Tadilat Fikirleri

3 gün önce

Öncesi&Sonrası: Değişimiyle 20 Yaş Birden Gençleşen Bir Mutfak!

Şimdi sizinle değişimine "yok artık" diyeceğiniz bir mutfağa konuk oluyoruz. Bizi mutfağın bu hale gelmesinde bilgileriyle katkıda bulunan Tacihan Hanım karşılıyor. Boya ile dönüşüm deyince akla ilk gelenlerden biri olan Tacihan Hanım'a mutfağın sahibi ulaşmış. Ne yapmak istediğini anlatmş. Gerekli bilgileri alınca da işe koyulmuş. Mutfağın eski hali krem ve capucino renkliymiş. İki farklı renkten oluşan dolaplar mutfağı karamsar gösteriyormuş. Ev sahibi de çözüm olarak tüm dolapları beyaza boyamaya karar vermiş. Cadence hibrit multisurface pak beyaz rengi ile bütün dolaplar boyanmış. Tabi dolaplar boyanmadan önce shaker görünüm oluşturmak için dolap kapaklarına çıtalar yerleşirilmiş. Dolapların eski kulpları yerine pirinç detaylı yeni kulplar gelmiş. Ahşap tezgah isteyen ev sahibi, tezgahı da değiştirmiş. Ahşap tezgah satın aldıktan sonra tezgah arasındaki eski seramikler de beyaz ile boyanmış. Yeni haliyle resmen gençleşen mutfak, sonucuyla hem ev sahibini hem de Tacihan Hanım'ı mutlu etmiş. Takip etmek isteyenler için Instagram adresi: @dekotrend Buyurun konuk olalım.
5 gün önce

Bu Evde Balkon Yeni Mutfağa, Eski Mutfak da Çocuk Odasına Dönüşmüş!

Şimdi sizinle göreceğimiz yerlerin eski halleri ile yenileri arasındaki fark çok büyük! İskenderun'da yaşayan ev sahibimiz, neredeyse yepyeni alanlar oluşturmuş. Daha önce başka bir evde yaşayan ev sahibimiz ve ailesinin taşınması gerekmiş. Annesine ait bir ev olunca oraya karar vermişler. Ev eski olduğu için öncesinde kapsamlı bir tadilat gerekmiş. İlk başta gözler mutfağa dkilmiş. Eskiden mutfak olan yeri ev sahibimiz çocuk odasına çevirmiş. Yeni mutfak için de balkon ve yanındaki odaya bakmış. Balkon ile oda arasındaki duvarı kırınca burası açık bir mutfak için uygun olmuş. Eski mutfak da çocuk odasına dönüşmüş. Yeni mutfak için vizon ve beyaz renklerini seçen ev sahibimiz, altın detaylarla şıklığı pekiştirmiş. Mutfağın devamında oluşturulan oturma bölümü de konforlu iki kanepe ile doldurulmuş. Bu sayade mutfakta geçirilen zaman daha keyifli hale gelmiş. Değişen banyosundan da karelerle buluşacağınız evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @bifotografcibloguu Buyurun konuk olalım.
1 hafta önce

Bu Denizli Mutfağı Her Boşluğu Dolapla Doldurmak İstemiş!

Şimdi sizlerle deyim yerindeyse fırından taze çıkmış bir mutfağa konuk oluyoruz. 2 ay önce bu evine taşınan ev sahibimiz, ilk iş olarak mutfağını değiştirmekle işe başlamış. Eski halinde kullanım olarak ev sahibine hitap etmeyen mutfak, daha modern bir görünüm için değiştirilmiş. Siyah ve beyaz uyumunu seven Ayşe Hanım, yeni mutfağında bu iki tonun birlikteliğine yer vermiş. Beyaz mutfak dolapları ile kuşanan bütün alan eskisine oranla daha ferah görünmüş. Tabi bir de artan dolap sayısıyla daha çok işlevsel! Pencerenin etrafına kadar ulaşan dolaplar ev sahibine daha çok depolama alanı sağlamış. Mutfağın genişliği de buna uygun olduğu için basık bir atmosfer oluşmamış. Beyazın yanına çok göze çapmadan eklenen siyah detaylar ile dekorun daha çekici görünmesi sağlanmış. Fotoğraflarından ilham alacağınız mutfağımıza geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagaram adresi: @ayshomee Buyurun konuk olalım.
1 hafta önce

Öncesi&Sonrası: Bu Banyo Kiralık Olsa da Güzelleşmekten Geri Bırakılmamış!

