Güncel Paylaşımlar

1 gün önce

Bu Keyifli Salon Natürelden Şaşmam Diyor

Dekorasyon konusunda ehlileşmiş birinin konuğuyuz. Ev sahibimiz yabancı değil! Sıklıkla ziyaret etiğimiz biri. Daha önce yayla evine konuk olduğumuz Hatice Hanım, diğer evinin salonunda bizi kendine çekecek güzellikler yapmış. Hal böyle olunca biz de soluğu yine orada aldık. Hatice Hanım, dekorunda değişiklik yapmaktan çekinmeyen biri. Çünkü dekorasyon onun için terapi. Ama ne kadar değişiklik yaparsa yapsın hiç değişmeyen temel bir şey var: Natürellik. Değişime uğrayan yeni salonun hikayesi ilk olarak, eski koltukların yayla evine gitmesiyle başlamış. Boş kalan salonu doldurmak gerekince de işin içine yeni parçalar katılmış. Doğal yüzünü koruyan salon, tarz olarak da yine rustik ve countrynin harmanıyla şekillenmiş: Ahşabın nostaljik sıcaklığı, çiçekli desenlerin romantikliğiyle buluşturulmuş.  Renklerse yine her zamanki gibi: Başroldeki mavi yanına çok sevdiği arkadaşlarını da alıp kendi bağımsızlığını ilan etmiş. Eskiye sadık kalarak yeniyi kucaklamayı seven Hatice Hanım, dekoru için seçtiği tamamlayıcı parçalarla bunu gayet iyi bir şekilde başarmış. Aslında seçtiği dediğimize bakmayın! Ürettiği desek daha doğru olacak: Birçok ürün kendi emeği. Zaten bu konuda artık kendini ispatladığı için işi ticarete bile dökmüş... Keyifli ve nostaljik görünümüyle çokça beğeneceğiniz yeni dekorun her detayına dikkat edin! Çünkü birçok sürpriz var. Sizi fotoğraflarla buluşturmadan önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @haticenin_dunyasi.hk Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Ev Gezmesi: Klasik Şıklığın Işıldadığı Bir Trabzon Evi

Şimdi sizleri Trabzon'dan Aleyna Hanım'ın evine götürüyoruz. Ev sahibimiz, dekorasyonda asaleti ve zarafeti oldukça önemseyen biri. Tabi bir de konforu... Her alanda farklı bir tarzın yaşadığı evimizde bizi ilk karşılayan yer salon. Klasik stilin tüm gösterişiyle yaşatıldığı bu alanda, her parça özenle seçilmiş. Salonda kullanılan renklerle göz yormayan ve çekici bir ortam yaratılmaya çalışılmış. Bunun için de çözüm toprak tonlarıyla parlament mavisinin ortaklığında bulunmuş. Araya katılan metalik ve ahşap dokular da, bu uyumu pekiştiren detaylardan. Ev sahibimiz için önemli olan konforu sağlamak için seçilen mobilyalar, rahatlığın yanında klasik görünümün zarafetine uygun şekilde seçilmiş: Bir chesterfield, onu tamamlayan ikili koltuk ve vurgu renklerle dikkati çeken iki zarif berjer. Temel parçalardan sonra tamamlayıcı parçalarla iddiasını sürdüren salon, avize ve perdeleriyle salondaki ışıltı ihtiyacını büyük oranda karşılamış. Klasik ruhun yerini nostaljiye bıraktığı mutfaktaysa olabildiğince sıcak bir ambiyans hakim: Yarım perde, metro seramik ve duvarın bir önünün kaplayan kullanışlı masa ve tabureler. Sıcacık balkonu ve sürpriz detaylarıyla buluşacağınız evimizden karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım. Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @dekorblog.93  Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

Modern Ruhunu Şık Aksesuarlarla Taçlandıran Bir Mutfak

Şimdi ziyaret edeceğimiz eve daha önce konuk olmuştuk . Ferah ve şık dekoruyla oldukça beğendiğimiz evimizde yeni değişiklikler var. Bu yüzden tekrar uğrayalım dedik. Evin değişen kısmı mutfak. Daha önceki ziyaretimizde de ferahlığıyla beğeni toplayan bu alana yeni detaylar katılmış. Kulpsuz beyaz mutfak dolaplarının, siyahın kontrastıyla buluşturulduğu alanda tarz olarak modern seviliyor. Eski dekorda metal avizelerin modern görünümünden faydalanılmıştı. Şimdiyse avizeler tarz olarak aynı kalmış ama şeklini değiştirmiş. Metal sarkıt avizelerin yerine gelen top avizeler, yeni dekorda mutfağa yaklaştırılan yemek masasının üzerinde sergilenmiş. Amerikan mutfağın salon ile arasında duran yemek masası, yeni haliyle hem iki alan arasında seperatör olmuş hem de alanı kullanışlı hale getirmiş. Modern şıklığını daha da artıran yeni dekordan kareler geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @interiorbyrukiye  Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

