Yatak Odası Duvar Dekorasyonu İçin Fikirler
Yatak Odası Duvar Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Evlerin mahrem alanı olan yatak odaları aslnda kendinize ait esintileri en çok barındırabileceğiniz bir mekan. Buranın dekorasyonu bu yüzden de çok önemli. Sizin için "işte benim dünyam" dedirten türde bir yatak odanız olmalı. Yatak odanızı dekorasyonunuzla kişiselleştirebileceğiniz bölümlerin başında da duvarlarınız gelir.

Yatak odası duvar dekorasyonu için evinizin diğer alanlarıyla bir uyum arama şartınız yok. Oda kendi içerisinde uyumlu olsa yeter. Diyoruz ya "bu sizin dünyanız"... Yatak odalarına yerleştirilen dolap ve yataklar alanın çoğunu kaplasa da duvarlarınızda yapacağınız değişikliklerle farklı bir ortam yaratabilirsiniz. Yatak odanız küçük ve eşyalardan dolayı boş bir duvarınız kalmıyorsa yatak başlığınız yer aldığı duvarı kullanabilirsiniz. 

Yatak odanızın duvar dekorasyonu için hangi duvarı kullanmak istediğinize karar verdikten sonra sırada hangi tarzı yansıtmak istediğiniz var. Eski bir çiftlik evi tadında bir yatak odanız olmasını istiyorsanız taş duvar panellerinin ya da taş duvar şeklindeki duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz. Bu evinizde rustik bir hava yaratır. Yatak odanızda ferahlığı baharın enerjisi hissetmek istiyorsanız da floral desenlerdeki duvar kağıtlarından faydalanabilirsiniz. Duvar kağıdı kullanmak ilk seçeneğiniz. Yatak odanızın duvar dekorasyonu için bir diğer seçeneğiniz de duvar nişleri. Yatağınızın yaslanacağı duvara niş uygularsanız yatak başlığı kullanmanıza gerek kalmaz. Duvar nişlerinin alanı daha geniş gösterme işlevinden dolayı da odanızda ferah bir hava oluşur. Aynı zamanda nişlerde kullanılan ışıklarla da romantik bir ortam yaratmanız mümkün. Duvar dekorasyonunun olmazsa olmazı tablolar yatak odalarınız için de şık aksesuarlardandır. Yatak odanızın duvarında kullanacağınız büyük boy bir tabo odanıza modern bir görünüm kazandıracaktır. Yatak odanızda tablo kullanırken odanın genel rengiyle ahenk oluşturacak bir tablo tercih etmelisiniz.

Duvar dekorasyonunda artık çok tercih edilen ayna ve duvar saatlerini yatak odanızda da kullanmalısınız. Yatak odanızda tamamen çağdaş esintiler yaratmak isteyen biriyseniz pastel tonları kullandığınız yatak odanızın duvarını modern tasarım duvar saatiyle süsleyebilrsiniz. Yatak odanızda aydınlık ve ferah bir görünüm yaratmak ve odanızı olduğundan büyük göstermek istiyorsanız da ayna sizin için biçilmiş kaftan.

Yatak odanızın özel alanınız olduğundan bahsetmiştik. Bu özel alanınızda elbette sizin için anlamlı olan anıları sergilemek istersiniz. Bunun için fotğraflarınızın yer aldığı bir panodan faydalanabilirsiniz. Duvarınızda fotoğraflarınızın yer alacağı alan için duvar panelleri de iyi bir seçenek. Fotoğrafların bulunmasını istediğiniz yer için ahşap bir duvar panelini duvarın hepsini kaplamayacak şekilde kullanısanız o alanın daha özel olduğunu gösterebilirsiniz.

Yatak odanızın dekorasyonu için size çok güzel fikirler verebilecek sayısız örnek için buradan devam edebilirsiniz...