Bir insan kiracıysa o eve hiç dokunmaması mı gerekir? Yoksa yaşam alanının tapu durumundan bağımsız güzelleştirmek için mi uğraşır? Şimdi konuk olacağımız ev sahibimiz, bu soruda ikinci şıkkı seçenlerden! İstanbul'da yaşayan ev sahibimiz Funda Hanım kirada yaşıyormuş. Ama kirada yaşadığı için içine sinmeyen şeylere katlanmak istemiyormuş. Bu yüzden ev sahibi ile anlaşmış ve yapmak istediği değişiklikleri kendi cebinden ödeme yaparak gerçekleştirmeye başlamış. Şu anda bizi ağırladığı banyodan önce salona da ufak dokunuşları olmuş. Banyoda ise baya kapsamlı değişikliğe girişmiş. Banyonun neredeyse tamamı eski görünümdeymiş. İlk etapta alana ferahlık ve keyif katmak için yapışkan folyolara yönelmiş. Duşakabin bölümünde yeşil seramik görünümüne, lavabo arkadasında da çiçekli desenlere yer vermiş. Lavabonun olduğu bölümde duvarın alt kısmında da çıtaları tercih etmiş. Bu şekilde dekordaki hareket çoğalmış. Alana yeni eklenen antrasit dolap, beyaz lavabo ile desteklenmiş. Hiç sevilmeyen küvetin yerini de siyah duşakabin almış. Değişim öyküsüyle birçok kişiye ilham olacak banyodan karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @fundaherdili   Buyurun konuk olalım.
1 hafta önce

Sofistike Bir Ambiyansa Kavuşan Bu Banyoda Cam Tuğlalar Aydınlık Kaynağı!

Şimdi sizinle bir eve gidiyoruz. Ama bu evin sadece banyosuna uğrayacağız. Çünkü bakmamız gereken asıl kısım orası! Banyosunu komple yenileyen ev sahibimiz Ebru Hanım, bu süreçte kayınpederinden yardım almış: Birçok detay onun fikirleriyle şekillenmiş. Banyonun eski hali kullanışsızmış. Görüntü olarak da ev sahibinin içine sinmiyormuş pek! Bunun için değişime karar verilmiş. Farklı tarzlara ait parçaların birleştirildiği banyoda zemin seramikleri açık renkli ve damarlı şekilde olmuş. Lavabo arkasında güçlü bir renk isteyen Ebru Hanım burada balıksırtı şekilde döşenmiş yeşil seramiklere yer vermiş. Geniş bir banyo dolabı istiyormuş. Alan da uygun olunca antrasit renkli banyo dolabını yaptırmış. Banyosu ışık almıyormuş, bunun çözümü de kayınpederinden gelmiş: Duşakabin bölümünün bir duvarı güneş alan oda ile ortak duvara sahipmiş. Bu ortak duvarın bir kısmında cam tuğlalar kullanılmış. Böylece banyo da ışık almaya başlamış. Kalan detaylarda şıklığı arttırmak isteyen ev sahibimiz gold ayrıntılara, iddialı aynaya ve karakteristik bir lavaboya başvurmuş. Sofiistike havasından ilham alacağınız banyomuzdan karelere geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @ebrubayrak_  Buyurun konuk olalım.
2 hafta önce

Öncesi&Sonrası: 35 Yıllık Bu İstanbul Evi Tadilattan Sonra Yepyeni!