Evinizin Her Alanı İçin Doğru Avize Seçimi: Uygun Boyut ve Modeller

Avizenin olmadığı bir dekorasyon düşünemeyiz değil mi? Ortamı aydınlatma görevlerinin yanında dekorun madalyonu olan bu parçalar, öyle alelade seçilmiyor. Her alan için uygun boyutlar var. Bunlara uyduğunuz takdirde yerine cuk oturuyor, uymadığınızdaysa eğreti duruyor. "Benim odam için uygun avize boyutunu bilmiyorum" diye üzülmeyin! Biz ne güne duruyoruz? Şimdi size tam da bundan bahsedeceğiz. Hadi başlayalım.
2 gün önce

Bu Evin Dış Dekoru İçerisiyle Yarış Halinde

Her köşesi zevkle döşenmiş bir evin konuğuyuz. Dekorasyona ilgili olan ev sahibimiz birçok köşeyle kendisi ilgilenmiş. Ferah ve keyifli bir evinin olmasını istemiş. Her şeyi de ona göre belirlemiş. Evimizde bizi ilk karşılayan yerlerden biri asaletin öne çıktığı mutfak. Beyazın, karizmatik tonlardan füme ile buluştuğu bu alanda, ortam olabildiğince şık.  Zeminde kullanılan füme seramikler, aynı şekilde tezgah arasında da devam ettirilmiş. Beyaz mutfak dolaplarıyla karışan bu görünüm, alanın ferahlığına bir de akıcılık katmış. Sonucundaysa alanın görsel çekiciliği bir hayli artmış. Mutfak tezgahında da yine aynı renk tonunu tercih eden ev sahibimiz, güçlü kontrastın yarattığı asil görünümü çiçek ve tablolarla taçlandırmayı da ihmal tmemiş. Mutfaktan birkaç adım uzakta duran kış bahçesi, mutfağın devamı gibi. Köşe koltuk ve yemek masasıyla doldurulan bu alanda keyifli zaman geçirmek için her şey düşünülmüş: Şömine, televizyon ve enerji kaynağı bolca çiçek. Evimizi gezmeye başladığınızda kış bahçesinden aşağı kalmayan rengarenk balkonu, yatak odası ve diğer alanlardan sürpriz detaylarla karşılaşacaksınız. Ama önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @home_designinspo Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Nostaljik Detayları Modernle Buluşturan Dubleks Bir Ev

Ayşe Hanım'ın Almanyada'ki dubleks evinin konuğuyuz. Taş duvarlarıyla modern kır evi şeklinde tasarlanan bu alan, bakanı ilk etapta kendine çekiyor. Bizi ilk karşılayan giriş kat, en çok kullanılan yerlere ayrılmış: Genişçe salon ve mutfak bu katta. Yatak odaları ve çok amaçlı oturma odasıysa çatı katına saklanmış. Evin dışındaki modern kır evi ambiyansının en çok hissedildiği yer, evin salonu. Şömine ve taş duvarın nostaljik dokusuyla ruhunu kazanan bu alan, içine modern detayları eklemeden edememiş: Metal, ahşap ve cam gibi doğal materyaller modern tasarımlarla buluşturulmuş, geometrik formlar da unutulmamış. Salonu çevreleyen duvarların konuşmasını seven Ayşe Hanım, bazı duvarlarda tablolarla bunu sağlamış, bazılarında da aynanın aydınlığına başvurmuş. Salondan sonra bizi karşılayan mutfak, birbirinden lezzetli sunumlar yapan ev sahibimizin en çok zaman geçirdiği yer. Bu yüzden, bu alanın olabildiğince kullanışlı ve keyifli olmasına özen gösterilmiş. Beyaz ve kahverenginin ortaklığında rengini bulan mutfakta, doğallık ve ferahlık kaynaşınca tam da istenilen ortam yaratılmış. Bir üst katta yer alan çocuk odalarında da keyifli ortam isteği, olduğu gibi devam ettirilmiş. Evin miniği için dekore edilen çocuk odasında beyaz ve pudra tonlarına yer verilmiş. Odayı dolduran çadır tipi yatakla da hem keyif hem de özgünlük sağlanmış. Sürpriz detayların sizi beklediği karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @ayseshome81  Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Ev Gezmesi: Trakya'dan Sevimli Bir Köy Evi

