Rustik Aydınlatma Modelleri ve Dekorasyon Fikirleri
Rustik Aydınlatma Tasarımları

Rustik tarzın hakim olduğu eviniz için aydınlatma seçerken ilk kriteriniz doğallık olmalı. Son zamanlarda Rustik tarza yönelimin artmasıyla bu tarz için özel olarak tasarlanan aydınlatma modelleri de ortaya çıktı. Rustik tarza göre tasarlanan aydınlatmalarda da "doğallık" kriteri baş rolde tutuluyor. Evinizde Rustik görünümü destekleyecek ilk aydınlatma modeliniz ahşap avizeler. Ahşap üzerinde kullanılan ampulerin yer aldığı bu aydınlatma türü, evlerde hem nostaljik hem de modern bir görünüm oluşturuyor. 

Sizin için diğer bir aydınlatma modeli tercihi de, sarkıt avizeler olabilir. Sarkıt halat avizeleri son zamanarda belki etrafınızdaki birçok evde görüyorsunuz. Ama bu modelin en çok yakıştığı tarz kesinlikle Rustik. Çünkü doğadan kopup gelen ahşap ve halat Rustik tarzın tam olarak istediği özellik.

Rustil aydınlatma modellerinden bir diğeri de kütük avizeler. Kütük üstünden yer alan ampullerin yarattığı sıra dışı görüntü, evinizde dikkat çeken dataya dönüşecek. Rustik ve diğer aydınlatma modellerinin evlerde kullanımına göz atmak ve detaylı bilgi almak için buradan ilerleyebilirsiniz.