Gri ve Beyaz Dekorasyon Modelleri ve FikirleriGri ve Beyaz Uyumunun Dekorasyondaki Etkisi

Beyaz, girdiği ortama sakinliği, huzuru ve ferahlığı getirir. Bu yüzden içinde beyaz olan bir dekorasyonun kötü görünmeyeceğini en baştan bilmeniz gerekir. Beyazın dekorasyodaki gücü , gri gibi rahatlık ve motivasyon veren bir renkle de birleştiğinde işler daha da güzelleşiyor. Beyaz ve gri uyumu hem kontrast yaratacak şekilde hem de monokrom bir görüntü sağlayacak şekilde kullanılabilir. Gri ve beyaz uyumunun bir başka kullanımı da aralarına alacakları üçüncü bir renk.

İlk olarak kontrast etkisinden bahsedelim. Grinin koyu tonlarına yer vermek istiyorsanız onu en iyi yumuşatacak renk kuşkusuz beyazdır. İsterseniz griyi duvarınızda isterseniz de mobilyalarınızda kullanın. Beyazdan destek aldığınız sürece gri ortamınızı karartmayacak aksine modernleştirecektir. Duvarlarınızda antrasit tonlarında bir griyi kullanmak istiyorsanız duvarınızı süsleyecek beyaz çerçevelerle de bu dengeyi sağlayabilirsiniz.

Gri ve beyazı monokrom şekilde nasıl kullanabileceğinizde sıra. Monokrom bir rengin tonları arasında yapılan dekorasyon. Yni gri renk dekorasyon yapıyorsanız koyudan açığa giden tonlarını tek bir dekorasyonda kullanıyorsunuz. Bu anlamda beyaz, grinin açık tonlarıyla birlikte monokrom bir görüntü yaratır.

Gri ve beyazın uyumuna üçüncü bir rengi katarak da şık görünümler elde edebilirsiniz. Bu noktada siyah gibi koyu renk tonunu ya da mavi gibi ortam canlandıracak bir rengi kullanabilirsiniz. Gri ve beyz uyumunu dekorasyonunda kullanan evlerden bir örneğe ve detaylı bilgiye bu yazıdan ulaşabilirsiniz.