Ev Dekorasyonu, Salon, Mutfak ve Banyo Fikirleri | evgezmesi

Güncel Paylaşımlar

Bugün

Desenler ile şen şakrak. Enerjik ve canlı bir ev..

Geometrik desenli kırlent ve halı, çiçek desenli berjer, karo seramiklerle kaplanarak Akdeniz esintilere kavuşan orta sehpa. Bu tatlı evde ana renklerdeki sadelik farklı desenlerle enerjik ve şen şakrak bir görünüm kazanıyor. Ev sahibimiz hem duvar dekorlarını, hem orta sehpa üzerindeki kaplamayı el emeği ile yapıyor. Buyrun konuk olalım..
Bugün

Oturma odam

Merhaba oturma odamı sizinle paylaşmak istedim.. önerilere açığım.
Bugün

Evidea.com

İyi akşamlar arkadaşlar evidea.com da kapıda ödeme seçeneği var mı ?siteye girip baktığımda vardı,terek siparişi verdim Ama 15 gün oldu hala gelmedi ,kapıda ödeme vardı o zaman ,şimdi de tekrar arkadaşıma bişey alacaktım ama kaldırmışlar mı bilmiyorum ,diz biliyor musunuz alışveriş yapan var mı
Bugün

Yardim!

Mutfagim acik buraya ne yapabilirim?
Bugün

Stil sahibi görünüm, davetkar ve keyifli bir atmosfer. Burcu hanımın evinden..

Burcu hanım daha önce Ev Gezmesi üyeleriyle evinden kareleri paylaşmış, birkaç detayda fikirlerini danışmıştı. Eksikler henüz tamamlanmamış olsa da, dekor artık iyice ortaya çıkmış.Stil sahibi bir görünüm elde etmek önemli; ama Burcu hanım için yaşaması keyifli, sıcak bir atmosfer oluşturmak en az görünüm kadar önemli olmuş. Bu sıcaklık hissi hem renk, hem de doku seçimleriyle başarı ile sağlanıyor. Nötr gri, bordo ile sıcaklık kazanırken, doğal taş desenli halı, masif ahşap mobilyalar, ahşap çerçeveli aynalar ve rustik halat detaylı avize.. Her seçim ile bütünlük içinde bir dekor!Mobilyalar İnegöl El Massa'dan.  Burcu hanımın evinde daha yapacak çok iş, eklenecek çok detay var. Aceleci davranmadan, her parçayı özenle seçerek eksikleri tamamlıyor ev sahibimiz. Buyrun konuk olalım..
Bugün

Mutfak

Önerilere açığız
Bugün

Elektrikli süpürge

Arkadaşlar iyi akşamlar tedi ye fakirin bu elektrikli süpürgesi gelmiş alacağım ama aramızda bundna kullanan var mı memnun musunuz ?
Bugün

Sade, şık çizgide bir dekor.. Gülden hanımın evi, yeni karelerle..

Sade ve şık çizgisi, her bölümünde korunmuş bir eve, Gülden hanımın yeni alıp, kapsamlı bir tadilat sonrası dekore ettiği evine konuğuz. 4 yıllık evli genç ev sahiplerimizlerimizin bir de küçük oğulları var. Oğullarının özgürce hareket edeceği, fazla aksesuar ile kısıtlanmayacağı bir ev dekore etmek Gülden hanımın önceliği olmuş.Taşınmadan önce mutfaktan, banyoya, kapılardan, seramiklere her köşeye el atılmış. Ev sahiplerimiz neredeyse tamamını kendileri seçerek, zevklerine göre bir ev tasarlama imkanı kazanmışlar.Kapılar Variodoor, parkeler Agt, granit ıslak zeminler Hitit Seramik'ten seçilmiş. Mobilyalar ise özel yapım. Gülden hanım, evinde fazla aksesuar kullanımından kaçınmış, ancak duvarlara küçük çocukların erişimi zor; o da aynalar, tablolar ve duvar aksesuarları ile dekorunu kişiselleştirmek istiyor. Eksikler de yavaş yavaş tamamlanıyor. İlk konuk olduğumuzdan beri konsol üzerine aksesuarlar ve konsolun bulunduğu duvara özel kestirdiği baklava aynayı eklemiş Gülden hanım. Konsol üzeri aksesuarlar ev sahiplerimize yeni ev hediyeleri. El yapımı kase Paşabahçe'den; çalgıcı aksesuarlar ise Wenge Home'dan. Burada kullanılan aksesuarlarda bir güzel fikir daha var. Ev sahibimiz eşinin yıllar içinde kendisine aldığı çiçekleri hep kurutup saklamış; bunları da dekoratif bir şekilde sergilemek istemiş. Bir vazonun içine yerleştirdiği bu çiçekler, şimdi konsolu süslüyor.  Yeni tamamlanan banyoda ise vizon dolaplar, pastel paspas takımı ile yine sadelik ön planda. Buyrun konuk olalım..
Bugün

Bir bölümünde sade, diğerinde çılgın! Kübra hanımın evinden..

