Güncel Paylaşımlar

1 gün önce

L Tipi Bu Salonun Her İki Yanı da Oldukça Ferah!

Şimdi sizinle minimalizmden ve modern stilden eşit şekilde faydalanmış bir eve gidiyoruz. Konuk evimiz İstanbul'dan! Salonuna ve yatak odasına konuk olduğumuz evde diğer yerlerin bazı eksikleri varmış. Biz de var olan alanlarla yetinelim dedik. Evde bizi ilk olarak karşılayan salon günlük kullanıma uygun olarak dekore edilmiş: Her gün rahatlık sunacak ve aynı zamanda şık olacak şekilde... L tipi plana sahip olan salon, yemek ve oturma alanı olarak ikiye ayrılmış. Bir tarafta iki kanepe oturma ihtiyacını karşılamış. Diğer tarafta da sandalye ve yemek masası yerini almış. Salonda geniş pencereler olduğu için yeteri kadar aydınlık sağlanmış. Bir de açık renkler kullanılınca bu etki daha çok pekişmiş. Bütün parçalarda kendini gösteren ahşaplar dekora sıcaklık katmış. Tabi açık renklere kattığı hareketi de unutmamak lazım! Fotoğrafları arasında gezinirken ilham alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @palimiyeliblog Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Bu İstanbul Evini Gri Renk Birçok Tonuyla Şereflendirmiş!

Şimdi sizlerle Beste Hanım'a konuk oluyoruz. Bankacı olan ev sahibimiz, boş zamanlarını da dekorasyon işlerine ayırıyor. Ailesi ile birlikte yaşadığı ortamı güzelleştiriyor. Konuk evimizi gezmeye başladığımızda bizleri ilk olarak salon karşılıyor. Ev sahibinin, sakin ve sıcak bir atmosfer yakaladığı bu bölüm, evin en çok zaman geçirilen yeri! Ton-sür-ton uygulanan salonda gri, her tonu ile yer almış. Grinin farklı tonlarından oluşan kanepeler, takım görüntüsünden uzak ama uyumlu bir halde kullanılmış. Griler arasındaki renk geçileri için kullanılan beyaz, yüzünü halıda göstermiş. Beste Hanım'ın vazgeçemediği ceviz tonu da ahşap mobilyalardan sıcaklık yaymış. Çok fazla küçük obje sevmeyen ev sahibimiz, karakteristik detaylar için duvarları kullanmış. Yemek masası arkasında desen uygulanan duvar, ayna ile vurgulanmış. Karşı duvarda kullanılan tablo da ortamın estetik duruşuna katkı sağlamış. Güneş ışığını oldukça iyi alan evin natürelliğini bozmamak için işlevsel stor perdeler kullanılmış. Bu sayede gün ışığı istediği zaman içeri süzülebilmiş. Doğallık kaynağı bitkiler, çok göz yormayan avizeler ve işlevsel bir vitrin de gelince salonda işler tamamlanmış. Salon dışında diğer alanlarından da sürpriz karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @lovelythingsabouthome  Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Bu Manisa Evinde Doğallık ve Ferahlık Hep Revaçta!

Şimdi sizinle Dilan Hanım'a konuk oluyoruz. Manisa'da yaşayan ev sahibimiz, bohem ve İskandinav tarzlarına gönül verenlerden. Evinde kasvetten uzak bir ortam oluşturmak isteyen ev sahibimiz, çözümü bu iki tarzın birleşiminde bulmuş: Birinden özgür ruhu almış diğerinden de ferahlığı! Genel olarak açık renklerin kullanıldığı evde, vurgular da canlı pigmentlere yer verilmiş: Turuncu ve hardal gibi tonlar çok geniş alanları süslemeden etkisini göstermiş. Renklerin uyumlu hali dekorda eksik edilmemiş. Ama en çok önemsenen şey ahşap sıcaklığı olmuş. Hemen hemen her köşe ve detayda kullanılan ahşaplar, evin genelinde samimi bir ambiyans sağlamış. Doğallık da işin cabası! Ahşabn en çok kullanıldığı yerlerden biri olan mutfakta, alanın bir tarafı tamamen buna ayrılmış: Ahşap masa, sandalyeler, duvar rafları ve aksesuarlar... Mutfağı güzelleştirirken işlevsel hale de getiren bu parçalar, beyaz dolaplarla da oldukça uyumlu durmuş. Mutfaktan sonra evin içinden başka odalarla da karşılaşacağınız evimizde gözünüz belki de en çok balkona takılacak! Çünkü o alanın enerjisi bir başka! Uzun bir plana sahip olan balkon için Dilan Hanım'ın seçtiği mobilyalar, çiçekler ve diğer objeler bu bölümün kendine has havasını ortaya çıkarmış. Fotoğrafları arasında gezinirken ilham alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @bohembirkare Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Bu Modern Evde Nötr Tonların Dinginliği Çok Seviliyor!

