Güncel Paylaşımlar

Bugün

Salonum

Yeni taşındığım evimin salonu
Bugün

Bu evin modern çizgisi sıcak renkler ve doğal malzemelerle tamamlanmış.

Bu ev siyah, beyaz kontrastı, parlak yüzeyler ve düz çizgilerle yakalanan modern görünümün sıcak doku ve renkte dokunuşlarla nasıl daha keyifli, daha ev gibi bir hale dönüşebileceğinin güzel bir örneği.. Almanya'da yaşayan ev sahibimiz, yaşadığı bölgenin karakteristik yapısına uygun işlevsel, keskin, modern dekorasyonunu eklediği sıcak materyal ve renk seçimleriyle tamamlamış. Modern çizginin dışına çıkmadan, konforun ön planda olduğu, huzurlu bir atmosfer yakalamış. Salonda kahverengi koltuk takımı, duvarda beyaz renkli tuğla duvar ile alanın sıcak ortamını pekiştiriyor. Mobilyalar Enza Home'dan. Yemek masası da yine evin doğal, modern stiline uyumlu. Ahşap tabla, ahşap retro ayaklı, koltuklara uyumlu sandalyelerle kullanılmış. Parlak materyaller sadece dolaplarda değil, zeminde de tercih edilmiş. Gri seramikler parlak dokularıyla dikkat çekici; merdivenlerde de spot aydınlatmalar ve cam korkuluklar, şık bir tasarım oluşturmuş. Mutfakta daha ferah bir görünüm kazanmak adına, üst kısımda dolap kullanımı yerine derin dolaplar ve bir yarım ada kullanılmış. Dolapların üstü boş olunca, dekoratif obje ve resimlerin sergilenebileceği raflar ile dekora heyecan geliyor. Ev sahibimiz evinden kareleri @mykinterior16 'da paylaşıyor. Buyrun biz de evine konuk olalım..
Bugün

Bu tadilat geçiren ev pek çok kişisel dokunuşla dolu..

Daha önce konuk olduğumuz bu modern stil evde, serin tonlar dekorun odağını alınmış; açıktan koyuya grilere canlı sarılar, büyük boyutlu fotoğraf baskıları, eğlenceli aksesuarlar ve bolca dekoratif obje ile alana kişiselleştirilmiş dokunuşlar katılmıştı. Ev sahibimiz boyamayı seviyor. Hatta bu işi profesyonelleştirmiş. El emeği ürünler üretip, Instagram hesabından satıyor. Sunum tepsileri, dekoratif objeler, çerçeveler, duvar dekorları ve kişiye özel üretim akesuarlar. Butiğinde daha neler neler var. Boyama işleri ise bir süreliğine aksamış. Sebebi ise evde tadilat olması! Mutfak yenilenmiş; kapı ve duvarlar boyanmış, hol ve mutfakta zemin seramikleri değişmiş, ahşap yerine beyaz süpürgelikler yaptırılmış. Bir diğer değişim de banyoda. Duvar seramikleri yenilenmiş; duşakabin ise el emeği ile biraz makyajlanmış. Mutfakta country stil, gri renk dolaplar ahşap tezgah ile.. Mutfak komple tadilat geçirmiş. Ikea'dan esinlenip özel yaptırdığı dolaplarda gri rengi dolap renginde kullanan ev sahibimiz, country stil mutfakların doğal dokusuna çok yakışır şekilde ahşap tezgah kullanmış. Rustik kulplar, metal sandalyelerle beraber kullanılan ahşap masa, alana bütünlük kazandıran seçimler. Ev sahibimiz boyacı olunca, evde uyumsuz hiç bir parça yok. Uyumsuz olsa bile hemen büyülü eller onu uyumlu hale getiriyor. Letgo'dan alınıp, boyanan sepetli dolap gibi. Dekorun tamamında pek çok kişisel dokunuş var. Botanik baskılar, duvarları için ev sahibimizin favorisi. Ama renkli çerçevelerden yaptığı galeri duvarları, büyük boyutlu baskı fotoğraflar, hatta karatahta boyası ile boyanmış koca duvar gibi uygulamalar dekoru zenginleştirmiş. Bu eve konuk olurken, tadilatın öncesi kareleri de ekliyoruz. Sona da ev sahibimizin el emeği boyama işlerinden birkaçını seçtik. Dileyen @homedekor_atolye 'den kendisi ile iletişime geçebilir. Buyrun konuk olalım..
Bugün

Bu eski ev komple yenilenirken nostaljik dekorasyondan vazgeçilmemiş..

