Prefabrik Evlerle Betonarme Evler Arasındaki Farklar?

Prefabrik evleri, betonarme evlerden ayıran en önemli özellikleri fiyatları. Prefabrik evlerin fiyatları diğer yapılara oranla daha düşük. Bu durum, prefabrik evlerin kalitesiz olduğunu size düşündürtmesin. Çünkü bu evler dayanıklı da. Betopanın yoğun olarak kullanıldığı prefabrik evler, yalıtım konusunda da öne çıkıyor. Prefabrik evlerde uygulanan iyi bir yalıtım, evinizin kışın sıcak yazın da serin olmasını sağlıyor. Prefabrik evleri, betonarme yapılardan ayıran diğer bir özellikleri de inşaat süreçleriyle ilgili. İnşaat dediğimize bakmayın. Bu evlere sahip olmaya karar verdiğinizde, üretici firmalara gidip evinizi seçiyorsunuz. Seçim aşamasından sonra eviniz sizin için fabrikada üretilmeye başlanıyor. Çok uzun sürmeyen üretim aşamasından sonra da evinizi arsanıza getirim kuruluma başlıyorlar.

Prefabrik evlerin dikkat çeken diğer bir özelliği de, portatif oluşları. Yani bu evleri, daha önce kurduğunuz yerden söküp başka bir yere kurabiliyorsunuz. Bu özellikleriyle prefabrik evleri, çadırların eve dönüşmüş hali olarak düşünebilirsiniz. Prefabrik evlerle ilgili çok daha detaylı bilgiye "prefabrik evlerle ilgili bulabileceğiniz en kapsamlı rehber "den ulaşabilirsiniz.

Prefabrik Ev Sahibi Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Prefabrik ev sahibi olmak için, arsa belirleme aşamasından kuruluma kadar yapmanız gereken işler var. Burada ruhsat için belediyeden almanız gereken izinler, imar durumunun belirlenmesi, tesisat uygunluğunun ayarlanması şekilnde ilerleyen süreçler, planlı bir şekilde ilerlediğinizde sizi yormadan geçecek. Bu konuda size adım adım yol gösterecek bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Prefabrik Evlerin Avantajları ve Dezavatjları

Prefabrik evlerin avantajları, çok fazla olsa da bir şeyi iyi ve kötüsüyle bilmeniz adına size dezavantajlarından da bahsedelim. Prefabrik evlerin bütün dezavantajlarını ortaya çıkaran şey: kalitesiz malzeme kullanımı. Prefabrik evinizi satın aldığınız firma, evinizi kaliteli malzemelerden üretiyorsa içiniz rahat olsun. Ama kullandığı ürünler kalitesiz olursa; yağmur ve rüzgarda aşırı gürültü, evin içinde ses problelemi ve şiddetli rüzgarlarda sarsılma gibi dezavantajları var. Prefabrik evlerin her yönünü detaylı bir şekilde öğrenmeniz için sizi buraya alalım...

Prefabrik Evlerin Fiyatları ve Kredi İmkanları

Prefabrik evlerin maliyetleriyle, size dost olduğunu söylemiştik. Bu evlere sahip olmak isteyen biriyseniz bankalardan kredi alma imkanınız da var. 

Prefabrik evlerle lgili merak edilen bütün soruların derlenip yanıtlandığı, soru cevap bölümümüze buradan ulaşabilirsiniz.