Şimdi sizinle Nesrin Hanım'ın evine konuk oluyoruz. Yur dışında yaşayan ev sahibimiz, dekorasyonda nötr etkiyi sevenlerden. Bir çocuk annesi olan Nesrin Hanım diğer çocuğunun gelişi için de gün sayıyor. Bu tatlı telaşın motivasyonunu da dekorasyonla buluyor. Eviyle ilgilenmeyi çok seven Nesrin Hanım, dekorda "ben buradayım" diyen renkleri sevmiyor. Daha çok dingin bir şekilde dekoru donatan nötrleri tercih ediyor. Nitekim bizi ilk olarak karşılayan salon da bu dediklerimizin en net örneği! Tamamen nötr tonların kullanıldığı bu dekorda, siyahın belli belirsiz dokunuşlarıyla hareket sağlanmış. Modern tarzdan esinlenilen salonda ortama rahatlık katan bir köşe koltuğa yer verilmiş. Onun tamamlayıcısı da minimal bir orta sehpa! Dekorda fazla eşya bulundurmayan ev sahibimiz, objelerini sergilemek için dresuar tercih etmiş. Ama o da oldukça sade bir tasarımda olmuş. Ortamın yeteri kadar aydınlanması ferahlığın yayılması adına önemli! Bunu iyi bilen Nesrin Hanım beyaz jaluzi kullanarak gün ışığından fazlaca nasiplenmiş. Fotoğrafları arasında gezinirken ilham alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @nesrrin58  Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Öncesi&Sonrası: Bu Küçük Mutfak Yeni Haliyle Daha Çok Sıcak!

Şimdi sizlerle inzivaya çekilmiş bir öğretmenin mutfağına konuk oluyoruz. Pandemi sebebiyle işine ara veren ev sahibimiz, bu süreçte evine odaklanmış. Eşi mimar olduğu için dekorasyon işlerine aşina olan ev sahibimiz, ne zamandır değiştirmek istediği mutfağına gözünü dikmiş. Görüntüsünden memnun olmadığı bu alanı değiştirmek için alt kapakların değiştirilmesine karar vermiş. Beyaz renkli üst kapaklara uygun şekilde seçilen alt kapaklar ortama ferahlık katmış. Beyaz kapakların üstüne gelen yuvarlak kulplar da samimi bir hava yaratmış. Küçük mutfağını hem kullanışlı hem de keyifli yapmak isteyen ev sahibimiz, tamamlayıcı detaylarda hasır, ahşap ve pötikare desenleri harekete geçirmiş. Duvarlarda yer alan küçük raflar ortamın sıcaklık kaynağı olduğu gibi alternatif depolama bölümlerine dönüşmüş. Mutfakta bir köşede usulca işlevini yerine getiren masa ve sandalye de eksikleri kapatmış. Üstündeki pötikare örtü de perdelerin devamı tadında.. Dolap kapakları ve kulplar için yaklaşık olarak 500 TL ödeyen ev sahibimiz, istediği gibi bir alana ulaşmış. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @alp_mom  Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

Rize'deki Bu Keyifli Evin Bir Yanı Deniz Diğer Yanı Dere!

