Güncel Paylaşımlar

Bugün

Bu Sıcak Evde Hasırın Her Şekline Yer Var!

Şimdi sizlerle değişmeden duramayan bir eve konuk oluyoruz. Ev sahibimiz Elif Hanım, değişiklikte huzuru bulanlardan. Bu yüzden de dekoruyla oynamayı çok seviyor. Daha önce de konuk olduğumuz evde, dekorun çehresi şimdi bambaşka halde: Son yıllarda hemen hemen herkesi etkileyen bohem ve İskandinav esintileri Elif Hanım'ın da aklını çelmiş. Hasır ve rattan parçaları evine buyur eden ev sahibimiz, bu materyallerin yaydığı natürel sıcaklığı çok sevmiş. Her odada kullanmasının nedeni de bu derin sevgi. Daha önce siyah sandalyelerin kullanıldığı sevimli mutfakta şimdi rattan sandalyeler yuvarlak masayı kuşatmış: Beyaz ile çok uyumlu duran bu parçaar ortamın samimi tavrını daha çok arttırmış. Eskiden art deko detayların öne çıktığı salon, şimdi daha çok moderne yanaşmış. Ayna detaylı tamamlayıcı mobilyalar yerini doğal cama bırakmış. Ayna sadece duvar dekoru olarak kullanılmış. Renk paleti konusunda değişiklik yapmayan ev sahibimiz, tercihini yine nötr ve toprak tonlarının karmasından yana yapmış. Gayet de iyi bir seçim olmuş. Keyif yapmak için ideal bir mekana dönüşen terasını da bizimle paylaşan Elif Hanım, bu alanı iki ayrı bölüme ayırmış. Terasın bir tarafı geniş ahşap masanın ve siyah sandalyelerin kullanımına ayrılmış. Diğer taraf ise yine hasırlarla donanmış sıcacık bir dinlenme köşesine dönüşmüş. Fotorafları arasında gezinirken sürpriz karelerle karşılaşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @elifyurttassahin  Buyurun konuk olalım.
Bugün

Ev Gezmesi: Edirne'den Rustik Bir Hane

Şimdi sizlerle Miray Hanım ve Emrah Bey'in evine konuk oluyoruz. Edirne'de yaşayan ev sahiplerimiz rustik sıcaklığın yansıdığı evinde bizleri konuk ediyor. İki katlı evinde farklı bir görünüm isteyen ev sahiplerimiz her detayla bizzat uğraşmışlar: Ortamı farklılaştıracak öğelere yer vermişler. Tavan dekorasyonunda ahşap çıtalar ile otantik bir görünüm oluşturulmuş. Tv ünitesinin arkasındaki duvar da bu otantikliği devam ettirmiş. Katlar arası geçişi sağlayan merdiven duvarı da canlı bir tonla kuşanmış: Kırmızının enerjisini alan bu bölüm eve enerji katmış. Mobilyalarda kullanılan yanık turuncu tonu, nötr ve topraklarla birleştirilmiş. Bu şekilde yüksek enerji devam ettirilmiş. Bordo ve beyazın buluştuğu mutfakta Miray Hanım vizon sandalyelerle alanı dengelemiş. Duvardan yansıyan kırmızı da ortama enerjisini yaymış. Fotoğraflar arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Sorusu olanlar için ev sahibimizin Facebook adresi: Miray Korkmaz  Buyurun konuk olalım.
Bugün

Modern Stil Bu Samsun Evinin Her Köşesine Sinmiş!

Şimdi sizlerle Aslıhan Hanım'ın evine konuk oluyoruz. Mobilya sektöründe çalışan ev sahibimiz, dekorasyon işlerine oldukça aşina. Modern stilden esinlenilen evde gri ve tonları kullanılmış. Antrasit gri büyük parçaları kuşatmış. Beyaz da kararan ortamı ferahlatmış. Salonun odak noktasında yer alan köşe koltuk, konforu hatırlatan temel parçalardan. Uzanma bölümü de olan bu parça, tv karşısında keyif yapmak için ideal. Yemek bölümünde ortama daha çok hareket katan Aslıhan Hanım, dekoru farklı boyuttaki çerçevelerle süslemiş. Beyaz masanın etrafında alandan tasarruf sağlayan banklar kullanan ev sahibimiz, ayna etrafını çevreleyen led ışıklarla da bu bölüme dikkatleri çekmiş. Siyah ve beyaz uyumunun öne çıktığı diğer bir alan da mutfak! Risksiz ve şık bir şekilde dekore edilen bu bölüm, yine modern stile göz kırpmış. Balkonundan da karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @aslihankochome  Buyurun konuk olalım.
Bugün

