Güncel Paylaşımlar

Bugün

Bu Ankara Evinde Keyif Seviyesini Arttıracak Detaylar Ön Planda!

Şimdi sizlerle Eda Hanım'ın evine konuk oluyoruz. Ankara'da yaşayan ev sahibimiz, tarzını zamanla değiştirdiği dekorunda bizleri ağırlıyor. Ev sahibi evini ilk dekore ettiği zamanlarda daha çok modern stile yönelmiş. Modernin zamansız halini uzun bir süre kullanmış. Ama daha sonra farklı bir şeyler istemiş. Dekora rustik esintilerin de çok yakışacağını düşününce ahşabın etkinliğini arttırmış. Organik detaylara da salonda yer açılmış. Eda Hanım'ın ilk zamanlarda tercih ettiği nötr renkler gelen ahşaplarla sıcaklık kazanmış. O da yetmeyince kırmızı ve yeşil ile ortam iyice canlanmış. İkonik tasarımlara sahip yemek odası takımı, salonun öte tarafına yerleştirilmiş. Organik görünüm edinen duvarın yanına da çok yakışmış. Duvar dekorlarını çok seven Eda Hanım, çıtalarla da alana mimari etkiler kazandırmayı ihmal etmemiş. Genel görünüme dahil edilen duvar objeleri de işin cabası! Salon dışında çocuk odası ve balkonu da bizimle paylaşan ev sahibimiz bu alanları da keyiften mahrum bırakmamış. Çocuk odası fonksiyonel mobilyalarla doldurulmuş. Balkon da içinden çıkılmak istenmeyecek bir hal almış. Fotoğrafları arasında gezinirken çok seveceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @eda_trksvr Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu İki Katlı Evde Modern ve İskandinav Stil El Ele!

Şimdi sizinle Burcu Hanım'a konuk oluyoruz. Kocaeli'de yaşayan ev sahibimiz yeni evlenmiş bir bankacı. İşini bir süredir evden yürüten ev sahibimiz, bu sırada eve daha çok odaklanmaya başlamış: Daha ferah ve konforlu bir dekor oluşturmak istemiş. İstediği ortamı oluşturmak için de ilk olarak iki katlı evin salonundan başlamış işe. Buradaki ambiyansın tüm eve yayılmasını istemiş. Modern ve İskandinav stilin rehber alındığı salonda açık renk paleti tercih edilmiş. Grinin açık tonu, beyazla buluşturulmuş. Ortamda konfor sağlamak için geniş oturuma sahip rahat koltuklar tercih edilmiş. Onları tamamlama görevi de minimal parçalara verilmiş. Salonun bir başka köşesinde oluşturulan yemek bölümü İskandinav stilin belirdiği alan: Ahşap mobilyaların kullanıldığı bu alanda kıvrımlı hatlarla da sıcaklık sağlanmış. Fotoğrafları arasında gezinirken ilham alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @evdekorasyonmoda1 Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu Mutfaktan Çıkan Lezzetlerin Hepsi Samimiyet İle Baharatlanmış!

Şimdi sizlerle Aslı Hanım'a konuk oluyoruz. Adana'da yaşayan ev sahibimiz 2 çocuk annesi bir dekosever. Evi ile ilgili her şeyle bizzat ilgilenen ev sahibimiz, tamamen istediği parçalardan oluşan bir dekor oluşturmaya çalışmış. Dekorasyon sürecinde sevilen parçaları bulmak için uzun uzun araştırmalar yapmış Aslı Hanım! Ama bazı şeyler içine sinmeyince tercihini özel tasarımlardan yana kullanmış. Evde bizi ilk olarak karşılayan mutfak için gri ve beyaz uyumundan yararlanılmış. Birbirine çok yakışan bu iki ton, arada kullanılan pirinç detaylarla daha çekici bir hal almış. Tarz olarak rustik ruhun baskın olduğu dekorda, kullanılan ankastreler ve jaluziler ile bu otantik atmosfer belirginlik kazanmış. Mutfağın hemen devamında oluşturulan oturma alanı hem mutfakla bağlantılı olmuş hem de biraz kendi tarzını bulmuş.  Daha çok modern stilin kullanıldığı bu bölümde, tamamen konfor ön plana çıkarılmış: Ortama uygun bir köşe koltuk ve orta sehpa ile alanın ihtiyaç duyduğu parçalar yerini bulmuş. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @asliscoffees Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu İstanbul Evinde Ahşabın Natürelliğine Beyazın Ferahlığı Karışmış!