Uzuuun süren, kapsamlı bir tadilat sonrası evin yeni stilinde nostalji ön planda.. Gülcan hanım, eski bir ev alıp, a'dan z'ye yaptığı tadilat sonrasında yeni mobilyalar almış olsa da, eskilerin tamamını da gözden çıkarmaya kıyamamış. Zaten boyamayı seviyor; daha önce ufak aksesuarların boyamasında da tecrübe kazanmışken, balkon takımı, sandalyeler gibi bazı şeyleri de kendisi yenilemiş. Ev sahibimiz nostaljik bir ruha sahip. Yeni evi için seçtiği zamansız stil de bunu zaten gösteriyor. Rustik beyaz mutfak, desenli seramiklerle tam dekorunu bulmuş. Ahşap davlumbaz, açık tabak rafları, rustik kulplar stili tamamlayan detaylar. Bu mutfağın tasarım ve uygulaması Roven Mutfak'a ait. Salon dekorasyonunda ise klasik mobilyalar, toprak renklerde. Evin tamamında nostaljik ruhu devam ettiren Gülcan hanım, kapılarından, zemin seçimine her detayda uyumu yakalayarak bunu başarmış. Salon mobilyaları Mobs Mobilya'dan. Salon duvarı için renk seçimlerine ve kullanılan dekoratif uygulamalara bayıldık! Uyumlu renkte tuğla duvar, koyu yeşil duvar rengi ve bir duvarda aksesuarların sergilenmesine izin veren nişler, dekorun sofistike havasını tamamlayıp, alana detay katıyor.  Sözü artık bu zevkli ve nostaljik ruhlu eve bırakıyoruz. Buyrun konuk olalım..
1 gün önce

Banyo lavabosunu seçmek. Farklı modeller artı ve eksileriyle..

Banyo yenilerken, bir lavabo seçmek bile bazen sıkıntılı bir karar süreci haline dönüşebiliyor. Seçenekler arasından ihtiyaçlarınıza ve alanınıza uygun olan lavaboyu seçmeden önce 7 farklı seçeneği, artısıyla, eksisiyle değerlendirelim.
1 gün önce

Salon

Burası benım salonum gunluk de oturuorum tv nın yanına ıkı ayna takmayı dusunuorum salon bırazdaha genıs gozuksun dıe sızce nasıl olur tv yanına ayna takınca konsol ustune nasıl bısey kullanmam gerek tv ıstunde tablo var ayna saat gıbı olur mu yada nasıl dekero etmem gerektıgı konusunda bana yardımcı olurmusunuz tskler
1 gün önce

Bu yaşlanmış berjer, döşeme değişimi ile jilet gibi delikanlı olmuş!

Deniz hanımın dönüşüm sevdasına daha önce konuk olduğumuz mutfağında şahit olmuştuk. Eski mutfağını yıktırıp yeniletmek yerine, dolapları boyatıp, tezgah ve tezgah arasını değiştirmişti. Sonunda çıkardıklarında ise maliyet neredeyse yeni bir mutfak yaptırmanın maliyetini bulmuştu. Evini bir ara ayrıca bir ev gezmesi yapacağız. Ama şimdiki paylaşım eski berjerin dönüşümü.. Son dönemde aşk yaşadığı oymalı berjerlerden bir tanesini eskiciden bulmuş; kapmış eve getirmiş ev sahibimizin eşi. Sonrasında bu oymalı şahane berjeri İnci Koltuk Döşeme'nin ellerine bırakmışlar. Ahşap gövdede bir değişim yapmak istememiş; uyumlu olması için kahverengi deri döşeme seçmiş. Kapitone ise klasik havayı tamamlayan, bu zarif berjere biraz maskülen bir hava da kazandıran bir seçim. Son hali ise evin dekorasyonuna da çok yakışmış. 
1 gün önce

