Güncel Paylaşımlar

Bugün

Maziden Kopmayan Bu Malatya Evinin Her Katından İlham Taşıyor

Nostaljik ambiyansıyla bizi yıllar yıllar öncesine götüren bir evin konuğuyuz. Evimize daha önceden uğramışlığımız var. Daha önceki gezimizde mutfağa yer vermiştik ve çokça sevilmişti. Şimdi de evin tamamını paylaşmak için tekrar çaldık kapıyı. Ev sahibimiz Yasemin Hanım'ı hatırlayanlar bilir: Kendisinin ruhu bu çağa ait değil. O geçmişte yaşıyor. Yaşamını, yaşanmışlıkların gölgesinde geçirmeye bayılıyor. Bu yüzden de evinde her şeyin geçmişten izler barındırmasını istiyor. Dubleks planlı evinin her alanında vintage ruhu yaşatan ev sahibimiz, lüks görünümlü parçalardansa nostaljik ruha sahip detayları tercih ediyor.  Antresinde kullandığı antika mobilyalardan evinin farklı köşelerinde yer verdiği yaşanmışlıklarla dolu aksesuarlara kadar her detayda, nostaljik ruh, kendini muhakkak göstermiş Tarz olarak klasik ile country arasındaki ev, ne şekilde olursa olsun nostaljiden kopmadan şekline bürünmüş. Evin girişi ve salon biraz daha ağır başlı, klasik bir görünümde: Antika görünümlere karışan oryantal desenler, ışıltı ve çokça konfor. Üst kat ise tam bir romantik: Floral desenli duvar kağıtları, enerjik renkler ve bolca doğallık. Nostaljiyi sadece mobilya ve aksesuarlarla yaşatmayan evde, bütün mimari detaylar da geçmişe doğru yol almış. Duvarlarda ve dolaplarda kullanılan lambri dekorlar, yerleri kaplayan ahşap ve desenli seramikler hep bu amaca uygun olarak seçilmiş. Renkler ve desenler de yine aynı mantıkla kullanılmış. Vintage parçalarda olmazsa olmaz yeşiller, kırmızılar, kahverengiler ve nötr tonlar; pötikarelerle, çiçekli ve etnik desenlerle birlikte, evin sıcak ambiyansına katkı sağlamış. Alt katta ve üst kata yer alan mutfaklar da, bugünden değil. Bugünün imkanlarıyla geçmişin yaratıcılığını birleştiren bu alanların hemen yanı başında duran balkonlarsa tam bir hayal diyarı. Bu koca evi anlatmaya kalkınca daha çok fazla detay çıkacak. Ama biraz da işi sizin dikkatli gözlerinize bırakalım. Her alandan çok keyif ve ilham alacağınıza emin olduğumuz evin fotoğraflarından önce, takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresini şuraya bırakalım: @seminevi Neyin nerden alındığını merak edenler fotoğraf detaylarına bakabilir. Buyrun konuk olalım.
Bugün

Salon Dekorasyonu

Mor ve Grinin uyumu ile dekorasyon yapılan salonum
Bugün

Ahşap Evlere Dair Bilinmesi Gerekenler: Avantajlar ve Dezavantajlar

Son yılların yükselen trendi müstakil ev sahibi olmak. Birçok kişi bu konuda hemfikir. Ama kafa karışıklığı yaratan konu hangi müstakil evin seçileceğinde başlıyor. Betonarme mi? Prefabrik mi? Taş mı? Yoksa şimdiki yazımızın konusu olan ahşap mı? Kafa karışıklığınızı gidermek için daha önce prefabrik evlerden ve betonarme yapılardan bahsetmiştik. Ama baktık ki ahşap evlere değinmemişiz. Bu yüzden, hemen bu konuda da üzerimize düşeni yapalım dedik. Hadi, başlayalım.
Bugün

Ev Gezmesi: Modern ve Samimi Bir Aile Evi

Modern tasarımları minimalist felsefeyle birleştiren bir evin konuğuyuz. Dekorasyon konusunda oldukça ilgili bir ev sahibimiz var. Her detayı önemseyen Burcu Hanım, rahat ve şık ortamların destekçisi. Natürellik ve gösterişi ortak paydada buluşturmak isteyen ev sahibimiz, dekorunda bu dengeye dikkat etmiş. Doğal tonlardan kahverengine, parlak tonlu goldlarla uyumu sağlamış. Ahşabın sıcaklığına da, metal ve camların yansımasını eklemiş. Renklerden birini sakin bir tondan seçmiş, birini de zümrüt yeşili gibi göz alıcı bir tondan. Salonda kullanılan parçalar rahatlık ve şık görünme kriterlerinden kolaylıkla geçiyor. Ama bu kriterlere eklenen bir başka özellik de samimiyet. Salonda kullanılan yuvarlak formdaki masa ve sehpaların, ortama kattığı samimi ambiyansı görmezden gelmek olmaz! Metal, cam ve ahşabın eksik edilmediği salonda, aksesuarlar ne az ne çok. Salonun yemek bölümünde kullanılan kolye aynaların hareketlendirdiği alanda, metal kitaplık içinde kullanılan dekoratif parçalarla aksesuar ihtiyacı minimalist felsefeye bağlı kalınarak tamamlanmış. Neşeli balkonundan da kareler bulacağınız evimizin fotoğraflarından önce, takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram edresini şöyle bırakalım: @interiorbyburcu Hadi, konuk olalım.
Bugün

