Almanya'da yaşayan ev sahibimiz Aylin hanım, dekorasyon dergilerini karıştırmayı, internetten fikirler araştırmayı, yeni yeni projeler üretmeyi seviyor. Aylin hanımın hayal gücü, eşinin becerikli elleriyle buluşunca, ortaya bu şahane oda çıkmış.

Kızlarının odalarını tasarlayıp, yaparken çok fazla yeni eşya almamış, evde atıl duran parçaları değerlendirmişler. Ranza, Aylin hanımın kendi genç odasından; dolap da yine eskiden kendi kullandığı 4 kapılı bir dolap imiş. Eskileri kullanırken, bir yandan odanın yeni sahibesine de ait bir alan oluşturmak istemişler.

Odanın yıldızı, ev şeklinde dönüşen ranza; ama bunun dışında da Aliya'nın odasında bir çocuk odasına ilham verecek, harika fikirler var. Ranzanın yatak başlığı bölümüne ev şekli hayal etmiş Aliye hanım. Evlerinde bulunan ahşap plakalar ve paravanı kullanarak bu şekli vermiş, sonrasında da boyamışlar. Penceresi, pencere önü çiçeklikleri ve giriş katında çitiyle harika bir tasarım! Tavan ve duvar arasına yapıştırılmış çiçekli stickerlar ise dekora çiçek bahçesi havası vermiş.

Ranzanın alt bölümünde internetten aldıkları mutfak setini yerleştirmişler. Burası, yanda Ikea'dan alınmış masa, sandalyeler ile beraber Aliya için geniş bir oyun alanı.

Kıyafet dolabı olarak ise eskiden 4 kapaklı olan dolabın ikiye bölünmesi ile yapılıp, odanın renklerine boyanmış. Yan bölüm yeşil renkte; yeni bir odak noktası oluşturuyor. Üzerine yere yakın yerleştirilmiş bir ayna ve kitap rafları asılmış.

Duvarda çitler ve bu çitlere asılan kalemlikler, şeritli boyanmış duvarlar, çerçeveler, pamuktan bulutlar ve balonlar.. Aliya'nın odasında daha ne güzel fikirler var. En güzeli de annesi ve babasının hayal edip, bir de üzerine "aman şimdi kim uğraşacak" demeden, el emeği ile bunu yapmaları. Buyrun bu tatlı odaya konuk olalım..

Çocuk Odası, Kendinyap, Ranza

Çocuk Odası, Kendinyap, Mobilya boyama, Pembe, Yeşil

Çocuk Odası, Raf, Mobilya boyama, Kendinyap

En çok sevdiğimiz bölümlerden biri.. Balonlar ve pamuktan bulutlar ile hayalperest bir köşe..

Çocuk Odası, Dekoratif, Perde, Kendinyap

Kendinyap, Mobilya boyama, Perde, Çocuk Odası

Oyun alanı oluşturun.

Bir oyun alanını sadece biraz boya kullanarak göstermeye ne dersin? Bir köşe seçin ve seçtiğiniz renk tonuyla küçük bir oyun salonunu çizebilirsiniz. Ekstra rahat ve eğlenceli hale getirmek için, köşenize renkli yastıklar ve minderler eklemek de iyi bir fikir olacaktır.

Çocuk Odası, Kendinyap, Ranza, İkea, Duvar dekorasyon

Çocuk Odası, Kendinyap, Duvar dekorasyon, Pembe

Pembe, Duvar dekorasyon, Çocuk Odası, Kendinyap

İkea, Kendinyap, Çocuk Odası

Çocuk Odası, Kendinyap, Ranza

Kendinyap

Kendinyap, Çocuk Odası

Kendinyap, Çocuk Odası