Rattan Sandalye Modelleri: Sitemizde Yayınlanan Evler Üzerinden Örnekler

Her geçen gün dekorasyondaki yerini daha sağlamlaştıran bir parçaya değineceğiz bugün: Rattan ya da hasır sandalyeler. Hasır ya da rattanın farklı olduğunu biliyoruz ama inanın söz konusu görüntüleri olunca pek de fark etmiyor. Bu yüzden yazımızda ayrım yapmadan örnekleri sunacağız. Daha fazla uzatmadan örneklere geçelim en iyisi. Buyurun hadi.
Bugün

Bu Muğla Evinin İlham Kaynağı Kuzey Ülkeleri!

Şimdi sizlerle Ege'de İskandinav ruhu yaşayan bir eve konuk oluyoruz. Ev sahibimiz Hilal Hanım bedenen Muğla'da ama ruhu kuzey ülkelerinde bir yerde! Sakin ve huzurlu bir doğada yaşayan ev sahibimiz, evinin içini de aynı sukunette yapmak istemiş. Bu yüzden kendine İskandinav stili rehber edinmiş. Bu tarzın çok sevdiği beyaz, ekru ve diğer bütün nötrler bir şekilde dekora iliştirilmiş. Ortamın sıcaklık ayarını da ahşaplar yapmış. Salonunda rahatlık isteyen Hilal Hanım, konforlu bir köşe koltuğu merkeze yerleştirmiş. Büyük pencerenin manzarasına karşı konumlandırılan bu parça, ortama çok yakışmış. Köşe koltuk dışında salıncak şeklinde tasarlanan bir berjer alana dahil edilmiş. Kendine has tasarımıyla dekoru özelleştiren bu parça dikkatleri çeken türden... Salonun devamında oluşturulan yemek bölümü sanki ayrı bir alanmış gibi duruyo. Nedeni de doğru yerleşim planı. Koltuğu sırtı dönük bir şekilde kullanan ev sahibimiz, bu sayede yemek alanı ve oturma bölümü arasında sınır çizmiş. Masif ahşap bir konsolun yer aldığı yemek bölümü, rahat formlarıyla etrafı kuşanan sandalyelerle tamamlanmış. Mutfağından karelerle buluşacağınız evimizi dikkatle incelemenizi öneririz. Büyük bitkilerle natürellik seviyesini yükselten evimizden karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @hynordic Buyurun konuk olalım.
Bugün

Ev Gezmesi: İddialı Girişiyle Misafirlerine Merhaba Diyen Bir Ev

Şimdi sizlerle Esra Hanım'ın evine konuk oluyoruz. Yurt dışında yaşayan ev sahibimiz, eşi ile birlikte modern bir müstakil ev inşa ettirmiş. İki yıldır da içinde huzurla yaşıyor. Evde bizi ilk karşılayan yer ile başlayalım. İddialı bir giriş isteyen ev sahipleri, alt katı camlarla çevrilmiş bir dış cephe oluşturmuş. İddialı dış cepheden sonra sıra kapının arkasında! İç dekorasyonunda modern stili göz alıcı detaylarla buluşturmuş ev sahibi. Gözleri kamaştıran ambiyans dikkati ilk çeken noktalardan... Büyük pencerelerin arkasında oluşturulan yemek bölümü duvarı kaplayan baklava aynaların önüne konumlandırılmış. Ortama art deko esintiler katan bu aynalar aynı zamanda dekorun aydınlık görünmesinde de pay sahibi Nötr ve toprak tonlarının uyumundan oluşan renk paleti, modern stile uygun şömine ve birçok sürpriz detayları olan bir evle buluşturuyoruz. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @esrasdiary Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Bu Salonda Bohem Stil Salaş Halini Tamamen Göstermiş!

