasında duran yemek masası ve sandalyeler de country stile gönül vermiş. Onlardan yansıyan masif ahşaplar alanın sıcaklığını pekiştirmiş. Mutfakta da ahşaplara yer veren ev sahibimiz, üst dolaplarda bunu göstermiş. Alt dolaplar için de beyaz ferahlığını seçmiş. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @maisondemodern Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Bu Düzce Evi Ahşabın Kıymetini Çok İyi Biliyor!

Şimdi sizlerle Düzce'ye uzanıyoruz. Bizleri ağırlayan Melisa Hanım, dubleks planlı bir evde yaşıyor ve evinin her köşesiyle bizzat ilgileniyor. Ahşap parçaları çok seven ev sahibimiz, evini dekore etmeden önce tanıdık birinden yardım istemiş. Keresteci olan kayınpederi de bu isteği geri çevirmeyerek evde kullanılan her ahşap parçaya imzasını atmış. Evde bizi ilk karşılayan alanlardan biri olan salonda modern ve rustik iç içe geçmiş: Modern stilin tasarımları rustik stilin sıcaklığıyla buluşturulmuş. Beyaz ve grinin uyumuna başvuran bu alan hardal tonunun enerjisiyle hareketlenmiş. Detaylarda beliren natürel yansımalar da işin tuzu biberi olmuş! Salona göre daha sakin görünen mutfak, beyazın hakimiyetine teslim edilmiş. Tezgah arasından beliren siyah kontrastlar da ortamı sıkıcı görünmekten kurtarmış. Evinin küçük bir odasını dinlenme alanı olarak dekore eden Melisa Hanım, buraya bir uzanma koltuğu koymuş. Bu sayede burası şekerleme yapmak için kaçacak bölgeye dönüşmüş. Birbirinden güzel karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @kurthomedesign Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

Bu Evde Keyif Formülünün Bileşenleri Renkler ve Natürel Materyaller!

Şimdi sizlerle Tansu Hanım'ın evine konuk oluyoruz. İstanbul'da yaşayan ev sahibimiz, evde zaman geçirmeyi çok sevenlerden. Sevdiği zamanları da keyifli bir ortamda geçirmek isteyenlerden... Tarz olarak bohem ve İskandinav stillerinin harman edildiği konuk evimizde, dingin ve bir o kadar da keyifli bir atmosfer yakalanmış. Evin sakin görünümünde büyük pay sahibi olan renk paleti: Nötr ve toprak tonlarının karışımından faydalanılmış. Geçişleri sağlama görevi de ferahlıktan sorumlu beyaza verilmiş. Keyifli bir ortamın yolu konfordan geçer. Bunu gayet iyi bilen Tansu Hanım, salonda köşe koltuk tercih etmiş. Alandan tasarruf sağlayan bu köşe koltuk, söz konusu rahatlık olunca çokça sevilen modellerin başında geliyor. Renkler ve mobilyalar tamamlandıktan sonra sıra orta natürellik ve sıcaklık katacak detaylara gelmiş: Hasır ve parkelerden yansıyan sıcaklık cam materyallerde kullanılan objelerdeki doğallıkla karışmış. Pencereleri kapatan katlamalı perdeler, tavandan sarkan top avizeler ve ev sahibinin kendi emekleriyle yaptığı objeler de gelince salon istenilen hale gelmiş. Mutfak ve yatak odasından da kareleri bizimle paylaşan ev sahibimiz, her iki alanda da salona benzer görünümler oluşturmuş. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @tansuidea  Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

Elektrikli Ocak mı Gazlı Ocak mı? Eksi ve Artılarıyla Kapsamlı Kıyaslama!

Elektrikli ocak mı daha iyi gazlı ocak mı diye sorduk sizlere. Aldığımız yanıtlardan ezici çoğunluk gazlı ocağı tercih etti. Bunun üzerine biz de her iki ocak için bir avantaj-dezavantaj yazısı hazırlayalım dedik. Önce her iki ocaktan da kısaca bahsedip sonra artılara ve eksilere geçeceğiz.  Hadi başlayalım!
2 gün önce

Açık Renkleri İçine Alan Bu Ev Sıcak Vurgularla Hareketlenmiş!

Şimdi sizinle Çilem Hanım'ın evine konuk oluyoruz. Bizi yıllar önce ağırlayan ev sahibimiz, gel zaman git zaman derken değişiklikler yapmış. Dekorun eski halinde gri oturma takımıyla bizi karşılayan konuk evimiz, şimdi çehresini daha açık tonlara dönmüş. Daha ferah ve sade bir ortam isteyen ev sahibimiz, dekorun yeni halinde ekruya ağırlık vermiş. Ferahlığı sağlayan bu renk ile ortam bambaşka hale gelmiş. Eskiden oturma grubu tercih eden Çilem Hanım, şimdi L koltuk seçmiş. Alanı verimli şekilde dolduran bu parça, tek başına oturma ihtiyacını karşılamış. Köşe koltukla sınırları çizilmiş olan oturma alanı, biraz ilerisinde yemek bölümüne geçiş yapmış. Ahşap bir masanın kullanıldığı bu bölüme, acı kahveden seçilen kitaplık damga vurmuş. Alanın genelinde vurgu görevi üstlenen turuncu kırlentler, bitkilerle birlikte alanda sıcaklık sağlamış. Salon dışında mutfağını da bizimle paylaşan ev sahibimiz, burada da yine sadelik ve ferahlıktan şaşmamış. Fotoğrafları arasında gezinirken ilham alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @yedinci_kat Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

Bu Evde Açık ve Nötr Tonlar Altın Vurgularıyla Belirginlik Kazanmış!

