Mutfak Duvar Dekorasyonu İçin 100+ Fikir, Harika Örnekler
Mutfak Duvar Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Evlerde en çok zaman geçirilen alanlardan olan mutfakların dekorasyonu, çoğunuzun öncelik sırasında baştadır. Mutfaklar şekil olarak birbirlerinden farklı olur ama özünde genel sistem aynıdır. Her mutfak tipinde yer alan mutfak dolaplarını kullanım alanını daraltmaktadırç Hele ki küçük bir mutfağınız varsa. Durum böyle olduğunda mutfağınızı nasıl farklılaştıracağınız konusunda kafanız karışır. Burada endişe edeceğiniz bir durum yok. Çünkü mutfak duvar dekorasyonuzla mutfağınızda harikalar yaratmanız mümkün.

Duvar kağıtları, duvar panoları, terekler, duvar rafları... Bunlar mutfak duvarlarınız güzelleştirecek dekorlardan birkaçı. Duvar dekorasyonunuzda boya ya da panellerle de duvarlarınızı bambaşka bir hale getirebilirsiniz. Mutfak duvar dekorasyonunuzda duvar kağıdı kulanırken tercih edebileceğiniz çok seçenek var. Mutfağınızın tipine ve dekorasyon stilinize göre seçeneklerinizi daraltabilir size hitap edecek duvar kağıdına ulaşabilirsiniz. Örneğin Vintage tarzda bir mutfağınız ve bunu duvar kağıdıyla tamamlamak istiyorsunuz. Kullacağınız duvar kağıdınızın rengi o havayı tamamlamalı. Mint yeşili, bebek mavisi, açık pembeler Vintage tarzın sevdiği renklerdir. Bunları kullanabilirsiniz. Mutfak duvar dekorasyonunuz için diğer bir seçeneğiniz de panolar. Panolarla duvarlarınız zenginleştirebilirsizin. Mutfağınızda siz de kara tahta görünümü sevenlerdenseniz kara tahta boyasıyla mutfağınızı güzelleştirebilirsiniz. Mutfak dekrasyonunda duvarların nasıl dekore edildiğini görmek için çok fazla örneği buradan bulabilirsiniz.

Mutfak Duvar Dekorasyonunda Terek

Terekler, son zamanlarda birçok mutfakta yerini almış görünüyor. Siz de mutfağınızda terek kullanmayı düşünen biriyseniz sizin için söyleyeceklerimi var. Öncelikle tereğin ne olduğunu bilmeyenler için şunu söyleyeyim:

Terek, dekoratif bir raf şekli. Evet aslında raf olan bu dekorasyon öğeleri görünümleriyle diğer raflardan farklılaşıyor. Farklı renk ve stillerde bulabileceğiniz terekleri kendinizin de yapması oldukça kolay. Önemli olan o ahşap malzemeyi edinmeniz. Gerisi sizin zev ve yeteneğinize bağlı. Terekler, özellikle kapalı dolaplar ardına saklamak istemediğimiz sunum elemanlarınızı sergilemek için çok ideal. Hem sunum elemanlarınızın şıklığı hem de tereğin hendine has havası dekorasyonunuzda çok hoş bir görünüm yaratır. Size terekler hakkında çok güzel fikirler verecek örneklere buradan ulaşabilirsiniz.

Mutfak Duvar Dekorasyonunda Pano Kullanımı

Panoların kullanıldığı bir yerin güzel olmaması mümkün mü? Sizin de bana katıldığınızı duyar gibiyim. O halde, bu güzellik abidelerinin, mutfak duvar dekorasyonunda da çok farklı etkiler yaratacağı konusunda hemfikiriz. Mutfak duvar dekorasyonunda kullanılan pano modellerinde trend haline gelen küçük kara tahta şeklindeki panolar. Bu panoların görsel güzellik katmasının yanında kullanım alanı vermesi de oldukça iyi. Mutfak duvar dekorasyonunuzda kullandığınız panonuza günün menüsü ya da başka yazmak stediğiniz şeyleri not edebilirsiniz. Ama o görünüm seven biri değilseniz daha doğru ruhunuz siyaha küçükte olsa tahammül edemiyorsa rengarenk panolar sizin için. Duvarınızda seçtiğiniz alana yerleştireceğiniz renkli panoları belli bir kompozisyon şeklinde sunarsanız karışık görüntü oluşmaz. Panoların iyi bi yönü de bunları kendiniz de yapabilirsiniz. Edineceğiniz bir tahta parçasının üstünü isterseniz magnetlerle süsleyin isterseniz sevdiğiniz objelerle. Pano kullanımına dair örnekler için buradan faydalanabilirsiniz.