Şimdi sizlerle bohem bir salon konuk oluyoruz. Ev sahibimiz İpek Hanım, kendine iyi gelecek bir dekor oluşturmak istemiş.  Tarz olarak bohem stilden esinlenilmiş. Onun özgür ve salaş ruhu salonun her alanında kendini göstermiş. Beyaz bir köşe koltuk merkeze yerleştirilmiş. Onu tamamlamak için de ahşap tamamlayıcılar belirmiş. Salonun bir köşesinde oluşturulan yemek bölümü, hem ortamın keyifli halini devam etirniş hem de ayrı bir alan gibi durmayı başarmış.  Salona yerleştirilen salıncağın da yerini alması İpek Hanım'ın keyfine keyif katmış. Sağı solu süsleyen bitkiler de dahil olunca, bu iş sonuçlanmış. Fotoğrafları arasında gezinirken keyif aalacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @gudfoodcompany Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Rustik Sıcaklık Bu Bursa Evini Çok Şenlendirmiş!

Şimdi sizlerle Bursa'ya uzanıyoruz. Ziyaret nedenimiz Ecem Hanım'ın geçmişten izler taşıyan rustik evini görmek. Ev sahibimiz için 70'ler ve daha öncesi daha çekici zamanlar. Bu yüzden günümüzde yaşayan evini, geçmişin gölgesinde şekillendirmiş. Daha sıcak bir görünüm oluşturmak için pötikareleri, rutik tasarımları ve vintage ürünleri kullanarak işe başlamış. Aşçı olan Ecem Hanım için mutfağın ne kadar önemli olduğunu tahmin edebilirsiniz değil mi? Nitekim ev sahibimiz de bizi yanıltmadı! İçinde keyifle hazırlık yapabileceği alan için rustik sıcaklığı seçmiş. Gri mutfak dolaplarını beyaz metro seramiklerle tamamlamış. Ankastre setinde de retro bir tasarım tercih etmiş. Ama sanki bir şeyler eksik gibi düşününce de devreye kırmızı-beyaz pötikareleri koymuş: Mutfak masası ve pencereler için el emeği işler ortaya çıkarmış. Gayet de iyi yapmış. Yeteneklerini mutfak dışında antreye de yansıtan ev sahibimiz eski dikiş masasını bir dresuara dönüştürmüş. Ortama otantik bir etki katan bu parça, sedir şeklindeki oturma alanıyla birleştirilen vestiyerin karşısına çok yakışmış. Ortama şenlik katan çiçek desenli kilimi de unutmamak lazım! Birbirinden güzel kareleriyle sizleri karşılayacak evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @ecemmuutlu  Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

Ev Gezmesi: İstanbul'da Manzaranın Hakkını Veren Tatlı Bir Ev

Şimdi sizlerle "İstanbul'da tatlı bir ev" olarak kendini tanımlayan bir dekora konuk oluyoruz. İskandinav ve bohem stillerden esnlenen bu tatlı evin her köşesinde farklı güzellikler bizleri karşılıyor. Şu anda Sarıyer'de oturan ev sahibimiz, daha önce yurt dışında yaşıyormuş. Belli bir süre orada kaldıktan sonra da ailesi ile birlikte yurda dönüş yapmış. İstanbul'da oturacakları evin büyük pencerelerini gören ev sahiplerimiz çok sevmiş bunu. Her tarafı aydınlık gösteren pencereler sayesinde her köşe seyir tepesine dönüşmüş. Ev bulunduktan sonra sıra dekorasyona geldiğinde ilk olarak yurt dışından taşınıp getirilen hatıralar yerini almış: Her biri ayrı bir anıyı canlandıran objeler dekorun en görünen yerlerine serpiştirilmiş. Konforlu bir ortam isteyen ev sahibimiz salonda üç farklı köşe oluşturmuş: Biri koltukların olduğu oturma bölümü, diğeri yemek bölümü, en sonuncusu da manzaraya karşı oluşturulan keyif bölümü! Açık renklerle daha çok ferahlayan alan, zeminde kullanılan ceviz parkelerle de uyumlu bir görüntü yaratmış. Bir yandan ferahlık öte yandan da sıcaklık bu şekilde dekora dahil edilmiş. Pencere önüne yerleştirilen ikonik tasarımlı berjerler, ev sahibinin favori alanının baş kahramanları! Bu alanda kullanılan etnik desenli kilim de ortamın natürelliğinin destekçisi. Fotoğrafları arasında gezinirken ilham alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @istanbulda_tatlı_bir_ev Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

