Ahşap ve Beyaz Dekorasyon, Örnek Evler, Tasarımlar
Beyaz ve Ahşap Uyumunun Dekorasyondaki Etkisi

Ahşap aslında renkten öte bir malzeme. Fakat kullanılan malzemenin kendine has rengi ve dokusundan dolayı bir renkmişçesine hayatımıza girdi. Dekorasyonda çok sık kullanılan ahşap, kullanıldığı alanlarda doğal görünüm yaratıyor. Beyazın ortama kattığı ferahlığa ahşabın doğallığı eklenince ahşap ve beyazın bir arada kullanılması oldukça yerinde bir tercih haline geliyor. Ahşap ve beyaza evinizin her alanında yer verebilirsiniz. 

Evinizde ahşap ve beyazı kullanmadan önce dekorasyon stilinize göre renkler arasında bir yoğunluk oranı belirlemelisiniz. Bunu örneklendirecek olursak, evinizi kırsal evlerden ilham alan Rustik stile göre dekore etmek istiyorsunuz. O zaman sizin evinizde ahşabın biraz daha ön planda olması gerekiyor. Bu demek değil ki beyaza çok az yer vereceksiniz. Bu şekildeki bir dekorasyonunuzda zeminlerde, kullandığınız masa gibi mobilyalarda ve avize gibi aydınlatmalarınızda ahşabı tercih etmelisiniz. Bu zatan evin yoğun bir bölümünün ahşap olmasını sağlayacak. Bunun dışında kalan koltuk takımlarınız gibi mobilylarınızda ya da halılarınızda beyazı tercih ederek güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Evinizde daha modern esintilerin olmasından yanaysanız beyazı vurgu renk olarak kullanmalısınız. Modern stilde ahşaba yer yok diye düşünmeyin. Yine ahşabı kullanıp bu iki rengin uyumundan yararlanabilirsiniz. Fakat nurada ahşabın kullanım oranını biraz daha azaltmanız gerekir. Modern stil hakkında detaylı bilgi almak ve örnek fotoğraflara ulaşmak için buradan faydalanabilirsiniz.