Şimdi sizlerle Pınar Hanım'a konuk oluyoruz. İstanbul'da yaşayan ev sahibimiz uzun yıllar bankacılık yapmış. Şu sıralarda ise kendini içerik üreticiliğine kendini vermiş. İnsanlarla hayatına dair kareleri paylaşan ev sahibimiz bu paylaşımlarında evini ihmal etmemiş: Evindeki fikirleri başkalarıyla da paylaşarak ilham olmak istemiş. İçinde huzur bulacağı bir dekor oluşturmak için ev sahibimiz her şeyi kendisi belirlemiş. Kullanılacak mobilyalar, tasarımlar ve renkler onun zihninden nasıl geçiyorsa öyle olmuş. Tarz olarak modern ve bohem esintilerin kulanıldığı evde sıcak bir atmosfer oluşturulmuş. Ahşabın natürel havası bu konuda önemli paya sahip olmuş. Her odada kendine ait dokunuşları öne çıkaran Pınar Hanım, mutfağı bizzat çizmiş. Balkonu da aklından geçen bir fikirle yenilemiş. İskandinav esintilerini barındıran mutfakta ahşap yine yerini almış. Yanında da ona çok yakışan beyaz hazır bulunmuş. Duvarların bir kısmında depolama amacına hizmet eden shaker kapaklı dolaplar tercih edişmiş. Bir kısmı da açık ahşap raflarla samimi halde bırakılmış. Balkonundaki beyaz demir görüntüsünü sevmeyen Pınar Hanım, bu alan için egzotik bir çözüm düşünmüş: Bambu çubuklar alınıp demirler kapatılmış. Böylece balkona bohem ruh yansımış. Fotoğrafları arasında gezinirken birçok sürpriz kareyle karşılaşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @petitekare  Buyurun konuk olalım.
Bugün

Ev Gezmesi: 20 Metrekarelik Bu Balkon Evin Ekstra Odası Gibi!

Şimdi sizinle 20 m2'lik bir balkona konuk oluyoruz. Bursa'daki balkonumuz Ersin Bey'e ait. Kendisi dekorasyonla ilgilenen birçok kişinin aşina olduğu biri. Daha önce eski evine konuk olduğumuz Ersin Bey, yeni bir eve taşınmış. İki katlı olan bu evin üst katındaki balkon resmen evin fazla bir odası gibi! Eve ilk baktığında balkonun büyük olması Ersin Bey'in ilgisini çok çekmiş. Çünkü U tipi plana sahip olan bu balkon dekore edilebilmek için yeteri kadar alan sunmuş. Balkon çok estiği için ilk etapta camla kapatılmış. Daha sonra da içine uygun mobilyalar seçilmiş. Ev sahibimiz ve misafirlerinin zamanı balkonda çok geçtiği için buranın konforlu olmasına özen gösterilmiş: Ona uygun balkon oturma grubu tercih edilmiş. Antrasit ve siyah rengin hakim olduğu oturma grubuna hardal kırlentlerle hareket katılmış. Hasırlar da işe dahil olunca eksik kalmamış. Bitkilerin farklı köşeleri kaptığı keyifli balkondan karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @ersindoganhome Buyurun konuk olalım.
Bugün

Bu Capcanlı Evde Renkleri ve Desenleri Durdurabilene Aşk Olsun!

Bir yandan renkler, diğer yandan çocukluğa dair objeler... İşte bizi şimdi karşılayan bu evde bolca göreceğiniz detaylar bunlar! Antakya'daki evinde bizi ağırlayan Müzeyyen Hanım, eşi ile birlikte kendilerine hitap eden bir ev yapmak istemiş. Bu yüzden de neredeyse her yeri kırıp-dökmüşler. Mutfak için ayrılan alan balkonla birleştirilmiş. Böylece hem kış bahçesi hem de geniş bir mutfağa kavuşulmuş. Antrede de alanı daha ferah hale getirmek için küçük çaplı inşaat işlemleri uygulanmış. Evdeki geniş çaplı tadilatlar bittikten sonra, ev sahibimiz başlamış sevdiği renkleri toplamaya: Kırmızı, mor, turuncu, yeşil ve sarı dekorda yerlerini sırasıyla almaya başlamış. Hem de öyle küçük detaylarda değil! Hemen hemen her odada beliren canlı renkler bazen etamin desenleri şenlendirmiş. Bazen de büyük parçalı mobilyaların sesi olmuş. Eklektik stilin hakim olduğu evde, geçmişle günümüzü buluşturmuş ev sahibimiz. Otantik hisler yaratan taş duvarlar, nostaljik seramikler ve renkli kilimler, günümüzün tasarımlarını taçlandırmış. Birçok sürpriz köşe ve ilham veren fikirlerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @hobilerim_askina Buyurun konuk olalım.
1 gün önce