Mutfak Tezgah Arası Seçiminde Size Yol Gösterecek 30+ Model

Mutfak tezgah aralarının asıl kulanım amacı, dolap ile tezgah arasındaki boşluğu doldurmak. Ama bunun yanında mutfaklara güzellik katmak gibi bir amaçları da var. Bundan dolayı, birçok kişi mutfağına en çok yakışacak mutfak tezgah arasını seçerken ince eleyip sık dokuyor. İşte bu yüzden, biz de bu süreçte size yardımcı olmamız gerektiğini düşündük. Mutfaklarınız için nasıl tezgah seçeceğinizden daha önce bahsettiğimiz için ona değinmeyeceğiz. Size mutfak tezgah arası seçerken kullanabileceğiniz materyalleri bolca örnekler üzerinde göstereceğiz. Yazının sonunda, eminiz, bu konuda fikir edinmiş olacaksınız. Hadi, başlayalım. Mutfak tezgah arası seçerken kullanabileceğiniz materyaller şunlardır: Mutfak Tezgah Arası Porselen- Seramik Mutfak Tezgah Arası Ahşap Mutfak Tezgah Arası Cam Mutfak Tezgah Arası Çelik Mutfak Tezgah Arası Doğal Taş Mutfak Tezgah Arası Ayna
2 gün önce

Bu Eskişehir Evinde Işıltılı Detaylar Bütün Alana Yayılmış!

Şimdi sizlerle Suna Hanım'a misafir olacağız. Daha önce bizi pozitif oturma odasında ağırlayan ev sahibimiz, kapılarını tekrar açtı. Sebeb-i ziyaretimiz de farklı stildeki salonunu görmek. Bu ziyaretimizde karşılaştığımız atmosfer daha öncesinden çok farklı: Eskiden renkli ve salaş bir ortama buyur edilmiştik. Şimdiyse art dekonun hüküm sürdüğü bir ortamdayız. Evinin salonunu daha gösterişli yapmak isteyen Suna Hanım, çözüm olarak art dekoya sığınmış. Onun sevdiği ışıltılı detaylarla alanı süslemiş. Renk paletinde öne çıkan tonlar nötrler! Beyaz ve grinin uyumu alana hakim olmuş. Vurgu görevini de metalik yansımalar yapmış. Sseçilen sade koltuklar, dikkati üzerine çeken tamamlayıcılarla eşleştirilmiş. Parlak yüzeyli ve metalik detaylı bu parçalar art dekonun şaşına yakışır cinsten... Ortamın aydınlık olması için avize sayısını fazla tutan ev sahibimiz, lambaderle de durumu pekiştirmiş. Aydınlık etkisini arttırmakta üstüne olmayan aynaları da unutmamış tabi! Sevimli balkonundan da karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @sunaturkdoganelmas Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

mutfağım

mutfağımı paylaştım, değerli görüş ve önerilerinizi bekliyorum instagram hesabım : @evminesi
2 gün önce

Beyaz ve Kiremit Tonunun Çok Yakıştığını Kanıtlayan Bir Ev!

