Modern Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Moder banyo dekorasyonu için ortamı boğmadan şıklık sağlayacak parçalar seçilmeli. Modern tasarımın ruhuna hitap eden renkler, desenler ve aksesuarlarla dekore edilecek banyo, size arzuladığınız sade şıklığı sunar. 

Modern banyo dekorasyonunuzda zemin ve duvarlar için seçeceğiniz döşemelerden başlayalım. Bu konuda parlak fayanslar ve cam mozaik seramiklerden yararlanabilirsiniz. Modern tarzın sevdiği akıcı ahengi sağlamak adına duvar ve zeminlerde aynı malzemeyi kullanmanızı öneririm. Bu şekildeki kullanım, birbiri üzerine yansıyacak zeminlerin yarattığı parlak bir alanı ortaya çıkarır.

Kullanacağınız banyo dolaplarını seçerken zeminde kullandığınız renge göre ahşap kullanabilirsiniz. Banyonuzda kullandığınız renk için ahşap çok uygun bir seçenek olmuyorsa akrilik banyo dolaplarından faydalanabilirsiniz. Akriliğin parlak yüzeyi, modern tarz için uygun olur. Banyonuzda kullanacağınız armatür seçimi de önemli bir detay. Modern tarz banyolar için kare formunda kuğu armatürler iyi seçenektir.

Modern tarzdaki banyonuzda küvet kullanımından yanaysanız seçeceğiniz küvetin dikdörtgen gibi köşeli tasarımlarda olması, modern tarzı yaratmada kolaylık sağlar. Banyonuzda duşakabin kullanacaksanız cam duşakabinleri tercih etmelisiniz. Modern banyonuzun aydınlatması için aplik ve banyonuzun belirli bölümlerinde kullanabileceğiniz led aydınlatmalar uygun seçeneklerdir. Modern ve diğer dekorasyon tarzlarındaki banyo örneklerine ve detaylı fikirlere buradan ulaşabilirsiniz.