Tezgah arası cam panel nedir? Nasıl uygulanır?

Henüz tezgah arası cam trendini görmediyseniz, heyecanlanmaya hazır olun. Son dönemde yapılan modern mutfakların büyük bölümünde tezgah arası olarak seramik yerine cam paneller kullanılıyor. Tezgah arası cam uzmanları tarafından mutfağa monte edilen bu uygulama, mutfak dekorasyonunun havasını birden değiştirebilme yetisine sahip. 

Bu uygulamada camın arka kısmına renk veya desen yapıştırılıyor; ön yüzeyde cam dokusu kalıyor. İstediğiniz bir renk seçerek, düz bir tasarım da tercih edebilirsiniz. Sınırsız sayıda baskı arasından, zevkinize uygun bir model de seçebilirsiniz.. Ev Gezmesi'nde yayınlanmış mutfaklar arasında boğaz manzarasından, çiçek desenlere, denizden doğa manzarasına çok çeşitli baskılarda tezgah arası cam kullanılmış mutfak var. Burada fotoğraflar arasında gezerken, ister baskı, ister düz renk, kendi mutfağınızın renk ve stiline benzer mutfaklardan fikirler bulmaya çalışın. Bir de farklı tezgah arası cam modeller kullanılmış mutfaklardan bir derleme yazımız var. Buradan ulaşabilirsiniz.

Tezgah arası cam panelin temizliği kolay mı?

Hem de oldukça kolay. Derz temizleme derdi yok. Cam, tezgah arası seramiklere kıyasla daha zor yağ tutuyor. Bezle üzerinden geçip temizlemeniz oldukça kolay. Temizliği için, cam sil de öneriliyor. 

Genellikle kullananlar temizliğinden çok memnun. Ama buhar veya su lekesi konusunda çok fazla hassassanız, yaptıracağınız firmayla görüşüp, fikirlerini almanız doğru olur.

Tezgah arası cam fiyatları

Fiyatlar metrekare usülü belirleniyor. 200 Liradan başlayıp, artan fiyatlar söz konusu. Siz yaptıracağınız alanın ölçülerini alıp, farklı firmalardan teklif alabilirsiniz.

Tezgah arası cam panellerin eksileri 

  • Bir eksisi, fiyatın alternatifi olan seramiklere göre bir tık yüksek olması. Tabi seramikten seramiğe bu kıyaslama değişir; çünkü çok daha pahalı seramikler de var.
  • İkincisi ise, bazen prizin tezgah arasına değil de, dolap altına yerleştirilmesi ve bunun erişim zorluğu oluşturması. Ama bunu yapmak zorunda değilsiniz. Kusursuz, dümdüz görünüm istemezseniz, prizler tezgah arasına da kolayca yerleştirilebiliyor.

Tezgah arası cam panellerin artıları

  • Estetik görünümleri. Farklı renk ve desen kullanma imkanı. Dolaplarınızın renklerine uyum sağlayacak şekilde kişiselleştirebileceğiniz farklı tasarım seçenekleri, tezgah arası cam panel kullanımının artıları.
  • Temizliğin kolaylığı.
  • Son olarak parlak yüzeyleri, tezgah arası camları karanlık mutfaklar için uygun alternatifler yapar. Parlak yüzeylerinin yansıtıcı etkisiyle, daha aydınlık görünüm sağlamada etkilidirler. Bu da küçük ve karanlık mutfak için akıllıca bir çözüm.