Renkli evine daha önce konuk olduğumuz ev sahibimizin ruhu her zaman nostaljik. Mezatlardan, antikacılardan eskileri almayı, bunlara yeni bir anlam, yeni bir işlev kazandırmayı ve tüm hepsini yaparken kendi emeğini ortaya koymayı seviyor. Biraz da bu yüzden Instagram hesabının adını @moderncopcu koymuş. Ne derler birinin çöpü, diğerinin mücevheri.

Oturdukları ev, aslında 5 yıllık, yeni bir ev. Ama ilk taşındıklarından beri dolaplarının rengini de, banyo dekorunu da, seramik seçimlerini de sevememiş. Yavaş yavaş sevmediği parçaları dönüştürüyor; bu dönüşümlerde düşük maliyetli, kendi yapabileceği çalışmalar yapmaya çabalıyor.

Banyosunun duvar seramiklerini boyayıp, zemin seramiklerini stencil ile desenlendirdikten sonra uzun süre kullanmış. Çamaşır suyu ve bilimum temizlik malzemesiyle temizlik yaptıktan sonra bir zarar görmediğini de görmüş. Bu güvenle mutfak yenileme çalışmaları başlamış. Yine seramiklerde nostaljik bir stencil, duvarda sarı ve gri renkler.. Sarı renk terek ve mutfak masasının bulunduğu bölümü diğer kısımdan ayırıyor. Dekora canlılık ve farklılık katmış.

Tabi sadece bunlar değil, eski plaktan saat, terek, sandalyeler ve masa, duvar dekorları tamamen el emeği. Mutfağın tezgah arası seramikleri daha taşınmadan önce beyaz renge boyanmış, dolapların sadece kapakları değiştirilerek dönüşüm oldukça düşük maliyetle tamamlanmış. Buyrun bu şahane mutfak dönüşümünü beraber görelim.. 

Tek tip herhangi bir şey ev sahibimize göre değil! Her biri ayrı parçalar, bir arada uyum içinde. Nostaljik parçalar renklenmiş..

Kendinyap, Stencil, Yeşil, Mavi, Sarı, Terek, Mutfak, Mutfak boyama, Mutfak masası, Mobilya boyama, Zemin değişim, Zemin boyama, Duvar boyama

Kendinyap, Stencil, Zemin değişim, Zemin boyama, Sarı, Mutfak boyama, Terek

Gaz lambası ve plaktan saat ile dekora nostaljik dokunuşlar..

Sarı, Mutfak, Duvar dekorasyon, Kendinyap, Saat, Mutfak boyama, Duvar boyama

Mutfağın önceki dekorunda seramikler sade, halı rengarenk!

Öncesi / Sonrası, Kendinyap

Öncesi / Sonrası, Kendinyap

Mutfak, Mutfak kapak değişimi, Mutfak boyama, Kendinyap, Stencil, Zemin değişim, Zemin boyama

Zemin değişim, Zemin boyama, Stencil, Kendinyap, Mutfak