Şimdi sizinle manzarasına hayran kalacağınız bir eve gidiyoruz. Evimiz Rize'nin Fındıklı ilçesinde. Hem denize hem de dereye bakan bir yerde! Evimizin sahibi Aslı Hanım. Kendisi müzik öğretmeni. Doğaya ve doğala aşık biri. Ev dekoru da tam olarak bütün bu özelliklerin karışımı! Doğanın içinde olan evimiz etrafındaki havayı içeride de devam ettirmiş. Dekorda kullanılan her şey temel olarak doğallıktan nasiplenmiş. Tarz olarak modern ve bohem esintilerin kullanıldığı dekorda sıcak atmosfer kendini çok hissettirmiş. Çünkü işin içine kiremit rengi girmiş. Kiremit renginin baskın şekilde kullanıldığı salonda ona eşlik eden ton da gri olmuş. İki renk arasındaki geçişler için de hasır ve ahşap yansımalarına başvurulmuş. Salondan sonra sırayı alan mutfakta ise tamamen ferah ve akıcı bir ambiyans yakalanmış. Beyaz dolaplar ve natürel materyallerle bu ortam istediği hale bürünmüş. Mutfaktan birkaç adım ötede duran balkon ise manzaranın tadına varmak için vazgeçilmez noktaya dönüşmüş. Evin genelinde özel yapım dolaplar tercih eden ev sahibimiz, antre ve balkonda lambri kapaklara yer vermiş. Yatak odasında ise mavinin güzel bir tonuyla farkını göstermiş. Fotoğrafları arasında gezinirken ilham alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @musicandhome   Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

Ev Gezmesi: Buram Buram Country Kokan Bir İzmir Evi!

"Tüketimin had safhaya ulaştığı bu çağda en az zararla göçmek istiyorum bu dünyadan." Bu sözler bizi şimdi ağırlayan Semra Hanım'a ait. İzmir'de yaşayan ev sahibimiz, ikinci el eşya tüketimine oldukça önem verenlerden. Bir şeyleri sıfır almak yerine üretileni yeniden değerlendirmek üzerine bir yaşam sürenlerden... Semra Hanım'ın ev hikayesi inşaat sektöründe olan eşinin aldığı evle başlamış. Şehirden uzak 3 katlı bir ev alan ev sahiplerimiz, sonra da bu alanı birlikte yapmış. Şehrin gürültüsünden uzak bir alanda olan ev, tarz olarak countryden esinlenmiş: Çiçeği ve rengi seven İngiliz country stilinden! Semra Hanım'ın çoğunlukla ikinci el sitelerinden aldığı eşyaları onun el emeğiyle yepyeni bir görünüme kavuşmuş. Renkler ve desenler, ikinci el eşyaları yeni bir surete büründürmüş. Bütün canlı renklerin dengesini de ferah haliyle alana giren beyaz sağlamış. Evin yeni yapılan yerlerinden biri olan mutfakta yine country ruhtan taviz verilmemiş: Shaker kapaklı dolapların kullanıldığı bu alan retro avizelerle tamamlanmış. 3 kız çocuğun yaşadığı evde Semra Hanım, birçok detayı onların rahatına göre yapmış: Evin fazla odaları onların çalışma ve hobi alanları olarak değerlendirilmiş. Fotoğrafları arasında gezinirken ilham alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @shabbychiccoffe Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

Modern ve İskandinav Karışımı Bu Evde Sadelik ve Konfor Olmazsa Olmaz!

