Ev Gezmeleri

Keyifli dekoruyla bizleri ağırlayan bir eve uzanıyoruz. Dubleks planlı konuk evimiz, İstanbul'un bütün kalabalığı ve gürültüsünden uzak sakin bir bölgede. Müstakil ev sahibi olmayı hayal eden ev sahibimiz, o hayaline ulaşmış olmasa da bahçeli bir sitede yaşayarak bir nebze de olsa bunu gerçekleştirmiş.
Evin giriş katında yer alan yaşam alanı, bahçeye açılan salon ve mutfaktan oluşuyor. Mutfağı, yemek alanı ve salonu içinde barındıran bu alan, seçilen renk tonlarıyla çok ferah.
İki chesterfield ve bir berjer ile dekore edilen salon, duvarı dekoratif olarak tamamlayan kitaplıkla doldurulmuş. Kitaplıkla doldurulan duvar yalnız kalmasın diye de yanına tablo ve ev sahibimizin el emeği mini çelenkleriyle tamamlanmış.
Salonun oturma alanından hemen birkaç adım ötede bulunan yemek alanıysa bambaşka bir atmosferde. Kırmızı ve nötr tonların hakimiyetindeki bu alan içine bolca ahşap dokunuşu alarak sıcacık bir ambiyansa bürünmüş.
Yemek alanının karşısında duran mutfak, en az burası kadar keyifli. Shaker dolap kapakları ve çini tezgah arasıyla nostaljik sıcaklıktaki bu alan, küçük ama oldukça kullanışlı: Mutfağı yemek alanından ayıran yarım ada, mutfağın hem ekstra kullanım alanı hem de yemek için alternatif bir masa.
Dekorasyonu yapılırken evin duvarlarına ayrı bir önem veren ev sahibimiz, farklı tasarımları kullanmayı ihmal etmemiş. Tv arkasındaki bölümü taş duvarın otantik havasıyla donatan ev sahibimiz, yemek alanında da çıtaların yarattığı mimari dokunuşlardan yararlanmış.
Neşeli bahçesi ve üst katından alanlarla da buluşacağınız evimize geçmeden önce hatırlatmamızı yapalım:
Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @zekeriyakoydeevim 
Buyurun konuk olalım.


Şimdi sizleri İsviçre'den Duygu Hanım'ın evine götürüyoruz. Ev sahibimiz ferah dekorların aşığı. Evinde her alanın ferah ve aydınlık olmasını istiyor ve bütün dekorunu da bu isteğine göre şekillendiriyor.
Konuk evimizde bizi ilk karşılayan salon, Duygu Hanım'ın ferahlık isteğinin vücut bulmuş hali. Dekoru yeni değiştirilen bu alanda daha önce pembe koltuklar varmış. Pembe ağırlıklı salonda hem dekoru değiştirmek zor gelince hem de ferahlık konusunda eksiklik hissedilince onlar gitmiş, yerini yeni gri koltuklar almış.
Pembe dekorunda değişiklik konusunda sıkıntı yaşayan ev sahibimiz, açık renk tonlarının hakimiyetindeki yeni dekorunda istediği an değişiklik yapabiliyor: Bazen kırlent renklerini değiştiriyor bazen de araya yepyeni canlı tonlar ekliyor. 
Açık tonların sevilmesinin bir nedeni de, bu tonların Duygu Hanım'ın çok sevdiği goldlarla uyuşması. Evde kullanılan birçok aksesuarda ve yemek masasında kendini gösteren goldlar, ev sahibimizin ev sevdiği detaylardan.
Tarz olarak daha çok modern görünüme yakın olan evimiz, araya katılan ışıltılı detaylarla da özgünlüğünü yaratmış. Aydınlık görünümleri seven ev sahibimiz, evinin birçok duvarında sergilediği yuvarlak formlu büyük boyutlu aynalarıyla hem aydınlığı sağlamış hem de gereken ışıltıyı.
Salon dekorunda kullanılan ikonik tasarıma sahip berjer ve sehpalar ile dekorun modern yüzü pekiştirilirken karakteristik detaylarla dekorun daha ilgi çekici hale gelmesi sağlanmış.
Fotoğrafları arasında gezinirken sürpriz detaylarla karşılaşacağınız evimizden karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım:
Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @homebyd_
Buyurun konuk olalım.


