Şömine Sahibi Olmak İsteyenler İçin Şömine Çeşitleri ve Fiyatları

Kaç Para Bir Şömine?

Öncelikle şunu söyleyelim ki bu sorunun net yanıtını vermek mümkün değil. Çünkü şömineyi kullanacağınız alanın büyüklüğünü ve nasıl bir şömine istediğinizi bilmiyoruz. Bu yüzden vereceğimiz fiyatlar ortalama olacak.

Eğer evinizi sadece şömine ile ısıtmak istiyorsanız alana hakimiyet kuracak bir modele ihtiyacınız var. Bu konuda da odun ateşli orta şömineler oldukça uygun. Odun ateşli orta şöminenin hazne fiyatıysa ortalama 12- 25.000 tl arasında değişiyor.

Yine odun ateşli bir şömine yaptırmak istiyorsunuz ama daha çok arada sırada kullanacaksanız küçük boyutlu bir şömine haznesinin en düşük maliyeti 7.000- 8.000 tl arasında. Tabi şöminenin dış cephe giydirmesi bu fiyata dahi değil.

"Ben suni ateşi de seviyorum, doğalgaz bacam da var" diyorsanız size en güzelinden bir doğalgazlı şömine verelim. Kullanacağınız alana göre l, u, lineer şeklinde seçebileceğiniz bu şöminelerin de ortalama fiyatı 8.000- 12.000 tl.

Evinizde baca yok ama yine de şöminenin nostaljik hissini yaşamak istiyorsanız elektrikli ya da etanollü şömineleri seçebilirsiniz. Bu şöminelerin fiyatları boyutlarına göre değişiklik gösterse de genel olarak 3.000- 7.000 tl arasındalar.

Hadi biraz da sitemizde yayınlanan evlerden şömine modellerini sunalım size!