Antre İçin Avize Seçimi

Antrenize seçeceğiniz avize, gelen konuklara güzel görünüm sunmanızda önemli noktalardan biri. Antre avizeniz, evin diğer bölümleri hakkında fikir vereceği için şık seçimler yapmaya özen gösterin. Şık seçim önemli ama bundan önce de dikkat etmeniz gereken kriterler var.

Antrenizin şekli ve genişliği bu kriterlerin başında geliyor. Antreniz için avize seçerken alanın şekline ve büyüklüğüne bakarak seçim yapmalısınız. Eğer küçük bir antreye sahipseniz alanı daha küçük gösterecek büyük boyutlu avizelerden kaçınmalısınız. Küçük antreniz için seçeceğiniz avize modellerinde taşlı olanları bir adım öne çıkarın. Çünkü taşların etrafa yaydığı ışıltı, antrenizi daha ferah gösterecektir.

Antreniz büyükse yapacağınız avize seçimi, küçük antrelerin tersi şeklinde olmalı. Bu alanlar için kullanacağınız küçük avize alakasız ve fazlalık görüneceltir. Bu yüzden üyük bir antre için büyük boyutlu bir avizeye yer verebilirsiniz.

Antreniz için avize seçerken önemli olan kriterlerden br diğeri de tavanın yüksekliği. Yüksek tavanlı bir antreye sarkıt avize kullanabiirsiniz. Ama antre tavanınız alçaksa tavanı ahtapot gibi saran enli avizeler sizin için daha uygun olur. Antreniz için farklı konularda da ilham almak istiyorsanız bizimle paylaşılan antre fotoğraflarına göz atabilir, detaylı bilgiler alabilirsiniz.