minik şirin salonum

hem salon hem oturma odası olarak kullandığım minik yuvam....
1 gün önce

85 metrekare bir evin farklı kullanılışı

16 yıllık evliyim.5 buçuk senedir bu evde oturuyorum.Evim küçük 85 metrekare.Kendi imkânlarımla mesela bazı objeleri(vazo,saat,şamdan v.s)Daha önce farklı renkteyken altın rengine boyadım koltuk minderleri kendimiz yaptik v.s.Belki Yeni bir ev yeni eşyalar değil(7 senelik koltuklar,çocuk odası v.s.) ama ufak yeniliklerle evinizi değiştirebileceginizi ve buna benzer farklı fikirler verebilir diye sizlerle paylaşmak istedim.
1 gün önce

Müstakil evde her detayı özenle seçilmiş dekor. Sevinç hanımın evi..

Müstakil bir ev yaptıran ev sahiplerimiz, evlerinin yapımında pek çok parçayı kendileri seçmiş; ihtiyaçlarına uygun planı, zevklerine göre bir iç mekan tasarımıyla taçlandırmışlar. Bu geniş evde fazlalıklardan kaçınılmış; alana ferahlık kazandıran boşluklara izin verilmiş. Renklerde ise açık seçimler ön planda. Zeminde beyaz parkeler, üzerinde yine açık renkli halı ve mobilyalarla kullanılmış. Koltukların göz alıcı görünümü, bu nötr renk seçimiyle sadelik kazanıyor. Mutfak dekorunda yine beyazlar tercih edilmiş; beyaz dolaplar ve açık renkli parke, zemin siyah tezgah ve tezgah arası, siyah cam ankastreler ile çarpıcı şıklıkta.Sevinç hanım henüz planladığı her şeyi yapmamış. Yapmakta da aceleci değil. Bu süreçten keyif alarak, bolca araştırıp, eksikleri tamamlıyor. Buyrun konuk olalım.. 
1 gün önce

İstanbul'da kuzeyden esintiler.. Kudret hanımın stil sahibi evi.

Doğup büyüdüğü Hollanda'dan İstanbul'a yeni bir hayat kurmaya geliyor Kudret hanım. Hayatındaki bu geçiş; eskiden taşıdıklarının yeni tecrübeler ve mekanlarla bir araya gelişi şimdi konuk olduğumuz evinin de her detayında kendini hissettiriyor. Yeni evlenen ev sahiplerimiz İstanbul'da kendilerine kuzey stillerinden esinlenmiş bir apartman dairesi dekore ediyorlar.Ocak 2017'de satın aldıkları evlerinde tadilat hemen başlamış. Kudret hanım Hollanda'da yaşamaya devam ettiği bu dönemde, süreci uzaktan yönetmiş olsa da, her detayı kendi seçip, neredeyse mobilyaların tamamını özel yaptırmayı başarmış.Evini tasarlarken yüzyıl ortası ve İskandinav stillerden etkilenmiş Kudret hanım. Kendisine Hollanda'daki hayatını hatırlatacak pek çok şeyi yanında getirmiş. İstanbul'da tarzına uygun, dilediği gibi mobilyaları bulmak kolay olmamış. Tam istediğini aklındakileri çizip, Modoko'da bir atölyeye özel olarak yaptırarak elde etmiş. Koltuklar ise Ferre Koltuk'tan alınmış.Doğal malzemeler evin dekorunda büyük yer alıyor. Ahşabın doğallığı, nostaljik parçalarla beraber samimi bir his oluşturuyor. Salon ve yatak odasında dekorun odağında büyük boyutlu bir avize kullanılmış. Bu avize dikkati yukarıya çekiyor, açık renkli zemin ve duvar rengi ile beraber ferahlık hissini pekiştiriyor.Banyo dekorunda ise Kudret hanımın esinlenmeleri otel odalarının banyoları olmuş. Seramikleri uzunca araştırmalar sonucu Ege Seramik'ten almış. Dolaplar ise özel yapım. Tezgah üstü lavabo, nostaljik ayna, aplikler ve antik batarya ve musluklar stili tamamlıyor.Kudret hanımın evinin her detayıyla ilgili söylecek çok şey var. Uzatmayalım, öncesinden de kareler göreceğimiz evine konuk olalım. Unutmadan, ev sahibimizin bir de evini ve Hollanda'dan İstanbul'a yeni hayatını anlattığı blog'u var. Gezi sonundaki linkten tıklayıp, inceleyebilirsiniz. Buyrun konuk olalım.. 
1 gün önce