Bu Sofistike Evin Her Detayı Özgün Parçalarla Dolu

Farklı tarzları buluşturup sofistike bir görünüm yaratan bir eve uzanıyoruz. Evimizin sahibi, son derece yetenekli ve zevkli biri. "Dekorasyonumu kendim yaparım" demiş ve hiçbir profesyonel destek almamış. Eskicilerin müdavimi olan ev sahibimiz, dekorasyon serüvenine ilk olarak oralardan başlamış. Beğendiği parçaları almış, onları boyamış, yeni parçalar eklemiş ve kendi deyimiyle onlara yeni bir hayat vermiş. Yeniden hayat bulan parçaların yanına yenilerden de bir şeyler gerekiyor. Bu konuda da özgünlük ve özgürlükten taviz verilmemiş. Belirli bir tarza uymaktan ziyade, sevilen farklı farklı parçalar, aynı ruha hizmet etmek için bir araya getirilmiş.  Cesur renklerin sevildiği evin, çokça renkli yerlerinden biri salon. Parlament mavisi ve rengarenk kırlentleriyle evin ilgi odaklarından biri olan salonda, bu kadar renk de yetmez denmiş ve yemek bölümündeki kocaman duvar da boyanmış. Çıtalarla mimari bir boyut kazanan duvara eklenen renk, salonun sofistike görünümünde oldukça etkili olan detay. Güçlü rengiyle salona hareket kazandıran duvarın hemen önünde sergilenen ahşap masa ve konsol da, işin doğal dokunuşları. Salonun yükselen enerjisini daha sıcak bir atmosfere taşıyan ahşaplar, aynı zamanda duvar rengiyle de oldukça ahenk içinde. Salondaki güçlü renklerin yerini karizmatik tonlardan siyaha bıraktığı mutfakta da tek bir tarz yok! Modern ile rustik arasındaki bu yer, genel atmosferiyle tıpkı salon gibi özgün. Mutfağın en dikkat çekici noktasıysa, her yanı kaplayan asil siyah tonları. Mutfağa gizemli görünüş katan bu ton, beyaz ve grilerle daha bir dikkat çekici hale gelmiş.  Bir bölümü oturma alanına çevrilen mutfak oldukça geniş! Bu yüzden, mutfak adası ve mutfak masasına ayrı ayrı yer vermekten çekinilmemiş. Doğallık ile modernliğin harmanına her noktada dikkat edilmiş. Nostaljik görünümlü dolap kulpları, masa ve sandalyelerin; modern tavra sahip katlamalı perde ve geometrik avizelerle buluşması hep bu nedenden. Salon ve mutfak kadar özen gösterilen banyolar, rahatlık ve özgünlük temasıyla dekore edilmiş. Mutluluk verecek renkler, farklı duvar dekorasyonları ve özgün parçalar, bu tema çerçevesinde buluşturulmuş. Fotoğrafları arasında gezinirken oldukça dikkatli olmanızı önereceğimiz bir eve konuk ediyoruz sizi. Bu evin detaylarında pek görülmedik dolap kulpları, bolca kendin yap fikirleri ve her dolabı bekleyen oldukça şık kristaller var. Fotoğraflardan önce takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresini şöylece bırakalım: @kuskalplikız Buyrun konuk olalım.
1 gün önce

