Gri Renk Duvarlarda Nasıl Kullanılmalı?

Gri rengi duvarlarınızda kullanacaksanız ilk olarak alanınızın buna uygun olup olmadığına bakmalısınız. Gri renk, derin ve soğuk bir renk. Bu rengi koyu şekilde duvarınızda kullanmak istiyorsanız alanınızı olduğundan dar göstereceğini bilmelisiniz. Ama gri renk ton bakımından oldukça geniş bir palete sahip. Bu demek oluyor ki alanınız küçükse de grinin daha açık renk tonlarıyla duvarlarınızı güzelleştirebilirsiniz. Bu konuda çakıl taşı rengi olarak geçen gri tonu oldukça iyi bir seçenek.

Gri rengin koyu tonunu duvarlarınızda kullanmak isteyen biriyseniz alanınızı çok karartmaması adına ayna ya da çıta gibi dekoratif öğelerle ortama hareket ve ferahlık kazandırabilirsiniz.

Duvarlarınızı gri renk ile süslerke desenli boyalardan da yararlanabilirsiniz. Desenli görünümüyle gri duvarlarınız adeta sanat tablolarına dönüşür. Gri duvar renginin her dekorasyon tarzına göre uyarlanabilecek bir renk tonudur. Ahşap ağırlıklı geleneksel evleriniz için de minimalist esintilerdeki modern evinize de uyum sağlar. Önemli olan ortamın dengesini sağlayabilmek.