Klasik stil evimden..

40 yıllık evliyim
1 gün önce

Amerikan mutfaklı evler. 16 farklı model ve farklı kullanım önerileri.

Sık sık "Eyvah, yeni evim Amerikan mutfaklı, nasıl dizayn edeceğim?" gibi endişeli sorular Ev Gezmesi üyelerinden geliyor. Özellikle şehirli, rezidans tipi, metrekare olarak küçük evlerde, iki küçük alanı birbirine açarak, daha çok ışık alan, daha ferah bir his veren açık mutfaklı tasarımlar çok popüler. Daha önceden kapalı mutfak, misafirlerin ağırlandığı kapalı salon ve yaşamın geçtiği ayrı bir oturma odası gibi klasik bir ev düzenine sahip olsanız bile merak etmeyin. Biraz ayarlama ile Amerikan mutfak planına sahip bir eve de alışabilirsiniz; hatta çok sevip, bir daha vazgeçemeyebilirsiniz bile. Yeni mutfak çizimi yaptıracaklar için, "Amerikan mutfak mı, kapalı mutfak mı?" sorusunun cevabı,öncelikle sizin yaşam alışkanlıklarınızda saklı. Tüm aile fertlerinin ancak akşamları bir araya geldiği evlerde, maalesef eve gelince zamanın büyük bölümü yemek yaparken veya ortalığı toparlarken geçiyor. Bu da ailece beraber geçirilen zamanın çok azalması demek. Özellikle de iki kişinin ancak sığdığı, küçük bir mutfağınız varsa durum daha da vahim. Çünkü herkes bir an önce kendini mutfaktan, rahat bir koltuğa atmak istiyor. Mutfak ve salon arasında duvarlar indiğinde ise, mutfak birden bire evin merkezi haline dönüşüyor. Çalışan anne babalar, bir yandan yemek pişirirken, bir yandan haberleri izleyip, çocukların ödevlerine de yorum yapabiliyorlar. Bu tasarım özellikle de modern stil evlerde popüler. Tabi zorluklar da var. Düzen meraklıları için, mutfağın her daim toplu olması lazım. Ki çocukları olanlar, bunun söylendiği gibi kolay olmadığını gayet iyi bilir. Kapalı mutfaklar ise, daha ciddi ve klasik tasarımlar. Salonda yemek kokusu duymaktan rahatsızlık duyan, misafirlerin hazırlık dağınıklığı görmesini istemeyenler için kapalı mutfak dizaynı daha doğru bir seçim. Yine de misafirleriniz varken, ortalığı toplarken biraz izole kalıp, muhabbetten uzaklaşacaksınız. Ama merak etmeyin, kapalı mutfağınızda da daha sosyal bir ortam yakalabilirsiniz. Ortada bir mutfak adası veya bar masası kullanımı işinize yarar.
1 gün önce

Bu göz alıcı evin dekorasyonunda modern ve klasik bir arada..