Oturma Odası Modellerimiz

SADE VE ZAMANSIZ Kolay temizlenebilen kumaşlarla tasarlanan Buse oturma odası, ahşap dekorasyon öğeleri ile birleştiğinde çok daha dingin bir mekan yaratmanıza imkan sağlıyor. Buse özel tasarımı sayesinde rahatlığınız iki kat artıyor. Konforun en şık hali; Buse koltuk takımı. Buse; geniş oturumu, sade formu ve modern görünümü ile evlerde rahatlığın simgesi haline gelecek. Kapitone detayı ürünün sadeliğine renk katıyor.
1 gün önce

Öncesi&Sonrası: Çok Sıradan Dolaplardan Sofistike Şıklığa Yolculuk!

"Tadilat süreci zor ama cesur olmadan da hayallere kavuşulmuyor". Bu sözler bizi değiştirdiği mutfağında ağırlayan Nihan Hanım'a ait. Bu cesur adımı atan ev sahibimiz, sonucundan çok mutlu olduğu bir mutfağa kavuşmuş. Eee tabi bu süreç de işler öyle göz açıp kapayıncaya kadar da gitmemiş. Her şeyle bizzat o ilgilenmiş. Önce nasıl bir mutfak istediğini hayal etmiş. Sonra da hayallerini kağıda dökmüş. Tasarımları çizdikten sonra uygun usta aramış. Mutfakta yer alan eski dolaplar düz kapaklı sıradan ahşapmış. Ama Nihan Hanım'ın yeni istediği dolaplarda farklı tasarımlar yer almış. Bazı dolaplar cam kapaklı olmuş bazıları açık raf tipi bazıları da kapalı... Tüm dolapların tavan kısmı da taçlı şekilde olmuş. Yeni mutfakta cam büfe istediği için ev sahibimiz tezgah alanından taviz vermiş. Oradaki açığı kapatmak için de hem masa hem de alternatif görevleri yerine getirebilecek bir ada tasarlamış. Mutfak masası olarak görev yapan masanın üst kısmı tezgah ile aynı görünümde olmuş. Altda da tekerlekler yer almış. Böylece adanın işlevsel hale gelmesi sağlanmış. Siyah ve pirinç uyumunu seven ev sahibimiz, dolaplarda siyahı tercih etmiş. Detaylarda da pirinç yansımaları... Mutfağın sofistike halini biraz da vintage esintilerle süslemek isteyen Nihan Hanım duvarda kullandığı tabloda, sandalyelerde ve avize tasarımında bunu göstermiş. Duvarda kullanılan çıtalar da alanın karakterini iyice pekiştirmiş. Son olarak mutfak kapısını iptal eden ev sahibimiz, hemen yan taraftaki salon ile ortak sürgü kapı tercih etmiş. Tabi ki yine siyah! Fotoğrafları arasında gezinirken çok seveceğiniz mutfağımıza geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @daire_66 Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

Bu İstanbul Evi Sadeliğin Çok İyi Bir Emsali!

"Eşyaların kendine esir etmediği bir dekor istedim". Bu sözler bizleri şimdi evinde ağırlayan Enise Hanım'a ait. Öğretmen olan ev sahibimiz dekorasyonda sadeliği sevenlerden. Bu yüzden gözünü yoran renk ve fazla parçalardan kaçınarak başlamış evini dekore etmeye! Canlı renklerin geri planda durduğu evde, beyaz ana karakteri göstermiş. Onun yanına da karizmatik tavrıyla füme rengi gelmiş. Oldukça sade görünen dekor için birkaç hareket noktası da eklemek gerek diye düşünmüş ev sahibi. Tam da bu noktada sıcaklık yayan bitkiler devreye girmiş. Mutfak ve oturma odasını da bizimle paylaşan Enise Hanım, bu iki alanın da konforlu olması için elinden geleni yapmış. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @enisece_li Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

Küçük Bir Mutfak Nasıl Harika Görünür Sorusunun İşte Yanıtı!