Şimdi sizleri dinlendirecek bir eve götürüyoruz. Ev sahibimiz Cemre Hanım'ın zevkiyle ortaya çıkar dekor, hem sıcak hem de dingin! Natürellik seviyesinin yüksek olduğu konuk evimizde, bunun için özellikle uğraşılmış: Kullanılan materyaller, renkler ve oluşturulan bütün, tamamen doğallığa ithaf edilmiş. Tarz olarak bohem ve İskandinav karması bir ev burası! Bir yandan bohem salaşlığını etrafa yaymış öte yandan İskandinav stil sıcak sükunetini alana katmış. İlk olarak kiremit rengi koltuğu alan ev sahipleri karşısına açık renk bir şey düşünmüşler. Tam arayışa geçtikleri anda da beyaz köşe koltukla karşılaşmışlar. Hem ferahlık hem de sıcaklık yayan bu renk uyumunu da ahşap ve hasırlarla tamamlamışlar: Ikea'nın sevilen modelinden esinlenilen yemek masası ve sandalyeler, rattan berjerle buluşturulmuş. Ortamın özgür ruhuna uygun bir şekilde seçilen sıva üstü spot aydınlatmalar rahat görünümü pekiştirmiş. Yemek bölümündeki avizeler de bohem ortamı öne çıkarmış. Salondan sonra bizi karşılayan mutfak, küçük ama çok kullanışlı. Doğru yerleşim planıyla işlevsel hale gelen bu bölümde, gözü tırmalayan hiçbir şeye yer verilmemiş. Antresinden ve sürpriz köşelerinden karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler ev sahibimizin Instagram adresi: @cemreceblogg  Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

Keyifli Detayların Bir Araya Geldiği Modern Boho Bir Dekor

Şimdi sizlerle Sema Hanım'ın evine konuk oluyoruz. Dekorasyon ve düzen konusunda oldukça ilgili ev sahibimiz, yurt dışındaki evinde bizleri ağırlıyor. Evinde sürekli değişiklikler yapan ev sahibimiz, bazen mobilyaların yerini değiştiriyor bazen de küçük parçalarla alana yeni bir görünüm kazandırıyor. Modern boho stilin öne çıktığı evde, renk olarak çok canlı tonlar seçilmemiş. Zaten buna gerek de yok! Gri ve tonlarının öne çıktığı renk paleti, açık renklerle dengelenmiş. Ahşabın sıcaklığını yansıtan kahverengi tonları da gelince oldukça uyumlu bir ortam oluşmuş. Dekor için seçilen mobilyaların konforlu olması temel kaide! Ama bunun yanında tasarımlar da önemsenmiş: Keskin hatlara sahip büyük parçalar kıvrımlı hatlarla harmanlanarak alanda kontrast etki sağlanmış. Konfor ve uyum konusunda istediğine ulaşan ev sahibi, dekorunda biraz da ışıltı istemiş. Duvarlarda kullanılan ayna ve detaylardaki pirinç ışıltılarıyla bu istek de yerine gelmiş. Bahçesinin bir köşesini kafe konseptine dönüştüren Sema Hanım, bu bölümde sıcacık bir ambiyans yakalamış: Hasır, rattan ve ahşapların harmanlandığı bu köşe ev sahibinin favori alanlarından... Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @homebysema_  Buyurun konuk olalım
3 gün önce

Bu Bursa Evi Dekorun Yalın Halini Seviyor!

Şimdi sizlerle Ayşe Hanım'a konuk oluyoruz. Bursa'da yaşayan ev sahibimiz, natürellik ve ferahlık yanlısı! Kirada oturduğu için kapsamlı değişiklikler yapamadığını belirten Ayşe Hanım, dekoru sade tutarak işe başlamış. Her ortama uyum sağlayabailecek renk ve tasarımlar salonu donatmış. Nötr tonlar ve ahşabın uyumu, beyazın ferahlığına karışmış. Dikdörtgen şeklindeki salonun bir tarafı oturma diğer tarafı da yemek alanı olarak ayrılmış. Oturma bölümünde kullanılan rahat koltuklar ve ahşap parçalar daha çok bohem stile ithaf edilmiş. Yemek bölümünde ise İskandinav esintileri kendini göstermiş. Beyaz sandalyeler ve ahşap masa, en yalın halleriyle bu alanı doldurmuş. Yatak odasını da bizimle paylaşan Ayşe Hanım, bu alanda bohemi daha yoğun bir şekilde hissettirmiş: Makromeler, dekoratif merdivenler ve diğer öğeler bu amaca hizmet etmek için yerini almış. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @ayseninkahvesi Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Bu Minimalist Evde Ortama Sıcaklık Katan Detaylar Unutulmamış!