Klasik mobilyalar, zarif desenlere sahip halılar, sade tül perdelere hareket katan fonlar ve her odanın odak noktasında, dikkatleri üstüne çeken, şık duvar kağıtları. Bu ince düşünülmüş evin her köşesinde klasik dekorasyon severler için ilham verici fikirler var. Salonda klasik esintiler.. Salon deyince aklına zerafet ve şıklık geliyor ev sahibimiz Tuğçe hanımın. Tercihlerinde de bu belirleyici olmuş. Spor, modern bir salon takımı yerine, klasik çizgilerde bir takım tercih edilmiş. Duvar, zemin ve mobilyaların ana renklerindeki monokromatik seçimler, mor dokunuşlarla sofistike bir görünüm kazanıyor. Tuğçe hanım, ana mobilyaların renk ve desenlerinde oldukça tutucu; hepsinde sade parçalar seçmiş. Ama hem salon, hem yatak odasında kullanılan dikkat çekici duvar kağıtları, iki odanın da dekorasyonunu monotonluktan uzaklaştırıyor. Salonda aksesuarlar, mor rengi başarı ile tamamlayan metaliklerden seçilmiş. Gösterişli avizeler ise, salon dekorasyonu için bitirici dokunuşlar. Aynalar hol dekorasyonuna hem şıklık, hem ferahlık getiriyor. Hol gibi ışık almayan, dar alanlara ferah bir görünüm kazandırmanın en güzel yolu ayna kullanmak. Eskinin demode olmuş düz aynaları yerine, farklı kesimlerde duvar aynaları sadece alana ferahlık katmanın yanında, estetik bir görünüm de kazandırıyor. Tuğçe hanım dolap kapağında baklava kesim ayna ve ince bir dresuar üzeri, şık bir duvar aynası tercih etmiş. Alana ve dekorasyona uygun, şık seçimler.. Banyo dekorasyonunda klasiğe modern bir yorum.. Evinin diğer bir sevdiği bölümü ise banyoları. Klasik sevgisini, seramik ve lavabo seçimleriyle dekoruna yansıtırken, klasiğe modern bir yorum katmadan da kalmamış ev sahibimiz. Düz çizgide banyo dolapları, farklı formlarda yerleştirilmiş aynalar, gizli led aydınlatmalar bunlara örnek.. Mutfakta siyah, beyaz kontrastı ve modern stilde dekorasyon. Gelelim mutfağa.. Ev sahiplerimiz mutfaklarını kendileri planlayıp, bir marangoza yaptırmışlar. Mutfak dekorasyonunda modern bir model tercih edilmiş. Siyah, beyaz kontrastı sadece dolap, tezgah ve tezgah arasında değil; ankastre ve beyaz eşyalarda da ön planda. Buzdolabı ve ankastrelerin tamamı siyah cam, bulaşık makinesi de yine siyah ankastre bir model. Kulpsuz dolaplar ise tasarımın sadeliğini tamamlamış.  Buyrun klasik ve modernin bir arada kullanıldığı, bu şık eve beraber konuk olalım..
1 gün önce

orta sehpa yenileme

uzun suredir atil durumda olan sehpami salonuma uygun olarak boyadim detaylara sayfamdanda ulasabilirsiniz instagram @_hobi_evim
2 gün önce