Renklerin enerjisini, yaşam alanlarına kattığı tazeliği seviyor ev sahibimiz Kübra hanım. Abartıya kaçmadan, ana renklerinde nötr tonları seçtiği evini vurgu renklerle monotonluktan uzaklaştırmış. Salon pastellerin hakimiyetinde. Mavi ve kahverengi ve krem her zaman iyi çalışan bir renk paleti. Kübra hanım ise bu renklerin pastel tonları ile hem zarif ve sade, hem de huzur verici ve sıcak bir ortam yakalamış.Salon ne kadar sadeyse, mutfak dekoru da o kadar çılgın! Kurdeleli perde tutucularla bağlanmış, göz alıcı tonlarda perdeler, hepsi farklı renklerde sandalyeler ve kelebek desenli halı ve renkli aksesuarlarla mutfak, Kübra hanımın neşe odası. Oturma odasında yine mobilyalarını gri ile nötr tonda seçen ev sahibimiz, renkli zigonlar, desenli halı ve renkli lambader ile alana enerji katmış. Buyrun konuk olalım..
Bugün

Klasik stilde salonda yumuşak tonlar.. Havva hanımın zarif dekoru..

Havva hanım, renkleri konusunda kararsız kaldığı salonu için sizlerin fikirlerinizi de almıştı. Yumuşak tonların hakim olduğu bir alan isteyen ev sahibimiz, koltuklarının renginde de fuşyadan pudraya bir değişim yapmış. Buyrun değişim sonrası tekrar konuk olalım..
Bugün

Eski vitrinden göz alıcı bir parçaya. Tuğba hanımın harika dönüşümü..

Evine daha sonra konuk olacağımız Tuğba hanım, ayna detaylı mobilyalarına uyumlu bir dönüşümle bu eski vitrine yeni bir hayat vermiş. Cadence Hibrit Multisurface boyalardan lacivert renk, çok az arduaz gri ile karıştırılmış. Su bazlı yarı mat vernik ile boyama işlemi tamamlanmış. Bu dönüşümün yıldızı ise ayna detayları. Aynacıdan özel kestirdiği ayna parçaları silikon ile yapıştırmış; kulplar da değişince dönüşüm tamamlanmış. 
Bugün

Dönüşüm

Ev dekorasyonunda aksesuarları çok seviyorum. Bu eski telefonu da eşimle birlikte yepyeni hale getirdik.
Bugün

Eskilere yeni hayat. Kübra hanımın dönüşümleri..

Daha önce tatlı evine konuk olduğumuz Kübra hanım, eskileri dönüştürme sevdasına tutulmuş. Hem kendi evine, hem de arkadaşlarının evlerine el emeği ile yenilediği parçaları katmayı seviyor. Hatta bunu bir işe çevirmek, mobilyalarını yenilemek isteyip, kendileri yapmaya cesaret edemeyenlerin evlerine gidip yenilemeler yapmak da istiyor. Dileyen Instagram hesabı @kubraegin 'den iletişime geçebilir. Çekmecelerinin çoğu zor açılıp, kapanan, boyanmaya çalışılmış ama pek de başarılı olunmamış şifonyer ikinci el olarak alınmış; eskitme gövdeli, ahşap yüzeyli hoş bir dresuara çevrilmiş.Yatak odası mobilyalarının boyamaları ise Kübra hanımın başkaları için yaptığı bir çalışma. Kırık bir beyaza boyandıktan sonra porselen kulplarla tamamlanmış dönüşüm.
Bugün

Bir bölümde sadelik, diğerlerinde neşe. Rabia hanımın keyifli evinden..

