Gri ve Yeşil Dekorasyon Modelleri ve FikirleriGri ve Yeşil Uyumununun Dekorasyondaki Etkisi

İçinde doğayı barındıran yeşil, dekorasyonda da doğallığı ve doğayı temsil ediyor. Yeşilin dekorasyonda kullanımını birçok renk kombinide görmek mümkün. Bu renk kombinerinden biri de gri ve yeşil uyumu.

Gri ve yeşil uyumunu, giyimden dekorasyona kadar birçok alanda görebiliyoruz. Gri ve yeşili bir arada kullandığınızda evinizde sakin ve huzurlu bir ortamı hissetmeniz mümkün. Gri ve yeşili bir arada kullanmak istiyor ama bunu nasıl yapacağını bilemiyorsanız ilk önerim hangi renge daha çok yer vermek istediğinize karar vermeniz. Aslında burada da bir önerim giriyor devreye. Hangi rengin hangi tonu? Örneğin yeşili vurgu renk yapmak istiyorsunuz ama bu mint yeşili gibi açık yeşil tonları mı yoksa zümrüt yeşili gibi koyu tonlar mı? Bunu belirlemeniz griyi hangi tonda ve ne oraanda kullanacağınız konusunda size yol gösterecek. Eğer açık yeşil tonlarını kullanmak istiyorsanız grinin de açık tonlarını kullanırsanız daha uyumlu bir görünüm elde edebilirsiniz.

Gri ve yeşil uyumunda tercihinizi grinin vurgu renk olmasından yana kullanıyorsanız kullanacağınız yeşil bitkilerle, yeşil berjerlerle, yeşil kırlentlerle ve aksesuarlarla modern ve doğal görünüm elde edebilirsiniz. Gri ve yeşilin uyumunun yarattığı şık dekorasyon örneğini ve detaylı bilgileri burada bulabilirsiniz.