Modern Yatak Odası Modelleri ve Dekorasyon Fikirleri
Modern Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Modern yatak odası, az eşyanın içinde huzur bulanların tercihi. Modern tasarımın sade ve şık etkisini yatak odalarına taşımak için az ve doğru parçaları bulmak ilk koşul. Modern stilde dekore edeceğiniz yatak odanızda hakim olacak renk paleti beyaz, gri ve kromdan beslenmeli. Yatak odanızda canlı bir rengin olmasını isterseniz de küçük parçalarda kendini gösterecek sarı, turuncu, pembe ve mavi renk tonlarına yer verebilirsiniz.

Yatak odanız için seçeceğiniz mobilyaların keskin hatlı formlarda olması, bir diğer seçim kriteriniz. Seçeceğiniz dolapların ve sifonyerin geometrik tasarımlarda olması, modern dekorasyon tarzına hitap edecek detaylar. Yatak odanız için seçeceğiniz aynanın da yine geometrik formlarda kullanılması estetik açıdan modern görünümü yaratacaktır. 

Yatağınızın şekli de modern tasarımı tamamlamak adına önemli. Bu noktada seçeceğiniz yatağını yerden çok yüksek olmayacak geniş bir yatak olamasına dikkat edin. Moder yatak odanız için yatağınızı başlıksız bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu şekilde kullanacağınız yatağınızın yaslı olduğu duvarın tablo şeklinde görünmesi için modern tasarımlarla şekillenen duvar kağıdından yararlanabilirsiniz. Yatağınızı başlıklı bir şekilde kullanmak istiyorsanız ünite şeklinde yer alacak yatak başlıklarını kullanabilirsiniz.

Modern ve diğer yatak odası modelleri hakkında çok sayıda fotoğraflı örneğe ve detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.