Restore edilmiş konakta nostaljik bir yaşam: Nükhet hanımın evi - 1

Yayınlamaktan çok keyif aldığımız evlerden birine, Nükhet hanımın eski konağın müştemilatından restore edilmiş harika evinin misafiriyiz. İzmit'in en eski mahallelerinden birinde şimdi müze olarak kullanılan İzmit'te Selim Sırrı Paşa konağının müştemilat binası olarak 1902 yılında inşaa edilmiş bu konak, 1 yıl önce restore edilmiş, tarihi bir yapı. Ev sahibimiz Nükhet hanım ise daha önce Kültür Varlıkları Koruma konusunda başka konakların restorasyonunda koordinatörlük yapmış, tarihi ve kültürel değerlerimizin korunma ve yaşatılması konusunda hassas ve bilgi sahibi bir hanım. 10 yıl önce evlendiklerinde eşi ile beraber belki ileride burada yaşarız hayalleri geçen sene gerçek olmuş ve yaklaşık 1 yıl süren dekorasyon süreci başlamış. 8 yıl boyunca tayinci olan çiftimiz, Çanakkale, Bozcaada, İzmir'de gezdikleri her şehirde kendi evlerinde yaşayamasalar da hep ilerisini hayal ederek pek çok farklı obje toplamışlar. Tokmaktan, giriş ziline, antika objeler, tablolar, duvar dekorları hep uzun yılların birikimi. Profesyonel destek almadan, dokuyu bozmamış böylesi bir ev dekore eden Nükhet hanım nostaljik bir ruha sahip. Anısı olan pek çok parça ile dekore edilmiş bir ev olsa da, müze gibi bir atmosferi yok evlerinin. Çok yaşanası, çok zevkli, çok naif bir ev dekore etmiş ev sahibimiz. Elimizde bolca fotoğraf, ancak bir de uymamız gereken 25 fotoğraflık bir sınır var. Bu sebeple gezimizi ikiye bölüyoruz. Aşağıdaki linke devamı için tıklayabilirsiniz. Buyrun konuk olalım..
2 gün önce

Restore edilmiş konakta nostaljik bir yaşam: Nükhet hanımın evi - 2

Nükhet hanımın restore edilmiş bir konakta dekore ettiği evinin devam fotoğrafları.. Evin tüm fotoğrafları için aşağıdaki linke tık.
2 gün önce

Yatak odam ile ilgili yardım

Merhaba yeni üyeyim bu hafta sonu yeni bir eve taşiniyoruz 8 . Kat manzaralı bir ev şehir manzarasina sahip yalniz yatak odamın zemin ve duvarları kare veya diktortgen degil bildiginiz çapraz tabiri caizse yamuk nasil dizayn etmeliyim duvar kagidi cozummudur sizce önerileriniz
2 gün önce

Bu yazlık ev, Türk filmlerindeki pembe panjurlu ev hayalinin vücut bulmuş hali.

İstanbul Şile'deki yazlık evlerini tasarlarken, Türk filmlerinin meşhur hayalinin peşinden gitmiş, pembe panjurlu bir ev yaptırmış ev sahiplerimiz. Evin iç mekanı da renkli ama esas şeker gibi bölümü dış cephesi. Duvarlar beyaz; panjurlar, çitler, sundurmalar ise pembe. Hem de ne şeker bir pembe.  Küçük bahçe renkli çiçeklerle neşeleniyor; Fadime hanım küçük masalar ve oturma gruplarıyla iki kişilik keyif alanları oluşturuyor. Buyrun bu şeker gibi eve konuk olalım..
2 gün önce

Pastel tonlar ile rahatlatıcı ve sıcak bir ortam. Duygu hanımın evi.

Trabzon'da yaşayan ev sahibimiz Duygu hanım, evlerine taşınmadan önce kapsamlı bir tadilat yaptırma imkanını yakalamış. Kırıp, dönüp, zevklerine uygun olarak yepyeni bir eve sahip olmuşlar. Daha da yapmak istedikleri var. Rahatlatıcı, sıcak bir ev tasarlamak istemiş Duygu hanım. Seçtiği renklerden, kullandığı stile, tamamlayıcı aksesuarlarında kullandığı desenlere her detayında bu sıcak ve davetkar hissi yakalamış. Beyazın hakim olduğu dekor, pastel tonlarla yumuşak bir atmosfer oluşturuyor. Cıvıl cıvıl desenler ise alana hareket katıyor. Duygu hanımın evi için daha da çok planı var. Instagram hesabında da bu macerasını paylaşıyor. @mdsweethome_'dan takip edebilirsiniz. Buyrun konuk olalım..