Şimdi sizlerle Nursel Hanım'a konuk oluyoruz. Yurt dışında yaşayan ev sahibimiz sadeliği sevenlerden. Modern ile İskandinav stillerinin harman edildiği evde, Nursel Hanım sade ve düzenli bir dekor oluşturmuş. Açık konsept tasarlanan salon, mutfak ve yemek odası arada duvarlar olmadığı için daha sosyal bir ortama imkan vermiş. Gri rengi dekorun belirleyicisi olarak kullanan Nursel Hanım, salonda kullandığı köşe koltukta tamamen bu rengi göstermiş. Konforlu bir şekilde merkezde duran gri köşe koltuk, yanına ahşap orta masayı da alınca daha keyifli hale gelmiş. Tv ünitesi arkasına gelince modern ve İskandinav esintilere otantik bir ivme kazandırılmış: Tv arkasında kullanılan taşlar alanın farklılıklarından... Beyazın hakim olduğu Amerikan mutfak, mutfağın devamında duran ahşap masa, eames sandalyeler, grinin kendini gösterdiği yatak odası ve neşeli bahçe! Konuk evimizi gezerken göreceğiniz diğer alanlar da bunlar! Ama sizleri bu fotoğraflarla buluşturmadan önce şuraya bırakılacak bir notumuz var: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @nunis.home  Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

Bu Sıcak Yuvada Şatafata Hiçbir Şekilde Yer Yok!

Şimdi sizinle doğala yakın abartıya uzak bir eve konuk oluyoruz. İstanbul'daki evimiz, natürel olan her şeyi sevenlerden! Ev sahibimizin zevkini yansıttığı dekorda öncelikle sıcak bir atmosfer amaçlanmış. Bunun için de yapay olan her şey dekordan uzak turulmuş. Şatafatlı parçaların yanından bile geçilmemiş. Alan olarak çok geniş olmayan evde, fazla yer kaplayacak eşyalardan uzak durulmuş: İhtiyacı verimli şekilde karşılayacak mobilyalar kullanılmış. Dekorun renkleri seçilirken yine doğallık kıstasından yararlanılmış: Nötr tonlarla geniş alanlar kuşatılmış. Vurgular için de sıcak kahveler devreye girmiş. Salondaki her köşeyi değerlendirmeye çalışan ev sahibimiz, oturma ihtiyacı için konforlu koltuklar seçmiş. Ortada da miniml bir sehpa yer almış. Salonun bir bölümünde iki kapaklı kitaplık tercih edilmiş. Kitaplığın cam kapaklı olmasıyla o alandan da samimiyet fazlaca yayılmış. Salondan sonra bizi karşılayan mutfak tamamen küçük alanı işlevsel kullanma amacına hizmet etmiş. Koridor tipi plana sahip olan bu bölümün bir tarafında dolaplar yer almış. Diğer tarafında da küçük bir masa... Mutfak raflarını da eksik etmeyen ev sahibimiz, bu sayede hem alternatif alanlar kazanmış hem de görsel olarak ilgiyi arttırmış. Fotoğrafları arasında gezinirken ilham alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @tiny_miny_things Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

Bu Keyifli Balkon Sanki Evin İkinci Oturma Odası!

Şimdi sizinle keyifli bir balkondan temiz havayı içimize çekiyoruz. Balkonumuz İstanbul'dan Emine Hanım'a ait! Daha önce de bizi ağırlayan Emine Hanım, o zaman daha çok iç kısımları sunabilmişti. Balkon zamanının gelmesiyle beraber de sıra balkonuna geldi! Keyif dozu yüksek bir balkon oluşturan ev sahibimiz, bu alanı adeta alternatif bir oturma odasına dönüştürmüş. Kapalı olduğu için tozlarla arasına mesafe koyan bu alan, öncelikle konforlu bir L koltuk ile kuşatılmış. Toprak tonlarını üstünde yansıtan bu köşe koltuk, bolca kırlent ve minderle daha rahat hale getirilmiş. Alandaki oturma ihtiyacı karşılandıktan sonra diğer parçalar da sırayla yerini almış. Zemine kolayca kaldırılabilecek bir kilim gelmiş. Yanlarda da üstüne bir şey koymalık sehpalar... Ortamın karakteristik dokunuşları için de gözler duvarlara çevrilmiş: Pencere duvar dekoru ve küçük çerçeveler bu noktada işi görmüş. Bitkiler de yerini alınca istenen ortama "merhaba" denmiş. Fotoğrafları arasında gezinirken keyif alacağınız dekorumuza geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @e.k_homeblog  Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Bu Ankara Evinde, Sahibinin El Atmadığı Köşe Yok!

