Lila Rengi İle Dekore Edilmiş Evlerden 10+ Fotoğraf
Lila Rengi Dekorasyonda Nasıl Kullanılmalı?

Mor rengin açığı mavinin de koyusu gibi duran lila rengi, dekorların yeni gözdesi. Lila renginin girdiği dekorlara kattığı ferahlık bir yanda da canlı bir görüntüyü beraberinde getiriyor.

Lila rengiyle dekorasyon yaparken avantajlı bir nokta, bu renk ile birçok rengin uyumlu durabilmesidir. Lilanın yanında yer alan her ton birlikte güzel görünümler yaratır.

Duvarlarda Lila Rengi

Duvarınızda lila rengini tercih ettiğinizde oldukça farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Çok koyu bir ton olmayan lila rengi ortamınızın hem ferah hem de sıra dışı görünmesini sağlayabilir.

Mobilyalarda Lila Rengi

Mobilyalarda lla rengini kullanırken yanına ona eşlik edebilecek tonları yerleştirin. Çünkü bütün mobilyalarda bu tonu kullanırsanız sıkıcı bir görünümle karşılaşabilirsiniz.

Lila Rengi ve Mor Uyumu

Lila rengi ve mor uyumu, ton-sür-ton görünümü yaratacak bir paleti meydana getirir. Morun açık tonu gibi duran lila rengi mor ile birlikte hem da hareketli görünür hem de uyumlu dekorlar yaratır.

Lila Rengi ve Beyaz Uyumu

Lila rengi ve beyaz birbirine oldukça yakışır. Fakat bu iki birlikte kullanırken araya üçüncü bir tonun girmesi de gerekir. Üç rengin uyumuyla yaratılcak bir dekorda lila ve beyazın yanına siyah ya da mavi tonları iyi gidebilir.