Endüstriyel Stilde Dekore Edilmiş Evlerden 10+ Fotoğraf
Endüstriyel Stil Nedir? Nasıl Uygulanır?

Endüstriyel stil; depo, hangar ve boş fabrikaların ev olarak kullanılmasıyla başlayan bir yaşam stili. Bu stilin geçmişi 1950'lere uzanıyor. New Yorklu sanatçıların kendilerine hem ofis hem de ev edinmek adına depolara yönelmesiyle endüstriyel stil varlık görtermeye başlamış. Endüstriyel stil daha çok boş depo ve fabrikalarda kullanılmış olsa da günümüzde bu stili evlerde yaşatmak da mümkün.Endüstriye stil, yaratıldığı alanlara bohem bir şıklık katıyor. Dekorasyon stilleri arasında oldukça havaı olan endüstriyel stil için temel kriter doğallık. Bu stil, içindeki her şeyin aslını bozmadan kullanmayı seviyor. Evden geçen borular, kirişler ve kolonlar, endüstriyel stile güzellik katan dekoratif detaylar arasında.

Endüstriyel stile göre dekore etmek istediğiniz boş bir dükkanınız ya da apartman daireniz varsa ilk olarak ortamda doğal görünümler yaratmakla başlayın işe. Bunun için sıvalı duvar gmrünümü çok iyi olacaktır. Evinizin bir duvarında doğallığı oluturmak için taş duvar görünümü sizin için oldukça güzel bi seçenek olacaktır. Duvarlarınızla evinize doğal görünüşü kattıktan sonra sıra hangi renkleri kullanız gerektiğinde. Gri, ahşap, siyah ve nötr tonlar; endüstriyel stide öne çıkan renklerden. Bu yüzden, endüstriyel tarza göre evinizi dekore ederken bu renklerden mutlaka faydalanmalısınız. Kullanacağınız mobilyalarda ahşabın etkisinden destek almanız gerekiyor. Hem doğal görünüm hem de bohem bir modernlik için güzel seçenek olan ahşap , endüstriyel stil için de olmazsa olmazlardan. Endüstriyel stile göre seçeceğiniz mobilyalarda rahatlık ve doğallığın ön planda olmasına dikkat etmelisiniz. Bu tarz için geniş deri koltuklar ideal seçenekler arasında. Endüstriyel stile göre dekore edeceğiniz eviniz için aydınlatma seçerken de bu tarzın ruhuna uygun davranmalısınız. Endüstriyel tarzın hakim olduğu ortamlarda görülen yüksek tavanları tamamlamalarından dolayı sarkıt avizelere yönelmelisiniz. Endüstriyel stil için metalin önemini göz önünde bulundurunca da, metal sarkıt bir avizenin bu tarz için en uygun aydınlatma modeli olduğunu söylemek mümkün. Bu tarz için aksesuar seçerken de yine metalin etkisinden faydalanmalısınız. Büyük metal bir saat bu anlamda sizin için iyi seçeneklerden biridir. Endüstriyel stil hakkında detaylı bilgi almak için "endüstriyel stil dekorasyonda kullanacağınız püf nokta" başlıklı yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Endüstriyel Stile Göre Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Endüstriyel stil, minimalist ortamları sever. Bu yüzden, bu stile göre mutfağınızı düzenlerken olabildiğince az ve öz şekilde bir dekorasyon yapmalısınız. Bu dekorasyon tarzının hakim olmasını istiyorsanız mutfağınızda ahşap, gri, siyah ve nötr renk tonlarının hakimiyetini sağlamalısınız. Gri duvar ya da kara tahta boyasıyla modernleşmi bir duvar endüstriyel stil için iyi seçenekler arasında. Bu tarza göre mutfak dekorasyonunuz için seçeceğiniz masa ve sandalyede metalden faydalanmalısınız. Mutfak dolaplarınızda akşaptan yararlandıysanız bunu siyah bir tezgahla tamamlayabilirsiniz. Endüstriyel stile göre aksesuar seçerken işiniz çok zor değil. Endüstriyel stilin metali sevdiğinden söz etmiştik. Bu yüzden hem işlevsel olabilecek hem de metal olacak bir aksesuar endüstriyel stil için doğru seçenektir. Mutfak dekorasyonunuz hakkında detaylı bilgiye ihtiyacınız varsa bizimle paylaşılan çok fazla sayıda mutfak örneğinden faydalanmanızı öneririz.

Endüstriyel Stile Göre Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Endüstriyel stile göre yatak odanızı dekore ederken yatak odanızda doğal bir görünüm yaratmaya duvarlarınızdan başlayın. Duvarlarınızda doğal duvar görünümü yaratmak işin tuğla duvarlardan yararlanabilirsiniz. Yatak odanızda kullanacağınız yatağın yere yakın olması da endüstriyel stil için güzel detaylardan. Bu yüzden geniş ve ayaksız bir yatak tercih edebilirsiniz. Yatak odasnızda kullanacağınız dolap ve şifonyerde metal detayların olması endüstriyel ruhuna hitap edecek özellikler arasında olacaktır. Yatak odanızda kullanacağınız renk tonlarının da yine bu stile hitap eden tonlar olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun için gri, ahşap ve beyaz tonlarına ağırlık vermeniz gerekiyor. Arada odanıza canlılık katacak renk tonlarına da yer verebilirsiniz fakat bunu çok fazla abartmamamak kaydıyla. Endüstriyel stile ve diğer tarzlara göre dekora edilmiş çok sayıda yatak odası örneğine buradan ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.