Dekorasyonda Taş Duvar

Taş duvar görünümü dekorasyonda neden bu kadar seviliyor? Bu sorunun yanıtı aslında çok basit. Çünkü hem çok şık hem de her tarza uygun. İsterseniz nostaljik bir görünüm yaratmaya çalışın isterseniz de modern. Taş duvar her şekilde güzel duruyor. Ayrıca evin her alanına da çok yakışıyor. Bütün taş duvarlar da aynı değil. Çok farklı seçenekleri var. Kimis mozaik görünümlü taş duvarlar, kimisi patlatma taş dediğimiz duvarlar. Renkleri de değişebiliyor. Beyaz, gri ve tuğla rengi de, taş duvar dekorasyonundaki renk seçenekleriniz.

Taş duvar dekorasyonunun gördüğünüz gibi avantajı çok. Çekici yanı bu kadar fazla olan bir dekoratif uygulamaya, sizin de yer vermeniz muhtemel. Bu yüzden birkaç ipucu versek iyi olacak.

Öncelikle evinizde taş duvar kullanmak istiyorsanız, uygulamayı yaptıracağınız yere uygun olabilecek bir renge karar vererin. Çünkü daha önce de belirttiğimiz gibi farklı renkler mevcut. Daha sonra, zaman alacak ve etrafı biraz kirletecek bir inşaat sürecne hazır olun. "Yok ben bununla uğraşamam" diyorsanız da üzülmeyin. Taş duvar görünümlü duvar kağıtları var. Onları uygulatırsınız. Taş duvar yaptırırken dikkat edeceğiniz diğer bir kıstas da nerey bu uygulamay yaptıracağınıza karar vermek. Her yere çok yakışıyor ama önemli olan çok abartmadan kullanmak. Bu yüzden, evin her odasında uygulamak yerine kendinize bir alan belirlemeniz daha iyi olur.

Salon Taş Duvar Modelleri

Salonunuzda taş duvarın olmasını istiyorsanız seçeceğiniz duvarı belirleyelim. Manzaralı bir salonunuz varsa manzaranın karşısındaki duvarı da taş duvar ile öne çıkarabilirsiniz. Genel olarak tv ünitesinin yer aldığı duvarlarda daha güzel duran taş duvarlarda, şömineye de yer vererek ortamdaki doğallığı artırablirsiniz. Salonunuzda taş duvar uygulaması yaparken dekorasyon tarzınıza göre seçim yapmanız da önemli. Buna göre, eğer modern bir salona taş duvar ekletip farklılık yaratmak istiyorsanız beyaz traverten taş duvarlarla şık ve modern bir görünüm yaratabilirsiniz. Salonlarla ilgili farklı fikirler edinmek ve çok sayıda salon modeli arasında gezinmek için buradan yararlanabilirsiniz.

Mutfak Taş Duvar Modelleri

Mutfağınızda taş duvar görünümü için size tavsiyeler vereden önce, bu uygulamanın mutfaklara bambaşka dokular kattığını belirtelim. Özellikle de Rustik mutfaklara. Mutfağınızı nostaljik ve sıcak bir ortama dönüştüren taş duvarı yaptırmadan ypmanız gereken nereye uygulayacağınıza karar vermek. Bu konuda seçenekleriniz fazla. Büyük bir mutfağınız varsa tamamen bir duvarı taşla kaplatabilirsiniz. Ama mutfağınız küçükse bunu yapmak yerine küçük alanlardan yana tercihinizi yapın. Çünkü, gerek seçilen renkler gerekse de katmanlı yapıdan dolayı taş duvarlar alanı biraz daha küçültebilir. Böyle bir durum için size önerimiz, mutfak tezgah aranızda taş duvarı denemeniz. Mutfağınızın şekline ve büyüklüüne göre bu alanları kendiniz artırabilirsiniz. Mutfaklarla ilgili farklı fikirler edinmek ve çok sayıda mutfak modeli arasında gezinmek için buradan yararlanabilirsiniz.

Yatak Odası Taş Duvar Modelleri

Yatak odanıza taş duvar görünümünü katabileceğiniz en iyi alan, yatak başlığınızın yaslandığı duvar. Taş duvarın yatak odanızda yaratacağı nostalji ve otantik görünümü, apliklerle destekleyerek romantik bir hale de çevirebilirsiniz. Yatak odalarıyla ilgili farklı fikirler edinmek ve çok sayıda yatak odası modeli arasında gezinmek için buradan yararlanabilirsiniz.

Taş Duvar Nasıl Yapılır?

Taş duvar yapımı, önce seçilen duvarın harç için hazır hale getirilmesiyle başlar. Daha sonra taşlar yerleştirilir. Bu tabi ki sanıldığı kadar kolay ve basit değil. İşi bilen birinin yapması çok önemli. Çünkü yapılacak harcın kıvamından, taşların yerleştirilmesine kadar ustalıkla yapılmadığı takdirde hem kötü görünüm oluşur hem de uzun ömürlü olmaz.

Taş Duvar Nasıl Temizlenir?

Taş duvarları temizlemek sanıldığı kadar zor bir şey değil. Yapılacak şey aslında çok basit. Elektrik süpürgenizi alıyorsunuz ve fırça aparatını yerleştiriyorsunuz. Bu şekilde, taşların tozunu almış oluyorsunuz. Zaten, taşların dokusundan dolayı çok toz tutmam gibi bir artıları da var. Burada yapmamanız gereken kimyasal ürünlerle temizlemek. Taşların dokusuna zarar vermemeniz adına, parlak bir görünüm yaratmak istiyorsanız çok az üzüm sirkesinden yararlanabilirsiniz.