Hadi sizinle 35 yıllık bir dairenin yeniden doğuş hikayesini dinleyelim. Hikayeyi bize ev sahibimiz Nihan Hanım anlatsın! Onların öyküsü pandemi döneminde başlamış. O sırada bir ev arayışına girmişler. Daha sonra 35 yılı geride bırakan bu daireyi görmüşler. İlk etapta biraz gözleri korksa da "biz hallederiz" deyip satın almışlar evi! Nihan Hanım o sırada hamileymiş. Ama bu durum onu durdurmamış, evin her detayı için bizzat uğraşmış. İç mimariye ilgisi varmış. Bu evle birlikte ilgisine bilgi eklemiş. Çokça araştırmalar yapıp ne tür şeyler istediğini belirlemiş. Evin tadilat faslı zorlu geçmiş. Çünkü farklı farklı ustalarla çalışılmak zorunda kalınmış. Neticede tüm aksilikler de atlatılıp ev son haline getirilmiş. Evin iç mekan detaylar tamamlandıktan sonra ev sahibimiz dekorasyonda sıcak ambiyansa önem vermiş. Bahem, İskandinav ve modern esintierin harmanlandığı bir dekorasyona başvurulmuş: Salon bu noktada bohem taraf olmuş. Mutfak İskandinav, banyo da modern! Banyoda duvar dekorasyonunu özellikle isteyen ev sahibimiz, petek seramikleri dekoratif döşeterek trend görünümden de geri kalmamış! Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğini evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @nihanmanisaliozenn Buyurun konuk olalım.
3 hafta önce

Öncesi&Sonrası: 10 Yılının Ardından Yeni Haliyle Kucaklaşan Bir Mutfak!

Şimdi sizinle Hayriye Hanım'a konuk oluyoruz. Osmaniye'de yaşayan ev sahibimiz, bizi değiştirdiği mutfağında ağırlıyor. Eski mutfağını 10 yıl kullanan ev sahibimiz, görüntüsünü sevmediği için değiştirmek istemiş. Nasıl bir mutfak istediğini kendisi biliyormuş. Hayalindeki mutfağı ustaya da anlatınca her şey gerçeğe dönüşmeye başlamış. Mutfakta zaman geçirmeyi, sunum yapmayı çok seven ev sahibimiz ferah ve hareket alanı fazla bir mutfak istemiş. Bu isteklerini gerçekleştirek için ilk etapta mutfağın yeni rengi ferahlığı getiren beyaz olarak belirlenmiş. Beyazın yanına siyah kontrastların eklendiği mutfakta işlerin kolaylaşması adına farklı köşeler oluşturulmuş. Ev sahibinin fazla mutfak elemanı olduğundan onları saklamak için bolca dolap yapılmış. Arada kullanılan cam kapaklarla da bunaltıcı görünümün önüne geçilmeye çalışılmış. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @bir_sunum_hikayesi Buyurun konuk olalım.
1 ay önce

Öncesi&Sonrası: Urla'daki Bu Mutfak Kır Evi Hayalinin Bir Sonucu!

Şimdi sizinle komple değişen bir mutfağa konuk oluyoruz. Urla'da yaşayan ev sahibimiz Aybüke Hanım bizi karşılıyor. Sosyal medyanın tanınan yüzlerinden biri olan ev sahibimiz ve eşi, ev sahibi olma hayallerine bu evle kavuşmuş. Eve kavuştuktan sonra da evin içini sırayla yenilemeye başlamışlar. Aybüke Hanım'ın hayali kır ruhunu yansıtan bir evmiş. Özellikle de mutfak, country sıcaklığında olsun istiyormuş. Nitekim bu isteklerini gerçekleştirmek için değişikliğe mutfaktan başlanmış: Eski mutfağın görüntüsü sevilmediğinden tamamen yeni bir mutfağa karar verilmiş. Mutfak ve salon iç içe olduğu için yarım adalı bir Amerikan mutfak tercih edilmiş. Her iki alan arasında konumlandırılan yarım ada da ortak noktaya dönüşmüş. Ev sahibimiz country stili yaşatacak detayları öne çıkarmış: Ahşap tezgah, rustik karolar ve lambri kapaklar... Dolap renginde de yine bu stile sadık kalan Aybüke Hanım pastel tonlardaki vizon rengini tercih etmiş. Gün ışığına göre farklı görünümlere bürünen bu renk ahşapla da iyi anlaşmış. Country stile bohem etkiler katan hasır sarkıtlar ve jüt paspas yerini alınca yeni mutfak hazır hale gelmiş. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için ev sahibimizin Instagram adresi: @urladakiev_ Buyurun konuk olalım.
1 ay önce

