Duvar Dekorasyonunuzu Baskı Tablolarla SüsleyinBaskı Duvar Dekorasyonu Nedir?

Baskı duvar dekorasyonu düşük maliyetli şık görünümün çok iyi bir örneği. Bu dekorasyon fikrinin trend haline gelmesiyle birçok evde artık bu güzel örneklere rastlamanız mümkün. Peki nedir bu baskı duvar dekorasyonu?

Baskı duvar dekorasyonu istediğiniz bir resmi bastırıp kullanabildiğiniz bir dekorasyon fikridir. Evlerde tablo kullanım eksikliğinin önüne geçen bu mükemmel çözüm, size sınırsız sayıda seçenek sunuyor. Evinizde yaratmak istediğiniz havaya uygun seçeceğiniz baskılarla duvarınızın güzel bir şekilde görünmesini sağlıyorsunuz. Baskı duvar dekorasyonunda çok tercih edilen çiçek baskılarından deniz ürünlerine kadar her şeyi kolaylıkla bulabilirsiniz. Burada sizin yapmanız gereken boyutuna karar vermek. Tablonuzu hangi boyutta sergilemek istiyorsanız ona göre bastırıp zevkinize göre bir çerçeveyle kaplayabilirsiniz. Baskı duvar dekorasyonunun çok tercih edilen modellerinden olan botanik baskılara buradan ulaşabilir, bu etkili dekorasyon fikrini siz de evinizde deneyebilirsiniz.

Baskı Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Baskı duvar dekorasyonunun nasıl yapılacağını öğreendiğinizde neden daha önce denemediğinize üzüleceksiniz. Çünkü çok kolay yollardan oluşan bir süreç. İlk olarak seçececeğiniz baskıya karar veriyorsanız. Floral desenler, denizden esintiler sağlayan nesler, flamingolar ve daha birçok şey olabilir. Bunları seçerken önemli olan yüksek çözünürlükte resimler bulmanız. Aksi halde bulanık bir tablo elde edersiniz. Daha sonra seçtiğiniz resmi bilgisayarınıza kaydedip çıktısını alıyorsunuz. Çıktısını aldığınız resmin hangi boyutta basılmasını istiyorsanız bir fotoğrafçıda ya da matbaada basımını yaptırıyorsunuz. Baskı duvar dekorasyonu için son aşamanız da aldığınız çıktıyı çervelelemek. Dileğinize göre çevrelediğiniz baskınız artık eviniz için çok şık bir tabo haline gelmiş oluyor. 

Çocuk Odası İçin Baskı Duvar Dekorasyonu Önerileri

Anne babaysanız bilirsiniz ki söz konusu çocuk olunca akan sular durur. Yaşam şekliniz ve bütün planlarınızı onlara göre ayarlamaya başlarsınız. Bu planlardan biri de evinizde seçtiğiniz çocuk odalanı şekillendirmek. Çocuğunuzun yaşam alanını tasarlarken onun en rahat edeceği şekilde dekore etmeye özen gösterirsiniz. Çocuğunuzun içinde keyifli zaman geçirebileceği bir oda mutluluka eşdeğerdir. Çocuklarınızın odalarını tasarlarken sizin için çok fadalı olaca fikirlerden biri baskı duvar dekorasyonlarıdır. Baskı duvar dekorasyoları ile çocuğunzun odasında görmek istediği kahramanlara yer verebilir onların hayal dünyalarının gelişmesine yardımcı olabilirsiniz. Çocuk odaları için seçeceğiniz baskının çocuğunuzda pozitif duygular yaratması önemli. Aynı zamanda onların ruhunu okşayabilecek doğadan parçalarla doğayla kaynaşmalarını da sağlayabilirsiniz. Bundan dolayı hayvan resimleri, bitkiler ya da doğal şekilleri içinde barındıran resimler kullanmanız doğru tercih olacaktır. Seçtiğiniz resimlerin canlı renklerde olmasına da özen gösterin. Daha çok pembeler, maviler ve yeşiller gibi renkler çocuğunuza güzel bir enerji verecektir. Çocuğunuzun odasının dekorasyonunda farklı fikirler edinmek istiyorsanız buradan ilerleyeblirsiniz.