Gri ve Sarı Dekorasyon Modelleri ve FikirleriGri ve Sarı Uyumunun Dekorasyondaki Etkisi

Sarının insanlar üzerindeki etkisi bir acayip. Sarı öyle bir renk ki girdiği ortama neşe, enerji, canlılık katabiliyorken fazlası da insanda rahatsızlık hissi yaratıyor. Bu yüzden dekorasyonda sarının enerjisini dengelemek çok önemli. Sarının dekorasyondaki gücünü en iyi dengeleyecek renklerden biri de gri. 

Gri ve sarıyı bir arada kullanmayı ilk kim düşündüyse iyi ki düşünmüş. Çünkü bu iki renk çok iyi şekilde uyuşuyor. Modern dekorasyon stilinin sevdiği bu iki renk, kullanıldığı ortamlara banbaşka dokunuşlar kazandırıyor. Siz de bu iki rengin etkisini sevenlerdenseniz hangi rengi nasıl kullanacağınız gerektiğini bilmelisiniz.

Grinin vurgu renk olara kullanıldığı evinizde sarıdan destek almak için en iyi seçenekleriniz berjerler. Gri ağırlıklı olan koltuk takımınızı tamamlayacak sarı berjerlerin ortamda yarattığı enerjiyi mutlaka hissedersiniz. Sarı renkli kırlentler de griye enerji katmak için iyi seçeneklerden. Büyük boyutlu sarı kırlentler griyi canlı hale getirir.

Gri ve sarı uyumunda sarının vurgu renk olmasını tercih ediyorsanız kullanacağınız sarının hardal gibi daha koyu tonlarda olması daha güzel görünür. Hardalı destekleyecek griyi duvarlarınızda ya da aksesuarlarınızda kullanarak ahengi sağlayabilirsiniz. Gri ve sarı uyumunun kullanıldığı oldukça şık ev örneğine ve detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.