Şimdi sizleri yetenekli mi yetenekli, Serra Hanım ile tanıştıralım. Hani "bu kadın hiç yorulmaz mı" diye sorguladığımız tipler vardır ya! İşte kendisi, tam da onlardan. Yorulmak bilmeyen ev sahibimiz, yetenek ve zevki de heybesine ekleyip evi için hemen hemen her köşede bir şeyler ortaya çıkaranlardan. Yaşadığı ilin soğuğuna inat, sıcak bir ortam yaratmak isteyen Serra Hanım, işe biraz araştırmayla başlamış. Bu konuda, en önemli rehberi Pinterest olmuş. Orada yapılan işlerden aldığı ilhamla işe koyulmuş. Bohem stilin etkisi altındaki evde, keyifli bir ortam oluşturmak için genel olarak büyük mobilyalarda sadeliğe gidilmiş. Bunun nedeni de, dekora yapılacak yeniliklere zemin hazırlamak. Sade tasarıma sahip ve açık tonlardan seçilen koltuklar yerini aldıktan sonra, olacaklar başlamış: Önce ahşap ve metallerden oluşan tamamlayıcılar gelmiş, sonra da duvarlara geçilmiş. Duvarların sakin durmasına izin yok! Bu yüzden duvarlar siyah ve turuncu gibi iddialı renklere boyanmış. Boş duranlar da, çerçeve ve objelerle galeriye dönüştürülmüş. Ev sahibimizin yetenekleri de bu aşamalarda kendini bir bir göstermiş. Duvarları boyadıktan sonra hızına alamayan Serra Hanım, pek de sevmediği mutfağına el atmış. Hem de iki defa! İlk boyadığında, kahverengi tonlarından maviye geçiş yapmış. Her detayını yeniden oluşturduğu mavi mutfaktan sıkılınca da "benim rengim siyah" deyip fırçayı yeniden eline almış. Siyaha boyadığı mutfağın karizmatik görünümünü, mermer folyolarla kapladığı tezgahlarla tamamlayan ev sahibimiz, bu alanda da bohem ruhu yaşatmak için ahşap ve bitkileri ihmal etmemiş. Evi merak ettiğinizi biliyoruz! Bu yüzden, yapılan işlerden detayların yer aldığı fotoğraflarla sizi bir an önce buluşturalım. Ama öncelikle şuraya bırakacak bir notumuz var: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @sadeceserra  Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

İşte Bu Yılın Trendi: Gaz Betondan Dekoratif Uygulamalar

Şimdi sizleri bu yılın trendi olmaya aday bir materyal ile tanıştıralım: Gaz beton! Gözenekli yapıya sahip gaz beton, yalıtım söz konusu olduğunda inşaatlardan eksik edilmeyen bir madde. Ama son yıllarda kendisine kaba inşaatlar dışında da bir yer buldu. Kendisi artık dekoratif uygulamaların göz bebeği! Gaz betonun dayanıklı olması ve şekillendirilebilir özelliği sayesinde duvar nişleri, sedirler, yatak başlıkları ve daha birçok dekoratif uygulama gözlere bayram ettiriyor. Biz de sizlere öncelikle bu uygulamaların nasıl yapıldığından ve ortalama maliyetinden bahsedeceğiz. Daha sonra da çokça örnek sunacağız. Hemen başlayalım mı?
3 gün önce

Zamansızlık Hissi Veren Bu Evde Az ve Çok Ortak Paydada Buluşmuş!

