Vizon Rengi Dekorasyonda Nasıl Kullanılmalı?

Vizon rengi, adını vizon hayvanından alıyor. Kemirgen bir hayvan olan vizonun, kürklerinin tonundan esinlenen vizon rengi, kahverengi ve gri arasında kalmış bir nötr ton. Nötr tonların, her dekorasyona uyum sağlaması gibi bir özellikleri var. Bu yüzden, vizon renginin de girdiği dekorasyonlarda uyum söz konusu. Girdiği dekorasyonlara asalet ve zarafet katan vizon rengi, bazen geniş alanlarda kullanılır bazen de tamamlayıcı renk olarak. Bu konuda, bir tüyo vermek önemli! Vizon rengi, tamamlayıcı renk olarak kullanıldığında daha güzel görünümler ortaya çıkarıyor. Çünkü yoğun olarak vizon tonunu kullanırsanız, soluk ve hareketsiz bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Açık renk gruplarından olan vizon rengi, kullanıldığı alanlarda ferah görünümler yaratacağı için evinizin birçok bölümünde kullanabilirsiniz.

Duvarlarda Vizon Rengi

Vizon rengini kullanabileceğiniz alanlara ilk örneğimiz, duvarlarınız. Evinizin duvarlarında vizon rengini tercih ettiğinizde seçeceğiniz mobilyalar ve evinize dahil edeceğiniz diğer renkler için uyumlu bir başlangıç sağlamış olursunuz. Çünkü nötr bir ton olan vizon rengi diğer renklerle uyumlu görüntüler oluşturur.

Duvarlarınızda vizon rengini uygularken vizon rengini düz bir şekilde uygulayabileceğiniz gibi desenli duvar kağıdı ya da boyalarla desenler de oluşturabilirsiniz. Alternaif bir yöntem olarak da vizon renkli çıtalarla duvarınızda mimari görünümler yaratabilirsiniz.

Kapılarda Vizon Rengi

Vizon renginin kullanılabileceği alanlardan biri de kapılar. Vizon rengini kapılarda tek renk olarak kullanabileceğiniz gibi daha koyu ahşap tonlarıyla beraber de kullanabilirsiniz. Bu tür kapılarda genel olarak kapı çerçevesi ile kapının arasındaki renk geçişiyle ortama şıklık kazandırılır. Evinizdeki genel renk dengesi, çift renkli kapı kullanımına uygunsa bunu deneyebilirsiniz. Çünkü, kapınızda kullanacağınız farklı renklerin geçişi, evinize farklı bir hava katar.

Bizimle paylaşılan evlerde kullanılan kapı örneklerine göz atmak ve fikir edinmek için buradan yararlanabilirsiniz.

Mobilyalarda Vizon Rengi

Vizon renkli mobilyalar, evlerin sevilen parçalarından. Vizon renginin, birçok renkle uyumlu olması, vizon mobilyaların çok sevilmesinde etkili olan nedenlerden. Özellikle ne renk alacağına karar veremeyen biriyseniz risksiz ve şık bir seçim yapmak istiyorsanız en az bir parçada vizon rengine yer vermelisiniz. Vizon rengini mobilyalarınızda kullanmayı düşünüyorsanız ilk olarak oturma grubunuza yönelin deriz. Vizon renkli büyük koltuklara eşlik edecek canlı tonlarda iki berjer ya da capcanlı kırlentler oldukça güzel görünümler yaratır.

Halılarda Vizon Rengi

Vizon rengi halılar, uyumlu bir zemin yaratmak için doğru seçeneklerden. Girdiği her ortama uyum sağlayabilen vizon rengi halılar, ortamın ferah görünmesini de sağlıyor. Vizon renkli bir halı kullanacaksanız sizi uyarmamız gereken bir nokta var! Açık renkli bir halı seçmiş olacağınz için kolay temizlenebilen özellikte halıları tercih edin. Bu sayede, lekelerin yaratacağı kötü görünümlerin önüne geçebilirsiniz.

Bizimle paylaşılan evlerden halı modellerine göz atmak ve fikir edinmek için buradan faydalanabilirsiniz.

Dekorasyonda Vizon ve Kahverengi Uyumu

Dekorasyonda dayanıklılığı ve doğallığı, simgeleyen kahverengi , vizon ile oldukça uyumlu görünür. Kahverengi ve gri arasında kalan vizon rengi ile kahverenginin uyumu aynı rengin farklı tonlarının yarattığı uyuma benzer. Kahverengi, görünüm itibariyle biraz daha sert duran renklerden olduğu için vizon gibi açık bir tonla yumuşatılması gerekir.

