Modern Klasik Dekorasyon: Mobilya ve Aksesuar Örnekleri
Modern Klasik Dekorasyon Tarzı Nasıl Uygulanır?

Modern klasik dekorasyon tarzı, modern ve klasiğin içi içe geçtiği dekorasyon tarzlarından. Klasik tarzın evlere getirdiği nostaljik hava ile modern tarzın getirdiği yenilik karıştırılıyor bu tarzda. Sonuç olarak ortaya çıkan dekorasyon tarzı bir anlamda zamansız bir hal alıyor. Klasik dekorasyon denince sarayvari evler geliyor gözümüzün önüne. Modern dekorasyon deyince de adeta bir müzeyi andıran alanlar. Şimdi sizin yapmanız gereken bu ikisini orta noktada buluşturmak. Bu konuda yapmanız gerekenlerin başında kullanacağınız renkler geliyor. Modern klasik dekorasyon tarzınız için göz alıcı renkleri koltuklarınıza bırakın. Modern klasik dekorasyon tarzına göre dekore edeceğiniz evinizde koltuk takımlarınızda lacivert, koyu yeşil, kobalt ve mürdüm gibi göz alıcı renkleri, klasik tarzın sevdiği mobilya formlarında kullanabilirsiniz. Bu konuda Chesterfield koltuk takımlarına yönelebilirsiniz. Chesterfield koltuklar, modern ve klasiğin buluşmasını çok iyi yansıtan örneklerdir. Diğer bir koltuk seçeneğiniz de geometrik formlu ahşap koltuk takımları. Bu koltuların keskin hatları modern stile uyarlanırken ahşap kullanımı da klasik tarza uyumludur.

Modern klasik evinizin duvarlarında sade duvarları kullabileceğiniz gibi sade ve desenli duvarların karışımından da yararlanabilirsiniz. Bu noktada dört duvarın kullanıldığı bir evde bir duvarı desenli duvar kağıtlarıyla hareketlendirebilirsiniz. Modern klasik dekorasyonunuz için perde seçerken genel renk düzenine uyum sağlayacak düz rekli fon perdeleri kullanabilirsiniz. Modern klasik tarza göre dekorasyon yapacaksanız büst ve tablo gibi aksesuarları mutlaka evinizin dikkat çekecek bölümlerinde bulundurmalısınız. Çünkü klasik tarzda da modern tarzda da sanat eserleri her zaman önemli tamamlayıcılardır. 

Modern ve klasik tarzı yansıtacağınız eviniz için genel bir yol haritası çizecekseniz şunu bilin. Klasik tarzı mobilyalarınızda, modern tarzı duvarlardan aksesuarlara kadar yer alan diğer öğelerde vurgulayın. "modern ve klasik bir arada" başlıklı yazımızdan modern klasik dekorasyon tarzına örnek fotoğrafları ve fikirleri bulabilirsiniz.