Mutfak organizasyon fikirleri


Mutfak için 14 organizasyon fikrini sizler için derledik. Sizin evde bulduğunuz böyle dahice fikirler varsa da öğrenmek çok isteriz!

Fincanlar en zorlu düzenlenen mutfak eşyalarından biri. Tabaklar ayrı yerde, fincanlar yanyanadansa bu çözüm çok daha az yer kaplıyor. Üst üste 3 en fazla 4 tane fincan altı tabak sayesinde yerden çok ciddi kazanç sağlayabilirsiniz.


SPONSORLUPlastik kaplar ve tupperware'leri üst üste koymak çok yer kaplayan bir çözüm. Bu şekilde kap ve kapakları birbirinden ayırarak, kapları büyüklüğe göre iç içe geçirebilir, kapakları da boylarına göre yan bölmede dizip yerden çok büyük bir kazanç sağlayabilirsiniz.


Derin dolaplarınıza, dolap içi çekmecelerden alıp dolabınızın içine yerleştirebilir ve arkada kaldığı için ulaşmakta zorlandığınız malzemelere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


Aynı amaçla kullanılan malzemelerinizi olabildiğince beraber saklayın. Resimdeki hamur işleri malzemeleri beraber gruplanabilir. Böylece ihtiyacınız olduğunda beraber erişirsiniz.


Yemek yaparken kullanacağanız yağ, baharat, sos gibi malzemeleri bir tepsi içinde beraber gruplayın. Bu şekilde hem yemek yaparken tepsiyi alarak ulaşabilirsiniz, hem de altına döküldüğünde mutfak dolabınızı değil, tepsiyi temizlersiniz.


Tahta kaşıklarınızı ve pişirme kaşıklarınızı olabildiğince ocağa yakın bir yere koyun, böylece ihtiyacınız olduğunda yemeğinizi yakmadan ve git gel yapmadan hızlıca erişebilirsiniz.


Streçfilmleri ve diğer paketleme malzemelerinizi buzdolabına en yakın çekmeceye koyarsanız, hızlıca paketleyip dolaba kaldırabilirsiniz.


Dolaplarınızı her zaman benzer yiyecekler, benzer yerlerde şeklinde düzenlemeye çalışın. Böylece ihtiyaç duyduğunuzda malzemenize çok daha kolay ulaşabileceksiniz.


İkea'nın dolap içi ekstra rafları tam anlamıyla hayat kurtarıcı. Bunları kullanarak raf alanınızı 2 katına çıkarabilirsiniz. 17 Temmuz itibariyle fiyat 14.99 TL.


Mümkün olduğunca boş duvarlardan faydalanmaya çalışın. Tavalarını bu şekilde asarak, hem kolay erişim, hem de yerden kazanç sağlarsınız.


Arkalarına ulaşmakta zorlandığınız raflar için illa da dolap içi rafa ihtiyacınız yok. Bu şekilde basit plastik kutuların içini mutfak malzemelerinizle doldurarak da yalancı çekmeceler elde edebilirsiniz.


Lavabo altı dolap genelde en karışık dolap oluyor, düzenlemek için kapak arkasına bu düzenleyiciyi asabilirsiniz.


Yine lavobo altı dolap düzenlemek için güzel bir fikir. Sprey temizlik malzemelerini bu şekilde bir çubuğa asarak yerden kazanç sağlayabilirsiniz.


Son olarak, lavabo altı dolabınızın arkasına temizlik bezleri ve eldivenlerini asarak, kuruyana kadar ortalıkta kalmalarını engelleyebilirsiniz. Tüm Türk mutfaklarının genel problemi sarı bez sorunsalına işte bu fikir güzel bir çözüm olabilir.:) Şimdilik bu kadar, devamı gelecek!


SİZ DE PAYLAŞIN

Sizin de ilham veren bir projeniz var mı? Kendin Yap projenizi hemen bizle paylaşın!

PAYLAŞIM YAP
BENZER KONULAR
YORUMLAR
Havva Kaynaklı

kapaklar ve kapları ayrı ayrı yapmak güzel bir fikirmiş

0 Beğeni
18/07/2015
gaye

Ev Gezmesi'cim, Temmuz'da devamı gelecek demişsin ama gelmemiş :)

0 Beğeni
30/09/2015
Ev Gezmesi

Gaye hanım, siz bir harikasınız.. İşin acısı aslında hazırlamıştık, ama çoktan unuttuk..
Ekim'de yayında o halde, geç olsun, güç olmasın :)

3 Beğeni
30/09/2015
fatma

Bayıldım.süpersiniz

0 Beğeni
30/09/2015
Yorum yapmak için giriş yapmanız gerekmektedir.