Kahverengi ve vizonun kullanıacağı dekorasyonlarda ilk olarak evinizde hangi tarzı yaratmak istediğinize karar vermelisiniz. Bu konuda, vizon ve kahverengine birçok tarzın uyumlu olduğundan söz edebiliriz. İsterseniz modern vizon koltukları ahşap kahverengi tonlarla tamamlayabilirsiniz. İsterseniz de klasik stilde kahverengi koltuklarınıza iki vizon berjerle şıklık katabilirsiniz. Bu konuda, çok fazla seçeneğiniz var. Kahverengi ve vizon uyumunu kullanırken, bu iki renkten hangisine ağırlık vermek istiyorsanız ona göre alanları değiştirebilirsiniz. Kahverenginin ağırlıkta olmasını istiyorsanız vizon rengini halı ya da perdelerinizde kullanarak uyum yakalayabilirsiniz.

Dekorasyonda Vizon ve Yeşil Uyumu

Yeşilin kullanıldığı dekorasyonlarda doğallık ve sakinlik hakim. Bu yüzden, yeşil çok kullanılıyor ve birçok renkle bir araya getiriliyor. Yeşilin birlikte kullanıldığı renklerden biri vizon. Vizon renginin nötr havası ve yeşilin doğal sakinliği bir arada oldukça güzel duruyor. Yeşil ve vizon rengini bir arada kullanırken yeşilin isterseniz koyu tonlarını kullanabilirsiniz, isterseniz de açık. Her iki şekilde de güzellik oluşur. Yeşil ve vizonu bir arada kullanırken yeşilin açık tonuna yöneldiyseniz araya canlı bir rengin enerjisini vurgu olarak katabilirsiniz. Yeşil ve vizon uyumunu dekorasyonunuza katarken yapabileceğiniz çok seçenek var.

İlk olarak yeşili geniş alanlarda kullanıp vizon rengini geçiş rengi olarak seçebilirsniz. Bu şekilde bir dekorasyonda, vizon renkli kırlentlere ya da vizon renkli zigon sehpa gibi küçük parçaları seçebilirsiniz. Ama siz vizon rengini geniş alanlarda kullanmak ve yeşille vurgu yapmak istiyorsanız. Vizon mobilyalarla dekore ettiğiniz evinizin tek bir duvarını yeşile boyamak ilk seçeneğiz. Araya üçüncü bir rengi de katmak istiyorsanız sarı ya da turuncu gibi güçlü renklere aksesuarlarınızda yer verebilirsiniz.

Dekorasyonda Vizon ve Turkuaz Uyumu

Birbirine yakışan renk ikililerinden biri, vizon ve turkuaz uyumu. Turkuaz rengindeki derin huzur, vizon renginin zarafetine karışınca oluşan hava oldukça güzel duruyor. Dekorasyonunuzda vizon ve turkuaz rengini kullanmak isteyen biriyseniz şunu bilmelisiniz ki az alanda kullansanız da öne çıkacak renk turkuaz olacak. Bu yüzden isterseniz turkuazın etkisini geniş alana yayabilirsiniz. İsterseniz de daha küçük detaylarda öne çıkarabilirsiniz. 

Turkuaz ve vizonu evinizde kullanırken her iki rengi eşit oranda kullanarak da güzel görünümler elde edebilirsiniz. Bunu, kanepe ve berjer seçiminde, tül ve fon perde seçiminde rahatıkla uygulayabilirsiniz. Vizon kanepelere turkuaz berjerler ya da turkuaz bir tüle vizon bir fon perde şeklinde.

Dekorasyonda Vizon ve Gri Uyumu

Vizon ve gri uyumu, yarattığı asil ve şık görünümlerden dolayı çok tercih edilen renk ikilileri arasında. Tonlarıyla griye yakın olan vizon rengi, gri ile birleştiğinde ton-sür-ton görünümü yaratır. Vizon rengi, grinin daha koyu tonlarıyla bir araya getirildiğinde oldukça modern ve şık ambiyanslar yaratır. Vizon ve griyi bir arada kullandığınızda monokrom bir görünüm oluşur. İsterseniz bu görünümü canlı bir renkle hareketlendirebilirsiniz. İsterseniz de aynı renklerin farklı tonlarıyla zenginleştirebilirsiniz.