Öncesi Kahvenin Acımsı Hali Sonrası Bulutların Ötesi: Trabzon'dan Bir Mutfak!

Hadi sizinle Trabzon'a gidelim. Gitmişken de country stili içine çekmiş bu mutfağa bir göz atalım! Bizi karşılayan profesyonel ekip tarafından yenilenen bu mutfak, ev sahibinin istekleri doğrultusunda tamamen country olmuş. Profesyonel ekip istenilenleri yerine getirmek için önce eski mutfak alanını boşaltmış. Sonra da kendi ürettikleri yeni dolapları yerleştirmeye başlamış! Eski dolapların rengi acı kahveymiş. Bu yüzden ortamı çok karamsar gösteriyormuş. Yeni dolaplar ise tam tersi olmuş! Mutfağı ferah göstermek için buz beyazı renginde dolaplar yapılmış. Dolapların kapakları da shaker ve cam birleşimi olmuş. Country stil deseni sever, bu mutfak da country olacağına göre desen şart! Bunun farkında olan profesyonel ekip gereken desen ihtiyacını tezgah arasında karşılamış. Çiçek desenli seramiklerin kullanıldığı tezgah arası, renkleriyle de ortamın enerjisini yükseltmiş. Son olarak mutfağın ruhuna uyum sağlayan vintage bir masa ve sandalyeler de yerini alınca her şey tamamlanmış! Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz mutfağımıza geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için Instagram adresi: @venartyapi Buyurun konuk olalım.
1 ay önce

Bu İzmir Mutfağının Sadece Görüntüsü Değişmemiş Alan da Büyümüş!

Şimdi sizinle İzmir'e doğru ışınlanıyoruz. Bizi orada profesyonel bir ekip karşılıyor. İmalatçı projeler üreten ekip, bir villa mutfağını yenilemiş. Biz de onu görmek istedik! Yenilenen mutfağın aslında eski halinde de kullanıma engel bir şey yokmuş. Sadece alan daha ferah olsun istenmiş. Bir de görüntü değişsin denmiş! Bunun üzerine önce alanı büyütmek için bir cephe duvarı genişletilmiş. Daha sonra yeniden duvar örülmüş. İstenen alan kazanıldıktan sonra yeni mutfak dolaplarının üretimine başlanmış. Tarz olarak modern ve country istendiği için dolaplar da ona göre olmuş! Renk olarak taş rengi ile gri arasında bir seçim yapılmış. Tasarımda da countrynin çok sevdiği shaker kapaklar kullanılmış. U-tipi planlanan dolapların bir tarafında masif yarım ada kullanılmış. Bu ada aynı zamanda salon ile mutfak arasındaki seperatör görevini de üstlenmiş. Beyaz kuvars tezgahın kullanıldığı alanda akıcı görünümün devam etmesi için tezgah arası da aynı malzeme ile kaplanmış. Zeminlerde de kalite algısını sürdüren profesyonel ekip, son detaylarla da ev sahibine teslim edilecek mutfağı hazırlamış. Fotoğrafları arasında gezinirken fikirler edineceğiniz evimize geçmeden önce şuraya bir not bırakalım: Takip etmek isteyenler için Instagram adresi: @turunkdekorasyon Buyurun konuk olalım.