zKüçük Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Küçük mutfağınız var ve dekorasyonu konusunda kafanız karışık... Doğru mu? Bu konuda sizler için önerilerimizi dikkate alırsanız kullanışlı bir hale getirdiğiniz mutfağınzın aynı zamanda da masallardan fırlamış gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Küçük mutfakların en büyük zorluğu adından da anlaşılacağı gibi küçük olmaları. Ama bu, sıradışı ve kullanışlı bir mutfağa sahip olmanız için engel değil. Dekorasyon söz konusu olunca bir yerin küçüklüğü ya da büyüklüğü bahane olmaz.

Küçük mutfaklarınız dekore ederken ilk olarak seçeceğiniz mutfak dolaplarından bahsedelim. Bu tip mutfaklarda sürgü kapaklı dolap seçerek alanınızı daha verimli hale getirebilirsiniz. Mutfağınızda alan tasarrufu için yapacağınız başka bir yöntem de, açık raflar. Açık raflar ile hem mutfağınızdaki araç gereçlerinizi yerleştireceğiniz alan oluştrur hem de farklı bir görünüm yaratırsınız. 

Küçük mutfak dekorasyonunda önemli bir kriteriniz de, renk seçimi. Alanınız küçük olduğu için ortamı boğacak renklerden uzak durmalısınız. Sizin için uygun olacak açık renk tonları olacak. Mutfağınızda canlı bir rengin olmasını da isteyen biriyseniz bunu halınızla yapabilirsiniz. Küçük mutfağınız için seçeceğini aydınlatma için de önerilerimiz var. Küçük mutfak dekorasyonu için küçük aydınlatmalar daha uygun. Mutfağın odak noktasınan sarkan bir avize sizin mutfaınız için uygun değil. Bunun yerine mutfağı iyi aydınlatacağını düşündüğünüz alanlarda aplik kullanabilirsiniz ya da spot lambalardan faydalanabilirsiniz. Küçük mutfak dekorasyonunuz için başka bir detay da tezgah aranız. Bu aşamada, aynanın girdiği ortama aydınlık ve ferahlık katması sebebiyle ayna tezgah araları küçük mutfaklar için ideal seçimler olur. 

Küçük mutfakların nasıl dekore edildiğini sayısız mutfak örneği üzerinden görmek için buradan devam edebilirsiniz.