Beyaz mutfak, Siyah-beyaz, Siyah tezgah, Mutfak, Ankastre, Metro seramik, Cam Ankastre, Mutfak aksesuar

Country stil mutfaklarda

Fransız country stilin zarif işçiliğiyle ortaya koyulan oymalı açık renk dolaplar, porselen kulplarıyla bu tarzı en harika şekilde yansıyor. Camlı mutfak dolapların kullanılması da mutfağı daha aydınlık ve ferah bir görünüme kavuşturuyor. Siyah ve gri renk mutfak ürünlerinin kullanılmasıyla da mat bir görünüm kazandırılmış.

Elektronik mutfak eşyalarda ise seçiminizi rustik ankastrelerden yana yapabilirsiniz. “Ankastre görünümün modernliği country stilin büyüsünü bozar” diyorsanız ankastreyi dolaplarınıza uyumlu mdf dolap kapaklarıyla gizleyebilirsiniz. 

Tabi ki mutfağınızda belirlediğiniz tarz “sadece Fransız, İngiliz ve Amerikan country stiline uygun olacak” diye bir kaide yok. Country stil farklı tarzlarla da beraber kullanıldığında harika sonuçlar ortaya çıkmakta. “Benim mutfağım günümüz şartlarında hem modern olsun hem de nostaljik görünsün” diyorsanız modern country mutfaklar oldukça yaygın. Ya da mutfağınıza baktığınızda nostaljik bir esinti olmasından yanaysanız rustik stilin harmanlandığı country tarzını da rahatlıkla deneyebilirsiniz.