Şimdi sizlerle Tuba Hanım'a konuk oluyoruz. Eski bir ev alıp komple yenileyen ev sahibimiz, bizleri mutfağında ağırlıyor.  Mutfağını yaptırırken her şeyden önce renge karar veren ev sahibimiz, nötr tonlara yönelmiş: Alan küçük diye hemen beyaz olması fikrine karşı çıkmış. Ortamda her şeyden önce sıcak bir atmosfer istediği için natürellik seviyesini olabildiğince yüksek ttmuş. Böylece ahşabın sesi fazlasıyla yankılanmış. Koridor tipi alanı verimli kullanmak için karşılıklı doplaplar tercih edilmiş. Bir tarafta hazırlık alanına hizmet eden dolaplar, karşıda küçük bir masa ve ekstra depolama alanına dönüşmüş. Ahşap mutfak tezgahı isteyen ev sahibimiz, tezgah aralarında da petek şeklinde seramik kullanmış. Gayet de iyi yapmış!  Mutfağın son dokunuşlarını da yapan ev sahibimiz, ortamın samimi tavrına uygun perde, eviye ve bolca bitkiyi yerlerine kondurmuş. Her şeyin sonucunda da gözlere bayram ettirecek bir mutfak ortaya çıkmış. Fotoğrafları arasında gezinirken ilham alacağınız mutfağımıza geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @homebytuba Buyurun konuk olalım.
2 gün önce

Özel Tasarımların Yer Aldığı Bu Dekorda Konfor ve Uyum Had Safhada!

Şimdi sizinle İskandinav ve country stillerinin buluştuğu bir eve konuk oluyoruz. Ev sahibimiz bizi salonunda ağırlıyor. Bu alanı ve diğer odaları komple tadilattan geçiren ev sahibimiz ve eşi, yeni ortamın kendi ruhlarına hitap etmesini istemiş. Dekorun hem natürel hem de keyifli olması için yapılacaklar belliymiş aslında: Natürellik dozunu arttırmak! Tam da bu amaçla dekorun ana karakteri ahşap ağırlıklı olmuş. Zeminde kullanılan parkeden mobilyalara kadar buna dikkat edilmiş. Salon için mobilya seçilirken alana konforu getirecek parçalar ön planda tutulmuş: Rahatlığın sembolü köşe koltuk ve ahşap mobilyalar buna göre yerlerini almış. Tv ünitesi arkasındaki duvarda ilk etapta mermer kullanmak istemiş ev sahibi. Ama hem maliyet hem de zor işçilikten dolayı bu bölümü farklı şekilde değerlendirmeyi düşünmüş. Alçıpan, paneller ve apliklerle birlikte bu bölüm için özel bir tasarım yapılmış. Karşı duvardan da çıtalar seslenince dekorun mimari detayları belirginleşmiş. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @thedesigner.ms Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Tarlaya Ev Yapmak İçin Gereken Şartlar!

Tarla bir diğer adıyla tarım arazisi müstakil ev yapımında size "dur" diyen alanların başında geliyor. Çünkü tarlaya öyle rastgele ev yapamıyorsunuz. Uymanız gereken kurallar var. Peki ne bu kurallar? İşte şimdiki yazımızda bu konuya değineceğiz. Tarlaya ev yapmak için uymanız gereken kuralları anlatacağız. Hazırsanız başlayalım.
3 gün önce

Bu Balıkesir Evi Ofis Gibi Döşenen Evlere İnat Her Detayıyla Çok Sıcak!

Şimdi sizlerle Balıkesir'e doğru yol alıyoruz. Sebeb-i ziyaretimiz Sezen Hanım'ın sıcacık evini görmek. 2 yıldır bu evde yaşayan Sezen Hanım ve eşi, buraya taşındıktan sonra her detayı ince düşünerek yapmışlar. "Kesinlikle üst modern ve keskin çizgilerle belirlenmiş parlak ve soğuk mobilyalar bize göre değil" diyen Sezen Hanım, bu durumu evinde kullandığı her parçada da göstermiş. Ahşabı, canlı renkleri ve olabildiğine doğallığı seven Sezen Hanım, içeri girer girmez pozitif hissedeceği bir dekor oluşturmuş. Eklektik tarzın hakim olduğu evde kırmızılar, turuncular, yeşiller rahatça gezinip durmuş. Bu canlı tonları kaynaştırmak için de beyaz aracı olmuş. Evinde otantik bir hava da isteyen ev sahibimiz, duvarlarda tuğlalar kullanmış. Bu sayede hem istediği atmosfer sağlanmış hem de beyaz mutfak yanına çok uyumlu bir yol arkadaşı almış. Kıvrımlı hatlara sahip mobilyaların kullanıldığı evde, samimiyete gölge düşürecek hiçbir parçaya yer verilmmeiş. Desenli halılar bütün zeminlerde kendini göstermiş. Ahşapların olmadığı tek köşe bırakılmamış ve pötikare desenler evin sahibi gibi her yerden "hoş geldin" demiş. Adaçayı yeşili banyosu, neşe kaynağı balkonu ve daha birçok sürpriz köşesiyle buluşacağınız evimizden karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @sezen.den  Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