Hadi sizinle yurt dışına doğru ışınlanalım. Şık ve aydınlık eviyle bizi karşılayan Esra Hanım'a bir selam verelim. Modern stilin kullanıldığı evde şıklık ve konfor adına yapılması gerekenler yapılmış. İlk olarak dekorun renklerini belirleyen ev sahibimiz tercihini açık ve doğal tonlardan yana yapmış. Krem ve sütlü kahverenginin uyumu beyaz geçişleri ile tamamlanmış. Aradan seslenen altın renkli metalik ışıltılar hareketi sağlamış. Kapitone koltuklar tercih eden ev sahibimiz, tamamlayıcı eşyalarında yuvarlak hatlara yönelmiş. Haliyle daha samimi br ambiyans oluşmuş. Son olarak dekoratik aksesuarlarla karakter kazandırılan dekor ev sahibinin isteklerine uygun olmuş. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @esraemel1 Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Bu Mimar Evinde Hem Renkler Hem De Formlar Kontrasta Teslim!

Şimdi sizlerle bir mimar evine konuk oluyoruz. Profesyonel anlamda birçok mekana dokunuşlarını katan ev sahibimiz, kendi evini de tecrübesinden mahrum etmemiş tabi! Modern ve art deko detayları bir arada kullanan ev sahibimiz, nötr ve metalik tonların buluşmasıyla ortamı çekici hale getirmiş. Geniş parçalarda beliren nötr tonlar, ortama dingin bir hava katarken tamamlayıcı parçalardan seslenen güçlü metalik yansımalar alanın havasını birden değiştirmiş. Alanı dolduracak mobilyalar seçilirken ilk kriter konfor olmuş. Konfordan sonra da minimal tasarımlar ev sahibinin aklını çelmiş. Geometrik forma sahip berjer ve orta sehpa, keskin hatları yansıtmış. Sandalyeler ve yan sehpalar da kıvrımlı hatlarıyla formsal kontrast sağlamış. Büyük pencerelere sahip evin aldığı ışığı çok engellemek istemeyen ev sahibimiz, perdelerini genelde dekora uyum katan nüanslar olarak sergilemiş. Ortamın aydınlık haline katkı sağlayacak ayna ve parlak yüzeylerden de fazlasıyla yararlanmış. Fotoğrafları arasında gezinirke fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @dekorablog Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Bu Işıldayan Evde Aynaların Rolü Diğer Parçaların Önünde!

Şimdi sizinle dört farklı tarza dair esintiler bulacağınız bir eve konuk oluyoruz. İzmir'deki evimizin sahibi Aylin Hanım! Dekorasyonla arasındaki ilişki hayli güçlü olan ev sahibimiz tek bir tarza bağlı kalmayı sevmeyenlerden: Her stilden sevdiklerini alanlardan... Evde bizi ilk olarak karşılayan salon bunun en iyi örneklerinden biri. Modern klasik ruhu olan bu salonda art dekoya dair belirtiler de var! Işıltılı bir dekor isteyen ev sahibimiz bu amacına tamamlayıcı parçalarla ulaşmış: Parlak yüzeyler, aynalar ve ışıl ışıl avizeler bu noktada üstüne düşeni yapmış. Tamamlayıcı parçalar yeterince belirgin olduğu için diğer geniş parçalarda sakin kalmayı seçmiş Aylin Hanım! Konforun öne çıktığı koltuklar, yalın bir halı ve ortamın keyfini arttıran pastel perdeler...Bunların yanında farklı boyutlardan seslenen aynalar salon için eksikleri kapatan detaylar olmuş. Sıra mutfağa geldiğinde ipleri country stil ele geçirmiş. Ama art deko aksesuarların sesi de bu alanda yankılanmış. Beyaz dolapların yer aldığı bu bölümde Aylin Hanım çok sevdiği sunum elmanlarını obje gibi kullanmış. Balkonundan kareler ve bolca blue blanc desenli objeylerle karşılaşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @aylinin_hobi_evi  Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Eşya Boyamak İsteyenler Aklınızdaki Soruları Ebru Ener Yanıtlıyor!