Şehir hayatından uzakta sevimli bir köy evine uzanıyoruz. Evimiz Trakya'nın ferah doğasında kendine yer bulmuş. İstanbul'da yaşayan ev sahibimizin yazlarının geçtiği bu yer, her daim nefes almak için de sığınılacak bir liman. Ev sahibimiz bu evin dekorasyonunu yaparken onun doğasını hiçbir şekilde bozmak istememiş. Bu yüzden dekora ferahlık ve keyif getirecek parçalar dışında pek bir şeye yer vermemiş. Evin en çok zaman geçirilen yerlerinden birisi mutfak. Burada kullanılan renkler tam olarak doğadan alıp getirilmiş gibi: Yapraklardan yeşil, ağaçlardan kahverengi alınmış yanlarına da uyumu sağlayan krem eklenmiş. Mutfakta kullanılan nostaljik seramiklerle ve ahşap mobilyalarla da alanın doğal sıcaklığı korunmaya çalışılmış. Mutfağın biraz ötesindeki salondaysa otantik ruh kendini tam olarak göstermiş. Antik görünümlü vitrin, oymalı ayna ve dresuarla doldurulan bu alanda, yaşanmışlığı fazla olan parçalar öne çıkarılmış. Köy evi olunca insanın bir ayağı içeride bir ayağı da dışarıda oluyor. Neyseki bu evin hemen yakınında yer alan geniş bahçe bu trafiği kolaylaştırmış.  Bahçesinde kullandığı her parçada kendi yeteneğini konuşturan ev sahibimiz, kütüklerden oluşturduğu oturma grubunu Kuşadası'ndan getirtmiş. Bahçesini ateş böcekleri gibi aydınlatan fenerlerini de bizzat kendisi yapmış. Her karesinden keyif alacağınız sevimli evimie geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @whitepearlhome Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Yanık turuncu ve gri uyumunun sıcak enerjisi. Birsen hanımın şahane dekoru..

Birsen hanımın eşi marangoz, kendisi de dekorasyona meraklı olunca hobi olarak başladığı dönüşüm, dekoratif obje ve pano tasarımı şimdilerde daha da profesyonel bir iş haline geliyor. Ev sahibimiz kendi evini de büyük bir keyifle, İskandinav, modern ve çağdaş tasarım stillerinden ilham alarak tasarlıyor. Mobilyalar eşinin üretimi, ama Birsen hanım her şeyi eşinden istemiyor, kendi de elini taşın altına koyuyor; bazı mobilyaları yenilemeden, sadece boyayarak dönüştürmenin yollarını arıyor. Aksesuarların çoğu beraber tasarlayıp, ürettikleri parçalar. Özel sipariş çalışan ev sahiplerimize Instagram hesabı @umut_dolu_simgeler 'den ulaşabilirsiniz.Yeni salonunu tasarlarken Birsen hanım, sade ve sofistike bir atmosfer tasarlama düşüncesi ile yola çıkmış. İsteği minimalist bir sadelik değil; aksine sadeliğin çizgilerde hakim olduğu, nötrlerin çarpıcı vurgu renklerle öne çıktığı, aksesuarlarla kişiselleşmiş, nefes kesici bir sadelik yakalamak..Salonun grinin açıktan koyuya renkleri, beyaz ve siyah uyumu ile nötr bazını oluşturuyor. Yanık turuncu kanepe ise alanın yıldızı.. Kendi üzerine dikkat çekmekle kalmayıp, etrafındaki diğer parçaları da öne çıkarıyor. Çok sevdiği İskandinav stile Çağdaş stilden yorumlar eklemiş Birsen hanım..Mobilyalarda doğal dokular hakim.. Ahşap ve metal orta sehpa, kitaplıkla beraber kullanılmış. Desenlerde geometrik çizgiler, siyah-beyaz renkleri ile dekoru hareketlendiriyor. Yemek masası sade beyaz; modern stil, Eames sandalyeler ile dekorda bütünlük yakalanmış.Sadece salon değil, zigzag boyanmış çocuk odası, yatak odası dekoru ve köşe koltukla keyif alanı oluşturulmuş kapalı balkondan alınacak güzel fikirler var. Buyrun konuk olalım..
3 gün önce