Şimdi sizlerle Merve Hanım'a konuk oluyoruz. Kendini minimalist olarak tanımlayan ev sahibimiz, az eşyayı sıcak materyallerle tamamlamayı sevenlerden. Tarz olarak bohemi tercih eden Merve Hanım, salonu açık renklere teslim etmiş: Krem, ekru ve beyaz ortaklığı tüm alanı ferahlatmış. Salonun bir köşesinde kullanılan salıncak, hasır ve ahşaplar da ortamın sıkıcı görünmesinin önünen geçen sıcaklık katmanlarından... Salondan sonra bizi karşılayan mutfakta bohemden rustik stile geçiş yapılmış. Acı kahve tonlarındaki mutfak dolapları alanın natürel görünmesinde pay sahibi! Acı kahvenin yanına beyaz da ekleyen Merve Hanım bu sayede mutfağın kasvetli görünmemesini de sağlamış. Salon ve mutfaktan sonra yatak odası ve balkonunu da bizimle paylaşan ev sahibimiz, her iki alanı da kendine has bir şekilde dekore etmiş. Yatak odasında feminen bir ton olan pembe baskınlığını hissettirmiş. Balkon ise keyifli bir atmosferi oluşturacak her detayı içine almış. Fotoğrafları arasında gezinirken sürpriz karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @minimalanne_officiall  Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Bu Salonda Art Dekonun Sesi Güçlü Bir Şekilde Yankılanıyor!

Şimdi sizlerle art deko stilin şıklık kattığı bir eve konuk oluyoruz. Ev sahibiyle eski evinden tanışıyoruz. Yeni eve taşınınca da muhabbeti bıraktığımız yerden devam ettirdik. Beyaz ve parlament mavisinin buluştuğu bir ev burası: Dekorun bir yanı beyazla sakinlik kazanmış. Öte tarafı da parlament mavisinin cazibesine kapılmış. Keskin hatlı mobilyaları art deko çok sever! Bunu gayet iyi bilen ev sahibimiz, beyaz ve parlament mavisini keskin hatlara sahip iki kanepe üzerinde sergilemiş. Ortama hem şıklık hem de konfor katan bu parçalar, ayna kaplı bir orta sehpa ile tamamlanmış.- Art dekoya yakışır bir şekilde- Ayna kaplı orta sehpayı yeterli görmeyen Burcu Hanım, duvarları da parlak etkiyle süslemiş: Ayna çerçeveli üçlü tablolar ortamın göz alıcı haline katkıda bulunmuş. Duvarların bir bölümünde de çıtalarla sağlanan mimari etki, salonun göze görülmek isteyen haline cuk oturmuş. Oturma bölümü kadar çekici yemek alanı, şık aksesuarları ve sürpriz kareleriyle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @homeburcu  Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Ev Gezmesi: Renkleriyle İçinizi Isıtacak Bir İstanbul Evi

Şimdi konuk olacağımız evimize daha önceden uğramışlığımız var. Hatta kendisini ara ara yokluyoruz desek yanlış olmaz. Çünkü ev sahibimiz kendini dekorasyona adayan biri ve her an yepyeni bir dekorla karşımıza çıkabiliyor. Her yenilikte de birbirinden güzel görünümler oluşturmayı hep başarıyor. Özlem Hanım'ın değişim yolu öyle zahmetli süreçlerden ya da masraflı alışverişlerden geçmiyor. O, evindeki parçalar arasında değiş- tokuş yaparak çok farklı görünümler elde edebiliyor. Bazen yatak odasındaki bir parçayı salona çekiyor bazen de salondakini başka bir alana. Şimdi konuk olduğumuz dekorda da bu kural bozulmamış: Yemek alanı ve pencere önü keyif köşesini içinde barındırına salon, evin diğer bölümlerinden gelen parçalarla yeni bir suret kazanmış. Beyazın ev sahipliğinde ikonik tasarımlara sahip koltuk takımları, yeni dekorda daha bir canlı. Çünkü işin içine bolca renk girmiş.Ahşabın sıcaklığını içinde barındıran bu mobilyalar, rengarenk kırlentlerle tamamlanınca ortamın enerjisinde ivme bir hayli artmış. Dekorundaki önemli değişikliği yemek bölümünde yapan Özlem Hanım, yatak odasından getirdiği makyaj masasını ayna ile birleştirerek konsol ihtiyacını gidermiş. Vintage tasarımlara sahip parçalarla nostaljik sıcaklık kazanan bu alan, yaratıcı duvar dekorlarıyla tamamlanarak daha çekici hale getirilmiş. Yemek bölümü ile salonun merkez oturma alanı arasında kalan köşe ise tam olarak keyif köşesi. Pencere önüne yerleştirilen sedir tipi bir koltuk ve sehpa ile doldurulan bu alan, asıl vurucu etkisini birbirinden güzel bitkilerle yapmış.  Keyif saçan bu evimizden karelere geçmeden önce şöylece bir hatırlatma yapalım: Ev sahibimizi takip etmek isteyenler için Instagram adresi: @ozlem_zumrut Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Bu Enerjik Evin Referansı Doğanın Ta Kendisi!

