Salon, Aydınlatma, Beyaz, Gümüş, Halı, Mor, Perde, Sarı, Sehpa

Mobilya seçiminizde sadelikten yana olun

Çağdaş stilde mobilya satın alırken belli kurallar çerçevesinde hareket etmelisiniz. İlk olarak bilmelisiniz ki; bu stilde kullanacağınız mobilyalar, oyma ve süsleme işlemi yapılmadan düz ve pürüzsüz yüzeylere sahip olmalı. Bu sayede abartıdan uzak sade bir görünüm elde edilmeli.

Kıvrımlı hatlardan, saçak ve çiçekli baskılar ile fırfır detaylı ürünlerden kaçının, bunlar çağdaş stile çok uzak detaylar.

Mobilya da seçeceğiniz renkler dekorasyonun tümüne hakim olan renk skalasıyla uyumlu olmalı. Planlanandan farklı “ben buradayım” diye bağıran renkli dokulardan uzak durun, bütünsel düşünün. Çağdaş stil mobilyalar, dekorasyona cesaret katmalı ama aynı zamanda da sade ve düzenli olmalı. Bu dengeyi sağlamak içinse hareketsiz, yalın bir görünüm sunan ürünlere yönelin. 

Mobilyalarınızın kenarlarıyla ayak kısımları ise nikel ve krom metalleri içermeli. Krom ve nikel kaplamalar çağdaş stile ait bir öğe. Mutfak dolaplarınızın camlarıysa buzlu veya şeffaf olsun. Şeffaf dolaplar sayesinde hem mutfak eşyalarınızı nereye kaldırdığınızı bilirsiniz hem de daha çağdaş bir görünüm ortaya koymuş olursunuz.