Salon Dekorasyonunda Halı Nasıl Kullanılmalı?

Salon dekorasyonunuzda kullanacağınız halıya karar verirken salonunuzun şekli, büyüklüğü ve dekorasyon stiliniz dikkat etmeniz gereken kriterler arasında. Salonunuz L tipi bir salonsa burada yemek bölümü ve oturma bölümü için ayrı halıları kullanabilirsiniz. Bu alanlarınızda kullanacağınız halıların desenlerinin aynı olmasına ya da aynı boyutlarda kullanmanıza gerek yok. Renk olara evin geneline uyum sağladığı takdirde kullanacağınız farklı halılar hareketli bir ortam sağlayacaktır.

Büyük bir salona sahipseniz odanızın odak noktasında kullanacağınız, büyük ebatlı bir halıyla ortamınızı tamamlayabilirsiniz. Büyük bir salonda iki ayrı halı kullanmak fazla eşya görünütüs yaratır. Bu yüzden büyük ve tek halı size yardımcı olacaktır. Salonunuz küçükse de yine ynı şekilde küçük boyutlu tek halı kullanın. Küçük bir salonda kullanılan yolluklar karmaşık bir görüntü oluşturacağı için yine tek halı daha uygun. 

Salonunuz için halı seçerken dikkate alacağınız diğer bir nokta, dekorasyon tarzınız. Dekorasyon tarzınıza uygun olabilecek bir halı kullandığınızda evinizde bütünlük sağlamış olursunuz. Örneğin avangart stildeki eviniz için içinde çok belirgin olmayan damask desenlerin yer aldığı bir halıyla dekorasyonunuzu tamamlayarak şık hale getirebilirsiniz.

Salon dekorasyonunuz konusunda detaylı bilgi sahibi olmak ve örnek salon fotoğraflarından ilham almak için buradan yararlanabilirsiniz.