Tadilat Fikirleri

6 gün önce

Bu Açık Konsept Yaşam Alanında En Beklenmedik Detaylar Bile Uyumlu

Tembelgiller: "sebilin görünmesi fikri hoş ama damacananın geldiği kısım kapakla kamufle edilse çok daha güzel görünebilir"
1 hafta önce

Bu Mutfak Boyama ile Tepeden Tırnağa Nostaljik Görünüme Bürünüyor

Müleyke: "Önceki rengni cok hos olmakla birlikte basık hissettirdiği hususunda katiliyorum.Yeni uygulama güzel ancak ben tarz olarak daha çok salona yakışır diye düşünüyorum. Tabiiki kullanacak kişinin zevkidir onemli olan."
1 hafta önce

Bu Çiçeği Burnunda Mutfakta Nostaljik Stile Modern Dokunuşlar Katılmış!

Filiz hanımın tadilat ile yenilenen mutfağında, Shaker stil kapaklar ile yakalanan gelenekselliğe siyah, beyaz ve gri renkler ile modern bir dokunuş katılmış. Mutfağını tasarlamak ev sahibimiz için hem keyifli, hem yorucu olmuş. Tadilat sadece mutfakta değil, antre ve holde de yapılmış. Hatta dış kapının holün yeni renklerine uyum sağlaması için boyanması ev sahibimizden. Siyah tezgah, beyaz metro seramiklerden tezgah arası, siyah rustik kulplarla beraber gri renk dolaplara çok yakışmış. Tezgah arası ile beraber, zemin, süpürgelikler, ve üst dolap altında beyaz detaylar, aksi halde biraz karanlık hissettirebilecek renkleri açmış. Ferah bir görünüm yakalanmış. Avizeler de mutfağın tasarımına uygun. Modern stilde bir mutfak avizesi seçilmiş. Buyrun konuk olalım..
2 hafta önce

Tadilat sonrası çok zevkli bir ortam. Esra hanımın mutfağının dönüşümü..

Yegane: "Buzdolabi nerede aca benmi goremedim"
2 hafta önce

Bu Mutfağın Boyayla Değiştiğine İnanmak Çok Zor

Pınarmusa: "Ellerinize sağlık mükemmel bir işi başarmışsınız tebrik ederim sizi güle güle kullanın"
1 ay önce

Öncesi / Sonrası: Dönüşüm geçiren bir yayla evi mutfağı..

Seydaşeyda: "Süper sizde bendensiniz :)değişim muhteşem elinize saglik"
1 ay önce

İstanbul'da kuzeyden esintiler.. Kudret hanımın stil sahibi evi.

Elska Akay: "banyosunu çok beğendim acaba instengram hesabı yok muydu kudret hanımın"
1 ay önce

Ceren hanımın tamamı tadilat geçiren evinden öncesi/sonrası kareler..

Aysun Bilgiç: "Eviniz çok güzel olmuş ellerinize sağlık Allah güle güle oturmak nasip etsinnn iyi günlerde"
1 ay önce

Bu Antalya evinin mutfağı etrafa pozitif enerji yayıyor!

Bu evin hikayesini anlatmasını rica ettiğimizde, "biz bu hikayeyi baştan yazdık." diyor ev sahibimiz. Hem de ne baştan yazma.. İnşaat halinde olan bir siteden, kaba inşaatı bitmiş bir bloğu referans alarak bu evi almışlar. Ev, ilk planında 4+1 bir dubleks. Alt kat açık mutfaklı 60 metrekarelik bir salon ve uzun ince 17 metrekarelik bir oda; üst kat yatak odaları yer alacak şekilde planlanmış. Açık mutfak, ev sahiplerimizin hiç bir zaman tercih edecekleri bir plan değil; bir de bunun yanında yerleştirmesi oldukça zor, uzun ince 17 metrekarelik bir oda var. Ne yapsak, etsek derken, zihinde ışıklar yanmış: Salondan biraz çalarak bu odayı mutfak yapmak. Mutfak ve salonu birbirinden ayırıp, bir odayı kaybetme pahasına çok daha kullanışlı bir plana sahip olmak. Ev henüz inşaat halinde olduğu için, istedikleri değişimleri yapmak kolay olmuş. Tek bir engel var: o da ortadaki taşıyıcı kolon.  Bu sıkıntıyı mutfak planını, kolonun etrafında tasarlayarak çözmüş ev sahiplerimiz. Yeni mutfak 28 metrekarelik koca bir alana sahip. Kolon araya alınarak, koridor tipi ve ada mutfak arasında, hibrit bir çözüm üretilmiş. Kolonun bir kısmı derin bir dolap, bir kısmı ada mutfak ile değerlenmiş. Kolon yüzeyi tezgah arasında kullanılan seramikler ile kaplanarak, bütünlük sağlanmış. Gelelim tasarıma.. Çünkü bu mutfağın renk ve desen seçimleri, mutfağa giren herkes üzerinde pozitif bir etki bırakıyor. Ne de olsa bu ev denize komşu, su yeşili ana renk, bir Antalya evine çok yakışmış.  Ev sahiplerimiz müteahhitin projesindeki hiç bir malzemeyi kullanmamışlar. Seramiklerden, dolaplara, eviye ve tezgaha her şey kendi seçimleri. "Madem sıfırdan mutfak yapıyoruz, her şeyi de kendi seçme imkanımız var, neden standart bir tasarım yapalım?" demişler. Renkler ve mutfak düzeni ile özgün, kendi kimliği olan bir dekorasyon yakalamışlar.  Mutfak dolaplarında beklenmedik bir renk seçilmiş. Su yeşili! Örnek bir çalışmadan beğendiği bu rengi, alt ve üst kapaklarda kadife dokuda, beyaz tezgah ile beraber kullanmış ev sahibimiz. Tezgah arası seramikler desenli. Bu seçimler mutfağın genel havasını oluşturmada çok etkili olmuşlar. Dekorasyonda nostaljik detay çok; renk kendi kendine harika bir seçim. Tel duvar rafı, chesterfield mutfak köşesi yine bu nostaljik hissi tamamlayan seçimler. Mutfak köşesi oldukça geniş; pek de tatlı! Yine renkler harmanlanmış; pembe, sarı ve su yeşili, mutfağın bu köşesini canlandırmış. Farklı renk mutfaklar için dekorasyon fikirlerini yazmıştık. Bu mutfağı beğendiyseniz, başka farklı renkli mutfaklardan ilham alın. Ev sahibimiz evinin dekorasyon günlüğünü yazdığı bir Instagram hesabı da açmış. @evimdensipsak 'dan takipte kalabilirsiniz. Buyrun konuk olalım..
1 ay önce

Genç çiftin tadilatla zevklerine göre tasarladıkları, özgün bir ev..

FilizEnis: "Özellikle chester koltuğa o kumaş hiç ama hiç olmamış aslında üreticiler genellikle fikir verirler ama nasıl böyle bir kumaş kullanılmış şaşırdım doğrusu"