Country Yatak Odası Dekorasyonu İçin Öneriler

Country ytk odaları günümüzde o kdar popüler ki hazır konsept şekilde satın alabiliyorsunuz. Country yatak odanıza kendi imzanızı da atmak için dekorasyonunuzda yapmanız gereken birçok seçenek var.

Country stilde bir yatak odasında seçeceğiniz dolaptan başlayalım. Country stilin sevdiği beyaz dolaplardan bu noktada faydalanabilirsiniz. Beyaz renk, yatak odanızın ferah göünmesi noktasında da size yardımcı olacaktır. Yatak odanız için seçeceğiniz dolapların, yerden yüksek lükens ayaklı dolaplar olması da dikkat edeceğiniz diğer bir kriter olmalı. 

Country stile göre dekore edeceğiniz yatak odanızda sıra, yatağınızda. Country stilin sevdiği yataklar, avangard tasarımlı ahşap yatak başlıklarının kullanıldığı modeller. Bunları kullanırken açık renk tonlarıyla canlı bir rengin karışımındn faydalanabilirsizin. Yine yatak odanızdaki dolaplarda olduğ u gibi yatağınızın da ayaklı olmasına dikkat edin. Lükens ayaklı yatağınızı isteğinize göre küçük floral ya da hayvan figürlerinin yer aldığı bir yatak tacı ile de süsleyebilirsiniz. Yatak odalarını, yatak taçlarıyla süsleyen evlerden örnek fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.

Country yatak odanız için seçeceğiniz perde konusunda, seçiminizi desenli kumaş perdelerden yana kullanabilirsiniz. Bunun için rustik perdeler size yardımcı olacaktır. Rustik perdeler, nostaljik dokularıyla Country stilin ruhuna en çok yakışan perde modellerindendir. Rustik perdeler hakkında çok sayıda örnek fotoğrafa ve detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Seçtiğiniz perde de kullanacağınız desenlerin küçük çiçekler ve doğadan figüler olması gerektiğini tekrar hatırlatmakta fayda var. 

Country stildeki yatak odanız için duvarlarınızı nasıl süslemeniz gerektiğinde sıra. Burada iki kıstas üzerinden sizi yönlendireceğim. Yatak odanızda yatağınızda ve perdelerinizde çok desenlerden yararlandıysanız duvarlarınızda sade renkleri kullanın. Eğer ortama rengi duvarla katmak istediyseniz de renkli ve küçük desenli duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz. Bu noktada içinde açık pembeler, mint yeşilleri ve turkuazlar bulunan duvar kağıdı modellerinden faydalanabilirsiniz. Yatak odası duvar dekorasyonu modellerine ve detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Country stil kırsaldan ve geçmişten lham alır. Bu noktada belki de geçmişi ve kırsalı yansıtabilecek aksesuarlardan yararlanabilirsiniz. Geçmişi en iyi yansıtacak şey anılarınızdır. Bu anlamda fotoğraflarınızı ahşap çerçeveler içinde duvarlarınızda sunarak ortamınızı hem romantik hem de nostaljik hale getirebilirsiniz. Country yatak odası ve diğer dekorasyon stillerine göre dekore edilmiş yatak odası modellerine ve detaylı fikirlere buradan ulaşabilirsiniz.