Bu İstanbul Evinin İçi Hem Şık Hem De Sıcacık

Rahatlığın başrolde olduğu bir evin konuğuyuz. Ev sahibimizin daha önce köy evine konuk olmuştuk. Şimdi de sıra İstanbul evinde. Ev sahibimiz, içinde huzurla zaman geçirebileceği ortamları seviyor. Evinin her köşesinde yaşanmışlığı sonuna kadar hissetmeyi istiyor. Bu yüzden, sıcaklığı barındıran parçaları özellikle yanına çekmiş. Evde bizi ilk karşılayan salon, konforlu mobilyaların kuşatması altında. Pofuduk görünümlü koltuk takımının yer aldığı bu alanda, ortamın sıcak bir ambiyansta olmasına özen gösterilmiş. Evin her yerinde kendini gösteren ahşapların olmasının nedeni, tam da bu sıcaklık isteği... Şömine ve televizyonu içine alan ahşap detaylı ünite ile ortam için gerekli bir ihtiyaç karşılanırken aynı zamanda da duvarı süsleyen şık bir dekor oluşturulmuş. Tabi ki ahşabın sıcaklığıyla! Salonun nostaljik dokusunu biraz da ışıltılarla hareketlendirmek lazım diye düşünen ev sahibimiz, çözümü kristal aksesuarlarda bulmuş: Aydınlatmalar kristalle süslenmiş, mumluk ve şamdanlar da unutulmamış. Doğal ışık önemli. Hele manzara da güzelse! Bizimle aynı fikirde olan ev sahibimiz, kullanışlı katlamalı perdeler kullanarak doğal ışığın ve manzaranın kendince ayarını kolaylaştırmış. Duvar dekorunun sevildiği bu evde, yemek odası ve çocuk odaları için sakin ve neşeli duvar kağıtları seçilmiş. Bazı duvarlar da farklı renklerle dekorda yerini almış. Evinin mutfağı ve diğer odalarında da rahatlıkla şıklığı aynı noktada buuşturmayı başaran ev sahibimizden ilham alacak çok noktanız var. Sizi evden karelerle buluşturmadan önce şuraya bir not bırakalım. Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @whitepearlhome Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Bu Salonun Odağında Zıt Kutupların Kontrastı Var

Şık ve konforlu bir salonun konuğuyuz. Ev sahibimiz Aysu Hanım, dekorunun şıklığı konusunda oldukça kafa yoran biri: Dekorunu takımlardan oluşturmaktansa birbirine yakışan parçaları buluşturmayı seviyor. Gözüne güzel görünen parçaları alıyor ve hepsini ortak paydada buluşturuyor. Açık ve koyu tonların kontrastını seven konuk salonumuzda, krem ve füme tonları birbirine karıştırılmış. Ortamı hareketlendirmek için de zümrüt yeşili ve pirinç tonunun metalik ışıltısına yer verilmiş. Salon dekorunda kullanılan konforlu koltukların yanına bir berjer iyi olur diye düşünen Aysu Hanım, çok beğendiği bir tasarıma denk gelmiş. Siyah ve beyazın kontrastıyla kuşanan çizgi desenli berjer, salona cuk oturmuş. Oturma alanındaki konforu devam ettiren yemek bölümü, oldukça rahat sandalyelerin mermer görünümlü bir masanın etrafında toplnmasıyla şeklini almış. Sandalyelerdeki metalik detaylar ve masanın parlak yüzeyi bir araya gelince de ortama biraz da kalite katılmış. Dekoru daha şık hale getiren aksesuarları ile oldukça beğeneceğiniz bu salondan karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @aysuuhome Buyurun konuk olalım.
4 gün önce

Modern Stilde Dekore Edilmiş Mutfaklar: Öneriler, Fikirler

Modern stilde bir mutfağı nasıl tanımlarsnız? Daha çok hangi dolap kapakları, hangi renkler modern mutfaklara hitap ediyor? Modern mutfaklar için uygun tamamlayıcı parçalar nasıl olmalı? Şimdi sizlere bu yazımızda bunların cevaplarını verelim. Daha sonra da bolca örnek sunalım. Hemen başlayalım.
4 gün önce

İstanbul'da kuzeyden esintiler.. Kudret hanımın stil sahibi evi.

