Sarı ve Beyaz Dekorasyon Modelleri ve FikirleriSarı ve Beyaz Uyumunun Dekorasyondaki Etkisi

Dekorasyonunuzda sarı ve beyazın uyumunu kullanmak istiyorsanız doğru yoldasınız. Çünkü bu iki renk birbirine oldukça yakışıyor. Sarı rengin kullanıldığı dekorasyonlara kattığı neşe, heyecan ve canlılık, beyazın saflığıyla bütünleşince etraf günlük güneşlik oluyor. Sarı ve beyazı evinizde kullanırken sarının hangi tonuyla dekorasyon yapmak istediğinize karar vermelisiniz.

Sarının açık tonlarını kullanmak istiyorsanız beyazla aynı oranda kullanabilirsiniz. Örneğin koltuk takımınızdaki beyaz ve sarı kanepeler şeklinde. Ama sarının biraz daha canlı tonunu kullanacaksanız beyazı daha ön planda tutmanızı öneririz. Sarı güçlü etkileri olan bir renk olduğu için yoğun kullanımında huzursuzluk yaratabilir. Zaten beyaz ile dengelenmesi de bu yüzden çok mantıklı. Beyaz renk sarının enerjisini dengeleyip fazlasının olumsuzluk yaratmasının önüne geçiyor.

Evinizi modern stile göre dekore etmek isteyen biriyseniz sarı ve beyaz uyumundan faydalanmalısınız. Modern stil, daha çok nötr renk tonlarını sevse de arada kullanılan canlı bir renk tonu oldukça güzel görünür. Bu anlamda beyaz ağırlıklı modern stil evinize sarı bir lambaderle renk katabilirsiniz.