Mutfak Düzeni için İlham Veren Mutfaklar
Mutfak Düzeni İçin Pratik Bilgiler

Mutfak düzeni çoğumuzun ortak sorunu. Bir mutfağın derli toplu olması, içinde geçirilen zamanın kaliteli şekilde geçirilmesi açısından değerli. Mutfak düzenin bu kadar önemli olması sürekli yaratıcı fikirlerin ortaya çıkmasını sağlıyor. Yaratıcı mutfak düzeni fikirleri ile mutfaklar hem düzenli hem de görünümleriyle insanı büyülüyor. 

Mutfak düzeniniz için her şeyden önce gıdalarınızı içinde saklayacağınız her kavanoz değerlidir. Bu yüzden kavanozlarınız atmayın. Kavanozlarınızı kendiniz boyayarak ya da kurdela ile süsleyerek sevimli mutfak aksesuarları yaratabilirsiniz. Mutfak düzeni konusunda diğer bilmeniz gereken raflardan yardım almanız gerektii. Mutfak alnlrının gene olarak küçük olmasından dolayı ektra bir dolap yerleştirmek alanı daha çok daraltır. Bu yüzden size ektra alan yaratacak rafları kullanın. Bu rafları bazen duvar monte ederek bazen tezgah üstüne yerleştirerek bazen de dolap içlerine konumlandırarak kullanabilirsiniz.

Mutafak düzeni konusunda diğer bir yardımcınız da askılar. Askılar aracılığıyla fincanlarınız ve tavalarınız için bir alanınız olur. Mutfak dolaplarınızn üst bölümleri boşsa buralara yerleştireceğiniz renkli koliler ya da hasır sepetlerde eşyalarınızı saklayabilirsiniz. Mutfağınızın düzenli görünmesi için göz illüzyonlarına da ihtiyacınız var. Bu yüzden mutfağın açık raflarında sergilediğiniz kavanozlarınızı ya da tencere ve tavalarınızı büyükten küçüğe doğru sıralayarak yerleştirin. Bu şekilde yaptığınız mutfak düzeniyle, albenisi yüksek ve içinde rahat edilecek mutfaklar yaratmanız oldukça mümkün. Mutfak düzenlemesi konusunda size yol gösterecek "mutfak nasıl organize edilir" başlıklı yazımızdan faydalanabilirsiniz.