Country Stil Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Country stil söz konusu olduğunda herkesin söyleyecek çok sözü var. Bu stil genel olarak farklı stillerle karıştırıldığı gibi kendi içindeki farklılıkları da görmezden geliniyor. Şunu her şeyden önce bilmelisiniz her Country aynı kapıya çıkmaz. Country stilin kendi içindeki farklılıklarından önce Country stilin kendisinden bahsetmak daha iyi olacak. Country stil, evinde sadeliği ama bir o kadar da canlılığı sevenlerin dekorasyonu. Country stil, geçmişe özlem duyanların ama gelecekte yaşamak isteyenlerin dekorasyonu. Country stil -zıtlıkları içinde güzel bir şekilde barındırdığı içindir belki- oldukça sevilen dekorasyon stillerinden biri.

Counry stil için başlangıcı renklerden yapalım. Country stil doğadan ilham alan ama softlaşan renkleri sever. Bu anlamda evinizde bej, krem, pudra, toprak tonları gibi nötr tonları kullanabilirsiniz. Doğadan gelen iki renk mavi ve yeşilin renk ailesindeki en açık tonlar da Country stilin sevdiği renklerden. Country stile göre yapacağınız bir dekorasyonda kullanacağınız desenler de önemli. Country stil sadeliği ve neşeyi bir arada seviyor. Bunu da kullanacağınız floral, ekose, küçük hayvan figürleri şeklindeki desenlerle sağlayabilirsiniz. Desenlerin kullanılacağı kumaş için de ahşap, keten ve pamuktan yararlanmalısınız. Country stilde tercihinizi ahşap mobilyalardan yana kullanmalısınız. Burada dikkat edeceğiniz durum, kullanacağınız ahşapların renk olarak birbirine uyumlu olması. Country dekorasyon stilinde daha yuvarlak hatlı koltuklar ve desenli kırlentler de dikkat çeken dekorasyon tamamlayıcıları. Country stilin sevdiği aydınlatmalarda sıra. Bu dekorasyon tarzında seçeceğiniz çok şey var. Romantik bir country için çiçek desenli abajurlar, avizeler kullanabileceğiniz gibi hasır bir sarkıt lambayla da gelenekselliği yaşatabilirsiniz. Country stil, aplikleri de çok sever. Gaz lambası görünümü veren aplikler geçmişi yaşatmak adına oldukça iyi seçenekler. Coutry stile göre yapacağınız dekorasyonun parçaları olan aksesuarlar, her dekorasyon silinde önemlidir. Ama burada daha başka. Çünkü bu stile karakter katan aksesuarlar. Doğal bitkiler, biblolar, porselenler evinizde nostalji ve doğallığı yaratmanız için kullanmanız gereken aksesuarlardan.

Şimdi size en baştan bahsettiğim konuya dönelim: Country tarzın tarzlarına.

İngiliz Country Stili- Shabby Chic

İngiliz Country stili ya da son zamanlarda sıklıkla duyduğunuz Shabby Chic, Country dekorasyon tarzının alt kategorisi şeklindedir. Bu dekorasyon tarzında da amaç aynı, sadece kullanılan öğeler değişiyor. Shabby Chic kavramını size "salaş şıklık" şeklinde tercüme edeceğim. Bu şıklıkta salaşlığı sağlayan eski eşyalarınız. İngiliz tarzına göre eski parçalarınız çok değerli ve onlara muhakkak sunmalısınız. Çiçek desenleri bu tarz için olmazsa olmaz. Bu tarz çiçek deseniniz sevdiği gibi çiçeklerin kendisini de çok seviyor. Öyle ki bu tarz için kurutulmuş bir çiçeği çerçeve içinde duvarınıza asacak kadar sevmelisiniz.

Fransız Country Stili

Fransız Country stili, Fransız evlerinin dekorasyon tarzıdır aslında. Fransız stilinde çiçek desenli döşemelr yerine sade döşemeler daha çok tercih edilir. Bu tür evlerde ahşap oymalı mobilyalar, lükens ayaklar ve keten dokumalar ön plana çıkar. Cuntry stil hakkında çok daha detaylı bilgi ve sayısız Country dekorasyon örneği için buradan faydalanabilirsiniz.

Country Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Romantik, nostaljik enerjik. Country bir mutfağı tanımlayacak bu üç özelliği dekorasyon tarzınızla yaratmalısınız. Bu üç özellliği sağlayacağınız dekoratif figürler ise floral ve ekose desenler, ahşap dolaplar ve canlı renkler. Country mutfağınız için yapacağınız her dekoratif işlem size kendinizi doğanın içinde hissttirecek nitelikte olmalı. Kır yaşamından ilham alan bu stil için kullanacağınız mutfak aksesuarları her şeyden önce sunum elemanlarınız olmalı. Country mutfaklarda kullanılan porselen sunum elemanları açık raflar içinde sergilendiğinde oldukça şık ve sevimli durur. Country stile göre dekore edeceğiniz mutfağınızda doğal bitkileri de aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Country mutfaklar için detaylı bilgi ve çok sayıda örnek için buradan faydalanabilirsiniz.

Country Stil Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Country stile göre salonunuzu dekore ederken size yol haritası olabilecek noktalar var. Bunlar, hangi rengin kullanılacağı, seçilmesi gereken moblyalar, duvar dekorasyonu ve salonda kullanılması gereken aksesuarlr. Country stilin ruhunu yansıtacak şekilde yapılacak bir salon dekorasyonu için bütün bu faktörlerin doğru kullanılması gerer. Size bu konuda yol gösterecek detaylı bilgilere ve örnek fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.

Country Stile Göre Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Country stile göre yatak odanızı dekore ederken küçük aksesuarlardan mobilyalara kadar uyumlu bir şekilde Country havasını yaşatmalısınız. Country stile göre bir yatak odanızın olasını arzu ediyorsanız yapmanız gerekenler çok zor değil. Açık renk tonlarına biraz renk katı. Ahşap mobilyalar kullanın. Aydınlatma olarak abajur ya da klasik avizelerden yararlanın. Daha fazla öneri ve örnek fotoğraflar için buradan yardım alabilirsiniz.

Country Stile Göre Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Country stile göre yemek odanızın dekorasyonu, size keyifli yemekler yiyebileceğiniz romantik ve içten ortamlar sunar. Country stile göre yemek odanızı dekore ederken, Country stilin genel doğasından uzaklaşmadan yemek odası için seçilecek parçaları uyumlu bir şekilde bir araya getirebilirsiniz. Country stile göre yemek odanızı nasıl dekore etmeniz gerektiği hakkında detaylı bilgiye ve örnek fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.