Bu Evdeki Sıcak Ortamı Dereceler Ölçemiyor

Dekorasyonda keyifli ve konforlu alanları yaratmak bazıları için her şeyden önemli. Şimdi konuk olacağımız ev sahibi de, o bazılarından. Evinde rahat ve huzurlu zaman geçirmeyi hiçbir şeye değişmeyen ev sahibimiz, çok da geniş olmayan evine hep en doğru parçaları seçmeye gayret etmiş. Seçilen renkler ve kullanılan mobilyalar, hem ortama hem de kendi ruhuna uygun olsun istemiş. Açık ve sakin renkleri yoğun bir şekilde kullanarak ortamını ferahlatmış. Ama biraz da enerji lazım değil mi? Bunun için de çözüm, sarı renkten gelmiş. Nötr tonlar ve beyazla karışan sarı renk, salonun canlı görünmesine ön ayak olmuş. Renklerden sonra görevi devralan mobilyalar, işlevsel ve konforlu olacak şekilde seçilmiş. Rahat ve geniş koltuklar, çok yer kaplamadan ihtiyacı karşılayan doğal görünümlü masa ve sehpalar, salonun her metrekaresine en uygun olan şık parçalardan. Aksesuar olarak çerçeve ve duvar rafları kullanılmış olsa da, bu evin asıl aksesuarları evin her köşesinden enerji saçan bitkiler. Bitkileri sayesinde "11. katta değil de bahçeli bir evde yaşıyormuş gibi hissettiğini söyleyen" ev sahibimiz, canlı dostları olmadan nefes alamayanlardan. Salondaki rahat dekorun, olduğu gibi devam ettirildiği yatak odasındayız. Biraz krem ve ahşap pigmentler olsa da renkler yine benzer tonlarda. Renkler gibi, ortamın ruhu da salonun aynısı: Doğal ve sıcacık. Ortamın ruhunu sağlayan detaylarsa öyle sadece renkler değil. Yatak odasının duvarlarında ve aydınlatmasında kullanılan ahşap ve hasırlar, aralarına sanatsal dokunuşları da alınca, bütün ambiyansı çok keyifli hale getirmişler. İşlevsel mobilyaların en iyi örneklerinden birinin olduğu banyoda, küçük alanlarda kullanılabilecek en uygun banyo dolaplarından biri kullanılmış. Klozet üzerinde kullanılan açık raf sayesinde hem alan verimli hale getirilmiş hem ortama özgünlük katılmış, Banyoda kullanılan açık dolap gibi çoğu parçasında Ikea'yı tercih eden ev sahibimiz, mobilyaların bir kısmında da Enza Home'dan faydalanmış. Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @daire.48_  Buyrun konuk olalım.
3 gün önce

Kendine Özgü Bu Ankara Evi, Doğayı Vahşi Haliyle Seviyor

İlham kaynağı doğa ve doğadaki canlılar olan bi eve uzanıyoruz. Hayattaki huzur ve mutluluğun doğadan geldiğini benimseyen ev sahibimiz Tuğba Hanım ve eşi, bu yüzden dekorasyonlarında doğayı yansıtmak istemiş. Tarz olarak modern ile endüstriyel görünüm arasında olan evde, genel olarak natürel dokuların kullanılmasına özen gösterilmiş: Ahşaplar, metallerle birleştirilmiş, metallerin tasarımları da geçmiş zamanlara ithaf edilmiş. Doğanın resmedildiği evde, zıtlıkların etkisi çok büyük. Ciddi tonlara karışan feminen pembeler; modern duruşa eklenen nostalji ve doğal materyallerle buluşan endüstriyel tasarımlar gibi zıt kutupların bir araya getirilmesiyle evin kendine özgü havası yaratılmış. Kuşlar ve çiçeklerden öte doğanın vahşi yönü de çok güzel. Bunu gayet iyi bilen ev sahiplerimiz dekorlarında özellikle buna dikkat çekmek istemiş. Aslan, kaplan, fil ve gergedan gibi hayvanların duvarlarda yer almasının nedeni bu. Her detayında mutluluğun arandığı evin bir köşesinde de, İskandivan ülkelerinden esinlenilmiş. Hygge felsefesinin sıkı takipçisi olan ev sahiplerimiz, pencere önüne yerleştirdikleri berjerlerini post halı ve bolca mumla tamamlayarak hem romantik hem de sıcacık bir dekor yaratmışlar. İki balkonu bulunan evin, her balkonu da ayrı bir dünyaya ait. Bir balkondan yeşilçam filmlerinin etkisi hissediliyorken, diğerinde de Bodrum yazlarının enerjisi yükseliyor. Her balkonun konsepti ayrı olduğu için seçilen mobilyalar da ayrı tabi. Birinde yeşilçama uygun bir salıncak, diğerinde de Bodrum'un olmazsa olmazı beyaz ahşap masa ve sandalyeler tam da olması gerektiği gibi yerlerini almış. Keyifli ve özgün dekoruyla sizi etkileyecek evimizin fotoğraflarından önce, hatırlatmalarımızı yapalım. Ev sahibimizin balkonunda ullandığı salıncaı merak edenler için Hepsiburada'dan alındığını belirtelim. Takip etmek isteyenler için de ev sahibimizin Instagram adresini şuraya bırakalım: @ayyildizevim  Buyrun konuk olalım.
4 gün önce