Şimdi sizleri profesyonel destekten bolca nasiplenen bir eve konuk ediyoruz. Evimizde profesyonel desteğin bolluğunun kaynağı ev sahibimizin bizzat kendisi. İç mimar olan Merve Hanım, birçok alanı güzelleştirdiği gibi kendi evini de ihmal etmemiş.
Evinde birçok tarzı buluşturan ev sahibimiz, her alanda farklı bir stile yönelmiş. Klasik stil ile art dekonun buluşturulduğu salonda genel konsept göz alıcı şıklık...
Salon için amaçlanan görünüm, ilk olarak renklerle başlatılmış. Parlament mavisi ve nötr tonlara karışan vurgu goldlarla iddialı bir renk paleti yaratılmış.
Renklerden sonra sıra kullanılacak mobilyalara geldiğinde Merve Hanım, ince eleyip sık dokumuş. Tasarımlarıyla öne çıkan oldukça şık parçaları bir araya getiren ev sahibimiz, geometrik formlardan çokça yararlanmış.
Salonun gösterişli parçalarından olan masa ve sehpalar, lüks ve kaliteyi ortama getiren önemli taşıyıcılar. Metalik ışıltılar ve mermerle tasarlanan bu parçalar, şık bir dekor için biçilmiş kaftan!
Aksesuar seçiminde oldukça cömert davranan Merve Hanım, dekoruna kattığı birçok parçada gold tonuna yönelmiş. Dekorun asil duruşunu pekiştiren aksesuarların bir kısmı sehpa üzerini süslemiş, bir kısmı konsolu, bir kısmı da duvarı hareketlendiren nişlerin içini...
Merve Hanım'a göre, dekorasyonun kendini tam olarak göstermesi, aydınlık bir görünümle doğrudan ilişkili. Bu yüzden evin aydınlatmasının doğru bir şekilde yapılması gerekiyor. Tıpkı onun yaptığı gibi: Işığın dengeli bir şekilde dağılıp her alanı aydınlatması için spotlardan ve gizli ledlerden yararlanmış. Tavanda uyguladığı dekoratif blok görünümleriyle şıklığın yanında ışığın ayarını da yapmış.
Tavan dekorasyonuna verdiği önemi evin bütün alanlaında devam ettiren ev sahibimiz, yatak odası dışındaki alanlarda merkez aydınlatma aracı kullanmak yerine spotlara ve ledlere yönelmiş. Yatak odasında ise merkezi aydınlatan bir avizeye ve baş ucundan sarkan iki sarkıta yer verilmiş.
Modern görünümlü mutfağı, özgün tasarımlı yatak odası ve balkonundan da karelerle buluşacağınız evimizden alacağınız çok fikir var. Ee ne de olsa işin ehli!
Merve Hanım'ı Instagram adresinden takip etmek isteyenler için şuraya adres bırakalım: @merveessakarya
Buyurun konuk olalım.


Ferah dekoru ve uyumlu renkleriyle bizleri karşılayan bir evin konuğuyuz. Ev sahibimiz Gülben Hanım, evindeki dekorun fikir sahibi, eşi de bu fikirlerin tedarikçisi. Gülben Hanım, ne istediğine karar vermiş, mobilyacı eşi de bu istekleri yerine getirmiş.
Gülben Hanım'ın dekorasyon felsefesi konforlu şıklığa ve ferahlığa dayanıyor. Bu yüzden, bütün dekor bu çerçeveye göre şekillenmiş. Konforlu şıklığı sağlama görevi mobilyalara verilmiş, ferahlık için de renkler işi devralmış.
Ferahlık söz konusu olduğunda hemen akla gelen beyaz tonu, konuk evimizde fazlasıyla yerini almış. Evin ilk karşılaştığımız alanlarından biri olan mutfakta yer alan beyaz tonu, yanına mavinin koyu tonunu almış. Beyazın açık tonuyla güçlü kontrast yaratan bu görünüm, mutfağı hem çok şık hale getirmiş hem oldukça hareketlendirmiş.
Mutfak dolaplarında tercih edilen shaker kapakların ortama kattığı sıcaklık, üst kapaklardaki ayna kapakların yarattığı göz alıcı görünümle buluşturulmuş. Mutfak, bu haliyle hem daha çok keyiflenmiş hem de daha bir ferahlamış.
