Gri ve Lacivert Uyumunun Dekorasyondaki Etkisi

Lacivert, renkler dünyasında bir ağırlığı olan renk. Lacivert rengini genel olarak disiplin ve düzenle bağdaştırırız. Rengin genel çağrışımları dekorasyonda da yaklaşık bir karşılık bulur. Lacivert renginin dekorasyondaki etkisi biraz daha sofistik ve klasik ortamların yaratılmaını sağlar. Gri ve lacivert uyumunda gri lacivertin bu etkilerini biraz daha hafifletip lacivertin şıklığını daha çok ön plana çıkarıyor.

Gri ve lacivert uyumunu birçok dekorasyon stiline göre uyarlamak mümkün. Modern stilin sevdiği gri ve lacivert; geometrik desenlerde, duvarlarda ve mobilyalarda rahatlıkla kullanılabilir. Bir başka dekorasyon tarzı olan avangart stilde de lacivert ve gri uyumu oldukça güzel durur. Bu stilin sevdiği mobilyalar lacivert ve grinin uyumundan faydalanılarak seçilebilir. Lacivert ve griye ışıltı katılmak istendiğinde de bunu grinin parlak tonu olan gümüşle yapmak mümkün. Gümüş rengini kullanacağınız aksesuarlarda ya da perdelerinizde kullanarak şık ve uyumlu görünümü elde edebilirsiniz. 

Lacivert ve griyi kullanırken üçüncü bir rengin etkisini de hissetmek isterseniz beyaz rengini kullanabilirsiniz. Bu noktada beyaz rengi duvar aksesuarlarınızda ya da koltuk kırlentlerinizde kullanabilirsiniz.