Yetersiz ışık alan ev için öneriler

Yan binadan dolayi evim karanlık gündüz bile ışık yakmak zorundayım. Camları da küçük yeterli gün ışığı sağlamıyor. Perde konusu hep kafamı kurcalıyor. Kullanmak zorundayım çünkü yan bina cok yakin mahremiyet cok yok su an kruvaze Perde var camim da ama ben katlamalı keten Perde istiyorum yaparsam dogru bir sey yapmis olur muyum yoksa macera aramayayim mı
3 gün önce

Yenilenen Bu Müstakil Evde Country Stilin İzleri Çok Belirgin!

Şimdi sizinle Didem Hanım'a konuk oluyorz. İzmir'de yaşayan ev sahibimiz, müstakil evlerden oluşan bir sitede yaşıyor. Avukat olan Didem Hanım ailesiyle birlikte daha önce apartmanda yaşıyormuş. Ama biraz daha özgürlük arayışına girişince şimdiki evine taşınmış. Eski evlerden oluşan bu sitenin en güzel yanı müstakil olmasıymış. Tabi bir de doğal havası... Didem Hanım ve ailesi eve yerleşince imkanları doğrultusunda tadilata girişmiş: Öncelikli alanlar belirlenmiş ve onlardan başlanmış. Kalan yerler de zamana yayılmış. Evin ortamı country stile daha çok yakın olduğu için yapılan yenilikler de buna uygun olmuş. Kır evi stilini yansıtan detaylarla dekorun samimiyeti öne çıkarılmış. Country stilden ilham alan mutfakta beyaz ve ahşabın birlikteliğine başvurulmuş. Ortamın neşe kaynağı olarak da yeşil ve pembeden yararlanılmış. Yarım adanın kullanıldığu Amerikan mutfakta alternatif bir masa ve sandalyeler de yer almış. Bu sayede yarım ada hazırlık ve atıştırmalık yeri olmuş. Diğer masa da kalabalık yemeklerin adresi! Mutfağın diğer detaylarına sıra geldiğinde de ev sahibimiz oldukça özenli davranmış: Geleni karşılamak için pembe bir kapı yer almış. Ekstra mutfak dolabı vitrin görevi görmüş. Yemek masasının üstündeki tavan vantilatörü de ihtiyacı karşılarken alana egzotik bir ambiyans katmış. Bahçesinden de karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @countryhouseofdido Buyurun konuk olalım.
3 gün önce

2022 Yılı Fiyatlarıyla Havuzlu Villa Maliyeti ve Gider Kalemleri!

Ekonomik koşulların her geçen gün değiştiği günümüz şartlarında maliyet hesabı pek kolay olmuyor. -Malumunuz fiyatlar dalgalı-. Ama elimizden geldiğince bugün sizlere havuzlu bir villanın ne kadara mal olacağını anlatacağız. Yazımızda farklı gider kalemleriyle birlikte 2022 yılı fiyatlarıyla hesaplanmış iki katlı havuzlu villa maliyetini vereceğiz.  Hadi başlayalım hemen.
4 gün önce

Bu Evde İşlevsellik ve Ferahlık Her Şeyin Önünde!

Şimdi sizinle açık renklerin ferahlığına teslim olmuş bir eve konuk oluyoruz. Bizi Reyhan Hanım karşılıyor. İskandinav stilden beslenen ev sahibimiz, renk paletinde de o tarzın sevdiklerini ön planda tutmuş. Genel olarak beyaz, bej ve krem arasında gidip gelen dekorda sıcaklık kaynağı olarak hasır ve ahşaplar seçilmiş. Ortamda akıcı bir görünüm oluşturmak için gereksiz parçalar tercih edilmemiş. Tamamlayıcıların minimal formda olmasına özen gösterilmiş. Salonda mobilya yerleşimi yapılırken üçlü koltuklar sıralı şekilde konumlandırılmış. İki berjer de pencere yakın durmuş. Duvara yakın bir köşe de alanın en sıcak mobilyaları için ayrılmış: Masa ve sandalyeler. Farklı odalarından da karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @reyblogu Buyurun konuk olalım.
4 gün önce

Bu Evde Sıradan Şeyler Küçük Dokunuşlarla Bambaşka Hale Dönüşmüş!

