Country Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

Country dekorasyon stiliyle salonlarınızda neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız sizin için önerilerim var. İlk olark Country stilde ortamda yaratacağınız renge karar verin. Country stilde genel olarak nötr ve pastel tonlar öne çıkar. Ama bu salonunuzda canlı renkleri kullanamayacağınız anlamına gelmiyor. Country stile göre dizayn edeceğinizi salonunuzda nötr ve canlı renk tonları arasında 60-30-10 kuralını uygulamalısınız. Bu şu demek oluyor. Country salonunuzn genelinde (%60) oranında nötr tonlarını, masa, berjer ve sehpa gibi yan mobilya elemanlarıyla doldurulacak bölümünde (%30) pastel tonları ve son olarak kırlent, minder aksesuar gibi bölümlerinde (%10) canlı renk tonlarını kullanın. Country stilin sevdiği canlı renk paletinde sarılar, pembeler, kırmızılar, maviler ve yeşiller yer alıyor. Bunları bu ölçüyü kaçıtmayacak şekilde kullandığınızda oldukça şık bir Country salonunuz olacaktır.

Country stile göre dekore etmek istediğiniz salonunuz için mobilya seçerken de dikkat edeceğiniz noktalar var. Country salonunuz için koltuk takımı seçerken ortama sıcaklık katan aynı zamanda da nostaljik etki yaratan ahşap koltukları seçebilirsiniz. Seçtiğiniz ahşap koltuk takımlarınızda desenli döşemeler kullanabileceğiniz gibi sade nötr tonlarda da tercih edebilirsiniz. Country stil için ideal oln diğer mobilya şekli de Lawson kanepeler. Bunlar minderleri kanepeden ayrılabilen, yumuşak dokulu kanepelerdir. Bu kanepeleri ahşap berjerlerle birlikte kullanabilirsiniz. Seçeceğiniz mobilyalarda desenden yanaysanız da 

Country salonunuz için dikkat edeceğiniz diğer bir yer de duvarlarınız. Country stilin, kır yaşamndan beslendiğini daha önce söylemiştim. Bu yüzden duvarlarınızda kırsal alanlardan dokunuşlara yaratacak taş duvar kaplamalarından faydalanabilirsiniz. Country bir stil için beyaz taş duvarlarla süslenen duvarlar otantik bir görünüm için oldukça iyi seçenekler. Taş duvar dekorasyonu konusunda birçok örnek fotoğrafa buradan ulaşabilirsiniz.

Sıra, Country stile göre dekore ettiğiniz salonun halısında. Bu konuda faydalananız gerekenler kilim ve jüt halılar. Kilim ve jüt halıların ortama kattığı doğal doku, Country stilin ruhuna yakışır. Country salonunuz için çok renkli olmayacak bir kilim seçebileceğiniz gibi tek renk ve nötr olan jüt halıları da seçebilirsiniz. Kilimlerle dekore edilmiş ev örneklerine ve datylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Country stile göre dekore edeceğiniz salonunuzda kullanacağınız aksesuarlar da ortamın karakterini oturtmak açısından önemli nokta. Bu anlamda doğal bitkilerden faydalanabilir, antika aksesuarlara yer verebilir, eskitilmiş görünüme sahip olan çerçevelerden destek alabilirsiniz. Country salon dekorasyonu ve farklı dekorasyon stillerinde dekore edilmiş birçok salon fotoğrafına buradan ulaşabilir, detaylı fikirler edinebilirsiniz.