Mobilya boyamak isteyenler ya da mutfak değişimi için hazırlıklara başlayanlar! Bu yazıda sizin bize sıklıkla yönelttiğiniz soruları biz de işin profesyoneline sunuyoruz. Önceden hazırladığımız sorulara içtenlikle yanıt veren profesyonelimizin bu noktada işinizi kolaylaştıracağına inanıyoruz. Soru -cevap faslına geçmeden önce profesyonelimiz Ebru Ener'i tanıtalım. Boya ile ilgilenenler aslında kendisini tanıyordur ama biz kendi gözümüzden anlatalım yine de onu! Yaklaşık 17 yıl işletmecilik yapan Ebru Hanım bir noktadan sonra inzivaya çekilmek istemiş. Evinde zaman geçirirken yurtdışında çok gördüğü boya ile yenileme faaliyetlerine ilgi duymaya başlamış. Bu ilgisi taşacak noktaya geldiğinde de evini boya ile dönüştürmek için harekete geçmiş. Evinde harikalar yarattığını gören birçok kişi kendisinden bilgi almak isteyince Design By Ebru Ener adında hobi atölyesini açmış. Sonra da onu hiçbir şey durduramamış. Hobi atölyesinde danışmanlık yaparken istediği kalitede boyayı üretmek için kolları sıvamış. Boya sahibi olmakla kalmayıp birçok bayilik vererek kadın girişimci sayısına da katkıda bulunmuş. Evettt anlayacağınız üzere işi gerçekten her detayına kadar bilen bir profesyonel ile karşı karşıyasınız. O yüzden her yanıtı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz. Hadi şimdi soru ve yanıtlara geçelim.
3 gün önce

Öncesi&Sonrası: Değişen Sadece Renk Ama Ortam Sanki Yepyeni Bir Yer!

Şimdi sizinle Ayşenur Hanım'ın yanına Kayseri'ye gidiyoruz. Kendisi boya ile değişiklikler yapmayı sevenlerden. Hatta sadece sevmeyip profesyonel olarak da bu işi yapanlardan. Kendi evi dışında başka kişilerin evlerindeki eşyaları da boya ile dönüştüren Ayşenur Hanım, değiştirdiği mutfak ile bizimle! Eski halinde alt kapakları kahverengi olan mutfak biraz daha ferahlatılmak istenmiş. Bunun için de alt kapaklar beyaza boyanmış. Sadece dolap kapakları boyanmamış tabi! Bir de eski halinde kahverengi olan fayanslar da elden geçirilmiş. Oluşan yeni görünümün sonucunda Ayşenur Hanım istediği ferahlığı yakalamış. Ortamın akıcı hali de işin bir başka güzelliği! Değişiminden ilham alacağınız mutfaktan karelere geçmeden önce şuraya bir bot bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @aydesign Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Bu Mutfakta Beyazın Sesi Çok Güçlü Şekilde Geliyor!

Şimdi sizinle bembeyaz bir mutfağa konuk oluyoruz. Bizi ev sahibimiz Büşra Hanım karşılıyor. Nevşehir'de yaşayan ev sahibimiz, beyazın ardına saklanan bir mutfak dekore etmiş. Haliyle ferahlıktan sınıfı geçmiş. Stil olarak countryden yararlanan Büşra Hanım araya modern stili de katmış: Her iki tarzın harmanıyla mutfağını tamamlamış. Beyaz shaker kapakların yer aldığı mutfakta, tezgah ve tezgah arası da aynı renk tonunu devam ettirmiş. O bölümlerde kullanılan mermerin yaydığı kaliteyi de unutmamak lazım! Mutfakta beyazın etkisini genel olarak her parçada koruyan ev sahibimiz küçük detaylarda füme ve siyahın sesini duyurmuş. Çok yer kaplamayan bu tonlar beyaza hareket katmış. Kontrast sağlayan bu görüntü sayesinde monotonluğun önüne geçilmiş. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @busrahomev  Buyurun konuk olalım.
4 gün önce

Bu Kocaeli Evi Sadeliği Ahşap Sıcaklığıyla Tamamlamış!

Şimdi sizinle Dilara Hanım'a konuk oluyoruz. Koceli'de yaşayan ev sahibimiz bizi minimanist dekorunda karşılıyor. Ev sahibimiz için sadelik sadece dekorasyonda hakim değilmiş. Hayatın her alanında genel tavrı sadelik üstüneymiş. Durum böyle olunca evi sadelikten fazlasıyla beslenmiş: Gereksiz parçalar ve şatafat bu evin kapısından içeri geçememiş! Açık konsept alana sahip olan evde salon ve mutfak arasında sınırlar yer almamış. Bu şekilde iki alan arasındaki iletişim de kopmamış. Her iki alanın konforlu olmasına özen gösteren Dilara Hanım işlevsel mobilyalar tercih etmiş. Oturma ihtiyacınının köşe koltuk ile karşılandığı dekorda mobilyanın portatif olması ev sahibine kolaylık sağlamış: İstediği şekilde bu parçayı konumlandırabilmiş. Portatif koltuktan yayılan beyaz renk sayesinde dekor daha aydınlık görünmüş. Diğer parçalardan yayılan ahşaplarla eksikler kapanmış. Mutfak bölümünde ahşapların etkisini arttıran ev sahibimiz, keyifli ambiyansı hep korumuş. Aydınlatmaları dekorasyonda tüm aksesuarların önünde tutan ev sahibimiz, farklı stillere hitap eden farklı türleri severek kullanmış. Fotoğrafları arasında gezinirken keyif alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @decorocco  Buyurun konuk oluyoruz.