Doğup büyüdüğü Hollanda'dan İstanbul'a yeni bir hayat kurmaya geliyor Kudret hanım. Hayatındaki bu geçiş; eskiden taşıdıklarının yeni tecrübeler ve mekanlarla bir araya gelişi şimdi konuk olduğumuz evinin de her detayında kendini hissettiriyor. Yeni evlenen ev sahiplerimiz İstanbul'da kendilerine kuzey stillerinden esinlenmiş bir apartman dairesi dekore ediyorlar.Ocak 2017'de satın aldıkları evlerinde tadilat hemen başlamış. Kudret hanım Hollanda'da yaşamaya devam ettiği bu dönemde, süreci uzaktan yönetmiş olsa da, her detayı kendi seçip, neredeyse mobilyaların tamamını özel yaptırmayı başarmış.Evini tasarlarken yüzyıl ortası ve İskandinav stillerden etkilenmiş Kudret hanım. Kendisine Hollanda'daki hayatını hatırlatacak pek çok şeyi yanında getirmiş. İstanbul'da tarzına uygun, dilediği gibi mobilyaları bulmak kolay olmamış. Tam istediğini aklındakileri çizip, Modoko'da bir atölyeye özel olarak yaptırarak elde etmiş. Koltuklar ise Ferre Koltuk'tan alınmış.Doğal malzemeler evin dekorunda büyük yer alıyor. Ahşabın doğallığı, nostaljik parçalarla beraber samimi bir his oluşturuyor. Salon ve yatak odasında dekorun odağında büyük boyutlu bir avize kullanılmış. Bu avize dikkati yukarıya çekiyor, açık renkli zemin ve duvar rengi ile beraber ferahlık hissini pekiştiriyor.Banyo dekorunda ise Kudret hanımın esinlenmeleri otel odalarının banyoları olmuş. Seramikleri uzunca araştırmalar sonucu Ege Seramik'ten almış. Dolaplar ise özel yapım. Tezgah üstü lavabo, nostaljik ayna, aplikler ve antik batarya ve musluklar stili tamamlıyor.Kudret hanımın evinin her detayıyla ilgili söylecek çok şey var. Uzatmayalım, öncesinden de kareler göreceğimiz evine konuk olalım. Unutmadan, ev sahibimizin bir de evini ve Hollanda'dan İstanbul'a yeni hayatını anlattığı blog'u var. Gezi sonundaki linkten tıklayıp, inceleyebilirsiniz. Buyrun konuk olalım.. 
4 gün önce

Miray hanımın beyazın hakimiyetinde, özgür ruhlu evi..

Mersin'de yaşayan Miray hanım tam bir ikizler burcu; keyifle dekore ettiği evinde değişim yapmayı çok seviyor. Tabi biraz çabuk sıkılan, değişimi de seven bir ruhu olunca evini dekore ederken önceliği kendine oyun alanı sağlayan beyaz renk, evin odağında kullanımda. <em>&quot;Beyaz renk; temiz, dingin, boş bir beyaz kağıt gibi. Onu renklendirmek tamamen sizin ruh halinize kalmış.&quot;</em> diyen ev sahibimiz, evinin renklerini seçerken en çok da mevsimlerden ilham alıyor.. Pastelle soft stil, tropik renk ve desenlerle dinamik stil, siyah-beyaz ikilisiyle kontrastı yüksek, keskin stil, Miray hanımın evinde farklı farklı zamanlarda görmenin mümkün olduğu stiller. Salondan, mutfak ve oturma odasına country stil hakim. Ancak modern dokunuşlar da hoş bir tezat oluyor. Her odada monotonluktan uzak, kimlik sahibi bir hava katıyor.. Aksesuarların bir kısmı yurtdışından, bir kısmı Madame Coco, English Home, Paşabahçe ve Ikea gibi mağazalardan.. Buyrun konuk olalım..
4 gün önce

Doğal dokular, sıcak ve zarif bir ev.