Henüz 7 ay önce evlenen ev sahibimiz Rabia hanım, evini dekore ederken hummalı fikir bulma çalışmalarında Ev Gezmesi evlerinden ve üyelerimizin paylaşımlarından bolca ilham almış. Şimdi ise kendisi hem keyifli, hem de şık eviyle harika fikirler veriyor.Alan çok büyük değil; bu sebeple de ev sahibimiz ana mobilyalarında olabildiğince sade, alanı sıkıştırmayan parçalar tercih etmiş. Eşyaların simetrik yerleştirildiği salonda orta sehpa gibi büyük parçalar yerine zigonlar kullanılmış. Krem ve kahverengi tonlarının en güzel tamamlayıcı mavi, sıcak bir alt tonuyla salonda vurgu renk olarak tercih edilmiş. Aksesuarlarda ise duvar dekorları ön planda; saat ve odanın renklerine uyumlu duvar panosu hemen gözümüze çarptı. Pano Paşabahçe, saat Ikea'dan. Mutfakta ise country stil beyaz renk ile buluşuyor. Rabia hanım, ankastrelerinden tezgah arasına beyaz seçtiği mutfağını renkli mutfak aletleri ve desenli mutfak tekstili ile canlandırıyor.Şüphesiz evin en cıvıl cıvıl bölümü yatak odası dekoru. Ikea'dan alınan mobilyalar, bahar tadında cıvıl cıvıl desenlere sahip, yatak örtüleri, yine desenli duvar kağıdı ve halı, bir de üzerine cibinlik görünümü veren duvarda tüller ile dekor tamamlanmış. Buyrun konuk olalım..
Bugün

El emeğiyle harika bir dönüşüm: Çiğdem hanımın mutfağı..

Mutfağını tadilattan geçirmek isteyen Çiğdem hanım, eski dolapları kullanarak neler yapabilirim diye düşünmeye başlamış ve cesaretini toplayıp, kendi bir yenileme yapmada karar kılmış. Arkadaşının da desteği ile, dolaplarını, masa ve sandalyelerini beyaza boyayan ev sahibimiz, tezgah arasını ise kestirdiği ayna ile kaplamış. Masa, sandalyeler, ham ahşap olarak alınıp boyanan dekoratif parçalar, küçük dokunuşlarla cıvıl cıvıl bir görünüm kazanan beyaz eşyalar, neredeyse her parça Çiğdem hanımın emeği.. Evinde değişim yapmak isteyip, bir türlü cesaret edemeyenlere, bu komple mutfak yenilemesi güzel fikirler verecek. Buyrun konuk olalım..
Bugün

Kullanışlı ve zarif bir ev, tatlı dekoratif objeler: Duygu hanımın evi

Duygu hanım, küçük ama kullanışlı salonunda çok işlevli mobilyalar tercih ediyor; puf bazen orta sehpa, bazen cam önü sedir oluyor, koltuk takımı bazen köşe koltuk olarak, bazen ayrı ayrı kanepeler olarak kullanılıyor. Ev sahibimiz dikiyor, boyuyor, yeniliyor; sıkıldıkça evinde değişimler yapmayı çok seviyor. Krem renkli köşe koltuğu değişimi çok seven Duygu hanıma oyun alanı sağlıyor. Vurgu renk olarak kullanılan mavi ve sarı, alana hem sıcak, hem de huzur verici bir hava katmada çok başarılı. Sarkıt ve aksesuarlarda ise bakır vurgulanıyor. Bu aksesuarların büyük bölümünü de Duygu hanım kendisi sprey boyayla boyamış. Buyrun konuk olalım..
Bugün

Yenilik

3 sene önce evlendim yeni evime taşındım evimden kareler
Bugün

Merve hanımın düşük maliyetle harika mutfak dönüşümü..

Merve hanım 5 sene önce mutfak dolaplarını yaptırdığında kırmızı renk çok popülermiş. Renginden sıkıldığı mutfağında bir değişim yapmak isteyen ev sahibimiz, mutfağı da oldukça iyi durumda olunca değişimi olabildiğince düşük maliyetle, boya ve folyo yardımı ile tamamlamış. Kendisinin de gülerek dediği gibi Polisan X1 ve yapışkanlı folyo çılgınlığına katılmış. :) Beyazın hakim olduğu yeni mutfağını, sarı ve gri dokunuşlarla tamamlayan Merve hanım, her detayı dekora uyumlu olacak şekilde dönüştürmüş. Buyrun başlayalım..
1 gün önce

Ucuz Ikea Melodi lambadan, altın ve bakır renkte lambalar yaptım.

Ikea'nın en ucuz, plastik gibi duran beyaz lambaları vardı evde. Bakır renkli sarkıtları çok beğendiğimden acaba bunu dönüştürebilir miyim dedim. Sprey boyayla altın ve bakıra boyadım. Çok da güzel oldu, plastik dokudan da eser yok. Bakırda biraz akma oldu, ikinci katta düzelecek umuyorum.
1 gün önce

Salonumun Koltukları ile İlgili Yardım

Merhaba,salonumun koltuklarını kaplattırmak istiyorum ama renge bir türlü karar veremedim.Koltuklara göre de halı da değişecek.Bu konuda bana yardımcı olur musunuz lütfen =)