Ev Gezmesi: Ferah ve Çok Kullanışlı Bir Ankara Mutfağı

Sitemizde daha önce yer verdiğimiz ev sahiplerimizin yeni evlere taşınması en az onlar kadar bizi de heyecanlandırıyor. Çünkü işin içinde yeni bir dekor, yeni tasarımlar ve yepyeni güzellikler oluyor. Şimdi mutfağına konuk olacağımız ev sahibimizle de daha önceden tanışıyoruz. Yeni evin heyecanını üstünden atlatan ev sahibimiz, evinin mutfağını ve banyosunu tamamlamış. Durum böyle olunca da oralardan gezmeye başlayalım dedik. Modern ile art deko tarzı harmanlayan ev sahibimiz, mutfağında hem kaliteyi hem de kullanışlılığı öne çıkarmak istemiş. Parlak ve kulpsuz mutfak dolaplarıyla modern görünüme yaklaşan mutfak, mermer görünümlü zemin ve tezgah arasıyla, geometrik formlu sandalyeleriyle ve ışıltılı avizesiyle de art deko tarzdan beslenmiş. Zaten geniş olan mutfağı, daha ferah gösteren beyaz renk, aydınlatmalarla da birleşince aydınlık görünüm daha da artmış. İkiz çocukları olan ev sahibimiz, ilk etaplarda mutfak adası olan bir tasarım istemiş olsa da kullanışlı olmayacağını düşünüp bu düşüncesinden vazgeçmiş. Onun yerine mutfağın bir köşesine yerleştirdiği ekstra mutfak dolabıyla hem keyifli bir köşe yaratmış hem fazladan kullanım alanı. En az mutfağı kadar banyosuna da özen gösteren ev sahibimiz, burada da modern tarzı kalite algısı yüksek parçalarla birleştirmiş. Modern görünümü yansıtan banyo dolabının, parlak seramiklerle ve ışıltılı avizeyle birleştirilmesi tam da bu yüzden. Ev sahibimizin yeni ev heyecanını merak edenler için Instagram adresini şöylece bırakalım: @zeliss_home  Buyrun konuk olalım.
4 gün önce

Ev Gezmesi: İskandinav Stile Feminen Dokunuşlar Katan Bir Dekor

Nötr tonlara karışan pasteller, işlevsel mobilyalar, modern görünüme eşlik eden minimalist felsefe: Bu saydıklarımız hem İskandinav stilin hem de o stilden ilham alan bu evimizin genel özeti. Evinin dekorasyonunda İskandinav stilin ferahlığından ilham alan ev sahibimiz Dilan Hanım, modern tasarımlarla minimalist felsefeyi bir arada sunmak istemiş. Bu evde kullanılan her eşya hem ihtiyacı karşılıyor hem de keyifli ortama şıklık katıyor.  Duvarlar bembeyaz, zeminler de ahşabın sıcaklığıyla bürünmüş. Tam da İskandinav ferahlığının istediği şekilde. Evden eksik edilmeyen nötr tonlara biraz da feminen dokunuşlar katılmış. Salonda kullanılan pastel pembe tonları gold, bakır ve krom gibi çarpıcı pigmentlerle öne çıkarılmış. Seçilen her mobilya oldukça konforlu. Salonu çevreleyen köşe koltuk, hem tepsi hem de sehpa olarak kullanılan orta sehpalar, alandan tasarruf sağlayan duvara monte tv ünitesi. Hepsinin amacı, hem konforu hem de şıklığı aynı mekanda buluşturmak. Evin hem yemek odası hem de mutfağı olan alan da, yine tanıdık tarzda. Burada da modern tasarımlar, minimaist felsefenin etkisindeki İskandinav stille buluşuyor. Ahşabın doğallığını hissettiren yemek masası, mutfağa modern çehre katan eames sandalyeler ve dekoru çok yormadan süsleyen duvar tabloları: Ne az ne de çok. Hepsi, tam kararında kullanılarak mutfağın yemek bölümünü tamamlamış. İşlevselliğin önemli olduğu bir yerde hem tezgah hem de masa olarak kullanılacak bir mutfak adasının olması kadar doğru bir hamle olamazdı! Mutfağın ikinci masasına dönüşen bu alan, ferahlığın rengi beyazla daha bir güzelleşmiş. Ev sahibimizin en değerlisi oğlunun odasında uygulanan duvar dekorasyonu doğal tonlarla oldukça uyumlu bir görüntü içinde. Ama buranın asıl gözdesi bu değil! Çocuk odasında kullanılan mini mutfakla hem sıra dışı bir çocuk odası dekoru oluşturulmuş hem de cinsiyetçi oyuncakların önüne geçilmiş. Sürpriz detaylarla dolu evimizin fotoğraflarıyla buluşmadan önce ev sahibimizin Instagram hesabını şöyle bırakalım: @dilanslife__ Neyin nerden alındığını merak edenler için mobilyaların çoğunun Ikea'dan olduğunu belirtelim. Buyrun konuk olalım.
4 gün önce

Bu Sıcacık Ev İskandinav Ülkelerinden Değil, Ankara'dan!

