Ev Tadilatı Yaptıracaklar İçin  2023 Yılı Fiyatlarıyla Tadilat Maliyeti!

2023 Yılı Fiyatlarıyla Ev Tadilatı Hesaplama!

Bir evin tamamının tadilatı yapılırken genellikle kırıp-dökme işleri olur. Kırıp-dökme beraberinde yeni fayansları, parkeleri ve boyayı da getirir. Tüm bu süreç için 2023 yılı fiyatlarıyla en az 80 bin TL harcanır. 

Tadilatın külfetli olan ilk aşaması bittikten sonra değişecek alanların dolapları ve vitrifiyeleri girer işin içine! Orada kullanacağınız malzemeye göre değişiklik gösterse de bu durum en az 150 bin TL harcayacağınızı bilmenizde fayda var.

Kapı ve pencereleri değiştirmediğinizi ve tesisatlarda bir sorun olmadığını baz alırsak yaklaşık olarak 230 bin TL'lik bir tadilat masrafı çıkar. Ama kapı ve pencere gibi doğramalar ve tesisat tadilatları da işin içine katarsanız bu maliyet 300-350 bin TL'yi bulabilir.

Görüldüğü üzere tadilat da oldukça masraflı bir süreç! Bu yüzden tadilat işinde kredi kullanmak isteyebilirsiniz. Bu noktada bazı bankaların doğrudan "tadilat kredisi" adı altında seçenekleri var. Bazı bankalarda "inşaat tamamlama kredisi" şeklinde isteyenlere kredi sağlıyor. Tadilat sürecinizi bir mimar tarafından projelendirdiğiniz takdirde bu kredilere başvuru yapabiliyorsunuz.