Mutfakta kullanılan renk tonlarının etkisini sürdürdüğü salonda, ortamın şık detayları biraz daha artırılmış. Mimari dokunuşlarla dolu duvar dekorları ve zarif mobilyalarla dekore edilen bu alanda klasik stilin ruhuna ayak uydurulmuş.
Duvar dekorları konusunda oldukça iddialı evimizden çok şık karelerle sizi buluşturmadan önce şuraya bir not bırakalım:
Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @gulbenekmekcioglu 
Buyurun konuk olalım.


Rahat ve keyifli dekoruyla bizleri ağırlayan Gizem Hanım'ın konuğuyuz. Ev sahibimiz ve eşi, çatı katı sevimli dairelerinde mutlu bir şekilde yaşıyorlar. Onların bu mutluluğunda aralarındaki sevgi kadar evlerinin sıcacık dekoru da etkili.
Mutfakla iç içe salon, yatak odası ve küçük bir odadan oluşan daire, kullanışlı ve konforlu parçalarla dolu. Seçilen parçalar kadar önemli olan renkler, dekorun ferah ve keyifli görünmesini sağlayacak nitelikte: Nötr tonlara karışan ahşap ve duvardan yansıyan mavilik...
Evi için istediği parçaları ve renkleri kullanan Gizem Hanım, dekorunda biraz modernden biraz da rustik detaylardan beslenmiş. Salonunda kullandığı köşe koltuk, metal ayaklı masa ve sehpalarıyla modern stile yanaşmış; taş duvarı, rustik perdeleri ve ahşap dokunuşlarıyla da rustiğe...
Amerikan mutfaklı dairede salon ile mutfağın ortak noktası, yemek alanı. Yemek masası ve sandalyelerinin yer aldığı bu bölüm, çıtalarla dekore edilen mavi duvarla evin çekim alanlarından biri.
Mavi duvarın yansıması gibi duran tezgah arası çinileri ve ahşap tezgahıyla pozitif enerji yayan mutfak, alan olarak küçük ama tasarımıyla oldukça işlevsel: Mutfak adasıyla salondan ayrılmış ve çok amaçlı dolaplarla donatılmış.
Kullanışlılık konusunda tamam olan mutfak, sıcak ambiyans konusunda da üstüne düşeni yapmış. Ahşap mutfak tezgahla buluşan shaker kapaklı dolaplarla yaratılan keyifli ortam, evin samimiyetini daha bir pekiştirmiş.
Ev sahibimizin el emeği makromeleri ve aksesuarlarıyla kuşattığı evinden sürpriz karelerle sizi buluşturmadan önce şöyle bir not bırakalım:
Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @catikatiev
Buyurun konuk olalım.Şimdi sizleri heyecanlandıracak bir Bodrum yazlığına konuk oluyoruz. Ev sahibimiz, dekorasyona ilgi duyan pek çok kişinin yakından tanıdığı Tacihan Hanım.
Hatırlayanlar bilir! Bu evimize daha önce uğramıştık. Fakat o zaman sadece balkon ve yatak odalarını görebilmiştik. Ama duyduk ki dekor tamamlanmış. Bizde heyecanla kapıyı tekrar çaldık!
Yatak odaları ve balkondan sonra evinin salonu ve mutfağına girişen ev sahibimiz, tıpkı evin genelinde olduğu gibi burada da keyifli bir ortam yaratmayı ön planda tutmuş.
Mutfakla iç içe olan salon dekoruna pofuduk beyaz koltuklar yerleştirilmiş. Sade tonlarda koltukların seçilmesinin önemli nedeni, dekora her rengin girebilmesi için gereken zeminin yaratılması. Zeminin sadeliğinden cesaret alan Tacihan Hanım, duvarlardan uçuşan mavileri, kırmızıları ve daha birçok tonu rahatça kullanmış.
Salonun diğer tarafında duran mutfaksa değişim sürecinde en çok uğraşılan yerlerden. Boya üstadının hünerlerini gösterdiği bu alan, eski sıradan görüntüsünden mavi ve beyazın ortaklığıyla uzaklaştırılmış.
Daha önce konuk olduğumuzda çok az karesine yer verebildiğimiz balkon, şimdi her şeyiyle tastamam! Açık renk tonları ve doğal hasırlarla dekore edilen bu alan, bohem şıklığı yaratmak adına bolca makromeyle kuşatılmış. Bütün bu doğal şıklığa bir de rengarenk çiçekler eklenince burası tam bir hayalhaneye dönüşmüş.