Şimdi konuk olacağımız ev başkentimizden. Evimiz, Ankara'nın ayazına ve soğuğuna, sıcacık dekoruyla karşı çıkan Nazlı Hanım'a ait. İskandinav ülkelerinin ferah ve keyif dolu stilinden ilham alan Nazlı Hanım, biraz modern biraz da bohem deyip evini huzur dolu bir yere dönüştürmüş. Grinin ve beyazın sakinliğinden şaşmayan ev sahibimiz, her alanda bu iki tonu odak haline getirmiş. Serin renklerin yoğun kullanılmasının sıkıcı bir görünüm yaratacağına dair kaygılar var! O kaygıları taşıyanlar, bu evimize iyice bakınca bunun nasıl önüne geçildiğini görebilir. Salonun doğallık kaynağı olan ahşaplar ve hasırlarla ortama katılan natürel sıcaklık, serin renklerin hareketlenmesini ve ortamın keyifli bir hale gelmesini sağlamış. Salondan eksik edilmeyen mumlar, kırlentler ve koltuk şallarıyla da hygge felsefesini selamlayan bu alan, mutluluğun yayıldığı bir mekana dönüşmüş. İşlevsel ve konforlu mobilyaların, mutlulukla ilişkili olduğunu düşünen ev sahibimiz, salonunda uzanmalı köşe koltuğa, işlevsel sehpalara ve kolayca kaldırılıp serilebilen halılara bu yüzden yer vermiş. Seçilen bütün parçaların ortama kattığı sıcak ambiyans, dekora katılan özgün objelerle de daha bir neşelenmiş. Çocuk odası ve yatak odasında da, salondaki dekorasyon stilinden ödün vermeyen Nazlı Hanım, bu alanları da keyifle zaman geçirilecek sıcacık ortamlara dönüştürmüş. Mobilya ve aksesuarlarında yoğun olarak Ikea imzası bulunan evin fotoğraflarından önce, ev sahibimizin Instagram hesabını şöylece bırakalım: @girlafikir<br /> Buyrun konuk olalım.
4 gün önce

Bu Malatya Evi Klasik Tarzın Gösterişiyle Bürünmüş

Şimdi konuk olacağımız ev, klasik görünümün göz alıcı şıklığına bürünenlerden. Burası, tabloyu andıran duvarları, tavandan tüm eve ışıltı katan aydınlatmaları ve diğer bütün detaylarıyla göz önünde olmak isteyen bir ortam. Evle ilgili detaylı konuşmaya geçmeden önce evin her köşesiyle yılmadan ilgilenen ev sahibimizi tanıtalım. Kendisi iki çocuk annesi ve çok enerjik biri. Bulduğu her boş vakti çocuklarına ve evine ayıran Aydan Hanım aynı zamanda çok yetenekli bir aşçı. Aydan Hanım'ın yemek yapma isteğini daha bir teşvik eden mutfaktan başlayalım. Burası alan olarak geniş mutfaklardan ama burayı daha bir ferah gösterense kuşkusuz beyaz renk. Beyaz rengin ferahlığına katılan siyah ve goldlar da işin hareketli kısımları. Mutfağın en çok göz çarpan detaylarıysa klasik şıklığa biraz da nostaljik bir görünüm katan mutfak dolapları kulpları. Evin mutfağından sonra bizi karşılayan salonda sıra. Işıltıları, ince detayları ve konforlu mobilyalarıyla klasik görünümde olan salonda, toprak tonlarına nötreler eşlik etmiş. Bu haliyle hem sakin hem de hareketli. Konforlu mobilyaları daha öne çıkarma göreviyse perde ve şık desenleriyle salonu tamamlayan duvarlara ait. Duvarlarını adeta bir tabloya dönüştürmeyi seven Aydan Hanım, çocuk odalarında da duvar kağıtlarıyla bunu sağlamış. Her bir çocuğunun odasına da farklı konseptler oluşturan ev sahibimiz, çocuklarının mutlu olacağı yaratıcı alanlar yaratmaya çalışmış. Klasik tarzın biraz daha rahatlığa kaydığı oturma odasında seçilen köşe koltuk ve güçlü fuşya rengiyle, burası evin keyifli köşesine dönüştürülmüş. Ve tabi ki burada da duvar kağıtları eksik edilmemiş. Ortamın neşesine eşlik eden çiçekli desenlerle de ortama biraz romantiklik katılmış. Evinin genel düzeninde pratik fikirlerden ve muntazam düzenden şaşmayan ev sahibimizden çok fikir alacaksınız. Fotoğraflara geçmeden önce ev sahibimizin sunumlarıyla renklendirdiği Instagram hesabını takip etmek isteyenler @aydancaaa adresini ziyeret edebilir. Buyrun konuk olalım.
4 gün önce