Şimdi sizlerle Beykoz'da bir keyifhaneye konuk oluyoruz. Müstakil planlı evimizde otantik ve modern öğeler bir arada barındırılmış. Deneyim tasarımcılığı yapan Azra Hanım, yaratıcılığını besleyen bir evi olmasına önem vermiş. Bu noktada da sevdiği öğeleri barındıran bir dekor oluşturmuş. Mermer, bitkiler ve ahşabın karmasından meydana gelen evde, nostalji ile modernin harmanı öne çıkmış: Zeminden yayılan modern etki ahşabın sıcaklığına karışmış. Bitkiler de natürelliğin sesi olmuş. İskandinav yaşamından ilham alan Azra Hanım, "ne çok az ne de çok fazla" anlamına gelen Lagom felsefesine göre hareket etmiş. Minimalizm ile maksimalizmi ortak paydada buluşturmuş. Evinde gereksiz eşyadan kaçınırken kullanmaktan keyif alacağı parçalardan da uzak kalmamış. Eşya kullanımına yönelik dengenin, renklere de sıçradığı konuk evimizde, genel olarak nötr ve açık tonların hakimiyeti sağlanmış. Vurgu detaylarda beliren sonbahar tonlarıyla da eve hareket katılmış. Deneyimi hayatının her anında ön planda tutan Azra Hanım, evinde de bunu açıkça göstermiş! Kendisine ayrı zevkler tatrıracak farklı köşeler oluşturarak evden aldığı keyfi de arttırmış. Evin bir köşesi kitap okumaya ayrılmış. Bir köşesi kahve içmeye bir köşesi de dinlenmeye. Çatı katına gelince de hepsinin bir arada yapılabileceği bir ortam oluşturulmuş. Kış bahçesi, otantik dış cephesi ve birçok sürpriz karesi ile sizleri karşılayacak evimizde, bakmanız gereken çok detay var. Sizleri bu karelerle buluşturmadan önce de şuraya bırakılacak bir notumuz var: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @azrabetul  Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Beyazın Sesinin Gür Çıktığı Bu Ev Zarif ve Sıcak!

Şimdi sizlerle Övgü Hanım'a konuk oluyoruz. Açık renkleri seven ev sahibimiz, bizi modern ve country karışımı evinde ağırlıyor. Country stilin zarafetini evinde görmek isteyen Övgü Hanım, bunun için salonunu seçmiş. Fransız provensel tarzı evlerden ilham alınarak bu bölüm genel olarak beyaz ile kuşatılmış. Beyaz renkli koltuklar, halı ve tamamlayıcı parçalar ortamda elegan bir görünüm yaratmış. Bu parçalara biraz sıcaklık katmak için de ahşap detaylardan yararlanılmış. Salonun yerleşim planı yapılırken pencere önü yemek masası ve sandalyelere ayrılmış. Masaya sırtı dönük bir şekilde yerleştirilen kanepe de oturma alanının sınırlarını belirlemiş. Koltuk takımı dışında rattan bir berjer kullanan Övgü Hanım, bu sayede alanda kendine ait bir farklılık oluşturmuş: Alandan bağımsız bir köşe gibi dekore edilen bu bölüm, salonun kitap okuma ya da kaçış köşesi! Salondan sonra bizi karşılayan mutfakta da beyaz yine baş köşede almış yerini. Dolapların tamamı beyazın ferahlığına teslim edilmiş. L tipi tasarlanan mutfak dolapları, ev sahibine hazırlık için geniş bir alan sağlamış. Mutfağın merkezinde yer alan ahşap masa ve siyah metal sandalyeler de, ortamın yemek bölümünü oluşturmuş. Salon ve mutfak dışında sürpriz karelerle de buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @allovguhome Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Yeşil Duvarlarıyla Enerji Saçan Bu Ev Doğallığı Pek Seviyor!

Şimdi sizlerle Ayşegül Hanım'a konuk oluyoruz. İstanbul'da yaşayan ev sahibimiz, modern boho tarzdaki evinde bizleri ağırlıyor. Renklerin enerjisinden faydalanmayı seven ev sahibimiz, ilk etapta geniş alanları hareketlendirmiş. Salonun ve mutfağın bir duvarında yeşilin farklı tonları kullanılmış. Bu sayede evin geneline pozitif enerji saçılmış. Yeşilin enerjisini geniş alanda yayan ev sahibimiz, ondan sonra kullandığı canlı renkleri daha çok küçük alanlara serpiştirmiş: Kırlent, koltuk örtüsü ve sandalyelerin bir kısmı, ev sahibinin sevdiği renkleri taşıyan temel eşyalardan... Canlı renkleri merkezde tutan Ayşegül Hanım, alanın dengeli görünmesi için nötrlerden de vazgeçmemiş. Mobilyalarda beliren gri tonu ve geçişleri sağlayan beyazlar bu konuda üstüne düşeni yapmış. Tarz olarak modern ile bohemin karıştığı evde, konforlu parçalar alanda hakim olmuş. Bitki ve ahşapların yaydığı natürellik de dekorun keyif seviyesini arttırmış. Cam orta sehpa, metal avizeler ve duvarlara zenginlik katan raflar da evin farklı alanlarına serpiştirilince evin genelinde sıcacık bir hava estirilmiş. Fotoğrafları arasında gezinirken sürpriz karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @rulif_blog Buyurun konuk olalım.
4 gün önce