Uyumlu aksesuarlar, doğal materyaller ve el emeği parçalar. Daha önce çikolata kahve ve beyazın uyumu ile sıcacık bir atmosfer yakaladığı evinden kareleri paylaştığımız bu evde yaşanmaya başlanmış; ihtiyaçlar ve fikirler şekillenmiş. Tabi bir sürü de yenilik yapılmış.Ev sahibimiz sadece dekorasyon değil, tasarım ve estetiğin pek çok farklı dalına daha ilgili. Ev dekorasyonu yanında makyaj önerilerini de Instagram hesabı @sevdigimiz_seyler'de paylaşıyor. Açık konsept mutfak ve salonun dekoru, özellikle de bütünlüğü ve göz yormayan geçişleri severler için zorluklar barındırıyor. Ev sahibimiz, her seçtiği parçada mutfağı da salonun bir parçası olarak düşünerek, fazlalıklardan kaçınıp, normalde tezgah arasında kullanmayı tercih edeceği şeyler dolaplar içinde gizleyerek bu zorlukları aşmış.Evi ne kalabalık aksesuarlar ile göz yorucu, ne de fazla sadelik ile monoton. Her şey tadında. Alana kimlik kazandıracak, doğal ve zarif hissini tamamlayacak parçalar tercih edilmiş. Buyrun yeniliklerin olduğu evine tekrar konuk olalım..
5 gün önce

İstanbul'un Sakin Bir Köşesinde Masalımsı Bir Ev

Türkiye'nin en kalabalık şehrinde ama gürültüden çok uzak bir evin konuğuyuz. Ev sahibimiz Seda Hanım, bizi daha önceki evine de konuk etmişti . O zamanki ziyaretimizde aile üç kişilik olmaya hazırlanıyordu. Şimydiyse o aile çoğalmış ve dört olmuş. Nüfus artınca evi de büyütme kararı alan ev sahibimiz ve eşi, İstanbul'un sakin bir bölgesinde genişçe bahçesi olan dubleks bir eve taşınmışlar. Eski evden gelen mobilyalar, yeni evde de yerini almış. Nasıl almasın ki? Mazisi 50 yıla dayanan ince işlemeli mobilyalar vardı içlerinde! Evde iki küçük çocuğuyla keyifli zaman geçiren Seda Hanım, çocukların da seveceği renk tonlarıyla evini renklendirmiş: Pembe ve yeşille çehresini kazanan salonda aradaki geçişleri yumuşatma görevi griye verilmiş. Salon için seçilen büyük formlu koltuğa, yaşanmışlıklar dolu berjerler eşlik etmiş. Country tarzın sevdiği lükens ayaklı orta sehpayla da dekorun şıklığı pekiştirilmiş. Mobilyalar ve renklerle keyiflenen salon dekorunda yer alan şömineyle de ortamın doğal sıcaklığı sağlanmış. Bütün bu detaylarıyla evin en çok zaman geçirilen alanı tamam hale gelmiş. Çocukların keyifle oynadığı bahçe ve evden diğer alanların da yer aldığı karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @sedaninmasali Buyurun konuk olalım.
5 gün önce

Bu Evin Enerjisine ve Keyfine Diyecek Yok!

Şimdi sizleri İstanbul'dan Yeliz Hanım'a götürüyoruz. Kendisinin eski evine daha önce konuk olmuştuk . Ev değişikliği yaptığını duyunca da yeniden uğramamız gerektiğini düşündük. Yeni evdeki birçok parça aslında eski evden. Ama buradaki halleri çok başka! Daha önce kullanılan her eşya, yeni fikirlerle kendine farklı bir yol çizmiş. Eskiden moderne bakan dekor, şimdiki haliyle sıcacık bir kır evine dönüşmüş. Eski evden gelen koltuklar, yeni evde üstlerine beyaz zırhını giymiş. Shabby chic tarza uygun hale gelen koltukların üstlerine de Yeliz Hanım zevkine göre kırlentler kondurmuş. Evin göz bebeği kitaplık, burada da yerini tabi ki almış! Bir duvarı kaplayan kitaplık, koltukların arasına yerleştirilerek odak noktası haline getirilmiş. Eski dekordan farklı olarak yeni eve gelen halıysa, dekorun en canlı parçalarından. Kırmızının sıcak enerjisiyle rengini alan halı, ortamın doğallığına oldukça uyum sağlamış. Doğallık noktasında taviz vermeyen yeni evde, seçilen tamamlayıcı parçalarda bu doğrultuda! Salonun ortasında duran sehpa, yemek bölümünü dolduran konsol ve ayna, tam da bu konuda olabilecek en doğru seçenekler arasında... Salondan bir kapı uzaktaki mutfağın ruhu da tıpkı salon gibi: Sıcacık ve huzur dolu. İki bölümden oluşan bu alanda, pişirme bölümünü tamamlayan bir yemek alanı var. Daha önceki ev sahiplerinin balkonun duvarlarını kaldırıp mutfağa dahil etmesiyle bu görünüm oluşmuş. Gayet de iyi olmuş! Blue blanc esintilerle donatılan dekoratif parçaları, stil sahibi aksesuarları ve Yeliz Hanım'ın kendinden bir şeyler kattığı detaylarıyla oldukça seveceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @evimcottage Buyurun konuk olalım.
5 gün önce