Eryaman Spor Sitesi 3+1 Toki Dairesini Yeniledik

Ankara Eryaman Spor Sitesi ⚒ Komple Tadilat işimizden görüntüler.. 📌Mutfak &amp; Banyo &amp; Wc tamamen yenilendi. 📌Zeminler Laminat Parke yapıldı. Balkon parke görünümlü seramik yapıldı. 📌İç Kapılar ve Çelik Kapı yenilendi. 📌Evin Boyası ve gerekli tamirleri yapıldı. 📌Yatak odasına Duvardan duvara Sürgülü Gardolap yapıldı. 📌Bunların dışında gerekli elektrik, su tesisatlarda işlemler yapıldı. Havlupanlar değişti. vb. Müşterimiz İlknur &amp; Mesut Abayhan ve değerli aileleri bize memnuniyetlerini ifade ettiler. Bizde onlardan çok memnun olduk. Mutlu ve huzurlu bir hayat yaşamaları dileğiyle hayırlı olsun.. Daha detaylı yapım aşaması ve bittikten sonraki videoları yüklenecek takipte kalınız.. Asel Decor - Mobilya &amp; Tadilat Dekorasyon
4 gün önce

ankastre fırın nereye konmalı yardım lütfen

yeni bir ev aldık ve mutfağını tasarlıyoruz. Marangozumuz bize iki tane plan çizdi. ancak fırını nereye koyacağımızla ilgili karar veremdik sizce hangi plan daha kullanışlı görünüyor. fikir verirseniz çok sevinirim.
5 gün önce

2019 Yılı Fiyatıyla Müstakil Ev Yapmanın Maliyeti ve Giderleri

Müstakil ev yapmak ne kadara mal olur? Bu soru, şu sıralar birçoğumuzun aklındaki deli sorulardan biri. Durum böyle olunca da, detaylı bir araştırma yapmak gerekiyor değil mi? İşte bugünkü yazımızda, sizin yerinize o araştırmayı biz yaptık. Size düşense dikkatlice okuyup, karar vermek. Hadi bakalım, başlıyoruz.
5 gün önce

Kadife kumaş ile ilgili yardım

Merhaba bir oturma grubu aldım ama kumaş seçimini yapmadım. Koltuğun kendisi kadife kumaştan . Doğtaş mobilyadan aldım. Ama kadife nasıldır bilmem. Aşırı parlak da sevmem ama takıma yakışmış dedi herkes. Nubuk kumaşı kaliteli gelmedi ne yapsam bilemedim . Bugün karar vermem lazım
6 gün önce

Klasik Şıklığın Asil Tasarımlarla Buluştuğu Dubleks Bir Daire-II

Gülden Hanım'ın çok şık evinin birinci katını birlikte gezmiştik . Şimdi de sırada ikinci kat var. Burası da tıpkı birinci kat gibi ışıl ışıl. Birinci katta gördüğümüz her şey burada, daha bir fazlalaşmış: İhtişama ihtişam katılmış, kaliteye kalite. Tavanlar ve duvarlar, bu katta da yine saray yapılarını andırır cinsten. Tavan dekorasyonlarında kullanılan aydınlatmalar ve duvarları süsleyen oryantal figürlü aynalar, Gülden Hanım'ın evinin ruhunu yansıtan en önemli detaylar. Ferah bir yaşam alanı, yatak odası, çocuk odaları ve genişçe bir mutfağın daha olduğu üst katta, klasik görünüme art deko detaylar katılmış. Üst katın en büyük alanlarından biri olan yaşam alanında iki ayrı salon yer alıyor. Her iki bölümde de bambaşka mobilyalarla ortamını zenginleştiren Gülden Hanım, renk tercihlerinde yine güçlü renkleri kullanmayı ihmal etmemiş. Zümrüt yeşilinin kalite akan görünümüne beyazların ve siyahların eşlik ettği salonda, seçilen konforlu ve zarif mobilyalarla da ortamın kaliteli şıklığı tamamlanmış. Üst katın geniş alanlarından bir diğeri olan mutfakta, modern ve klasik dekor iç içe geçmiş. Mutfak dolaplaında siyah- beyaz zıtlığından yararlanan Gülden Hanım, kulpsuz ve parlak mutfak dolaplarını seçerek ortamına modern esintiler katmış. Hem mutfak masası hem de ayrı bir tezgah olarak kullanılan mutfak adasına eşlik eden metal sandalyeler de yine mutfağın modern detaylarından.  Mutfağın klasik detaylarını oluşturan parçalar da, geniş alanın öteki yüzünde. Mutfağın oturma alanı olan bölüme eşlik eden şık tasarıma sahip tv ünitesi hem klasik hem de sıra dışı bir görünümde. Evin üst katında bulunan yatak odası ve çocuk odalarında da ne renkler, ne duvarlar ne de tavanlar, genel dekorun gerisinde kalmış. Her yerde yine güçlü renkler, yine ihtişamlı tavanlar ve yine sıra dışı duvarlar, hemen yerini almış. Yatak odası mor, çocuk odaları da mavi ve pembe ile renklenmiş. Bütün renklerin yansıması, üst katın holünde kullanılan şerit led ışıklarla birleşince de burası masalsı dünyaya dönüşmüş. En az birinci katı kadar ilham dolu ikinci katın fotoğraflarından önce, takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram hesabını şuraya bırakalım: @bahcemdeortancalar&nbsp; Hadi, buyrun...
1 hafta önce

