Yatak Odası İçin Nasıl Bir Perde Seçilmeli?

Yatak odanız için perde seçerken dikkat etmeniz gereken kriterler var. Kumaşın kalınlığı, rengi, tarzı ve perdenin ebatları.

Yatak odanız için seçeceğiniz perde kumaşının kalın olması güneş ışınlarının sizi uykunuzdan uynadırmaması adına önemlidir. Perde kumaşının kalınlığı içerinin karanlık görünmesine neden olabilir. Bu yüzden yatak odasında gündüz için de tül perde kullanılabilir. Yatak odanız için perde seçerken sizi bekleyen başka bir seçim aşaması da renk. Yatak odanızı açık renk tonlarıyla dekore ettiyseniz kullanacağınız perdenin daha canlı bir renk olması ortama enerji katar. Yine aynı şekilde açık renk tonlarıyla dekore ettiğiniz yatak odanızda romantik bir hava yaratmak istiyorsanız koyu renk tonlarından yardım alabilirsiniz.

Yatak odanızını hangi tarza göre dekore ettiyseniz seçeceğiniz perde ile bunu devam ettirmelisiniz. Yatak odalarında kullanacağınız perde modelleri arasından kullanabileceğiniz çok seçenek var. Yatak odanız için perde seçerken dikkat edeceğiniz diğer bir nokta perdenin ebatları. Yatak odanızda bulunan pencere uzun Fransız tipi bir pencereyse bunu boydan kaplayacak japon perde, fon perde, rustik perde gibi seçenekleriniz var. Yatak odanızın camı küçükse bu alan için kullanacağınız perdenin bütün camı kaplamaması gerekir. Aksi halde hem odanız çok az ışık alır hem de daha dar görünür. Bizimle paylaşılan evlerin perde modellerinden fikirler almak ve örnek fotoğraflara göz atmak için buradan ilerleyebilirsiniz.