Açık Renkleri Seven Bu Ev Modern Tasarımları da Unutmamış!

Şimdi sizlerle Ebru Hanım'a konuk oluruz. Sade ve ferah ortamları seven ev sahibimiz, bizleri evinin farklı odalarına buyur ediyor. İlk olarak mutfağına uğradığımız konuk evimizde bu bölüm tadilattan geçmiş. Yeni evine taşınmadan önce mutfağını değiştirmek isteyen Ebru Hanım, dolap ve zeminleri yeniletmiş. Ortamda modern bir hava yaratılmak istendiği için beyaz kulpsuz dolaplar tercih edilmiş. Dolapları tamamlayan tezgah da yine beyazla aydınlanmış. Mutfağın bir duvarında boylu boyunca dolaplar yer almış. Diğer duvara gelince sadece bir köşe, buzdolabı için ayrılmış. Ortamı ferah görmek isteyen ev sahibimiz, dolaplarla sağladığı etkiyi zeminlerde de devam ettirmiş. Evin tümünde kullanılan açık renkli seramikler akıcı bir görünüm sağlamış. Mutfaktan sonra farklı odalarına konuk olduğumuz evde, renk ibresi genel olarak açık renklerden yana olmuş. Beyaz, gri ve siyah üçlüünün uyumuna birçok alanda başvurulmuş. Ev sahibinin hobi odası olarak kullandığı alana geldiğimizde canlı bir ton sesini çıkarmış: Yaratıcılığı besleyen turuncunun yer aldığı bu oda, evin en neşeli alanına dönüşmüş. Koridorda yer alan yağlı boya tablo, eğlenceli çocuk odası ve sürpriz kareleri ile sizleri karşılayacak konuk evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @exclusive_anne  Buyurun konuk olalım.
4 gün önce

Bu İzmir Evinde Kontrast Renkler Metalik Yansımalarla Hareketlenmiş!

Şimdi sizlerle dekorasyon işlerinden çok keyif alan birine konuk olacağız. Kendisi Aylin Hanım ve İzmir'de yaşıyor. Zamanının çoğunu da bonkör bir şekilde dekor ve düzen işlerine ayırıyor. Modern stilin baş gösterdiği konuk evimizde, şıklık ve konfor esas alınmış. Alana sıcaklık katacak natürel materyaller de varlığını hissettirmiş. Açık ve koyu renklerin kontrastını seven Aylin Hanım, ekru ile siyahı buluturmuş. Salonda kullanılan iki farklı renkte kanepe, zıtlıktan iyi bir uyum çıkarmış. Renk paletinin hareket noktalarına da metalik yansımaları yerleştiren ev sahibimiz, orta sehpasında ve objelerinde altın vurgulara yer vermiş. Dekorda genel olarak hissedilen modern stil tv arkasındaki duvara gelince araya biraz daha otantik etkiler almış. Taş görünümlü duvar kağıdıyla sağlanan rustik etki, salona farklı bir ses katmış. Salondan sonra bizi karşılayan mutfakta işlevsellik öne çıkmış. Beyaz rengin ferahlık kattığı bu alanda, çok amaçlı dolaplar kullanılmış. Mutfağın bir tarafı L tipi uzanan tezgah ile hazırlama alanı olarak ayrılmış. Kalan bir köşeye de fonksiyonel bir dolap yerleştirilmiş. Hem yemek masası hem de alternatif depolama alanı olarak kullanılan bu dolap, mutfağın verimli hale gelmesinde pay sahibi! Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @homebyaylinn  Buyurun konuk olalım.
4 gün önce

Bu Antalya Evine Sıcaklığı Getiren Modern ve Rustik Harmanı Olmuş!

