Pembe ve Beyaz Dekorasyon Modelleri ve FikirleriPembe ve Beyaz Uyumunun Dekorasyondaki Etkisi

Dekorasyonda pembe rengin kullanımı her zaman vardı tabi ama bu son on yılda bir başka hal aldı. Her evde pembe renk dekorasyonu her mağazada pembe ürünleri görmeden geçmek mümkün değil. Pembenin dekorasyondaki etkileri düşünüldüğünde iyi ki de durum böyle demeden duramıyor insan. Pembenin neşesine beyazın masumiyeti dahil olunca bu iki rengin kullanıldığı dekorasyonlar göz alıcı bir hale geliyor.

Country stil için mükemmel seçenek olan pembe ve beyaz klasik stil gibi farklı dekorasyon tarzlarında da kullanılabilir. Pembe ve beyaz konusunda dikkat edeceğiniz kullanacağınız pembenin tonu ve yoğunluğu olmalıdır. Pembenin evinizde vurgu renk olmasını istiyorsanız bunu kullandığınız her ortama göre farklı şekillerde yapabilirsiniz. Pembeyi salonuzda kullanacaksanız oranın baş rolü koltuklardır. O halde, pembe koltuk kullanarak pembeyi vurgu haline getirebilirsiniz. Kullanacağınız halı, sehpa ve aksesuarlarda da beyazdan yararlanıp dengeyi sağlayabilirsiniz.

Pembe ve beyaz uyumunu mutfağınızda yaşatmak istiyorsanız mutfağınızın ferah görünmesi için mutfak dolaplarınızda beyaz; mutfak masanızda ve raf gibi aksesuarlarınızda da pembeyi kullanabilirsiniz. Pembe ve beyaz mutfaklar konusunda ilham alabileceğiniz örnek fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.

Pembe ve beyazın çok yakıştığı yerlerden biri de çocuk odaları. Çocuğunuz için eğlenceli bir ortam yaratmak istiyorsanız siz de pembe ve beyazın enerjisinden yararlanabilirsiniz. -Ne yazık ki- pembe feminen bir renk olarak kabul ettirildiği için erkek çocuk odalarında bu tarz bir dekorasyon bazen çocuğunuzun tepkisine yol açabilir. Aslında renklerin cinsiyeti yoktur ama bazı yargıları yıkmak kolay olmayacağından siz her ihtimale karşı pembe ve beyaz uyumunu kız çocuklarınızın odasında deneyin.