Banyo Tasarımı


Şimdi sizleri Malatya'ya, klasik şıklığın yansıdığı bir eve götürüyoruz. Ev sahibimiz, kendini evine adayanlardan. Bir yandan dekorunun dört dörtlük olması için uğraşıyor. Diğer yandan da müthiş sunumlarıyla etrafındakileri mutlu ediyor.
Konuk evimizin ışıl ışıl bir alanıyla başlayalım. Burası, klasik ruhun esintileriyle donatılmış salon. Krem tonlarının, vizon ve kahverengilerle karıştığı bu alanda, her şey oldukça uyumlu.
Klasik şıklık gösterişi sever! Bunun farkında olan ev sahibimiz, dekorunu gösterişli hale getirecek hiçbir detayı es geçmemiş: Gold dokunuşlar, ışıltılı yüzeyler ve parlak dokular.
Gösteriş konusunda salonda önemli paya sahip alitalyan perdeler, hem tasarımları hem de parıldayan görünümleriyle pek ilgi çekici. 
Her detayın ince ince araştırıldığı evde, gösterişli tek yer salon değil. En az salon kadar ışıldayan banyo, alışılmışın dışında bir duşakabin tasarımıyla karşımızda: Gold rengiyle kaplanan duşakabin, beyaz ve siyahın buluştuğu banyoya hem kaliteyi hem de lüksü getirmiş.
Beyaz ve siyahın kontrastını yansıtan mutfak, içindeki mavi ve zeytin yeşiliyle, diğer alanlardaki klasik şıklığı biraz daha sıcak bir ambiyansa dönüştürmüş. 
Her köşesinden ilham alacağınız evimizle sizi buluşturmadan önce şuraya bir not bırakalım:
Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @kelebegin_renkleri
Buyurun konuk olalım.Farklı tarzların buluşmasıyla şekillenen bir dekora uzanıyoruz. Ev sahibimiz Nalan Hanım, kendini bir tarza ait hissetmeyenlerden. Onun için en iyi görünümler, birkaç stilin harmanından oluşuyor.
Dekorasyon felsefesini en net şekilde, evinin salonunda uygulayan Nalan Hanım, bu alanda en az üç stili karıştırarak eklektik bir ruh yaratmış.
Renklerin birbiriyle karıştığı bu eklektik salonda, mor rengin hakimiyeti var. Bu güçlü tonun kaynaştırıcıları ise birbirinden ayrılamayan siyah ve beyaz.
Pozitif ruhunu renk paletine yansıtan ev sahibimiz, vurucu etkiyi tamamlayıcı parçalarında yapmış: İkonik tasarıma sahip salon avizesi ve yemek masasını aydınlatan zarif sarkıtlar, dekorun çok dikkat çekenlerinden.
Aydınlatmalar bu kadar önemli olunca onun ışığını daha çok yansıtacak detaylar da önemli! Evin odak noktalarında kullanılan aynalar, tam da bu amaca uygun şekilde seçilen şık parçalardan.
Duvar dekorlarına ayrı bir ilgisi olan ev sahibimiz, aynalardan boş kalan duvarları da tablolarla güzelleştirmiş.
Keskin hatlı sıra dışı birçok tasarımı içine alan konuk dekorumuz, hem pozitif enerji veriyor hem de şıklık görevini başarıyla yerine getiriyor.
Fotoğrafları arasında gezinirken mutfak, yatak odası ve çok şık banyosuyla karşılaşacağınız evimizden karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım:
Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @nalanshome 
Buyurun konuk olalım.


Beyaz ve pudra pembesini merkezine yerleştiren bir evin konuğuyuz. Ev sahibimiz Işılay Hanım, İsviçre'den bütün dekorseverlere ilham veren biri. Soğuk iklimde yaşayan ev sahibimiz, buna inat evinde sıcak bir ortam yaratmak istemiş.
Evinin yeri konusunda şanslı olan Işılay Hanım, su kenarında yer alan müstakil bir evde yaşıyor. Hem konumu hem de mimari yapısıyla kalplere hitap eden bu evin, keyifli dekorasyonuyla da her şey mükemmelleşmiş.
Işılay Hanım için renkler belli olunca işler biraz daha kolaylaşmış. Her alanda beyaz ve pudra pembe başa çekilmiş, yanlarına da yer yer farklı tonlar karışmış: Bazen metalik yansımalar, bazen griler, bazen de natürel ahşap tonları...
Beyaz ve pudra pembe kadar evin her yerine yayılan bir diğer şey de peluş: Koltuk üstlerinde, zeminde ve avizelerde kullanılan peluşlarla, dekora hem romantik hem de sıcak ambiyans katılmış.
Sadece bir tarza bağlı kalmak isteyemeyen Işılay Hanım, evinde birçok stili buluşturmuş. Modern, art deko ve bazı yerlerde de country esintilerle, kendine özgü bir ev dekoru yaratılmış.
Evinin her odasına ayrı özen gösteren ev sahibimizin yatak odasına gelince ayrı bir keyif almak mümkün! İki ayrı bölüme ayrılan bu odada, renkler ve peluşlar yine yerini almış ama en güzel detaylar da kış bahçesi gibi kullanılan ikinci bölüme bırakılmış.
Çatı tipi pencerenin önünde samimi ve şık bir alan yaratan Işılay Hanım, bu alanı kendi ve sevdikleri için huzur mabedine dönüştürmüş.
Bu evin her detayına girersek işin içinden çıkamayız. En iyisi nelerle karşılaşacağınızdan bahsedip karelere geçelim.
Duvarlarda kendini gösteren dekoratif aynalar, şirin mi şirin balkonlar, şık ve kullanışlı beyaz mutfak ve yatak odası kadar özenli genç odası... Bunlar göreceğiniz diğer alanlardan. Ama çokça da sürpriz köşe var.
Karelere geçmeden önce şuraya bir de not bırakalım:
Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @homebyis 
Buyurun konuk olalım.