Şimdi sizinle yeni şeyler keşfetmeyi ve her keşfini de evine yansıtmayı seven birine konuk oluyoruz. Bahsettiğimiz kişi Zehra Hanım! Antalya'da yaşayan ev sahibimiz, kendini bu şekilde tanımlıyor. Hayatın akışına böyle dahil oluyor. Ev dekorasyonunu da bundan eksik etmiyor. Modern rustik stilin hakim olduğu konuk evimizde, sıcak atmosfer ön planda tutulmuş: Kullanılan materyaller ve renkler bu aşamada devreye girmiş. Evin salonunda ekru ve füme ortaklığı kendini göstermiş. Aradan da kahverenginin açık tonu sesini çıkarmış. Ahşabın doğal sıcaklığı evden eksik edilmemiş. Hatta bu nimetten fazlaca yararlanılmış. Koltuk kenarlarında hafiften beliren ahşaplar, sehpalarda etkisini daha çok arttırmış. Zemindeki parkelerle de ortam daha bir keyiflenmiş. Ortamın görünümü kadar konforunu da önemseyen ev sahibimiz, yerden yüksek koltuklar tercih etmiş. Böylece temizlik işleri daha kolay hale gelmiş. Keyifli karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @zevokado Buyurun konuk olalım.
4 gün önce

Bu Datça Evi Dışarıdaki Enerjiyi Olduğu Gibi İçine Çekmiş!

Şimdi sizinle keyifli bir eve konuk oluyoruz. Datça'da bulunan konuk evimiz, çevresindeki enerjiyi içine çekmiş. Daha önce Bodrum'da yaşayan ev sahibimiz, evlenince Datça'ya geçmiş. Yaşadığı bütün güzel yerlerin sıcaklığını da dekoruna yansıtmaya çalışmış. Dekorasyon işleriyle haşır neşir olduğunu söyleyen ev sahibimiz, şatafatı sevmeyenlerden. Bunun yerine daha çok doğallığa yönelenlerden. Üç renkten oluşan bir paletin kullanıldığı dekorda, geniş alanlar antrasit ile kuşatılmış. Aradaki geçişler için de beyaz görevi devralmış. Antrasit ve beyaz arasındaysa enerjik bir ton seslenmiş: Turuncu! Ortama neşesini katan bu pigment farklı köşelerde yerini bulmuş. Renklerle işini bitiren ev sahibimiz, kullanacağı parçalara geçmiş. Bu noktada da rotası belliymiş: Sınırsız konfor! Tam da bu amaçla geniş oturum sağlayan iki kanepe yerini almış. Onların tamamlayıcısı da bir berjer olmuş. Ortada kullanılan minimal sehpa, tv ünitesi ile aynı çizgilere sahip olmuş. Her iki parça da yalın şekilde görevlerini yerine getirmiş. Salonun küçük bir köşesi de yemek alanı olarak değerlendirilmiş. Mutfakla salon arasında kalan bu bölüm, çok yer kaplamayacak şekilde konumlandırılmış. Fotoğrafları arasında gezinirken keyif alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @hayalimdekidatcaevi Buyurun konuk olalım.
5 gün önce

Müstakil Ev Yapım Aşamaları: Karşılaşabileceğiniz Zorluklar ve Çözümleri!

Müstakil ev yapmaya niyeti olanlar! Size bu yazıda karşıalaşacağınız süreçlerden bahsetmek istedik. Müstakil ev yaparken ne tür zorluklarla karşılaşacaksınız ve bu zorlukları nasıl çözeceksiniz? Bu soruların yanıtlarını sizin için derledik. Hazırsanız başlayalım hemen!