Gri ve Mavi Dekorasyon Modelleri ve Fikirleri
Gri ve Mavi Uyumunun Dekorasyondaki Etkisi

Dekorasyonunuzda mavi rengi kullanmak istiyorsanız evinizde huzuru, dinginliği ve pozitif enerjiyi hissetmek istiyorsunuzdur. Mavinin dekorasyondaki etkileri griyle birleştiğinde o ortamın her şeyden önce çok sakin görüneceğini bilmelisiniz. Çünkü gri rengin de kullanıldığı ortama dinginlik katma özelliği var. Mavi ve griyi bir arada kullanırken mavinin açık tonlarından olan turkuaz ile grinin orta tonlarının en uyumlu görüntüyü yarattığını söylemek mümkün. Gri ve maviyi kullanırken kullanım alanlarınız da oldukça çeşitli. Açık mavi duvarın önüne yerleştirilen gri koltuklar. Gri duvarın önünden duran mavi berjer ve gri kanepe. Ya da tamamen gri ortama renk katan mavi bir lambader . Burada bir sınır yok. Sizin yaratıcılığınız bunu belirleyecek.

Gri ve mavi uyumunu daha gösterişli görünüm sunan klasik stillerde de kullanabilirsiniz. Burada sadece renklerin tonları birz koyulaşacak. Kobalt tonlarındaki mavi ve antrasit tonlarındaki gri bu konuda size yardımcı olacaktır. Bu tonlara ışıltı katacak gümüş tonu da grinin kendini gösterdiği başka bir alan olacaktır. Gümüş rengini en iyi kullanacağınız dekoratif aksesuar olan ayna, hem klasik stilin ihtişamlı görünümünü destekleyecek hem de mavi ve gri uyumunu daha güzel bir hale getirecektir. Aynaların dekorasyonda yarattığı etkileri ve farklı kullanım örneklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Gri ve mavi rengin uyumundan yararlanılara yapılan dekorasyon örneğine buradan ulaşabilir, kendi eviniz için ilham alabilirsiniz.