Klasik Şıklığın Asil Tasarımlarla Buluştuğu Dubleks Bir Daire-I

Şimdi konuk olacağımız evden çokça kare olduğu için önce sizi evin birinci katıyla buluşturacağız. Evimiz dubleks planlı, genişçe bir ev. Üç çocuk annesi ev sahibimiz Gülden Hanım, hem çocuklarıyla uğraşıyor hem bu koca evin dekorasyonuyla. Gülden Hanım, evi için profesyonel destek almış olsa da dekorasyona karşı özel ilgisi olduğundan her detayla kendi de ilgilenmiş. Önceliği çocuklar olan ev sahibimiz, evini hayalindeki yuvaya dönüştürüken en çok çocukların mutlu olacağı alanları yaratmaya özen göstermiş. Klasik stilin etkisinin yoğun hissedildiği bu evin, giriş katında mutfakla iç içe bir yemek odası bulunuyor. Oldukça ferah olan bu iki alanda da bambaşka dekorlar oluşturulmuş. Yemek odasına güçlü etkisini katan parlamaent mavisi damga vururken, mutfakta da yine güçlü bir ton olan morun etkisi görülüyor. Her iki alanda da, ışıltı ve ihtişam oldukça göz önünde.  Mutfakta beyaz kulpsuz dolapların tercih edilmesiyle ortama biraz modern esintiler katılmış olsa da, tezgah arasında ve duvar kaplamasında kullanılan aynaların etkisiyle modern esinti yerini daha çok lüks detayların şıklığına bırakmış. Gülden Hanım, misafirleri pek seviyor. Bunu en iyi anladığımız yer, her köşesinin özenle dekore edildiği misafir yatak odası. Pastel tonlarda pembe ve beyazla dekore edilen bu alanda, evin genelinin ruhunu oluşturan ayna kaplamalı duvar dekoru eksik edilmemiş. Aynalı duvar dekorunda kullanılan oryantal figürlerle ortam hem sofistike bir görünüm kazanmış hem de romantikleşmiş. Ev sahibimiz için önceliğin çocuklar olduğundan bahsetmiştik. Öyle ki, geniş bahçesinin her alanını çocuklarını düşünerek planladığı gibi bir de evinin bir odasını çocukları için oyun alanına çevirmiş. Çocukların içinde mutlu zaman geçirmeleri ve yaratıcılıklarını öne çıkarmaları için de, burayı renklendirmiş de renklendirmiş. Sarılar, turuncular, kırmızılar, maviler ve daha niceleri, oyun odasının neşesini saçmak için bir araya gelmiş. Huzur dolu bahçesi, evin bütün alanları gibi klasik şıklıktaki antresi ve misafir banyosuyla karşılaşacağınız giriş katın içinde daha bahsetmediğimiz çok detay var. Detayları sizin gözlerinize bırakarak sizi evimize buyur ediyoruz... Evin ikinci katından fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.
1 hafta önce

