Gerçek Evlerden Antreleri Şenlendiren Şahane Vestiyer Modelleri
Vestiyer, portmanto ve ayakkabılıklar, antre dekorasyonunda estetik bir unsur olmanın yanında, iyi organize edildiklerinde bu çok kolay dağılan alanın her daim fotojenik olmasını sağlıyorlar.

Vestiyer tasarımları, farklı stillerde vestiyer modelleri

Ayna kapaklı vestiyerler, ki baklava ayna kesiml erden, düz kesimlere pek çok aynalı vestiyer çeşidi mevcut, genellikle ışık almayan alanlar olan antrelere ihtiyaç duyduğu ışığı katmanın yanında, evden çıkarken son bir boy aynasına bakmanızı da sağlıyorlar. Bu özellikleri aynaları vestiyer kapaklarında çok popüler bir seçim yapıyor.

Alanınız kısıtlıysa, sürgü kapaklı bir vestiyer tercih edebilirsiniz. Bu sizi kapakların açılmaması ihtimalinden kurtaracak.

Hazır vestiyer modellerinin yanında genellikle vestiyerlerde alana uygun olarak özel yaptırılmış parçalar tercih ediliyor. Burada iş size düşüyor. Antre dekorasyonunuzu şıklaştıracak bir model seçerken, evinizin genel tasarımına, varsa bir dresuar ile uyuma dikkat etmeye çalışın. Ev Gezmesi'nde size ilham verecek pek çok farklı vestiyer modeli mevcut.

Klasik lazer kesim kapaklı bir vestiyer, country stil bir vestiyer, parlak kapaklarıyla modern bir vestiyer, evinizin stiline hangisi uyarsa o modeli seçin ve tamamlayıcı aksesuarlar ile antre dekorasyonunuzu bütünleyin.

Vestiyer iç dizaynını nasıl yapabilirim?

Vestiyerinizi özel yaptıracaksanız iç tasarıma detaylıca kafa yormanız, ileride hayatınızı çok kolaylaştıracak. Antreler eve adım atar atmaz, tüm fazlalıkları elinizden atmak isteyeceğiniz yerler. Bu sebeple de kolayca dağılması işten bile değil.

Ayakkabı bölümünün, montların asılacağı bölümün, çantaların yerlerinin belirlenmesi ve evde yaşayan aile fertlerinin ihtiyaçlarına cevap veren bir vestiyer iç tasarımı oldukça önemli. Kaç ayakkabı koyacağınızı, çizme ve bot yerlerini, ayakkabılıkta raflar arasındaki mesafeleri dikkate alarak bir dolap tasarımı yapın. Eğer mevcutta, tüm ayakkabıların sığacağı kadar ayakkabı rafınız yoksa, plastik ayakkabı kutuları akıllıca bir organizasyon çözümü.

Vestiyerin iç tasarımını yaparken, eve ilk girdiğinizde ve evden çıkarken nelere ihtiyaç duyabileceğinizi düşünün. Tam evden çıkarken ihtiyaç duyabilecekleriniz için bir küçük bölüm ayırmaya çalışın. Mesela bir makas, ayakkabı boyası, fırça veya çocukların okula giderken ihtiyaç duyabilecekleri herhangi bir şey.