Dekorasyonda Vizon ve Siyah Uyumu

Vizon ve siyah uyumu, dekorasyonda sevilen renk birlikteliklerinden. Siyahın sert görünümünü, vizon rengi yumuşatarak daha şık bir görünüme dönüştürür. Bu iki rengin uyumunu birçok dekorasyon tarzına uyarlayabilirsiniz. İsterseniz avangart bir stilde vizon ve siyahı ışıltılı parçalarla hareketlendirebilirsiniz. İsterseniz de modern bir stile vizon ve siyahı geometrik desenlerle katabilirsiniz.

Vizon ve siyahı, bir arada kullanırken siyahın ağırlıklı kullanılmasında vizonun daha geniş alanlara yayılması daha doğru uygulamalar yaratır. Çünkü, siyah yoğun kullanıldığında hem alanınız olduğundan küçük görünür hem de karamsar. Siyah ve vizonu birlikte kullanırken araya güçlü bir rengi de katmanız daha doğru olur. Çünkü, siyah ve vizonun öne çıktığı bir dekorasyonda harekete ihtiyaç olur. Bunun için, aksesuarlarınızda kullanacağınız güçlü renklerle gereken hareketi sağlayabilirsiniz.

Salonlarda Vizon Rengi Nasıl Kullanılır?

Salonlarınızda vizon rengini kullanırken, duvarlarınızda ya da zeminlerinizde vizona yer vererek başlayabilirsiniz işe. Duvarlarınızda daha hareketli görünümleri seven biriyseniz duvarlarınızı renkli tablolarla süsleyebilirsiniz. Vizon rengi, birçok renkle uyumlu olduğu için asacağınız multi renkli bir tablo, salonunuzda garip durmaz. 

Vizon rengini kullanabileceğiniz diğer alanınız da mobilyalaınız Bu konuda isterseniz vizon rengini tamamen geniş alanlara yayıp renkli kırlent ya da aksesuarlarla hareket katabilirsiniz. İsterseniz de vizon rengini berjerler gibi daha küçük alanlarda kullanabilirsiniz. Salonlarla ilgili farklı fikirler edinmek ve çok sayıda salon modeline ulaşmak için buradan yararlanabilirsiniz.

Mutfaklarda Krem Rengi Nasıl Kullanılmalı?

Mutfaklarda vizon rengini kullanacağınız ilk alanlardan biri mutfak dolaplarınız. Vizon rengini mutfak dolapları gibi çok yer kaplayan bir alanda kullandığınızda diğer renkler için uyumlu bir zemin yaratmış olursunuz. Vizon renkli mutfak dolaplarını farklı tarzlardaki mutfaklarınızda uygulamanız mümkün. Örneğin, modern bir mutfaklardan hoşlanıyorsanız vizon renkli lake mutfak dolaplarını metal mutfak mobilyalarıyla tamamlayabilirsiniz. Ama sizin tercihiniz klasik mutfaklarsa, shaker kapaklı vizon mutfak dolaplarınızı klasik görünümlü bir mutfak avizesiyle destekleyebilirsiniz. 

Vizon rengini mutfağınızda çok geniş alanlarda kullanmak istemiyorsanız da başvuracağınız alanlardan ilki mutfak aksesurlarınız. Bu mutfakda duran bir raf olabilir ya da mutfağınıza farklılık katan bir vizon pano. Mutfaklarla ilgili farklı fikirler edinmek ve çok sayıda örnek mutfak modelinden ilham almak için buradan yararlanabilirsiniz.

Yatak Odalarında Vizon Rengi Nasıl Kullanılmalı?

Yatak odanızda krem rengini kullanabileceğiniz ilk alanınız, duvarlarınız. Duvarlarınızda isterseniz desenli isterseniz de sade vizon renkli duvar kağıtlarını kullanarak ferah alanlar yaratabilirsiniz. Vizon rengini duvarlarınızda kullanırken yatak odanızda bütün bir görünüm arzu ediyorsanız zeminde de aynı renge yer vermelisiniz. Bu şekilde odanızda zemin ve duvarlar arasında bölünmemiş bir görünüm sağlarsınız. 

Yatak odanızda vizon rengini kullanacağınız diğer bir alan da dolaplarınız. İstediğiniz dekorasyon tarzına uygun olarak bulabileceğiniz vizon dolap ve şifonyerle yatak odanızda farklı bir renk için kullanım alanı yaratabilirsiniz. Ya da vizon rengine tekstil ürünlerinizde yer verebilirsiniz. Vizon renkli nevresim ya da yatak örtünüze floral desenlerle de renk katabilirsiniz.