Fotoğraflrı arasında gezinirken değişim süreciyle ilgili detaylı bilgiler edineceğiniz evimizle sizi buluşturmadan önce şuraya bir not bırakalım:
Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi:@dekotrend
Buyurun konuk olalım.


Şimdi sizleri dubleks planlı bir evin, sıcacık çatı katına götürüyoruz. Ev sahibimiz Tuğba Hanım, dekorasyon konusunda oldukça ilgili biri. Evindeki dekor üzerinde sürekli değişiklikler yapmayı, yeni aksesuarlar eklemeyi pek seviyor.
Konuk çatı katımızda bizi karşılayan salon, mutfak ve yemek alanıyla iç içe. Geniş bir yaşam alanı olan bu alan, modern stilin içine eklenen ışıltılarla dekore edilmiş: Modern stilin sevdiği griler, ışıltıyı getiren altın ve gümüşlerle buluşmuş. Araya küçük küçük serpiştirilen pembelerle de feminen bir görünüm yaratılmış.
Salon dekorundaki renk dengesi ağırlıklı olarak koyu renk tonlarına yönelik. Bunun nedeni, Tuğba Hanım'ın koyu tonları karizmatik görmesi. Antrasit tonlarıyla renklenen duvarların yarattığı ambiyans öyle iç karartıcı türden de değil! Çünkü tavandan yansıyan aydınlık görünüm ve metalik ışıltılar sıkıcılığın önüne geçip ortamın sofistike olmasını sağlamış.
Dekorun şıklığı kadar konforu da önemli! Bunun için oldukça rahat mobilyalar seçilmiş. İki büyük koltuğu tamamlayan bir berjer ve genişçe bir pufla hem şık hem de konforlu bir salon dekoru oluşturulmuş.
Oturma alanının hemen karşısında duran yemek alanı, ahşap masa ve sandalyesi, raf tipi konsolu ve şık tasarıma sahip duvar dekoruyla oturma bölümünden aşağı kalmayacağını göstermiş.
Küçük ama kullanışlı mutfağı, şık tasarıma sahip mobilyaları ve birbirinden ilgi çeken aksesuarlarıyla sizi karşılayacak evimizden karelere geçmden önce şuraya bir not bırakalım:
Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @sahin.tugba
Buyurun konuk olalım.Uzak diyarlardan Pelin Hanım'ın konuğuyuz. Ev sahibimiz Almanya'da sevimli bir evde yaşıyor. Eviyle uğraşmak onun için hobi. Bu yüzden de sık sık dekorunu elden geçiriyor.
Değişiklik demişken işe yeni elden geçen salondan başlayalım! Burası geniş bir alan. Mutfak ve yemek odasının bir arada olduğu geniş salon aynı zamanda içinde huzur dolu pencere önü bir köşeyi barındırıyor.
Salon dekorunda yaptığı değişiklikle renk tonlarını biraz daha ciddileştiren Pelin Hanım, doğal tonlarla nötrleri buluşturmuş. Yeşil ve kahverenginin vurgu olduğu renk paletinde, mobilyalardan öte renklenen duvarlarla dekor oldukça uyumlu halde.
Bir duvarı kahverengi, diğer duvarı soft yeşil tonuyla renklenen salon, nötr tonların yanında ortama sıcaklık katacak ahşap dokuları da almadan edememiş.
Salondan kemer şeklinde duvarla ayrılan yemek odası ruhuyla salonun devamı! Mutfakla salonun arasında kalan bu alan, hem mutfağın devamı gibi hem de ayrı bir oda. Hatta manzara siluetli duvar kağıdıyla ayrı bir şehir...
Yemek odasının dikkat çekici bir yönü de etrafının açık raflarla çevrilerek ikinci mutfağa dönüştürülmesi. Mutfağı küçük olan ev sahibimiz, bu alanı bu şekilde kullanarak mutfağını genişletmiş ve kendine çok kullanışlı bir yemek alanı yaratmış.
Salondaki neşe dolu salıncağı, yemek odasındaki kahve köşesi ve özgün mutfağıyla sizi karşılayacak evimizden karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım:
Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @bibisinterior
Buyurun konuk olalım.