Şimdi sizlerle Zehra Hanım'ın evine gidiyoruz. Koca bir evi, eşiyle birlikte yapan ev sahibimiz, bütün sürecin sonunda derin bir 'oh' çekmiş
Evin yapım sürecinde eşiyle ortak karar alıp, profesyonel destek olmadan devam eden ev sahiplerimiz ortaya iyi bir iş çıkarmış: Eşi, işin çizim kısımlarına el atmış, Zehra Hanım'da iç dekorasyona!
Geniş alanlarda koyu renk tonlarını kullanan Zehra Hanım, ortamı sıkıcılıktan kurtarmak için mavi ve sarıyı görevlendirmiş. Açık planlı salonun bütün duvarlarında indigo mavisini tercih eden ev sahibimiz, kırlent ve küçük detaylardaki sarılarla da kontrast sağlamış.
Renklerle sağlanan uyumlu ortama biraz da sıcaklık lazım! Bunun için de çözüm ahşaptan geçiyor. Tamamlayıcı mobilya ve mutfak dolaplarında kullanılan ahşaplarla birlikte ortam, sıcaklığın yanında doğallıkla da buluşmuş.
Mutfak, yemek odası ve salonun iç içe geçtiği alanda, oturma bölümünde yaratılan konforlu ortama, galeri duvarıyla hareket katılmış. Anılarla süslenen bu duvar, dekora ayrı bir karakter kazandırmış.
Açık alanın bir başka tarafında yer alan amerikan mutfak, ahşap ve siyahın birlikteliğiyle vücut bulmuş. Ahşabın ortama kattığı sıcak ambiyans, siyahın gizemiyle buluşunca oldukça çekici bir alan yaratılmış.
Kullanışlı bir mutfak yaratmak isteyen ev sahiplerimiz, mutfak ile salonu ayıran noktaya yerleştirdikleri mutfak adasını, bir de ahşap yemek masasıyla tamamlamışlar.
Bu şekilde hem daha fazla kullanım ve yemek alanı sağlanmış hem de salon ile mutfak arasında gizlice bir sınır çizilmiş.
Fotoğrafları arasında gezinirken yatak ve bebek odasının yanında modern detaylarla dolu banyosundan da karelerle buluşacağınız evimizden çok şey öğreneceksiniz.
Sürpriz köşelerle dolu karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım:
Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @homedesignbyzehra
Buyurun konuk olalım.


Şık ve keyifli dekorununa bizleri buyur eden Nermin Hanım'ın konuğuyuz. Evine girdiği an huzur bulmak isteyen ev sahibimiz, her köşesinde bu amacına ulaştığı bir dekor yaratmayı başarmış.
İki katlı evinde sıcacık bir dekor yaratan ev sahibimiz, kendine yakın bulduğu birkaç tarzı karıştırmış: Biraz İskandinav ruhundan almış, biraz bohemden, biraz da modernden...
Evin üst katında yer alan salon ve yemek odası birbirinden bir merdiven mesafesi kadar uzaklıkta: Farklı renklerle dekore edilen bu alanlar, tarzlarıyla da farklılaşmayı başarmış.
Daha çok İskandinav stilin etkilerinin görüldüğü salonda nötr ve ahşap tonlar, beyazla dengelenmiş. Köşe koltuğun doldurduğu bu alan, deri görünümlü kumaşın natürelliğiyle de sıcaklık kazanmış.
Üst katın öteki tarafında duran yemek alanıysa pembenin canlı enerjisiyle karşımızda! Beyaz masa etrafında duran pembe koltuk, yemek alanına renk kattığı gibi rahatlık da sağlamış.
Gri duvarın önünde dizilen bu parçalar, duvarı süsleyen tablo ve aksesuarlarla daha çekici hale gelmiş.
Nermin Hanım'ın evine doğallık katan ahşap merdivenleri indikten sonra karşılaştığımız diğer alanlar da tıpkı salon ve yemek odası gibi, şık ve keyifli!
Mutfak, antre ve banyosunda da özenli halini konuşturan ev sahibimiz, bu alanlarda bizi karşılayan hasır ve mumlarla, dekorunun kendine has dokunuşlarını yaratmış.
Fotoğrafları arasında gezinirken oldukça seveceğiniz evmize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım:
Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @nermininsta 
Buyurun konuk olalım.