Doğaldan İlham Alan Mutfaklar: 50+ Rustik Mutfak Modeli
Rustik Mutfak Dekorasyonu İçin Öneriler

Rustik mutfaklar, mutfağıyla geçmişi yad edenler için. Rustik mutfaklarda kullanılan ahşap, küçük seramikler ve tuğla gibi taşlar nostaljik görünüm için birbirini iyi tamamlayan detaylara dönüşüyor. Mutfakta doğallığın her şekilde yaşatılmasını sağlayan Rustik mutfaklar için dekorasyon yapılırken dikkat edilecek en önemli nokta orijinal yapıya sadık kalmak. 

Rustik tarzda bir mutfak için ilk başvurulacak yer mutfak dolaplarıdır. Rustik mutfak dolapları, eski sandıkları andıran görünümleriyle geçmişi yaşatırlar. Rustik mutfak dolaplarında kullanılan işlemeli ve zarif görünümlü Rustik kulplarla mutfaklar daha güzel bir hal alır. Rustik mutfaklar için mutfak tezgahı seçerken fayanstan faydalanabilirsiniz. Rustik mutfaklar için küçük fayanslarla kaplanan mutfak tezgahları çok iyi bir görünüm oluşturur -hele ki- bu küçük seramikler desenliyse tadından yenmez. Mutfak tezgahları için detaylı bilgiye buradan , tezgah arası örnekleri için ise buradan ilerleyebilirsiniz.

Rustik stildeki mutfağınız için sıra masa seçiminde. Bu tip mutfakların çok sevdiği yuvarlak masalar, lükens ayaklı tek renk döşemeli sandalyelerle tamamlanabilir. Rustik mutfaklarınız için perde seçerken de geçmişin izlerinden esinlenmelisiniz. Mutfağınız renkli ise kullanacağınız açık renkli bir perdeyi ahşap kornişle tamamladığınızda bunu sağlamış olursunuz. Mutfak masalarıyla ilgili bizimle mutfaklarını paylaşan evlerden örnek fotoğraflara ve detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Rustik mutfağınız için seçeceğiniz zemin döşemesi de önemli detaylardan. Rustik mutfaklar, ahşap zemin döşemeleriyle çok yakışırlar. Ahşap zemin döşemesinin yanında otantik desenli fayanslar da Rustik mutfakların sevdiği zemin kaplamalarındandır. Mutfak zemin kaplamaları hakkında detaylı bilgiye ve mutfak zemin kaplaması modellerine buradan ulaşabilirsiniz.

Rustik mutfak dekoasyonunu tamamlayan bir diğer parça da ankastreler. Rustik mutfaklar için tasarlanan Rustik ankastreler görünümleriyle köy evlerindeki kuzine sobaları andırır. Bu özellikleriyle, Rustik mutfak dekorasyonu için önemli belirleyici haline gelirler.