Şimdi sizlerle hayata bohem bakan bir eve konuk oluyoruz. Ev sahibimiz Evren Hanım için doğa, bohem stilden izler taşıyor. Bu izler de onun dekoruna ilham oluyor. Evren Hanım için referans doğa olunca dekora seçilecek renkleri de belirlemek zor olmamış: Mavi, sarı ve yeşiller dekorun enerjik notaları haline gelmiş. Sarı koltuğun baş rolde olduğu salonda, mavi renk berjeri süslemiş. Gri tonu da en az sarı kadar belirgin kalmış. Ortamın her yerinde yer alan bitkiler de dekora hem natürelliği getirmiş hem de capcanlı bir teşil tonunu katmış. Dekorunda renkler kadar konforu da önemseyen Evren Hanım, yumuşak oturuma sahip koltuklar tercih etmiş.  İki farklı renkten seçilen pofuduk koltukların yanına da zarif tasarıma sahip bir berjer yerleştirilmiş. Bitkilerin yer aldığı bölüme berjerini yerleştiren ev sahibimiz, bu özel köşeyi adeta huzur mekanı olarak kullanmış. Kolonla ayrılan salonun diğer tarafında yer alan yemek masası, olabildiğince büyük seçilmiş. Nedeni de misafirliğe gelen arkadaşlarla rahatça keyif yapmak! Bu bölümde de mavinin iddialı bir tonunu kullanan ev sahibimiz, şömine ve duvar dekorlarıyla alanını oldukça çekici hale getirmiş. Fotoğrafları arasında gezinirken sürpriz karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @bohomine Buyurun konuk olalım.
4 gün önce

Ev Gezmesi: Her Ayrıntısında Minimalizme Atıf Yapan Bir Dekor

Şimdi sizlerle minimalizmin hakkını veren bir eve konuk oluyoruz. Yurt dışında yaşayan ev sahibimiz, abartıdan kaçınanlardan. Bu yüzden de dekorunda sadelik temel kıstas olmuş. Minimalizmin sevdiği her detay, konuk evimizde kendini göstermiş: Açık renkler, sade tasarımlar ve alabildiğine ferahlık. Alan olarak zaten geniş olan ev, seçilen açık renklerle daha bir büyük görünmüş: Beyaz ve bej renklerinin hakimiyetine çok küçük detaylardan altın dokunuşları eşlik etmiş. Salonun aksine daha sıcak görünüme sahip olan yemek odası, ahşabın sıcaklığıyla kuşanmış. Zeminde kullanılan post halı da, natürelliği yansıtan bir diğer detay olmuş. Mutfağını da bizimle paylaşan ev sahibimiz, bu alanda da beyazdan vazgeçmemiş. Hatta bu alandaki beyaz etkisi daha yoğun olmuş. Sadece ankastrelerde siyaha yer veren ev sahibimiz, mutfağın diğer alanlarında tamamen beyazı kullanmış. Fotoğrafları arasında gezinirken ilham alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenle için ev sahibimizin Instagram adresi: @interior_by_hkh  Buyurun konuk olalım.