Ev Gezmesi: Sıcacık ve Konforlu Bir Balıkesir Evi

Modern stili sıcacık bir atmosferde sergileyen bir evin konuğuyuz. Dekorundaki eksiklikleri yavaş yavaş tamamlayan ev sahibimiz, her detayıyla içine sinen bir ev yaratmak istemiş. Bu yüzden de işleri çok aceleye getirmemiş. Dekorda istenen stil belli ounca işler biraz daha kolaylaşmış: Modernin sevdiği renkler ve ona en çok yakışacak parçalar olması gerektiği şekilde yerini almış. Grinin tonları arasında geçişlerin yapıldığı salonda, beyaz ve siyah ile de renk paletinin uyumu ortaya çıkarılmış. Aksesuarlarda tercih edilen altın tonları ve parlak yüzeylerle de salondaki modern esintiye ışıltılı şıklık eklenmiş. Rahatlık konusunda ilk akla gelecek mobilyalardan biri köşe koltuklar. Hele bir de uzanma bölümü varsa... Konforu önemseyen evimizde, salonun merkezine yerleştirilen uzanmalı L koltukla bu konuda da istenilene ulaşılmış. Salonun yemek bölümünde kullanılan mermer görünümlü yemek masası ve metal sandalyelerle, modern stili etkisi daha bir pekiştirilmiş. Salonun ortasında kullanılan post halı ise bütün bu modernliğe eklenen nostaljik detay olarak yerini almış! Evin bir diğer bölümü olan mutfaktaysa olabilsidince sıcak bir ortam yaratılmış. Nostaljik görünümün öne çıktığı bu alanda, ilk olarak zemin seramikleriyle otantik bir ambiyans sağlanmış Daha sonra buna eklenen shaker kapaklar ve metro seramiklerle de bu ambiyansın dozu artırılmış. Mutfakta kullanılan beyaz rengin yarattığı ferah görünüm, araya eklenen ahşap detaylarla da doğal bir karaktere bürünmüş. Sürpriz detaylarla buluşacağınız evimizden karelere geçmeden önce şuraya bir not bırkalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @whitehomelife&nbsp; Buyurun konuk olalım.
6 gün önce

İnşaat Halinden Şık Görünümüne Geçiş Yapan Dubleks Bir Ev

Tadilatından sonra yepyeni hale gelen bir evin konuğuyuz. Ev sahibimiz Kübra Hanım ve eşi, buraya taşınırlarken her alandaki inşaat faslına, hayal ettikleri eve kavuşmak uğruna katlanmışlar. Neyseki evin son hali, onlara bütün bu süreçleri unutturmuş. Birçok alanda değişikliğin olduğu evde ilk olarak, kırıp dökme işlemi yapılmış. Kırılması gereken kolonlar gitmiş, duvarlar ve yerler yeni hallerine bürünmüş. İç mekanın görünümü tamamlandığında da zevkini konuşturmak için, işin başına Kübra Hanım geçmiş. Dekorunun rahat ve şık olması için uğraşan ev sahibimiz, sakin renklerin arasına biraz iddia katarak işe başlamış: Vizon gri tonuna, altın ve zümrüt yeşilinin gücü katılmış. Bu şekilde alan bir taraftan iddiasını sürdürürken diğer taraftan da sakin kalabilmeyi başarmış. Seçilen konforlu chesterfieldlerin yarattığı keyifli ambiyansa mermer detayların eklenmesiyle de ortamın kalite seviyesi yükseltilmiş. Salon dekorundaki modern ruhun etkisi, mutfağa gelince dozunu biraz daha artırmış. Kulpsuz mutfak dolaplarının yarattığı akıcı görünüm, beyazın ve siyahın kontrastına bırakılmış: Sonucunda da ferah ve şık bir mutfağa ulaşılmış. Değişim sürecinden bambaşka çıkan bahçesi ve evin diğer alanlarıyla da buluşacağınız karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @kbysny Buyurun konuk olalım.
6 gün önce

