Ev Gezmesi'nde küçük evlerin fotoğrafları arasında gezinirken, küçük bir alanda işlevsel ve stil sahibi bir görünüm yakalanabileceğini görüm. Kompakt, kullanışlı ve içinde olmaktan mutluluk duyacağınız bir ev dekorasyonu için fikirler alın.

Küçük ev biraz geniş bir kavram. Evin tamamında odalar küçük olabilir. Sadece salon, mutfak, banyo veya bir odanız da küçük olabilir. Küçük evleri daha ferah göstermek, küçük evlere uygun mobilyalar seçmek ve beklenmedik noktaları kullanmak ile ilgili Ev Gezmesi'nde pek çok yazı yazıldı. 

Küçük evlerde kullanılabilecek işlevsel mobilyalar

Bu yazımızda, küçük ev dekorasyonlarında sıklıkla kullanılan ve alanı daraltmadan, benzeri mobilyalarla aynı işlevi gören farklı mobilya fikirlerini yazmıştık. Bir diğer küçük ev dekorasyonu fikri ise gömme mobilya kullanmak. Ev Gezmesi'ndeki evlerden örneklerden gömme mobilyalar ile daha geniş alan hissi oluşturma fikirlerine bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

Küçük evleri daha geniş göstermek:

Küçük evleri daha geniş gösterebilmek için kullanabileceğiniz pek çok taktik var. Aynalardan, renk seçimlerine bu taktikleri küçük alanı daha geniş göstermek için 14 fikir yazımızda örneklerle birlikte derledik.

Küçük odalarda evin her noktasının iyi değerlendirilmiş olması önemli. Bu sebeple de yukarılara doğru bakmaya başlamak lazım, çünkü aşağılarda zaten alan sıkışık. Duvar rafları, küçük ev dekorasyonları için her zaman iyi fikir. Peki bu rafı biraz daha yukarı, kapının üzerine taşımaya ne dersiniz? Bu yazımızda bahsettiğimiz örnekler size küçük evlerde kapı üzerindeki boşluğu kullanmak için fikir verecek. 

Küçük salon dekorasyonu

Kocaman, bolca ışık alan bir evi dekore etmek görece kolay. Zor olanı küçük alanda ihtiyaçları karşılayarken, insanı sıkıştırıp, boğmayacak bir ev tasarlamak. Salon, evde zamanın çokça geçtiği yerlerden birisi. Küçük br salonu daha büyük gösterebilmek için dekorasyon önerileri bu yazıda.. 

Küçük mutfak dekorasyonu

Küçük mutfakları dekore etmek belki de aralarından en zor olanı. Öncelikle küçük bir mutfak için pek çok akıllıca çözüm mevcut olsa da, dolaplarınızın alanı birden 3 katına çıkmayacak. Bu sebeple de sizin mutfak elemanı alışverişiniz çok daha sade olmalı. Olabildiğince tezgah üzerinde küçük ev aleti kullanımından kaçının, dolap için düzenine kafa yorun.

Küçük mutfak dekorasyonu için dolap içi organizasyon çok önemli. Bu yazımızdaki fikirlerin pek çoğunu kendi mutfağınızda değerlendirebilirsiniz. Ev Gezmesi'ndeki küçük ve kompakt mutfaklardan karelere ise küçük mutfak etiketi üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Küçük yatak odası dekorasyonu

Küçük yatak odası dekorasyonu için pek çok farklı fikri yatak odası etiketi içinde derlemiştik. Açık renkler kullanmak, duvarlara ayna eklemek ve ideal olmasa da yatağın duvara dayandığı yerleşimler tercih etmek içi fikirler. Küçük bir yatak odanız varsa işlevsel mobilyalar kullanmanız önemli. Bazalı yataklar, yüklüklü yüksek dolaplar hayat kurtarıcı. Çok eşya barındırmasıyla kolayca kalabalık olabilen yatak odasında bazı eşyaları eleyebilirsiniz. Komodin yerine nişler veya duvar rafları kullanıp, makyaj masası, uzanma koltuğu gibi yatak odası mobilyalarını eleyebilirsiniz.

Küçük balkon dekorasyonu

Aslında her evin kocamaan bir bahçesi olmalı. Hadi bahçe olmadı diyelim, kocamaan bir balkon. O da mı olmadı? Genellikle olmuyor. Özellikle de şehirli evlerde.. Yapacak bir şey yok, moral bozmuyoruz. Küçük balkonu bu güzel fikirlerle dekore edip, küçük de olsa evin dışında bir keyif alanı oluşturuyoruz.