Modern Rustik Evler, Dekorasyon Fikirleri
Modern Rustik Dekorasyon Tarzı Nedir? Evlerde Nasıl Uygulanır?

Modern rustik stil, adından da anlayacağınız üzere modern ve rustik stilin bir arada kullanılmasıyla oluşan dekorasyon tarzı. Modern ve rustik tarz, geçmiş ve geleceğin karşılaşırması gibi olsa da bu iki tarzın bir arada kullanılması evlerde çok farklı bir ambiyans yaratır. Bu dekorasyon tarzında nostalji yaratacak parçaları modern dekorasyonun içine karıştıracaksınız. 

Modern rustik bir dekorasyonu salonunuzda yaşatmak istiyorsanız modern tarza uygun olarak seçtiğiniz koltuğunuzu taş duvarınızın karşısına yerleştirebiirsiniz. Rustik dekorasyon tarzı için doğadan gelen ahşap ve taşlar oldukça önemli bu yüzden taş duvarlı bir salon, modern ve rustik stilin buluşmasına iyi bir örnek olur. Modern rustik stil için ahşabın önemi oldukça fazladır. Bu yüzden kullanacağınız mobilyalardan seçeceğiniz avizelere kadar her parçada ahşaptan faydalanmalısınız. Modern rustik tarz için ahşap halat sarkıt avizelerin oldukça şık durduğunu söylemeden geçmeyelim.

Modern rustik stilde ahşap tavanlar da öne çıkan tasarım fikirlerinden. Eviniz betonarme bir ev olsa dahi tavanınızda belli aralıklarla yerleştireceğiniz kütükler evinizde çok farklı bir etki bırakacaktır. Modern rustik stile göre dekore edeceğiniz eviniz için mobilya döşemelerinizde deriye yer verebilirsiniz. Derinin doğal dokusuyla modern formlarda koltukların birleşmesi, modern rustil stilin ruhuna uygun olur.

Modern rustik stili yaşatmak istediğiniz evinizde hangi renklerin hakim olması gerektiğinde sıra. Bu konuda sizin için en iyi seçenekler ahşap tonlarıyla bir arada kullanılan griler, beyazlar ve siyahlar.

Modern rustik stile göre perdelerinizi nasıl seçeceğiniz konusunda ilk seçeneğiniz hiç perde kullanmamak. Tabi bu durum bitişik apartman daireleri için söz konusu değil. Rustik stil için doğal ışık önemli olduğundan perdesiz bir görünüm çok iyi olacak. Ama "yok o bize gelmez" diyorsanız da düz renkli bir fon perde ya da nostaljik görünüm yaratacak ahşap jaluzi perdeleri kullanabilirsiniz.

Modern rustik stil için aksesuar seçiminde evinize güzellik ve doğal dokunuş kazandıracak yeil bitkilerden yararlanabilirsiniz. Modern rustik stildeki aksesuar seçiminiz için diğer bir seçenek de ahşap saatler. Aksesuarların evlere kattığı etkileri örnekler üzerinden görmek için buradan faydalanabilirsiniz.