Sıcacık Atmosferiyle Mutluluk Saçan Bir İstanbul Evi

Sıcacık atmosferiyle bizleri karşılayan bir evin konuğuyuz. Ev sahibimiz Özlem Hanım, kendine has bir tarz yakalamak istemiş: Biraz modern olsun, araya hafif İskandinav detaylar katılsın. Ortamdaki mutluluk artsın da artsın istemiş. Dekorun renk düzeni, nötrlerle doğal tonların karışmasıyla ortaya çıkmış: En açık tonu kremden başlayan daha sonra vizon ve kakao tonlarıyla hareketlenen renk paletine pirinç tonunun metalik yansımasıyla da vurgu yapılmış. Dekoru için mobilya seçmeden önce mimari detaylarda farklılık yaratmak isteyen Özlem Hanım, renk paletine uygun duvar rengiyle işe başlamış. Duvarlarla istediği sıcaklığı yakalayan ev sahibimiz, vurucu hamleyi salonuna yaptırdığı dekoratif şömine ile sağlamış. İç mekan için yapılan değişikliklerden sonra sıra mobilya seçmede: Alanı çok fazla daraltmamak için büyük boyutlu bir chesterfield koltuğa, bir de zarif berjere yer verilmiş. Dekoratif şöminenin tam karşısına kondurulan tv ünitesiyle de, modern ile nostaljinin birlikteliği ortaya çıkarılmış. Dekorun asıl karakterinin tamamlayıcı parçalarla ortaya çıktığına inanan ev sahibimiz, o parçaları seçerken daha titiz davranmış: Salon dekoruna ayrı bir ruh katan lambaderi, avizesi ve siluetlerden oluşan sıra dışı sehpasıyla bu konuda ne kadar başarılı olduğunu da göstermiş. Salon dekorundaki mutlu ve sıcak ortamın biraz bile azalmadığı mutfakta her şey aynı felsefede devam ettirilmiş: Sakinden hareketliye doğru giden renk paleti, doğal dokunuşlar ve sıra dışı tasarımlar. Evinin her alanında keyifli şıklığı eden bırakmayan ev sahibimizden öğrenecek çok şeyiniz var. Ama fotoğraflara geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: &nbsp;Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @ozshome Buyurun konuk olalım.
1 hafta önce

Ev Gezmesi: Şık ve Keyifli Bir İstanbul Salonu

Modern stili kendi renkleriyle özgünleştiren bir salonun konuğuyuz. Evimiz İstanbul'dan Merve Hanım'a ait. Yeni gelin olan ev sahibimiz, hayatına yepyeni bir sayfa olarak giren bu yarin dekorasyonunu yaparken oldukça heyecanlanmış. Heyecanlı bu süreç, ilk olarak nasıl bir ortam istendiğine karar vermekle başlamış: Keyifli, rahat ve şık... Keyifli ambiyansı katmak için önce sevilen renk tonlarına başvurulmuş: Mavinin koyu bir tonu, pembenin pudra haliyle buluşturulmuş. Güçlü ve pastel renklerin harmanıyla ortamda iyi bir denge yaratılmış. Renk tonlarının yarattığı enerjiye biraz da doğallık eklemek gerektiğini düşünen ev sahibimiz, çözümü ahşapta bulmuş. Birçok mobilyada ahşap detaylara yer vererek ortama doğal bir sıcaklık katılmış. Konfor konusunda da sınıfı geçen salon dekorunda, iki geniş koltuğa iki zarif berjerle destek verilmiş. Oturma alanındaki mobilyalarla uyumlu yemek sandalyeleri de salonun hemen diğer köşesine kondurulmuş. Dekorda kullanılan gold detaylı avizeler ve kristal aksesuarlarla, uyumlu dekora biraz da ışıltı katılmış. İstenilen bütün detayların tamamlanmasıyla salon, artık hazır hale gelmiş. Oldukça beğeneceğiniz bu şık dekordan karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @mrvbnctpz&nbsp; Buyurun konuk olalım.