Siyah ve Beyazın Asaletini İçine Katan Bir Ankara Evi

Şimdi konuk olacağımız ev, biraz modern biraz art deko biraz da klasik. Sofistike görünümleri seven ev sahibimiz, evinin dekorasyonunda hep bu doğrultuda ilerlemiş. Modern tasarımları kalite ve lüksle buluşturmuş. Konuk olduğumuz ev, canlı renkleri pek sevmiyor. Buranın rengi genel olarak siyah. Evin her alanında kendine yer bulan siyah, açık renklerle yarattığı kontrastla evin asil görünümünde önemli paya sahip. Evimizi gezmeye başladığımızda karşımıza ilk çıkan yerlerden olan mutfak, beyaza katılan siyahla renk kazanmış. Mutfak dolaplarında kullanılan kulpsuz parlak dolapları ve metal sandalyeleriyle modern görünümde olan mutfağa, tavandan sarkan zarif görünümlü klasik avize eşlik etmiş. Aydınlık görünümün artırılması için de gizli ledlerle aydınlığa aydınlık katılmış. Evin art deko olan yüzü salondaysa siyah etkisini daha bir artırmış. Siyahın, parlak yüzeyler ve metalle buluştuğu salonda, açık nötr tonlarla ortamın karamsarlığı, sofistike bir görünüme geçiş yapmış. Geometrik formların ve bolca metalin yarattığı şık görünümle salonun kalite algısını yükselten ev sahibimiz, seçtiği perdeleriyle de ortamda hiçbir şeyin eksik kalmasına yer vermemiş. Tarzıyla salonun devamı gibi olan banyoda da yine siyah ve açık tonların ortaklığı var. Parlak seramiklerin, geometrik formların ve zıt kutupların yarattığı kontrastın ruh kattığı banyo, görünümüyle de en az diğer yerler kadar asil ve şık. Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @48kilonun_gitme_seruveni&nbsp; Buyrun konuk olalım.
1 hafta önce

Bu İstanbul Evinde Modern Rustik Tarza Çokça Işıltı Katılmış

Natürel dokuları, modern ve ışıltılı tasarımlarla buluşturan bir evin konuğuyuz. Ev sahibimiz Damla Hanım'ın sevdiği bu görünüm, nostaljik sıcaklığın günümüzün şık tasarımlarıyla buluşmasını sağlamış. Genişçe bir eve sahip olan ev sahibimiz, evinin her yerinde farklı tarzları denemekten çekinmemiş. Evinin salonunda modern, rustik ve biraz da art deko tarzın harmonisi yaşatan Damla Hanım, diğer alanlarda daha çok modern şıklığa yönelmiş. Farklı tarzların buluşma noktası olan salonun bir tarafında taş duvar, diğer tarafında da duvarı komple kaplayan aynalar var. Birbirine zıt duran bu iki duvar dekorasyonunun yarattığı görünümse hiç de öyle abeslik sergilememiş. Aksine, salona hem doğal bir görünüm sağlanmış hem de ışıltı. Taş duvar ve ayna dekorasyonundaki çatışma hali, salonda kullanılan renklerde de kendini göstermiş. Sakin renklerden grinin güçlü tonlardan parlament maviyle birleştirilmesi, yine zıt kutupların yarattığı uyuma örnek olmuş. Bu iki renge eklenen ahşap detaylarla da ortamın uyumuna bir de doğal sıcaklık katılmış. Doğallık kaynağı olan ahşap mobilyaların bolca kullanıldığı salonda, aydınlatma tercihinde doğallık yerini biraz lükse bırakmış. Hem yemek bölümünde hem de oturma alanında kullanılan göz alıcı avizeler, salonun ambiyansına sofistike bir tavır eklemiş. Salonun ışıltılı detaylarını geride bırakan evin mutfağında genel olarak modernlik hakim. Mutfakta seçilen renkten kullanılan kulpsuz dolaplara kadar her alanda, modern çerçeveden seçimler yapılmış. Mutfak tezgah arasını süsleyen çift renkli görünümün aydınlatmayla desteklenmesi, mutfağın berrak şıklığını daha bir pekiştirmiş. Mutfağın hemen yanı başında duran kiler, ev sahibimizin en sevdiği alanlardan. Daha önce balkon olan bu alan, kapattırılarak kilere dönüştürülmüş. Ahşap ve metal dolapların kiler rafını oluşturduğu bu alan, keyifli zamanların geçirilmesi adına da kapalı balkon görünümünden taviz vermemiş. Evinin çocuk odasında, keyifli bahçesinde ve banyo gibi bütün alanlarında, şık görünümü elden bırakmayan ev sahibimizin dekorasyonundan bolca ilham alacaksınız. Merak edenler için belirtelim: Evin dekorunda kullanılan mobilya ve aksesuarlarda Ikea, Karaca Home ve özel mobilyacıların imzası var. Ev sahibimizin evi kadar sıcacık Instagram hesabını takip etmek isteyenler @damla_home adresini ziyaret edebilir. Buyrun konuk olalım.
1 hafta önce

Stor, Zebra, Plicell Cam Balkon Perdesi ve Dikey Tül Perdeler Üreticiden Tüketiciye

Özel ölçülü üretim, Yurtiçi ve yurtdışı sipariş imkanı sunuyoruz. Mekanik perdeler konusunda her türlü sorunuzda yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.