Şimdi sizlerle her köşesi sürprizlerle dolu bir eve gidiyoruz. Çanakkale'de bulunan konuk evimiz içinde birçok rengi ve objeyi barındıran bir yaşam alanı. Kır evlerinden ve İskandinav ruhundan esinlenen Ülkü Hanım'ın evi burası: Bir yanıyla keyifli diğer yanıyla da ilham dolu! Sevdiği tarzları evinde kendine göre kullanan ev sahibimiz, işin içine kendi yaptığı detayları da bolca serpiştirmiş. Renklerin çok sevildiği bu evde, her odada farklı bir ton seslenmiş: Oturma odası indigo mavisi ve zeytin yeşilinin etkisi altına girmiş. Salon daha çok nötr tonlarda kalmış. Diğer alanlarsa beyazdan şaşmamış. Duvar dekorlarının yeri ayrı diyen Ülkü Hanım, oturma odasında çıtaları kare şekilde kullanmış. Üstünde de indigo mavisine yer vermiş. Sıra diğer odalara gelince kendi yeteneklerini ve zevklerini daha çok öne çıkarmış: Kum eleklerini almış ve kendine göre objelere dönüştürmüş. Bulduğu eski kapıları da elden geçirerek dekorda severek kullanmış. El yapımı kırlentlerini de evinde eksik etmeyen Ülkü Hanım, desenlerin neşesinden ve romantik tavrından fazlasıyla yararlanmış. Her karesinden çok keyif alacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @ulkumcraft Buyurun konuk olalım.
4 gün önce

Bu Ordu Mutfağında Beyaza Eşlik Eden Tonlar Cazibeyi Arttırmış!

Daha önce konuk olduğumuz evleri ara sıra yokluyoruz. Çünkü biliyoruz ki dekorasyona bağlı ruhlar değişiklik yapmadan duramaz! Bu düşüncemizi haklı çıkaran Gülben Hanım, bundan yaklaşık 1 yıl önce bizi ağırlamıştı. Aradan geçen zamanda da içine sinmeyen detayları yenilemiş. Beyaz ve indigo mavisinin bizi karşıladığı mutfakta farklı tarzlar karıştırılmış: Modern, İskandinav ve biraz da country esintiler birbiriyle harmanlanmış. Alt dolap kapaklarında yer alan indigo mavisi dekora modern yansımaları getirmiş. Beyaz ayna kapaklı dolaplar da ferahlık kaynağı... Her iki rengin arasına biraz ışıltı fena olmaz diye düşünmüş Gülben Hanım! Tam da bu noktada pirinç kulplar ve armatürler devreye girmiş. Mutfağın başka bir köşesinde tamamen beyaz dolaplar ile altenatif depolama alanı sağlanmış. Kapalı balkonun avantajı da mutfak masası ve sandayelerin o alana taşmasına fırsat vermiş. Sürpriz detaylarla buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @homebygulben Buyurun konuk olalım. 
4 gün önce

Bu Gri Mutfak Modern ve Bohemi En Uyumlu Şekilde Buluşturmuş!

Şimdi sizlerle İzmir'de doğru yol alıyoruz. Bizleri ev sahibimiz Halime Hanım karşılıyor. Sosyal medyada hayli seveni olan ev sahibimiz, sunum ve dekorasyon işlerinde kendi zevk ve yeteneklerini konuşturuyor. Ne zamandır mutfağnı değiştirmek isteyen Halime Hanım, sonunda fırsatı yakalayınca hayalini gerçekleştirmiş. Gri rengin zamanı yoktur. Her koşulda ve her stilde kendine mutlaka yer bulur ve hep uyumludur. Bunları gayet iyi bilen Halime Hanım, mutfakta gri rengi tercih etmiş. Gri renkli mutfak dolapları ahşap tezgahla buluşturulmuş. Bohem etkilerin de alana dahil olmasını isteyen ev sahibimiz, hazeran kapakları ve rattan detayları da eksik etmemiş. Mutfağın merkezinde yer alan masası ve etrafındaki sıcacık sandalyeleriyle sizleri karşılayacak dekorumuzdan karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @kaymaklisambali  Buyurun konuk olalım.